FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-03-17 21:27  Odp: [R] USS
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli się nie mylę, jest to prowadnica podwodnej wyrzutni torpedowej.
--

Post zmieniony (14-03-17 21:30)

 
15-03-17 20:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po wnikliwej analizie ze specami w tych sprawach, stwierdzam co następuje :)
Są, a raczej były otwory wyrzutni torpedowych, które po modernizacji zostały zlikwidowane, jednocześnie stwierdzam według moich pomiarów nie znalazły się pod bąblem, bo były bliżej dziobu. Uważam, że dali tam tylko taką płytę na zaślepienie i tak zostawię, będzie smaczek :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-03-17 23:21  Odp: [R] USS
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to jedziemy dalej:

Wydrukowałem sobie takie oto cuś:



Chory bym był, jakbym nie wymyślił czegoś :)Mimo, że jeżdżę na konkursy z prekursorem wykonywania podpszycia, ta technika mi nie leży ze względu na szpachel i kombinuje. Nie wiem jak to wygląda u samolociarzy, ale ja zastosowałem narzędzie obrys, skok o 1.5mm i mam podklejki pod poszycie pomniejszone tak, żeby nie opierały się o wręgi. Dało do dość mocną powierzchnię z kartonu 160g/m2. Resztę wyjaśnią zdjęcia:




A tak to wygląda aktualnie:



Jakość klejenia nie jest powalająca, właściwie to jest mój pierwszy raz z poważnym oklejaniem dna, zobaczymy jak to będzie wyglądało po przyklejeniu bąbla.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:18)

 
28-03-17 08:08  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oby się to sprawdziło. Już kiedyś nad tym dumałem i wyszło jak wyszło.
Lepiej byłoby w mojej opinii zrobić szablony tradycyjnego podposzycia i wręgi z dodatkowym mniejszym obrysem do powielenia na ksero.
Ostatecznie Twój pomysł można zaprojektować identycznie. Pasowane tych elementów na tradycyjne podposzycie ale z dodatkowym pomniejszonym obrysem tak aby można było kleić tak jak zaproponowałeś. Jeśli dołożyć do tego wręgi tak jak pisałem wyżej mamy rozwiązanie chyba idealne na obecne standardy (poszycie na barwionce to już byłby samoklejący się ideał).

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-03-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wiadomo w praniu wyszło, że itak trzeba było docinać w kilku miejscach, ale zawsze to lepsze niż przygotowanie takich oklejek ręcznie. Jakby była zrobiona do podposzycia, to wystarczy wycinać trochę więcej luzu i można używać jako podklejki, tylko to jest drukowane na kartonie, a nie wiem jakiej grubości się używa na podposzycie, chyba 0.5mm bo formowanie 1mm to raczej problem.

W przypadku podklejania poszycia należy uformować element i podklejkę oddzielnie, spasować i dopiero potem skleić razem, formowanie tego razem sklejonego nie byłoby dobrym pomysłem.
Ogólnie z patentu jestem zadowolony, bo chciałem uzyskać dość sztywną powierzchnię do przyklejania pasów "blachy" i uniknąć robienia właśnie podposzycia i szpachlowania.
No i jeszcze ważna rzecz, na dnie dodałem wzmocnienia wręg, dla wiekszego pola manewru, oklejki są opracowane, tak, żeby ich łączenie wyszło pomiędzy wręgą i wzmocnieniem, z resztą na 24 wręgi udało się zrobić tylko 8 łączeń :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-03-17 20:41  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, mógłbyś zapodać linka do tej barwionki? Chyba ma fajny kolor.


Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-03-17 21:04  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na fotach jest trochę inny

http://allegro.pl/papier-kolorowy-100-ark-a4-bordowy-160g-i6661447148.html

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-03-17 21:15  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki. Porównując z kolorem maty, wychodzi mi, że na trzecim zdjęciu jest najbardziej zbliżony do oryginału. Przynajmniej na moim ekranie :-)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-03-17 21:54  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na zdjęciach u mnie jest bardziej czerwony, w rzeczywistości jest bordowy bardziej jak ściana na ostatniej fotce :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-03-17 22:02  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To chyba nawet jeszcze lepiej. Szkoda, że go nie miałem, gdy oklejałem Nagato :-(

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-03-17 12:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Z kolorami dna na amerykańskich okrętach trzeba uważać. Z rozpędu stosuje się różne ciemne odcienie czerwonego i bordowego, a tymczasem było ono jasnoczerwone, czy wręcz ciemnopomarańczowe
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:USS_Pennsylvania_(BB-38)_drydocked_in_an_Advanced_Base_Sectional_Dock_at_the_Pacific_c1944.jpg
http://www.navsource.org/archives/01/014271.jpg
http://navsource.org/archives/01/061/016183u.jpg

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 


W świetle dziennym może nie jest aż taki super, dopiero w sztucznym świetle mi się podoba :)
Dobrze, że w ciągu dnia nie mam czasu i kleje dopiero wieczorem.

