FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-01-21 21:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Co za zbieżność pracy sam siedzę nad katapultami ale do yamato,
Tak duże okręty potrafią wyciągnąć z człowieka siłę i zapał , ale czasami trzeba zacisnąć zęby i jakoś przebrnąć przez ten etap ,efekt końcowy jednak będzie satysfakcjonujący
Pozdrawiam

 
04-01-21 07:31  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Trochę szkoda, że musisz się z nim tak męczyć, wszak winna być to przyjemność. Wytrwałości życzę.
Katapulta 1 klasa: ]

 
06-01-21 20:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

To nie tak, że męczę się z modelem, bardzo fajnie klei się model w którym pretensję mogę mieć tylko do siebie :D
Od 10 lat jeżdżę na konkursy i to dawało wielkiego kopa motywacji, możliwość oglądania innych modeli i pogaduchy, tęsknie za Wami :) (no homo :D)
Ło paanie kiedyś to było, tera to nima nic.

A tymczasem dość dziwna i nietypowa katapulta z wieży nr 3:



98% laser, obawiałem się trochę jak będzie pasować do dachu, ale jest spoko, choć mimo wszystko postanowiłem nie dawać znaczników, jak komu wyjdzie minimalnie inaczej, przynajmniej nie będą widoczne niepotrzebne krechy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-01-21 21:59  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No, zostały pogaduchy na forum. No cóż każdy tęskni za "starymi"czasami ale to chyba nie prędko wróci. Może w wakacje, zobaczymy.
Dawaj dawaj bo ja to jeszcze pamiętam Twoje pierwsze "plaskodenne" próby na forum. A to co teraz widzę ... Zresztą teraz, Hornet już pokazał..
No to posłodziłem koledze :-)
Pzdr

 
07-01-21 07:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo podobają mi się te perforowane platformy, niestety z ręki nie da się tego zrobić.
Cała konstrukcja wygląda bardzo zacnie: ]

 
07-01-21 10:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Myślę, że jeśli ten model zostanie wydany to ma szanse stać się wydarzeniem roku.
Ale też nie ukrywam, a propos Twoich słów, że gdyby był mniej zdetalizowany to też chętnie bym go kupił:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
15-02-21 13:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dobrze, że można prowadzić takie relacje, człowiek wie, że ktoś czeka na tą wycinankę, żeby ją kupić, przejrzeć i odłożyć na półkę hyhyhyhy...
Żeby nie podbijać niepotrzebnie wątku o Titkach napiszę tu. Model zostanie wydrukowany tylko przez Szkutnika albo wcale. W skrajnych przypadkach dla naprawdę mocno zainteresowanych klejeniem przygotuję zestaw samodzielnie. Tylko najpierw muszę kupić drukarkę :D, bo mi HP 7110 przestała współpracować. Tzn działa ale bandyckie ustawienia sterowników przez producentów sprawiają, że za długo nie możesz mieć jednej drukarki. Walczyłem całą sobotę, żeby druknąć burty do Gustloffa i nic.
Dobra starczy marudzenia na sprzęt, coś tam pokaże :



Etap, którego za bardzo nie lubię, ale mam już z głowy, ilość roboty porównywalna z robieniem nadbudówki :D

Robiłem też jeden z dwóch dźwigów, które te łodzie wodują, ale za nisko go odłożyłem:



2.5 roczny zainteresowany zbyt mocno wziął sobie do serca badanie organoleptyczne :/ Słupek jeszcze do odratowania, ale ramie na złom :(
Dobrze, że mam dwa zestawy laserów.
Na koniec coś dla fanów oglądania wycinanek:



Roboczy rysunek nadbudówki dziobowej.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-02-21 13:54  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

n1: ]

 
15-02-21 16:16  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nie wiem czy to zrobię, gdzie ja to postawię, może zmniejszę, może odstawię na półkę ale mocno mi się podoba :-)
Czekam na każdą aktualizację i ładną okładkę :-)
Pzdr

 
15-02-21 16:29  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja też czekam na niego:-)
Nadbudówka dziobowa na rysunkach bardzo mi się podoba.
I poczekaj jeszcze ze 3 lata i będziesz maił pomocnika;-) Tylko nie czekaj z New Mexico;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-02-21 17:09  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te łodzie rewelacja. Wyjąłem instrukcję od Arizony żeby porównać i to chyba to samo.
Gratuluję i czekam na więcej :)

--
Relacje:
USS ARIZONA

 
15-02-21 18:09  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Dagom   

Nie wiem kiedy skleję, ale na pewno kupię.
Te łódki to z papieru?

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
15-02-21 23:52  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Adam nie mogę się doczekać. Przepiękna robota. Mam spory sentyment w stosunku do tego pancernika bo był pierwszym, którego "wygrindowałem" w World of Warships.

