FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-06-13 14:13  [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Na początek pewnie dostanie mi się za temat, ale jest to wątek typu może się coś urodzi lub nie :) Więc jak się jednak urodzi to się zmieni temat, jeśli nie, to też zmienię temat :), na: "Budowa brył nieforemnych nie do końca zamkniętych"...

Do rzeczy: Jak już w temacie( się za tematuje dziś)postanowilem, że wyjdę z ciemnoty "projektowania" modeli niezrozumiałą techniką dla wszystkich typu JEPG, co widać w relacji z budowy bijącego nieprofesjonalizmem modelu, który to właśnie chciałem przeinaczyć na bardziej właśnie profesjonalny.
No i tu dochodzimy do sedna, no muszę go po prostu przerysować na grafikę wektorową...
Jednak nie jest to takie proste jak mi się wydawało i postanowiłem, że zanim coś sknocę, to najpierw spróbuję wykonać jakąś prostą bryłę, co za tym idzie pomyślałem sobię że może kogoś ta bryła zainteresować i stąd ta relacja.
A teraz będzie bryła:
Coby się nie zapadła, przydałby się jakiś szkielet:

Złożony wygląda tak(ten mniejszy :)):

Na koniec przydałoby się obudować ścianami:

Niestety wkradły się jakieś otwory i będzie przeciąg, ale może jakieś rolety się dorobi i będzie git.

No to tyle, jak się uporam z wypełnieniami, to się da temu jakieś kolory.
PS: Ale cienka kreska wychodzi fiu fiu....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:42)

 
25-06-13 17:28  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak się nie myliłem z tym zainteresowaniem :)

Akra, jesteś jednym z niewielu, którzy mają więcej niż coś tam do powiedzenia o tym modelu, zwłaszcza że opieram się w dużej mierze na Twoim opracowaniu bo po obejrzeniu masy zdjęć i porównaniu go z kilkoma planami, stwierdzam, że od strony merytorycznej jest bardzo bliski oryginałowi. Jeśli chodzi o nr na pokładzie, to po wspomnianej w/w lekturze stwierdzam, że spokojnie można się pokusić o wykonanie nawet wszystkich jednostek, tylko z małymi zmianami, a na pewno tyle ile jest schematów malowania, czyli jakieś sześć jednostek......
Borowy, na początek jednak poród przebiega dość ciężko, ale im dalej tym lżej, jakkolwiek to brzmi...
Dokker ja uparcie jak to w moim stylu wciąż trzymam się skali i waterline, ale tak jak w przypadku Ise nie widzę problemu żeby dorobić denko i przeskalować do 200 jak to się większość upiera, wpisujesz w odpowiednie pola 150% i masz, albo specjanie dla Ciebie 50% :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 18:06  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Byłbym bardzo wdzięczny zwłaszcza, że jestem dopiero na początku i przydałyby się zdjęcia zwłaszcza tego co pod pokładem startowym przy ścianach hangaru, na dziobie i rufie.

BTW A może to będą kolejne "Rozmówki"?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 21:39  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oj Sven.... Andrzej powinien się obrazić...:)
Na modelu widoczny jest uskok w połowie dł kadłuba, w moim też, z tym że ani w Andrzeja i moim nie ma linii początku i zakończenia owego bombla, które to przedstawiam na poniższym rysunku, gdzie na czerwono zaznaczone jest jak ja to wykonałem:


Moje pytanie jest takie: Czy te linie zakończenia bombli mam wlaśnie tylko narysować, czy zastosować naklejany pasek w odpowiednim kształcie? Tylko to trzeba przerobić, wręgi mają już uwzględnione bąble..
Z góry dziękuję bardzo za świetne plany

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 23:46  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak wiec elementy dziobu i rufy będą się kończyć na końcach bombla, a na nie na zakładkę możliwie jak najdłuższy pasek śródokręcia zakończony kształtem bombla na dziób i rufę. Pokażę to w docelowej wersji, w\w była tylko po to by sprawdzić spasowanie, podział będzie jeszcze ustalony. Tymczasem wydrukowałem sobie pierwsze dwa prototypy: Hellcat i Avenger....

Jutro może się uda skleić.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-06-13 20:39  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Widzę że temam ma wzięcie :) i rozgorzała dyskusja, wiec wypada odpowiedzieć:

SAW Plany po tym jak już powoli ogarniam to całe poważne projektowanie,to są tak ogromne, że życia nie starczy he. Ale jednak USN na pierwszym miejscu...