Jeśli chodzi o kolor, to ze zdjęć od Waldka wynika, że powinien być bardziej ceglany niż bordowy, ale weź taką barwionkę dorwij.

I jeszcze pytanko, który BB jest na 3 zdjęciu? Pytam bo ma jedyny słuszny kolor pokładu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-17 13:24  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na trzecim jest Iowa podczas wodowania, ale tam nie widać pokładu ;-). Może chodzi o drugie zdjęcie? To Idaho http://www.navsource.org/archives/01/42a.htm
Jest tam np. takie zdjęcie: http://navsource.org/archives/01/042/014200a.jpg

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No fakt pomyliłem się z wrażenia :) Chodzi mi o to, że wygląda na wersję po przeciwlotniczej modernizacji, a wtedy na pokładach było deck blue. Może to foto jest koloryzowane z błędem.
Co do ostatniej foty, jest to wersja z lat 30tych i były całe takie popielate, co ciekawe widać, że relingi były całe czarne.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-17 21:58  Odp: [R] USS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, ostania fotka to Idaho, 1940 r ;) W WP nr 34 (Battleships in colour) jest min New Mexico, wrzesień 1940 gdzie widać jego pokład w kolorze naturalnego drewna. Jednak na fotce z lutego 1942 NM pokład ma właśnie już deck blue. Co do dna: taki np. Texas wyciągnięty po ponad 40 latach w 1988 r. do suchego doku na remont miał dno na pierwszy rzut oka jaskrawoczerwone/pomarańczowe (fotka z jednej z monografii Doyle'a), ale nie wiem czy po takim czasie to więcej rdza czy farba. Co do Iowa: na jej fotce z wodowania w WP 34 widać z bardzo bliska że dno jest właśnie jasnoczerwone. Zlinkowane wyżej fotki: Pennsylvanii i Idaho w suchym doku w WP 34 potwierdzają raczej jasnoczerwony. Chociaż dla New Jersey widać, że dno tak jakby ciemniejsze, ale to może taka jakość zdjęć.

Edit: w US Navy podczas wojny używano jako zabezpieczenie części podwodnych okrętów farby antyporostowej w kolorze Norfolk 65-A Antifouling Red (US 14).

--

Post zmieniony (31-03-17 09:57)

 
31-03-17 21:09  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak wpisuje nazwę tej farby u "wujka" , wychodzi mi fajny obrazek bardzo podobny do mojej barwionki więc wychodzi na to, że dobrze trafiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-06-17 18:40  Odp: [R] USS
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to odgrzewamy kotleta:







Tak to wygląda po sklejeniu w wersji full wypas, wszystko co poniżej pokładu praktycznie zrobione oprócz śrub, które czekają na decyzje i farbę, bo te z GPMu jakoś mi się jednak nie widzą.
Aktualnie pracuję nad całą artylerią co zajmie trochę czasu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:21)

 
16-06-17 18:57  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dużo się dzieje na tych burtach. Super to wygląda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-06-17 22:52  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie to wygląda! Aż się chce taki model w kamuflażu.;)

 
22-06-17 13:15  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chcę to!!!!!

 
22-06-17 13:30  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Adam , ale te przedłużki 1/2" mosiądz chyba wymienisz.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
22-06-17 14:47  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kamo MS-12 to jest to :)

Podstawka jest tymczasowa, chce go postawić docelowo na klockach jak w suchym doku.

Aktualnie pracuję nad alt, niebawem foty prototypów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-06-17 15:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Sam sposób w jaki rozwiązałeś poszycie tez jest niczego sobie. Podobają mi się te wzdłużne pasy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-06-17 20:55  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wszystko mi się podoba ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-06-17 21:36  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie tym kamo pozamiatałeś. W końcu ktoś zaczyna myśleć o wzdłużnych pasach poszycia w modelach - to Ci się chwali. A poza tym kawał solidnej kobyły - brawo!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
22-06-17 22:00  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Można to też skleić tradycyjnie, na fotach jest wersja hard że tak powiem :)
Najważniejsze, że mam to na plikach i będzie można wykorzystać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-17 12:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wzdłużne pasy poszycia. Przy kadłubach nitowanych jest to w projekcie do zrobienia. Podobne rozwiązanie zastosowano przy modelu Dar Pomorza.
Taki nowy pomysł projektowania kadłuba przez załogę Szkutnika, by modele bardziej przypominały oryginalne jednostki - kadłub bez widocznych sztucznych polączeń.
Mamy nadzieję, że ten pomysł chwyci ;-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-06-17 13:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