 
28-02-21 16:31  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W przerwie od wycinania bulai w Gustloffie, poukładałem sobie arkusze w Meksyku. Wyszło 25 arkuszy instrukcji i 29 arkuszy części, z czego 7 na miękkim.
Zrobiłem też specjalnie rysunki do olinowania, często pomijane w instrukcjach.



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-02-21 18:36  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Adam za rysunki olinowania w instrukcji.
Pozdrawiam
Adam

 
28-02-21 19:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
SeWo77   

Kiedy w druku?

 
01-03-21 07:19  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Rozumiem, że mowa o formacie A3? to dużo. Będą arkusze 2 stronne? Przyznam, że kiedyś obawiałem się części na miękkim, ale Artur szybko mnie z tego wyleczył, bo też miał sporo ich z swojej Malaya. IMO to jest nawet być może lepsze rozwiązanie od 2 stronnego druku. Tym bardziej że masz ciapate kamo, a nie szarą szarość po całości. Więc 2 stronnych się nie spodziewam, ale?

pozdr i cieszy postęp: ]

 
01-03-21 11:38  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
CardShipModelist   

Bedzie Offset czy cyfra?

 
01-03-21 16:17  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Paweł63   

Nawet nie dopuszczam takiej myśli żeby taki projekt wydawać w cyfrze.

 
03-03-21 12:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

@Karaś na takie techniczne wpisy czekam :) Druku dwustronnego nie przygotowałem jeszcze, ale Twoja propozycja do mnie przemawia. Zwyczajnie dorobię jeszcze jeden arkusz na cienkim z alternatywnymi częściami do sklejenia na pół. Będzie to organizacyjne udogodnienie dla wydawcy :D
A sprawa kiedy, gdzie i jak będzie drukowane, to już nie pytanie do mnie , ja decyduje tylko o tym co będzie na arkuszach.
A więc aktualizacja: 25 arkuszy instrukcji i 30 arkuszy części w tym 8 na cienkim ( nie mylić z kebabem) No i może mój czarno-biały bohomazek jako wkładka :D

No i jeszcze żeby nie był taki goły wpis, fragment arkusza z burtami:



Mam sklejony dźwig rufowy, ale małe chochliki nie pozwalają zrobić fotki w dzień.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-03-21 06:51  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
CardShipModelist   

Rewelacyjnie to wygląda burtowo.Czy dno tez będzie zwaloryzowane? Zatem czekamy na wydanie.

 
04-03-21 08:16  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Hamerykańskie kajaki obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, ale koło Twojej pracy trudno przejść obojętnie, dlatego tu zaglądam i patrząć na wklejony arkusz z burtami nasuwa mi się pewne spostrzeżenie, być może spotęgowane rozmiarem zdjęcia i jego jakością. Te zacieki i brud na złączach blach wydaje mi się zbyt powtarzalny i mało zróżnicowany w kształcie plam. To tylko wrażenie, czy tak jest w rzeczywistości? A może to jest poparte jakimś materiałem zdjęciowym, więc nie ma się czego czepiać?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-03-21 11:14  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te " waloryzacje" powstały jakieś 4 lata temu, wtedy raczkowałem w tym temacie, z resztą wiele się nie zmieniło. Na jej potrzeby w Photpaincie wykonałem chyba z 6 różnych zacieków tak jakby brudu i rdzy. Na surówce mam pierwszy wariant jaki zrobiłem i postanowiłem mocno zredukować rdzę dość mocno i trochę tych ciemnych. Na tym co jest, to już takie wydawało mi się minimum, żeby było widać, ale nie aż tak się rzuca w oczy.
Mi się to nawet podoba, nadaje burtom takiej głębi i przestrzeni, jednak wiem że nakładanie waloryzacji to stąpanie po cienkim lodzie. Oczywiście nie mam zdjęcia gdzie jest identycznie, ale kopiowanie brudu 1 do 1 to juz lekka paranoja i podążanie w złą stronę. Podsumowując z tego co widzę na forum i skrzynce pocztowej, modelarzom się to podoba więc tak zostanie :)
Tu z bardzo wczesnego postu porównanie:



PZDR

--

Post zmieniony (04-03-21 11:16)