Chopin nie wiem skad Ci to przyszło do głowy, nigdzie nie napisałem nic na ten temat.....:)

Sven, Akra, panowie proponuję spojrzeć jeszcze raz na rys który porzednio wstawiłem. Na rys czerwoną linią zaznaczyłem jak jest w moim mdelu i tak samo wykonał to Andrzej, na zielono zarys pierwotny burty, wg moich obliczen górna krawędź bąbla w najszerszym miejscu ma jekieś 4mm, czyli 1,2m i wykorzystano ją jako dodatkowy pomost, który ma swój reling i jeszcze kilka elementów wyposażenia, takowy właśnie jest w modelu z 92r cz76LP i 75LP, w moim jest to troche inaczej rozwiązane, ale pokażę to jak będę robił docelowy model i właśnie tam pokażę też zakończenia bombli wg Svena:) A dno sie też zrobi i bąbelki będą właśnie jak podpowiada Janusz czyli trochę trudniejsze do wykonania niż płaski pasek naklejony na burtę....
A ta wyspa od Cabota....bajka dużo pomoże, szkoda, że pokład już mniej dokładny ale efekt jest, trochę sobie pospacerowałem.

Teraz przejdźmy do modelu:
Ciekawił mnie jak bedzie wyglądać Avenger na pokładzie, więc sie za niego zabrałem. Projektowanie od podstaw uważałem za bezsensowne, jeżeli mogę wykorzystać projekt Grześka Nowaka :) Na początek wprowadziłem kilka zmian na swoje potrzeby i druknąłem sobie na rozgrzewkę palców i tu zaczęły się problemy:


No i takowy sobie sklejałem i po drodzę zapisywałem sobie zmiany jakie dobrze by było wprowadzić. Zauważyłem, że użytkownik Avenger zastopował przy budowie właśnie TBFów. Perspektywa klejenia takiej eskadry wprawia w zawroty głowy. Zmiany nie będą mocno zauważalne, a na pewno uproszczą budowę zwłaszcza, że delikwent poniżej ma 54mm rozpiętośći....


Tym oto sposobem zabieram się za Hellcata na nie zabezpieczonym kartonie zabaczymy co to bedzie...

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:15)

 
28-06-13 00:33  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Marku, a mocno rozwodniony Vicol? wiem że lasery nie lubią klejów rozpuszczalnikowych, ale woda ich się nie ima(sprawdzone).

Sven czyżbyś chciał mnie namówić na pełny kadłub? Może Ci się uda, tylko musiałbym jakiś dok i dźwigi dorobić, proszę o fotę aby wszyscy wiedzieli o co chodzi.....

Chopin nie kuś....

No my tu gadu gadu, a dzikie koty warczą:


Pierwszy prototypowy f6f Hellcat tutaj widać różnicę jak się nie zaimpregnuje, choć z drugiej strony wygląda jak dość wyeksploatowany , dodatkowo po oznaczeniach widać z jakiego okrętu pochodzi :) Teraz poprawki, a potem nie wiem, może jakieś opeloty, w końcu nie było ich za wiele...

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:17)

 
01-07-13 19:35  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sven przyznaję że zaciekawiła mnie ta koncepcja i zastanawiam się nad nią, ale czas pokaże jak to wyjdzie w praniu...

Tymczasem podczas poprawek samolotów, postanowiłem, że sprawdzę czy pasowanie będzie takie samo przy 1:200 jak w 1:300! Ku mojemu zdziwieniu jest ok, ale doszedłem do jeszcze jednego wniosku: One w tej skali są ogromne :) jak dla mnie i nie dziwi mnie, że większość woli właśnie tą skalę, po prostu łatwiej się je kleiło. No i teraz już wiem dlaczego koledzy postanawiają dodatkowo sobie skomplikować życie dodając oszklone kabiny, lotki czy nawet wnętrze, przyznam że sam nabrałem chęci na mały tunning, ale szkoda mi na to czasu. A poniżej małe foto porównawcze:



O dziwo Avenger po przeliczeniu ma idealną rozpiętość 82,5mm (oryg:16,5m). Sprawdziłem to bo jakiś taki duży mi się wydawał w porównaniu z takim tam dwusilnikowym samolocikiem....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 21:23)

 
08-10-13 16:13  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Jako, że mam już trochę tych relacji nie chcę zakładać następnej, więc postanowiłem tą nieco edytować.
Teraz będzie z budowy aż trzech okrętów, w tym lotniskowiec lekki. Powodem takiego stanu są wnioski wyciągnięte z poprzednich budów. Dobrze jest mieć kilka tematów gdzie jeśli opadną siły przy danym, to można sobie spokojnie przeskoczyć na coś innego, kiedy właśnie jak teraz bateryjki naładowane i chce się kleić :)
A więc po kolei, do malucha mam już dość dużo wykonane, więc postanowiłem się skupić najpierw na Alabamie. Na początek jak to u mnie bywa, czyli drobnica :) :



Wieża nr 1 i opelotka oczywiście testowa, mam jeszcze resztę uzbrojenia, ale wena mnie wzięła na nadbudówkę, to potem.

