FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-11 17:24  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Model super Ci wychodzi. Mam jedno pytanie od nośnie opracowania modelu . Czy wszystkie części pasują? Bo mam nie przyjemne doświadczenia z modelami answera .Wiele części nie pasuje

 
29-08-11 15:54  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jako tako pasują chociaż miałem mały problem z burtami bo były za krótkie. Za bardzo mi to nie przeszkadzało bo i tak model maluję więc zrobiłem sobie nowe dłuższe burty. Ale Jorzik też kleił Mutsuki i sądząc po jego zdjęciach nie miał chyba tego problemu więc to mógł być po prostu jakiś mój błąd w robieniu szkieletu.

 
30-08-11 07:52  Odp: [Relacja] IJN MUTSUKI (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej.
Model jest dobrze spasowany i ja nie miałem podczas klejenia problemów natury coś za krótkie czy długie. Miałem jedynie problemy z ukształtowaniem burt na specyficznym dziobie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
08-09-11 07:20  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Kadłub został już pomalowany ale zanim go tu przedstawię chciałbym się dowiedzieć czy Nagatsuki miał jakieś oznaczenie na burtach bo nie mogę jak na razie znaleźć żadnego potwierdzenia. Jeśli ktoś posiada namiary na jakieś zdjęcie albo grafikę to byłbym wdzięczny.

Dzięki z góry,
Kuba

 
23-09-11 21:02  Odp: Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Przedstawiam wam dzisiaj pomalowany kadłub. Wykonałem też imitację linoleum.
W niektórych miejscach widać jeszcze połysk ale na koniec jak już model będzie gotowy to pokryję go matowym lakierem.

Zbliżenie dziobu.




I na koniec cały kadłub.


Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:38)

 
23-09-11 23:27  Odp: Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Witam
Fajna robota, ale mam małe zapytanie - może znawcy się wypowiedzą - na 4 (licząc od lewej ) zdjęciu z I-go rzędu przy stanowisku dziobowego działa umiejscowione są 2 nawiewniki. Wiem, że tak jest w oryginalnym projekcie wycinanki, ale czy te nawiewniki nie przeszkadzałyby w prowadzeniu ognia z dziobowego działa na obie burty?
Gratulacje dla kubeksus'a - oby tak dalej :)

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
26-09-11 06:56  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witaj,

Ekspertem nie jestem ale z moich materiałów wynika że lufa działa był wyżej niż nawiewniki więc raczej nie było to przeszkodą. A oto potwierdzenie:



Chociaż akurat z tymi nawiewnikami to jest kłopot ponieważ w większości zdjęcia archiwalne (i tu muszę dodać że nie posiadam zdjęć Nagatsuki tylko innych okrętów tego typu) sugerują że mogło nie być nawiewników na prawie całym dziobie. Tylko na trzech zdjęciach widać że one jednak są. Poniżej przedstawiam jedyne zdjęcia jakie mam które pokazują nawiewniki przy samym dziale a przedstawiają one okręt Fumizuki i Minazuki z okresu międzywojennego.



Mało jest niestety materiałów na ten okręt więc ze względów czysto estetycznych (no i żeby było trochę więcej części na okręcie) zdecydowałem się zrobić tak jak było w oryginalnej wycinance czyli z nawiewnikami.

Pozdrawiam,
Kuba

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
30-09-11 15:09  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (02-10-18 13:41)

 
03-10-11 11:15  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
No całkiem całkiem to ładnie wychodzi, jednak widzę, iż dziób nie dał się tak uformować jak powinien (na dziobie przejścia pokład burta powinny być łukowato wklęsłe).
Całość dotychczasowej pracy godna podziwu.
Mogę mieć jeszcze uwagi co do grubości okapników bulai i klamer trzymających pas demagnetyzacyjny.
Czekamy na dalsze wieści ze stoczni.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-10-11 12:38  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cześć
W nawiązaniu do oznaczeń okrętu z interesującego Cię okresu wyglądało ono jak poniżej.
Na dziobie numer 22, nazwa burtowa, na wysokości śródokręcia pisana hiraganą , a na rufie nazwa pisana katakaną (nazwy czytane od tyłu).



W powiększeniu napisy burtowe i rufowe(małe)



--

Post zmieniony (03-10-11 12:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024