FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-10-14 15:02  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Fajnie, że się podoba, ale niema co się zachwycać, że taki super projekt, bo jeszcze nikt go nie skleił i żadnego innego mojego modelu.

Bardziej od achów(choć są motywujące) przyda się jakaś konstruktywna krytyka, bo potem relacja z budowy ma 20 ston a zapowiedź 50 kiedy jest już pozamiatane i oddane do druku.

No a tak ogólnie to w Lubawie ładna pogoda i chce się kleić :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-10-14 15:08  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tylko się rusztowania na środku kuchni nie przestrasz.

A w temacie, tak sobie przeglądam fotki i zauważyłem, że na początku 42r zaokrętowane były jeszcze dwupłaty, może by tak jako ciekawostka też dorobić kilka takich maluchów :)



I tu pytanie do samolociarzy, jaki to dokładnie samolot?

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:49)

 
02-10-14 23:19  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cyryl, z walorką na bogatości :)

Co do samolotu wydaje mi się że to prędzej ten:



PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:49)

 
07-10-14 19:12  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Jest wena to działamy dalej, segment, który był najbardziej męczący zrobiłem najpierw, mam już z głowy, chodzi o sufit hangaru dziobowego:



Można powiedzieć, że tego praktycznie nie widać, ale jak już się zajrzy....
Tam powinno się znajdować o wiele więcej różnego ustrojstwa, ale to już byłaby przesada, w którym modelu jest taki hangar?
Przydałoby się wg kolejności te hangary wyposażyć w sprzęt, ale jakoś tak nabrałem chęć na rozrysowanie pokładu, właściwie jak niektórzy zauważyli już go mam, ale taki blady nie wygląda zachęcająco :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:50)

 
08-10-14 10:31  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wiem do czego pijesz :) Dzięki tym podporom można wykonać cały hangar, jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz taką przed windą dziobową w modelu, niestety ich podstawy stanowią całą szerokość ściany hangaru w wyznaczonych miejscach i wymagałoby to przerobienia konstrukcji na co jest już za późno. Z resztą takie rozwiązanie bardzo utrudniłoby budowę, bo ściany hangaru trzeba by rozciąć na kawałki od podpory do podpory. Rozstaw między nimi było jakieś 12m więc łatwo obliczyć. Musiałbym Ci to wytłumaczyć na modelu, bo tak trochę ciężko, albo zrobić specjalny rysunek na co nie mam czasu, może chociaż ten poniżej wytłumaczy:



Chociaż, pomyślę o tym przy docelowym przygotowaniu modelu, ale wydaje mi się, że słabo by było je widać. Na pewno zrobię, może nie jako część nośna ale imitacja w miejscu rozłożenia parawanu przeciwpożarowego.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-10-14 12:59  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Plany są takie, że mogę model zrobić w 1/50 , a mam je od Wydawcy :) Aż za dokładne, można się czasem pogubić, a tak ogólnie to działasz tam coś, bo cisza u Ciebie ?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-10-14 14:17  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak sobie siedzę i walczę z pokładem, a w międzyczasie zaglądam na forum i widzę, że się u mnie ruch zrobił :)

Tomo, czy w hamerykańskich i samurajskich bylo podobnie raczej wątpie. Lunatyk powyżej wstawił najlepsze foto hangaru jakie jest i widać ewentualnie podział blach, a raczej gumolitu, które ja starałem się zaznaczyć, w planach żadnych linii nie widać, więc raczej zostaje Ci zaznaczenie w/w podziału dla jakiegokolwiek uplastycznienia.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-10-14 18:19  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Po kilkudniowej walce, udało mi się wyskubać coś sensownego:



Foto słabe robione puki jasno. Wydruk próbny na laserce, niestety widać odwrócenie o 90 stopni kilku elementów w odcieniu i trochę źle zinterpretowała CMYKowe kolory, ale jestem zadowolony.
Docelowy pokład zlecę do wydrukowania na fachowym sprzęcie. Może za wiele nie widać ale jak mi się uda to na jepga przerobić to wrzucę, strasznie to ciężkie jest.