No i przeskok, na tego nawiększego, czyli USS Hornet CV-8
Standardowo drobnica:



Po czym zabrałem się za już w końcu właściwe klejenie i na początek powstał szkielet:



Po szkielecie przydało by się czymś to okleić, ale tu zaczynają się schody :/ Plujka umarła, a laser mi robi psikusy, oczywiście na zdjęciu widać właściwy kolor, a w rzeczywistości jest zielony :( :



Teraz chyba robota ustanie, aż do kupna nowej drukarki :)

PS: Poprzednie linki się popsuły wieczorem naprawie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-10-13 15:04  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kolega z Czech ładnie dzieli relację, nie ukrywam że widziałem ją już jakiś czas temu i ten pomysł trochę podpatrzyłem, tylko jak wiadomo podchodzę z zupełnie innej strony do klejenia, a to mnie zaczyna trochę gubić, bo więcej u mnie na biurku bladzi niż podzespołów w kolorze, a nie chcę tego, na pierwszym miejscu klejenie. No i z resztą będą to bardziej migawki z budowy niż pełnowartościowa relacja.

Co do linii Sven się nie martw :), a Twoje marzenie bardzo sensowne, tylko ten Enterprise bardziej jako dodatkowy wspomagacz niż podstawa pod model, a z tego co ja zrobię coś już będzie można zrobić, choć bardzo dużo zmian by to wymagało, ale bardziej myślałem o BigE już po przezbrojeniu i przemalowaniu na kamo.
Ale pogromcę Kirishimy widzę kończysz, więc kto wie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-10-13 17:23  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dziś na tapetę trafiła Alabama, z racji że nie rozwiązałem sprawy z drukarką :/

Trochę zabawy na kompie i cztery poziomy w podstawowej formie wyczarowane:



Wszelkie niedoróbki specjalnie wyeksponowane, żeby przy poprawkach nic nie umkło :) Ogólnie staram sie, aby się to sklejało jak najprzyjemniej i wszelkie możliwe połączenia zakryć innym elementem, podstawa cytadeli jeszcze wymaga dopieszczenia, a barbeta nie jak we wielu modelach wpuszczana w nadbudówkę, tylko ścięta o jej wysokość i nakładana jak w Richelieu z MMa.
Nie wiem czy już takie rozwiązanie było stosowane, ale stwierdzam że daje one spore pole manewru przy łączeniu poszczególnych poziomów i zmniejsza ilość punktów oparcia, co pozwala na lepsze doleganie miedzy sobą i między pokładem głównym, często mnie to wkurzało, a więc:



Na koniec dodatkowo wykonałem pierwsze próbne deskowanie pokładu pierwszego poziomu:



Efekt dla mnie zadowalający, co następnego, zobaczymy jak wena i sprzęt podpowie :)

PZDR

--

Post zmieniony (16-10-13 17:24)

 
17-10-13 14:42  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

SAW, może stwierdzenie, że taki model się projektuje z myślą o dzieciakach z podstawówki jest deczko nie do końca przemyślane, ale mimo wszystko jeżeli, może ktoś będzie miał oprócz mnie "przyjemność" te modele kleić, to nawet dorosły facet będąc początkujący zechcę sobie postawić taki na półkę, to pewne ustępstwa muszą być, jest nim właśnie płaski kadłub i nie ukrywam, że jest to i dla mnie za wysoka poprzeczka. Reasumując, model ma być wierny, ale dość prosty dla każdego modelarza z pewnym doświadczeniem, a tak jak jeden kolega(Jorzik) ostatnio słusznie powiedział, że model ma taki być a mu doświadczeni już będziemy wiedzieli co z nim zrobić...

Sven, patrząc trzeźwo na sytuację i zapotrzebowanie plany wyskalowane są do 1/200 a na nich też znajduję się część podwodna :), tylko na pierwszym miejscu stawiam klejenie model tzw dla mnie i takich jak ja chcę, więc gotowiec będzie waterline 1/300, ale surówkę dna wykonam :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-11-13 21:36  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

HORNET

Uporałem się z kolorkami i mogłem to co wyczarowałem wreszcie sobie skleić:



Została drobnicowa zabawa i jeszcze kilka kartonowych elementów, na które brak mi weny, dobrze, że mogę sobie już wydrukować zarys pokładu i przykładać wyspę ku radości :)
A tu takie małe foto porównawcze:


Teraz tylko wyczekiwać gotowej nadbudówki, a co potem się zobaczy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-11-13 21:50  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak...