 
04-03-21 11:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak widać brud to kwestia gustu, moim zdaniem to co zaprezentowałeś teraz w powyższym poście wygląda subtelniej a przez to lepiej, ale to tylko moje zdanie, więc nie drążę tematu.
Za to jeszcze jeden drobiazg wpadł mi w oko, mianowicie numer na burcie i jego zniekształcenie wynikające ze zrzutowania jego obrysu na model w 3D, myślisz że w rzeczywistości też tak wzynaczali kontury tego numeru? Czy może też po prostu, niezależnie od krzywizny burty, kształt tych cyfr wyglądał jak namalowany na płaskiej powierzchni ( w tym przypadku na płaskim fragmencie poszycia umieszczonym na arkuszu blachy/kartonu) i w widoku z boku w 3D dopiero powinien być zniekształcony?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-03-21 12:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak co Wojtek to Wojtek, nie zwróciłem uwagi na to, wiem o co Ci chodzi, np bulaje potrafią zrobić w jajo :) . Muszę sprawdzić anatomię tego obiektu, bo baza jest wektorowa a "upiększenie" z bitmapy, jeśli nr jest w bitmapie to będzie wiele zachodu żeby taki szczegół przerobić, bo stanowi on jedność z nitami i brudkiem, żeby to się dało rozbić i edytować jak wektory to no problem ale obrabianie bitmapy jeszcze jest dla mnie zagadką, po prostu się w to jeszcze nie bawiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-03-21 09:29  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przyznam, że dla mnie nie jest to takie oczywiste, tzn co prawda w cywilnych ale spotyka się że choćby podziałka zanurzenia to płaskie rzutowanie na obłości kadłuba. tzn Nie jest dla mnie oczywistym, że cyferki na burcie muszą mieć idealny kształt, bo być może ważniejsze jest odwzorowanie rzeczywiste, tzn patrząc się na kadłub ma być wyraźny numer i skoro burta w tym miejscu jest koślawa, to cyferki też muszą być koślawe.

Co prawda bulaje raczej powinny jednak pozostać kołem, ale co do oznaczeń, wcale nie jestem przekonany co do tego.

Post zmieniony (05-03-21 09:34)

 
05-03-21 11:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Karaś, wydaje mi się, że podziałka zanurzenia, linia wodna, to coś zupełnie innego, z racji funkcji jaką pełni, niż oznaczenie taktyczne, które ma się tylko dać odczytać.
Jak możesz, to przybliż mi technikę wykonania oznaczeń według twojej teorii, laser, epidiaskop, czy jakieś inne urządzenie do rzutowania konturów oznaczeń na krzywiźnie burty...?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-03-21 13:06  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Taki przykład, 1 z brzegu. Widać, że 11 jest dużo niższe niż np 16, 17 lub 18. Ale pewnie stojąc na wprost, prawdopodobnie wysokość wszystkich znaków jest zbliżona względem siebie, a rozciągnięte znaki są skompensowane przez krzywiznę kadłuba w danym miejscu.
Czy tak mogłobyć z oznaczeniami taktycznymi? nie mam pojęcia. Skoro dało się to zrobić na Sołdku, to zakładam że całe usn też jakoś by sobie poradziło z takim malowaniem... choć może się mylę: ]

pozdr



ooo takie coś mnie się rozchodzi.
Coś co jest krzywe, nie musi tak wyglądać z innej perspektywy: ]



Post zmieniony (05-03-21 13:17)

 
05-03-21 13:33  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

http://www.navsource.org/archives/01/014001.jpg

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-03-21 13:38  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.
Zgadzam się, ze znaki zanurzenia są rozciągnięte i muszą być. Jak na mojej krypie: - http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=310556&t=310556&filtr=0&page=10 i na Sołdku. Ale to wynika czysto z hydrostatyki okrętu i prawidłowego odczytania zanurzeń w odniesieniu do np drfat survey. Nie da się inaczej i nie powinno być inaczej.
Ale podejrzewam, że znaki taktyczne to indywidualnie trzeba sprawdzić w każdym przypadku. Widziałem statki z nazwami napawanymi "prawilnie" i nazwami rozciągniętymi (co wygląda okropnie).
Moim zdaniem znaki taktyczne powinny mieć rzut normalny bez rozciągnięcia. Spawacz brał szablon - punktował linie malowania ze stelingu i halas - zrobione. Nie podejrzewam aby "stenclie" był przygotowany krzywy.
W S Korea na stoczni, która czerpie garściami z amerykańskich i europejskich stoczni znaki i litery nazw nie są przekłamane. Z mojego doświadczenia zawsze proste.
Ale ponieważ okręt jest "hamerykański" a nie znam zwyczajów ichnich w tej kwestii - trudna sprawa.

Kłaniam się
Darmuszka.

 
05-03-21 13:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

http://www.gstatic.com/hostedimg/90cb105729caf05f_large

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-03-21 14:07  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Rozmowa idzie w ciekawą stronę.

Karaś, ja trochę źle napisałem, tak, że tylko Wojtek zrozumiał :D Chodziło o działanie narzędzia w programie, które może powodować zniekształcenie numeru na wklęsłej burcie, gdy się ten numer, bulaj czy inny podział blach nakłada. Jajowate bulaje oczywiście wymieniłem, ale nie pomyślałem o numerze, który wydawał mi sie ok.