EDIT:

Udało mi się zrobić pokazówkę:



Może nie oddaje do końca tego co jest na pliku, ale lepsze to niz foto :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:51)

 
10-10-14 21:40  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model zrobię tak, żeby każdy sobie wybrał w jakiej ma być konfiguracji, nawet będzie malowanie samolotów spod Midway, więc to czy będzie dwupłat zależy od modelarza, wg zdjęć sprzed rajdu widać ewidentnie, że takie stały na pokładzie i Hornet miał już kamo więc nie widzę problemu. A na zdjęciu stoją Wildcaty.

Co do Mitcheli, to mam listę dodatkowych malowań i numerów, więc damy rade, tylko gorzej będzie z ich widocznością, zwłaszcza ten niepełosprawny kaczor...
Co do panienki, to dla mnie aniołek bardziej :)



Ale to jeszcze trochę.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:52)

 
28-03-15 17:13  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale znowu zaniedbałem wątek....

Jednak prace idą dalej, bo z czymś na konkurs wypada przyjechać, właściwie dużo nie zostało, ale końcówka zawsze najtrudniejsza. Żeby przykleić pokład startowy trzeba najpierw skończyć hangary, więc robota wre:



Aktualnie trwają testy windy, jak skończę, będą foty całości przed montażem pokładu, który też zasługuje na kilka zdjęć.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:53)

 
28-03-15 20:48  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajnie, że się podoba moja samoróba :)

Szczerze mówiąc przeczytałem jeszcze raz relacje i przypomniałem sobie ilu mam kibiców, tak wróciła wena.
Fotki będą jak obiecałem może nawet jutro, wnętrza jest tyle ile będzie widać przez rolety, ale dalej jest ubogie, staram się nie przeginać, a ruchoma winda to przegięcie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-03-15 18:09  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co do Independece, mam zamiar zabrać się za ten jedyny zatopiony, czyli Princerton CVL-23, ale kiedy sam nie wiem za dużo jest tego co bym chciał, musiałbym zejść na poziom JSC jak w przypadku Richelieu i niedokończonej Alabamy, ale albo efekt, albo ilość, wybieram to pierwsze.

Co do filmu, to jest świetny nie widziałem go wcześniej, ale relingu nie ruszę już...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-15 14:22  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Alabamę robiłem w 1/400, to co jest w tej relacji tylko czeka na dokończenie.
Yogi jeśli tego nie przywiozę do Olsztyna to jest jedna jak nie więcej osób, które mi łeb ukręcą:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-04-15 18:55  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Trochę zeszło, ale udało się zrobić fotki aktualnego stanu kadłuba:




--

Post zmieniony (28-09-18 22:56)

 
02-04-15 14:23  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałbym, żeby to był żart, bo za tydzień to trzeba gablotą zakryć, a model jest w skali 1:300, w 1:200 też będzie ale tylko surówka z podstawowych elementów tak dla pewności...

Dzięki Darecki, Ark też fajny ja mam dopiero nadbudówkę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-04-15 17:49  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Podajcie mi chociaż jeden sensowny i praktyczny powód dla robienia ruchomej windy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-04-15 11:09  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zapomniałem buźkę na końcu wstawić....... :):):):):):):):)


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-04-15 15:39  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ok prace idą dalej, ale najpierw wklejam kilka zdjęć pokładu puki jest jeszcze w plasterku...



Za wiele nie widać, ale chociaż ogółem jak każda ze stron się prezentuje i jeszcze jak mocowane były liny hamujące:



Tymczasem zabieram się za chyba najtrudniejszą czynność w lotniskowcach, czyli przyklejenie tego w miarę równo do kadłuba. Potem tylko zrobić wszystko co było wokół niego, przykleić resztę z pudełek i chyba na Olsztyn można ruszać :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:57)

 
06-04-15 18:10  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na takie posty właśnie czekam :)

A teraz wyjaśnienia:

-cieniowane otwory to nie zejściówki tylko pokrywy świateł lądowania, zauważ że na pierwszym zdjęciu tworzą ogromny prostokąt :), a zejściówek takowych to na moje wcale nie było, na pokład piloci wychodzili bocznymi włazami .