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-11-13 20:14  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to o kolorach, jaki jest kolor barwionki, każdy widzi-jasny szary, będę musiał zrobić małe przekłamanie do rzeczywistości, ale o tym jak zacznę kadłub. Cały czas się uczę, dopiero niedawno się dowiedziałem, że domowe sprzęty drukują w RGB, a profesjonalne w CMYK i to był powód dla którego mi wychodził zielony. Oczywiście podpowiedziano mi żebym kolory wybierał w CMYK, wiadomo z jakiego powodu, ale na moje modelarskie potrzeby przerobiłem sobie kamo, które z resztą znajduje się tylko powyżej pokładu startowego. Jest to bardzo jasny błękit, który nałożony na szarość kartonu, minimalnie zmienia kolor na szaroniebieski jak widać na foto, które oddaje rzeczywistość. Jak kto bardziej dociekliwy podam wartości RGB, ale docelowo kolor do CMYK już wybrany i jest jeszcze lepszy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-11-13 21:19  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No ma kilka niedoróbek, ale oko widać oszukane :). Tymczasem rysuję sobie resztę elementów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-11-13 21:24  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

No może nadbudówka, już prawie skończona, ale ostatnio walczyłem z czymś konkretniejszym, a widzę, że Bartek sie pochwalił, to i ja kilka fotek zapodam :



No to takie tam prawie laserowo cięte :) I jeszcze z próbnym pokładem głównym, nad którym najpierw nadbuduję hangar i resztę elementów, tylko zastanawiam się, czy robić pełny hangar, bo może być to zbyt wiotka konstrukcja, dopiero potem burty.



Z wręgami trochę zaszalałem, ale może odpuszczę sobie zabawę z podposzyciem, aha nie wiem czy wiadać, ale tu jest szkielet dna :D. W tygodniu pochwalę się nadbudówką i tym co dookoła niej.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-11-13 14:36  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Halogen jak mi kupisz ten model, to przestawię się na Enterprisa :)
Vansen, jak tam Titek?
SZKUTNIKU wersje będą dwie, podstawowa(czyt prosta), dla szerszego grona sklejaczy i dodatkowe elementy dla sadoli :) Model będzie tak rozrysowany, że każdy sam sobie będzie mógł zdecydować na ile ma być z detalizowany.
Jeśli chodzi o hangar, to muszę go dobrze rozgryźć jak ma się nie zapaść i jednocześnie w środku nie mieć podpory. Surówka mi podpowie, tymczasem przygotowuję wyspę do zdjęć, może coś w sobotę pokażę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-11-13 17:15  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

No to żeby uciąć rozmowy o fujplastiku, pokażę co do wczoraj wieczorem zmajstrowałem:



Brakuje jeszcze lin i wyposażenia, ale to dopiero przy finalnym montażu, aż będzie na model gablota.

PS: Co robię źle że mi pełnych obrazów nie pokazuje?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-11-13 22:18  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarek, nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć coś między 140 a 160, tak na oko, drukowane na laserówce, impregnowane BCG.
Vansen nie jestem projektantem, tylko frajdolarzem :)
Szkutnik, ze mną jest tak że ktoś inny przechyla 2x50g, a ja zapijam :) A trio zrobisz, mimo klątwy hłe, hłe.
Darecki, a jak Ci się podoba wyspa? Może jakieś uwagi? Ja tylko zapytam, czy ostatnio skleiłeś jakiś model, tak dla siebie do końca? Pewnie zakopałeś sie w białych próbnych kadłubach i nie mówię, że masz zaraz pokazywać, tylko staram się zrozumieć dlaczego masz ich już dość, może to jest odpowiedź.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-12-13 21:04  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Darecki za odpowiedź. Cieszę się, że zrozumiałeś co miałem na myśli, często jest odwrotnie.
Tu właśnie jest problem, którego wiele osób nie rozumie, ile czasu i nerwów zajmuje projektowanie modelu a zwłaszcza takich. Większość z tego to zastanawianie się i rozgryzanie konstrukcji i czytanie planów, a właśnie Japońce są najtrudniejsze (pagoda). Nie dziwi mnie że masz już dość, kiedy było tyle godzin ślęczenia przy komputerze, a namacalnych efektów pracy brak. Wiadomo, w zależności ile się poświęci czasu, to tak szczegółowo i wiernie będzie on zaprojektowany, ale tak samo moje klejenie nie może przekroczyć granicy gdzie kończy się przyjemność, a zaczyna męka, tak samo jest z projektowaniem, ale zawsze się znajdzie napinacz, któremu coś nie pasuje. Nie ma co się przejmować, tylko robić swoje, a sklejone do końca Akagi będzie lekarstwem, na wypalenie.
A wyspa nie taka doskonała, choć byłem blisko granicy :) Oczywiście będę się starał trzymać poziom, ale aktualnie zabiorę się za coś innego dla odmiany.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-12-13 15:57  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Najger, B-25 miałem już praktycznie skończony, tylko mi gdzieś plik przepadł i muszę go zrobić jeszcze raz :(. Oczywiście ja robię wersję w której będzie wszystko przedstawione, zarówno 16 Mitcheli na rufie, jak i Dountlesy, Wildcaty i Devastatory na dziobie i w otwartym hangarze, planuje też postawić jednego Dountlesa na poprzecznej katapulcie :)
Grzegorzu, byłaby to wielka strata dla modelarstwa, ale to jest silniejsze od człowieka prędzej czy później wraca chęć na jakiś okręcik :)
Modellot1, a co tam ciekawego w Stolicy było?, Ja jadę na konkurs tylko jak jest ekipa, no i czas nie pozwala na ciągłe wojaże, o funduszach nie wspomnę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-12-13 09:46  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ostatnio miałem do wyboru: Alaskę i Californie, lub Fuso od Hala, zgadnij co wybrałem:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-12-13 13:12  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