Porównując zdjęcie od Svena, wychodzi na to że nie jest tak tragicznie żeby zaraz to przerabiać, ważne że czcionka sie zgadza :D



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-03-21 14:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehehe, lepiej że teraz to zostało upolowane niż po sesji w drukarni. Choć pewnie jeszcze i tak coś wyjdzie podczas budowy. Zawsze wychodzi i trzeba nauczyć się z tym żyć: ]

powodzenia.

 
05-03-21 14:19  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Oznaczenia zanurzenia na przykładzie USS Maryland: cyfry arabskie http://www.gstatic.com/hostedimg/caabfef67f158ad3_large

--

Post zmieniony (05-03-21 14:20)

 
05-03-21 15:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Był gdzieś rysunek techniczny (zdaje się w komplecie rysunków stoczniowych Fletchera) stanowiący wytyczne malowania numerów taktycznych na burtach i były tam podane wymiary "stałe" tzn. bez uwzględniania krzywizny burt

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-03-21 19:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Dagom   

Czekam z niecierpliwością na ten model, jednak patrząc na zdjęcie porównawcze oryginału i burty modelu wydaje mi się że "40" powinna być mniejsza o 1/3 wymiaru, a 4 powinna być troszkę niżej względem 0. Chyba że to złudzenie wywołane innym ustawieniem kadłubów wobec siebie.

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
05-03-21 19:58  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Tak czy siak robisz chłopaku coś fajnego :-)
Pzdr

 
05-03-21 23:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to model będzie miał ksywę " Krzywa czterdziecha".

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-03-21 23:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A potem zrób bliźniaka, który stał się "128" z wyrzutniami rakiet

http://www.navsource.org/archives/01/014164.jpg

http://navsource.org/archives/01/041/014160.jpg

--

Post zmieniony (05-03-21 23:59)

 
06-03-21 01:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

"Look how they massacred my boy." strasznie to wygląda, oskubany kogut, alt gl musi być. Jeśli robić coś dalej w tym stylu to może big five...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-03-21 05:43  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry
Widzę, że na drugim zdjęciu Svena Mississippi niechlujnie skleili. Same krowie żebra....

Kłaniam się
Darmuszka

 
06-03-21 13:32  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Etam kogut oskubany, rakiety w sumie pozwoliły temu staremu drednotowi służyć jeszcze 10 lat po wojnie jako jednostka szkolno-trreningowa zanim poszła na żyletki. Taki Wyoming np. to dopiero oskubali: dosłownie ze wszystkiego ale po to by w celach szkolnych zainstalować wszystkie rodzaje uzbrojenia. Jak iść na całość/za ciosem to typ South Dakota albo Iowa;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-03-21 15:03  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak już jesteśmy przy następnych projektach, to będziesz kontynuował Ise?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-03-21 15:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może trochę za szybko, żeby myśleć o kolejnych projektach, wypadałoby właśnie dokończyć co zacząłem, a Ise raczej bym zrobił od nowa, albo Hyugę....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-03-21 15:41  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dla mnie obojętne, ale jeśli go zrobisz, to mnie bardzo uradujesz ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-03-21 23:45  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Dagom   

Obojętnie który, tylko przed modernizacją na pancerniko-lotniskowce.

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
20-03-21 23:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Decyzja zapadła będę robił H-34 w 1/100 :D

Ale tymczasem prace idą do przodu. Najpierw zrobiłem dźwig rufowy. 90% laser i trochę gumonitki :)



Konstrukcja nieco inna niż w Missouri itp, chyba jakiś starszy model.
Potem zrobiłem takie platformy stojące po bokach nadbudówki dziobowej, na nich spoczną sobie szalupy.



Na koniec trochę koronkowej roboty, czyli tratwy 34 szt:



Może nie są aż takie super jak te z poprzeplatanymi linkami kolegów, ale robić aż tyle to już masochizm, 100% laserków , robota powtarzalna i dość przyjemna.

No i tak będę sobie dorabiał takie duperele, bo tylko one zostały praktycznie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-03-21 09:27  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

H-34?? Nie wierzę:-) Na dodatek 1:100 to będzie strzał w dziesiątkę! Trzymam kciuki.

 
21-03-21 09:39  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jak tratwy laserowe to możnaby te paski dać w zestawie jak tutaj https://sklep.orlik-models.pl/elementy-wycinane-laserowo/wycinane-laserem-pontony-us-navy-1-200.html

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-03-21 11:56  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
F4kL0gic   

Troszkę nie ogarniam tej zapowiedzi H-34. W sensie że ORP Błyskawica H34, czy okręt podwodny HMS H34?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024