-Liny hamujące są tylko przewleczone przez otworki, bo teraz jest najłatwiej je umocować, mocowania, czy raczej pokrywy bloczków będą przyklejone po wyschnięciu pokładu, lepiej docisnąć pokład o dwie płaszczyzny niż na przyklejonym osprzęcie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-04-15 18:45  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wszystkie podpowiedzi biorę pod uwagę przy docelowym modelu, w tym zrobię jak zaplanowałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-05-15 17:31  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Wybaczcie mi, że relacja nie wygląda jak powinna, ale jakoś tak wychodzi....

Na pocieszenie foto modelu aktualnie:



Aktualnie kończę samoloty i przygotowuje do druku Mitchele, staram się żeby miały te swoje oznaczenia :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:57)

 
24-05-15 13:22  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Żeby to jeszcze jak relacja wyglądało, ale dzięki za wsparcie. Doody, model ma ok 83cm, ale jak Mitchelowi będzie ogon odstawał trzeba dodać dobre 2cm :)

A tymczasem udało mi się uporać z oznaczeniami, kaczki, wiry i aniołki(gołe baby), za wiele może nie widać, ale są i numery na statecznikach się zgadzają.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-06-15 12:34  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Roboty ciąg dalszy.

Z tym, że budowę trzysetki zawiesiłem na rzecz tego samego ale trochę większe i bledsze.
Najpierw oczywiście szkielet z małymi modyfikacjami:



Na to poszedł pokład główny i tu też małe modyfikacje. Przy przygotowywaniu ostatecznej wersji stwierdziłem albo wszystko, albo nic i bedzie wersja z pełnym hangarem, albo z zamkniętym, jednak będzie tak skonstruowane, że każdy sam sobie zdecyduje gdzie ma sięgać hangar, o ile ktoś to bedzie chciał kleić.



No i jak widać musiałem zabrać się za to co wręcz uwielbiam, czyli dno....



Przyznaje, że kleiłem to poraz pierwszy właściwie, bo tego co robiłem w podstawówce nie uznaje :)
W miarę klejenia, które o dziwo było dość przyjemne dochodziłem do paru wniosków. Postanowiłem oklejki przyklejać bez pasków na pół grubości wręgi ( 0,5mm ) bo uważam, że paski są przyczyną powstawania żeberek, ale takie klejenie jest dość trudne i łatwo o przesunięcie, postanowiłem, że będą dołączone pogrubienia wręg dla lepszego podparcia.


No i na tej oklejce zakończę klejenie od dziobu i teraz będę jechał od rufy, ale najpierw musiałem przygotowac kil, bo na odcinku napędu jest płaski i się rozszerza przy sterze.



No i to by było na tyle.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 22:59)

 
21-06-15 21:58  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No te "wpustki" są zastosowane w podłużnicy właśnie po to żeby się nie przesunęła względem wodnicy, ale jeśli chodzi o wręgi, to jest mały problem, bo wpustka musi być dla dolnej części wręgi i górnej, co za tym idzie w wodnicy byłaby masa otworów, jakieś 120 co bardzo osłabi samą wodnice, a o wzmocnieniach na dziobie myślałem, ale po przyklejeniu pokładu głównego konstrukcja sie bardzo wzmocniła, a i niema co przeginać, przecież strzelać z tego nikt nie będzie :)

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-06-15 13:50  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Obiecałem sobie, że prace z dnem zakończą się w tym miesiącu i chyba się uda, warto o tym wspomnieć, bo nie często się to zdarza :)
No i foto ze stanu prac:



Nie robi to szału estetycznie, bo to mój pierwszy raz i nie o to tu chodzi, ważne, że się udało bez 3D :) Jeszcze instrukcja, coś tam w kolor dać i można brać się za hangar.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:02)

 
01-08-15 13:04  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Minął miesiąc a prace idą na przód :)

Wszystkie podstawowe bryły ścian hangaru i wind już zrobione:



Śródokręcie wymaga jeszcze dopieszczenia, ale to tylko kosmetyka. Teraz trzeba zrobić podparcie dla pokładu lotniczego, wprowadziłem kilka zmian, które umożliwiły zrobienie pełnego hangaru, to do następnego.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:02)

 
07-08-15 10:45  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No, aż się micha cieszy, szkoda że już typ Ticonderoga z tym niezbyt ładnym dziobem, ale jakie się plany ma to się robi, mi osobiście bardziej leży Interpid w malowaniu jak w WoW, piękna sprawa, te kamo Tico też fajne.