NIET :)



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-12-13 20:51  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No Grzegorzu, to teraz kto pierwszy ten lepszy :) Oczywiście żart, ale nie ukrywam, że chciałem właśnie sobie tego CB-2 wg tego jak napisał Sven(dzięki za info), przygotować i jestem w dość zaawansowanym stadium, dodam też nowe katapulty, zrobię hangary itp, itd, ale tylko dla siebie, oczywiście to jest Twój projekt i na pewno zrobisz to super w 1:200, ja oczywiście trzysetka :)

PS: Już wiesz co wybrałem :) A offtopy spoko, tylko się nie rozkręcać :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-12-13 21:15  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ok o pendolinach i latarniach se pogadali, teraz czas na model.

Nabrałem ochoty na drobnicę po przeglądaniu forum, a raczej na jej dokończenie, jak powiedział tak zrobił:



Radary i poczwórne stanowiska 28mm, jakie to szczęście, że trzeba ich wykonać tylko cztery zestawy :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-12-13 20:46  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po drobnicy przyszedł czas na coś co wielu nazywa konkretnym etapem budowy.

Nie ukrywam, że jest to chyba też najtrudniejszy etap, czyli hangar i to co się dookoła niego dzieje. Na początek konstrukcja nośna dziobowej części pokładu startowego, zabudowa windy dziobowej, ściany hangaru i największa zagadka czyli wkomponowanie galeryjki dla dział 127mm w zabudowę windy, oczywiście próbny pokład musiał się przymerzyć:



Oczywiście jest to bladzia zawierająca podstawowe elementy obrazujące konstrukcje i wyjaśnia kilka niejasności, których nie mogłem wyłapać z rysunków. Zanim zabiorę się za wykonanie docelowych elementów, wykonam resztę surówki hangaru aż po rufę. Tylko mam małą zagwozdkę, mianowicie czy jest sens wykonanie pełnego hangaru. Obawiam się że taka konstrukcja pomimo iż w realu była lekka i stabilna, to kartonowa wersja będzie zbyt wiotka. Na poniższych fotkach pokazuję dokąd miałby sięgać:



Przy środkowej windzie wewnątrz i tak było coś w rodzaju parawanu więc dałoby się go zamkniętego i cześć. Może ma ktoś jakiś pomysł, albo uważa że jednak pełna konstrukcja wytrzyma.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-13 17:26  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sleepwalker i też tak zrobię, gdzie się da wstawię chociaż 0,5mm, nawet dźwigary zrobię z dwóch warstw, a hangar na śródokręciu zrobię ze szkieletem i zakończę parawanem z obu stron, choć nie mam zdjęcia jak parawan wygląda od strony dziobu, pewnie to samo co od rufy. Szkoda tylko tych żaluzji które mogłyby być otwarte i środkowej windy :/
No i Darecki ze względu na te żaluzje 3-4 cm to za mało, to co jest w/w ma ok 15 cm.
Zrobię resztę i sie okaże, choć docelowo wersje z pełni zamkniętym hangarem też zrobię, dla mniej doświadczonych, ale szczegóły aż po zakończeniu budowy :).

