FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
04-10-11 06:26  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję bardzo za materiały:-) A co do Twoich uwag to najprawdopodobniej masz rację ale to już poprawie przy moim kolejnym modelu.

[A tak całkiem na marginesie to bulaje i pasek demagnetyzujący robiłem pierwszy raz w życiu;-) (jak z resztą większość rozwiązań zastosowanych do budowy tego modelu) więc to jest taki mój mały eksperyment i nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie;-)]

Pozdrawiam,
Kuba

 
06-10-11 17:04  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Stocznia pracuje pełną parą. Dzisiaj przedstawiam gotową jedną wyrzutnię torped. Druga jest w stanie mocno surowym co z resztą widać na pierwszym zdjęciu.



Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:50)

 
29-10-11 10:26  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dość spory update dzisiaj.

Wykonałem już większość wyposażenia okrętu. Prawie wszystkie części wykonałem już w okresie letnim jak czekałem na sprężarkę. Do tego czasu leżały sobie w osobnych pudełkach w surowym i niedokończonym stanie. Niektóre miejsca wyszły tak sobie niestety bo wciąż eksperymentuje.

Przedstawiam zdjęcia ogólne kadłuba. Model zostanie jeszcze podretuszowany w miejscach gdzie zauważyłem że nie doszła farba i na sam koniec pokryję go lakierem matowym. Ale do tego czasu niektóre miejsca będą trochę połyskiwać. No i z góry przepraszam za jakość zdjęć ale mam nadzieję że do konkursu w Krasnystawie zdążę także będzie można go zobaczyć na żywo.



Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:54)

 
29-10-11 13:33  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Do zakończenia jeszcze trochę zostało, ale już teraz bardzo mi sie podoba (żeby jeszcze trochę lepszej jakości były zdjęcia to więcej szczególików by było widać).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-10-11 14:50  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Bardzo ładnie się to prezentuje.
Pamiętaj o zmianie nazwy na podstawce.
Będzie miło zobaczyć Twój model Nagatsuki z moim Mutsuki w Krasnymstawie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-10-11 09:20  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No nie wiem czy się uda...

Coraz mniej jest to prawdopodobne na dzień dzisiejszy, 4 dni przed wystawą. Za dużo mi zostało pracochłonnych elementów (drucianki na kominie i pierwsza wyrzutnia torped też ze sporą ilością drucianki, łodzie z żurawiami, maszty i olinowanie). Jakby wystawa była tydzień później to bym pewnie zdążył a tak to go pewnie nie wystawię chyba że poza konkursem.

Pozdrawiam

 
31-10-11 11:08  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

hej
Pośpiech nie jest wskazany, bo to mści się podwójnie, ale jesli możesz to przywiez model, to sobie przy nim pogdybamy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-10-11 14:43  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Może przyniosę. Na szczęście nie muszę jechać za bardzo;-)

 
01-12-11 09:11  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Mały update dzisiaj. Bardzo niedługo będzie update dość spory.

Przez prawie 3 tygodnie brak internetu spowodował że opóźniłem się sporo z relacją. Czas więc ją pogonić. Dzisiaj pokażę kilka fotek z budowy nadbudówki, budowy szalup, trapów i wyrzutni torped.

Najpierw nadbudówka. (nadmiar kleju został przed ostatecznym pomalowaniem odcięty i doszlifowany).


Wyrzutnia torped.



Szalupy. (wykonałem imitacje desek na burtach - niestety na zdjęciach słabo to widać)


Pozdrawiam, Kuba

--

Post zmieniony (02-10-18 13:52)

 
02-01-12 10:13  Odp: [Relacja] IJN NAGATSUKI (Mutsuki - Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam.

Przedstawiam dzisiaj fotki ogólne mojego okrętu. Od wystawy w Gołębiu na której pokazałem go po raz pierwszy doszło dodatkowe olinowanie. Wykonałem je z gumki modelarskiej. Jest jeszcze białe ale będzie ono pomalowane jak reszta linek. Brakuje jeszcze tylko paru drobiazgów które w większości leżą już zrobione w pudełku i czekają na pomalowanie.




Pozdrawiam.

Kuba

Post zmieniony (02-10-18 13:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024