Mam nadzieję wymienić się słowem w Przeciszowie, choć co ja tam wiem.

A tymczasem lecę pływać prawdziwymi kajakami coś tam wstawię w przyszłym tygodniu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-09-15 16:50  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Robota idzie dalej, choć ostatnio było kilka problemów ze sprzętem i pogodą:)



Teraz zostało zrobić pokład, nadbudówkę, galeryjki i ruszać na Przeciszów :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:03)

 
06-09-15 21:33  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No surówka jest klejona bez większego starania, bo nie o to w tym chodzi i nie wygląda super, ale jakiś ogólny wygląd będzie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-09-15 22:04  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie spodziewaj się fajerwerków.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-09-15 21:05  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Prace nad modelem trwają jestem na etapie galeryjek, jednocześnie robię instrukcję i chciałem pokazać mój pomysł, niektórym może wydać się zbyt innowacyjny, ale myślę że w praniu zda to egzamin:



Model jest podzielony na segmenty, które będą wykonywane kolejno wg numeracji, co pozwoli na dobre zorganizowanie pracy i zniweluje trzycyfrową numeracje, bo każdy zaczyna się od początku. Do każdego przy rysunkach montażowych będzie dodany krótki opis.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:03)

 
05-10-15 12:09  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Najger, jak się kogoś zna, lepiej się odbiera wpisy :)
Sven muszę Cię niestety zmartwić najpierw wyjdzie wersja 1/200 a potem zobaczymy w praniu.

W Przeciszowie koło surówki leżały kartki z wstępną instrukcją i jedna z wyglądem pokładu na gotowo i prosty rysunek burt i nadbudówki, na którym był już właściwy układ kolorów. 1/300 ma tak to zrobione, bo wymaga tego barwionka, nie da się nadrukować jaśniejszego koloru. Nic nie trzeba tłumaczyć, tylko nie wiem skąd ten czwarty kolor?



Myślę, że to wszystko wyjaśnia. I dzięki za zainteresowanie.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:05)

 
05-10-15 22:45  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Andrzej Kraśnicki był na wystawie i nie miałem okazji uścisnąć ręki ? Nie wybaczę sobie tego :(((((((((((.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-11-15 13:10  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Relacja trochę zdechła, ale na rzecz sprawy, która chyba kilka osób ucieszy. Kleje sobie dla sprawdzenia ostatnie elementy, ale też, żeby nie skisnąć przy tym komputerze. Wprowadzam wiele zmian i ulepszeń w porównaniu z tym co jest w 1/300 i trochę schodzi.
A tak wyglądają efekty ostatniej zabawy:



Bez retuszu i większego starania, drukarka chyba mi już pada :( Z drugiej strony jakaś robota wykonana, a szkoda bo nie wykorzystam tego do modelu. 127mm 4x28mm i ostatni samolot TBD-1. Jestem już na prawdę blisko końca....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:06)

 
20-12-15 16:36  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jedziemy dalej z tym koksem, dziś trochę to będzie mało związane z relacją, ale powinniście być zadowoleni na te fotki :)

Na pierwszy ogień:



Aktualny stan pracy nad instrukcją, która daje w kość, ale efekt jest. Dalej to już wiadomo co będzie:



Tyle udało mi się do tej pory zrobić, to co widać, to druk próbny dla wyłapania błędów.
Robota powinna być już skończona, ale cały czas mi coś wpada w oko żeby coś ulepszyć i tak to wygląda, ważne że na plus :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 23:07)

 
20-12-15 18:55  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A jakie ogólne wrażenie? To co widać jest wydrukowane na mojej półprofesjonalnej drukarce po to żeby błędy zobaczyć. Kolorek trochę odbiega bo przygotowane do CMYKa , ale robiłem próby na RGB i jest zadowalający.