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-12-13 14:34  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak nie Darku, rozsądek przeważył i zaznaczona przestrzeń ma już szkielet rozrysowany, jednak szkoda było mi tej środkowej windy unieruchamiać i zrobiłem szkielet tak, że chociaż minimalnie będzie można ją opuścić, ale następne foty aż za rok :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-01-14 14:15  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Poniższe zdjęcie powinno wszystko wytłumaczyć i jeszcze więcej:



Zdjęcie wykonane od strony windy dziobowej patrząc na rufę, kurtyny są dokładnie tam gdzie napisałeś i tak właśnie podzielony jest hangar, jak się uda wieczorem będą fotki próbnego hangaru .

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-14 20:00  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A hangar do mojego cv-8 wygląda tak:


No może prawie, to tylko próba, teraz trza się zabrać za właściwy, ale nie mogłem się oprzeć:



Jakby nie patrzyć, mam już lotniskowiec :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-14 14:50  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Staram się trzymać takiej kolejności: pancernik, lotniskowiec, pancernik, lotniskowiec, a że ostatnio był pół na pół, to po Hornecie, będzie pancernik, choć ta kolejka rozpoczęta jest już kilka pozycji do przodu :D

Zawodowo nie zajmuje się projektowaniem w komputerze, ale zdarza mi się zaprojektować mebel zawodowo :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-01-14 23:25  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sven, jeśli to co robił Origami jest dla Ciebie satysfakcjonujące, to moje wykonanie też powinno Cię zadowolić.
Minęły dwa tygodnie, więc wypada coś pokazać. Jeden na rysowanie, drugi na klejenie i takie cuś wyszło:



Jak widać na pierwszy ogień poszła konstrukcja nośna pokładu lotniczego aż do pierwszej windy wraz z pierwszym wspornikiem galeryjki dla kal 127mm. To wszystko stoi na pokładzie głównym, do którego wykonałem wszystkie elementy nie przeszkadzające w dalszych pracach. Następnie zabiorę się za konstrukcję nośną na rufie i tak sukcesywnie przemieszczał się będę z hangarem w stronę szkieletu na śródokręciu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-01-14 14:01  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Stocznia rada, że komisja zadowolona :)

Ramm, trzeba będzie coś zrobić, bo mi nie chce pełnego rozmiaru wstawić, a zabawy w przerabianie linków to już za dużo.

Origami diable nie kuś :D Twoje zdanie dało mi do myślenia co do robienia pełnego hangaru, ale zdejmowanie pokładu, to już chyba zbędne utrudnianie sobie życia, w koncu to tylko papier, a ile razy ściągniesz pokład tym bardziej go uszkadzasz, z resztą jak go zdejmiesz kilka razy to max, za duże ryzyko.

Co do modelu w 1:200 pytałem przy okazji Ise, ale nie było chętnych, wiec tu nie pytam....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-01-14 22:58  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Origami, zrobienie na tym etapie pełnego hangaru wchodzi w grę, bo tą przestrzeń, która jest tam gdzie szkielet wykonam na końcu prac nad hangarem, więc nie jest nic powiedziane, ale jestem bardziej na nie, ale w modelu który buduje dla siebie. Żeby pełen hangar miał sens środkowa winda musiałby być opuszczona, żeby światło dotarło, bo tam rolety są tylko na lewej burcie. Choć winda przy pokładzie lotniczym jest dość mocno zabudowana i też wiele to zasłoni. Jak skończę model to zabiorę się do przygotowania docelowego, a tam będzie wersja full i ze szkieletem na całej powierzchni hangaru, ogólnie, dla każdego coś dobrego :)
Co do galerii, przejrzę sobie, ale foto, które dałeś są mocno niezgodne, głównie chodzi o podpory, na śródokręciu, jak już wspomniałeś były tam pomieszczenia dla załogi i kilka innych rzeczy.

Dokker, jesli nawet, to sobie poczekasz jeszcze :)
Co do Admirała, to z myślą o nim kupiłem drukarkę A3, taki ma szeroki pokład, że w 1/300 a4 to za mało, więc jest nadzieja.
Nagato, to nie mój projekt, tylko moja przeróbka, więc z tym nie tak łatwo.

Co do tego 1:200, to chyba się źle wyraziłem, chodzi mi o to, czy jest ktoś chętny na sprawdzenie, tego co dotychczas wykonałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-01-14 22:07  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No bez Svena niema się co zabierać za hamerykańce, tylko dobrze, że dajesz je zanim zabrałem się za hangar :)
Jeśli chodzi o podnoszenie wind, to pod windą unosiła się druga podłoga, gdy ta pierwsza znalazła się na poziomie pokładu startowego.
Musowym rozwiązaniem, jest podwieszenie pod sufitem samolotów i rozstawienie po kątach różnych części samolotów, zaczyna mnie to wciągać, muszę się czegoś złapać :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-01-14 15:49  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sven jak tak dalej pójdzie, to będą trzy a nie jeden lotniskowiec :D

A tymczasem wena jest to i coś tam przybyło:



Platformy rufowe dla łodzi i innych szpargałów, których jeszcze brak, jak i relingów, ale już myślę wygląda zadowalająco, na to idzie konstrukcja nośna pokładu lotniczego:



Do niej dojdzie zakończenie pokładu i dwie platformy plot, ale dopiero przy finalnym montażu. A tak to wygląda w całości:



Miałem jechać teraz już hangar, ale najpierw zrobię obie windy i platformy dla 127mm dzięki którym będę mógł zabrać się za burty.....

PZDR

PS: Hosting, jest fajny, ciekawe jak z trwałością zdjęć na nim.

--

Post zmieniony (28-09-18 22:39)

 
26-01-14 21:38  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Odezwał się potwór.... pokaz tą wyciągarkę od flowerka, to ludzie dopiero zobaczą potwora :)

Darecki, trochę się powstrzymuje, bo jest tam jeszcze kilka detali, ale trzeba znać umiar.
Ale chyba sobie trochę wyposażenia zrobię żeby mi na koniec nie zostało.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-02-14 11:14  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
A zacne grono dalej na balkonie jury czujne, to czy ktoś będzie to kleił w 1:200, zależy tylko od niego, bo ja choć leniwy, to uparty jestem i model skończę choćby na wrzesień :) Mam nadzieje osobiście z Wami zamienić słówko już przy modelu.

Tymczasem minęło już trochę po ostatniej aktualizacji, więc dziś coś wkleję niby niewiele, ale ile roboty to zwiastuje.



Większości modelarzy wystarczy spojrzeć na siatkę i już wiadomo jak się to będzie kleić, dodatkowo porównanie między 1/200 a 1/300. Ja oczywiście z lenistwa surówkę kleje w dwusecie.Jeszcze kilka fotek sklejonego pokraka:



Nic nie gruntowane, tylko starannie wycinane i klejone "jak leci" żeby wszystkie babole były widoczne do poprawek. No i jeszcze jedno, specjalnie nie piszę co to jest, bo jak ktoś pokapuje, to znaczy że przypomina :D choć bez kabiny ciężko by było, ona jest tak charakterystyczna...
Na koniec foto z kolegami:



Bo o lotnictwie też trzeba powoli myśleć, żeby na koniec nie zostało.
Na następną aktualkę mam coś grubszego, ale jeszcze trochę, bo to gotowiec jest :)


PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:41)

 
16-02-14 16:35  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak, wzorowałem się na nim, bo w końcu jest to malowanie z Horneta, z początku 42r.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-02-14 12:03  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to jedziemy dalej......

Do ostatniej ściany, czyli tej gdzie kończy się winda dobudowałem resztę hangaru aż po parawan przeciwpożarowy, najpierw zacząłem od wycięcia kratownicy:



Zajęło to koło tygodnia :), a potem już było z górki:



Było przy tym trochę pracy, ale dla takiego widoku było warto:



Jest to podstawowa forma, do której dojdzie jeszcze kilka elementów, ale to pewnie aż przy finalnym montażu, dodam że to wszystko potrzebowało ponad dwóch arkuszy.
Przyznam, że trochę mnie to zmęczyło i teraz zabiorę się za drobnicę, mam też zajawkę na samoloty, co widać wgłąb hangaru ;)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:42)

 
24-02-14 15:28  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Widownia zainteresowana, podoba się, to chęci do pracy są- Wildcat się robi....

Dokker, nie wiem czy nowa jakość, zwyczajnie buduje go tak jak panowie w stoczni go sobie zaplanowali i już, z resztą jakby ktoś jeszcze ten typ robił, to pewnie tak samo/podobnie.
Stary, zależy jak kto sobie drobnice zdefiniuje, skala nie ma znaczenia, jakbym robił setkę, to do takiej drobnicy na jaką mi moje paluchy pozwolą i lenistwo będę robił.

Zdjęć tego hangaru będzie więcej, jak już będę to przyklejał do pokładu głównego i zacznie się wypełnianie drobnicą. Hangar ten podzielony jest na segmenty, czyli zabudowę windy ściany boczne z roletami i sufit z kratownicą, które to może jeszcze urozmaicę, ale najpierw sprawdzę ile widać przez rolety. Tylko najpierw tę drobnicę trzeba rozrysować, więc rysuje i tak na zmianę, rysowanie, drukowanie, klejenie.