Co do podposzycia, jest to do zrobienia, wezmę oklejki dna, zmniejszę i będzie git, tylko czy nie zwiększy to objętości, bo to co widać na fotkach to tylko sama bryła kadłuba i na 80g papierze ta sterta ma grubość ok 7mm. Dojdzie jeszcze trochę instrukcji, samoloty, wyposażenie, artyleria i się zrobi księga jak w Shinano.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-12-15 21:41  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale temat odżył, a co to będzie jak zapowiedź się pojawi :)

Cordel, tego podziału blach nie ma na pliku, ja go zrobiłem igłą.

Co do koloru jak już pisałem drukowałem z CMYKa na drukarce. Drukarki używane w domu drukują w RGB i stad ten kolor, zrobiłem próbę z RGB, którą można zobaczyć na ostatnim zdjęciu w rogu koło daty. Tam są dwa elementy i jeden ma bardziej zbliżone do właściwych kolor, przecież nie bedę przerabiał całego modelu żeby na zdjęciach było ładnie, nie o to tu chodzi.

Jarek, co do takich szczegółów to długo by pisać a na to szkoda czasu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-12-15 14:59  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak już gdzieś mówiłem, moje modele są bardziej na poziomie Małego Modelarza :) Mówienie że jest najlepiej opracowany, to trochę za dużo, do Missouri i Saratogi się nie umywa, ale starałem się żeby model był głównie przyjemny w budowie i wybaczał błędy, stąd te podwójne części o których mówił Najger. Jednocześnie mam nadzieje, że przy okazji wybaczycie moje :)
Wszystko się okaże tak jak mówił Syjek, najwyżej mnie zjecie.
Aż boje się pokazać resztę arkuszy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-16 14:40  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wiem, że ciągnie się to już dość długo, ale planować se można, a życie swoje.:)
Z mojej strony już jest prawie wszystko zrobione i teraz trwają prace nad zestawami, na pierwszy rzut poszedł szkielet wycinany laserowo, wiem, że w jednej relacji pokazywanie jest już trzeci raz to samo, ale może ktoś chciałby zobaczyć jak to wyszło:



photo upload

Jak się uda będzie możliwość zobaczenia tego i kilka innych rzeczy w Przeciszowie
A po tym jak już sobie obejrzycie, planuje wykorzystać ten szkielet do niecnych celów :)

PZDR

--

Post zmieniony (21-04-18 21:52)

 
21-07-16 21:35  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kiedy zostanie wydany, to nie pytanie do mnie, trzeba czekać na zapowiedź wydawcy, ja swoje już zrobiłem. Teraz się rozglądam za nowym tematem, ale tym razem podejdę do tego z innej strony.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-07-16 23:23  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Będę się raczej trzymał pierwszych lat wojny, kiedy nie było takiego szału na p.lot.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-07-16 18:36  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Człowiek sobie pojechał nad jezioro na łykend, a tu się dzieje....

Japończyki korcą strasznie, ale flotę trzeba wyrównać. Jak będzie coś sensownego, możecie się spodziewać kilku fotek.

Co do samolotu, zostały wycofane przed rajdem i nie chcę już mieszać, może jak mnie kiedyś najdzie to dam znać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-09-16 19:38  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałem zapodać tylko takie małe info dla zainteresowanych wycinanką:)

W Przeciszowie będę miał ten szkielet i pierwszą próbną wycinankę wydrukowaną już w a3 i na odpowiednich grubościach kartonu, do ostatnich poprawek, ma ona też okładkę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-09-16 11:59  Odp: [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wróciłem z Przeciszowa, to mogę odpisać.

Chciałbym przypomnieć, że ja jestem tylko "projektantem" wycinanki i o kwestie wydawnicze trza do wydawcy, okładka będzie w zapowiedzi więc trzeba czekać, a Jarod może się spokojnie kopsnąć i zobaczyć na żywo przy okazji :)

Z mojej strony wypadałoby jakąś galerie zapodać, ale już walczę z następnym projektem i szkoda czasu :P


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024