A kratownicę wycinałem z doskoku po kilka żeberek i się nie przyśniła :D


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-02-14 22:24  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Znawcy tematu zatwierdzili projekt, więc nie mam więcej pytań, tylko co będzie dalej. Tymczasem prace nad lotnictwem trwają w najlepsze i zaczyna mi się to coraz bardziej podobać :)
Jak już wspomniałem, się robił F4F i takie tego efekty:



Jeszcze bardzo beta, ale wystarczy tylko kilka małych poprawek i będzie git. Na koniec jeszcze foto z kolegą:



Kto się orientuje w temacie wie, że brakuje jeszcze SBD, a że podoba mi się on najbardziej, zostawiłem sobie go na koniec, więc teraz tylko czekać, aż zanurkuje na forum :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:43)

 
26-02-14 14:26  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Słuszna uwaga, na takie właśnie czekam, ten segment co prawda nie składa się z trzech, a jest jeden tylko są w nim nacięcia, żeby z dołu zrobił się brzuszek i oczywiście jest, ale po przyklejeniu płata skrzydeł, brzuszek znika i w docelowym samolocie, będzie to już tylko prostokącik do zawinięcia, mam też do tego kabinę, ale nie robiłem jeszcze tej wersji, choć z otwartymi oknami może być ciekawie....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-03-14 19:47  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No dobra ma być odpicowany to jest (przynajmniej mi się tak wydaje):



Pierwszą misję ma już za sobą, a tak wygląda po akcji :



Oczywiście jak na próbny przystało, jest kilka niedoróbek, ale już zrobione, kilka rzeczy uprościłem, bo zajął mi więcej niż dwa wieczory, a to już lekka przesada- 72 elementy...
Na koniec oczywiście z kolegą:



Wildcat odleciał zająć się Kagą (dosłownie) jak wróci, będzie zdjęcie rodzinne, tymczasem po nalocie wrak z pierwszego zdjęcia wymaga remontu i dopicowania, więc teraz nim się zajmę :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:45)

 
17-05-14 14:12  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie ukrywam, ostatnio brak weny dobijał, ale tydzień po Kruszwicy są efekty :)

Na pierwszy ogień, docelowy b-25 płk. Dolittla i jego pierwotna dość już sfatygowana wersja:



No i ostatni "mały element", który pozwoli mi w końcu na dopasowanie burt do szkieletu:



Dziobowa winda waz z platformami dla 127mm, która dzięki Svenowi została troszkę urozmaicona.
Mam jeszcze kilka innych drobiazgów, takich jak pierwsze działo 127mm i gotowy pokład hangarowy, ale to potem, nie wszystko na raz.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:45)

 
31-05-14 22:43  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Origami, trochę to za małe i zbyt mało szczegółowe na dioramę, ale chodzi mi po głowie taki projekt...

Tymczasem mam już wszystkie rodzaje uzbrojenia:



Strasznie słabe zdjęcie, ale to też strasznie małe jak widać. Właśnie pracuje nad resztą hangaru co na Wrocław będzie można to wszystko jakoś złożyć....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:46)

 
02-07-14 22:44  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jeszcze temu maleństwu trochę brak, ale kwestia kilku szczegółów :)

BTW: Mam co już pokazać, ale jakoś mam lenia i ta pogoda nie ta...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-08-14 22:46  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Żeby nie było, że w temacie cisza:



Zrób to sam nie jest takie proste i trwa trochę, choć nie ukrywam, że w międzyczasie ugrzązłem w tekturce piwnej, ale o tym w innej relacji :)

Powoli zaczynam składać wszystko, bo w końcu coś na Przeciszów trzeba zrobić...

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:46)

 
29-09-14 18:46  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Ruto ma się dobrze i mimo remontów ect, coś tam klei na złość tym co myśleli, że poległem :)
Tyle słowem wstępu, a teraz kilka fotek:



Wszystkie babole widać na zdjęciach, oczywiście poprawki wprowadzone. Można powiedzieć, że burty zakończone, teraz mogę się brać za szczegóły typu tratwy, relingi, trapy, drabinki i następny pokład, który właściwie już mam, tyko pokolorować. Na koniec galeryjki, kilka małych elementów takich jak 15 Mitcheli i inne samoloty do hangaru :)
I tak na przyszłość, burty rozrysowane z zapasem, które będzie trzeba kleić w odpowiedniej kolejności, a niektóre dociąć, wiadomo lepiej za duże niż sztukować. Podział chyba widoczny, może jakieś sugestie?

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024