... ja tylko przewróciłem pierwszy klocek domina ;)
Myślę, że to dobry kierunek , do tej pory skupialiśmy się na tym co dzieje si ę na pokładach zapominając że okręt poniżej linii wodnej też istnieje. Znam zapatrywania Adama i tym bardziej doceniam projekt i pomysł . Stąd już tylko jeden krok do zaprojektowanego podposzycia i pasów poszycia gotowych do naklejenia . Wyobraźcie sobie tą konsternację, paski na arkuszu zamiast klasycznych oklejek. : /

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

 
24-06-17 13:47  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

A czy w ten sposób nie będzie też łatwiej kadłub obkleić?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
24-06-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Trzeba pamiętać, tylko, że ta metoda sprawdza się w przypadku okrętów nitowany, gdzie blacha była na zakładkę. Gorzej kiedy już jest kadłub spawany, chyba w takim przypadku pasy musiałyby być klejone "do czoła"

Czy takie oklejanie jest łatwiejsze, to chyba zależy od preferencji modelarza, tu zwyczajnie chodzi o to, że tak to wygląda lepiej niż tradycyjnie, wręcz można powiedzieć naturalniej :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-07-17 23:01  Odp: [R] USS
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Walka z trzysetką prawie zakończona, ale musiałem się oderwać od monitora i trochę palce rozruszać:



Zacząłem od wykonania całej alt, właściwie to planuję wykonać całą drobnicę, a dopiero nadbudówki.

Na pierwszy ogień poszło oerlikony 16 szt. Jest to hybryda żywicy, fototrawki i kartonu. Podstawa i zamek z żywicy, lufa mi się nie widziała, więc ją odciąłem, nawierciłem i wstawiłem toczoną z GPMu, reszta oprócz kartonowej osłony jest z fototrawki, z których robiłem pierwszy raz i stwierdzam, że 60 % tego zestawu kompletnie niema sensu, osłonę spokojnie można wyciąć z kartonu, a zawijane elementy to już abstrakcja, o tych mikroskopijnych elementach nie wspomnę.
Potem coś kompletnie dla mnie nowego, czyli działo kazamatowe, tak jak jest chyba wystarczy, zwłaszcza, że jeszcze muszę zrobić 9 szt.
4x 28mm jest identyczne jak w Hornecie, tylko optyka jest całkowicie na nowo opracowana, mk.44.
Działo 127mm też jest nowe, bo dorwałem się do nowych materiałów i nie mogłem się oprzeć, zamiast iść na łatwiznę.
Teraz skompletowanie całości trochę zajmie, więc do następnej aktualki trochę minie, chyba, że mnie najdzie na alt gł, bo surówka już sklejona:D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:25)

 
15-01-18 21:10  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Witam. Jak tam postępy prac nad projektem?:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
16-01-18 10:29  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Adamie, taka rada ode mnie - w finalnym produkcie przyłóż się mocno do rysunków montażowych, bo w Hornecie trzeba się bardzo mocno namyślać co autor miał na myśli i dużo części klei się "na czuja". Poza tym wprowadź normalną, ciągłą numerację części.

Poza tym projekt zapowiada się świetnie i czekam niecierpliwie na wydanie, oczywiście w 1/200 :-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
16-01-18 20:22  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sylwek rozumiem, że kleisz mojego ulepa :) No to jest Was już chyba trzech:D A tak na poważnie, to na takie uwagi czekam. Jeśli chodzi o same rysunki, to nawet nie chcę pamiętać jak się przy nich urobiłem, ale wynikało to tylko z mojego zerowego doświadczenia w tej kwestii, teraz by to inaczej wyglądało. Jednak, że jakaś część nie jest zaznaczona w instrukcji nie możesz mi zarzucić, to był mój priorytet w robieniu i opisywaniu tych rysunków, oczywiście jedna czy dwie z dziesięciu tysięcy mogła się zawieruszyć ale....
No i druga sprawa, pewnie zauważyłeś, że można go zrobić w bardzo okrojonej wersji i są miejsca, zwyczajnie nie oznaczone.
Co do numeracji model masz podzielony na podzespoły, wszystko ładnie oddzielone, ułożone i osobno numerowane, jak w tym się nie możesz odnaleźć i wolisz kleić część 857.435bc no to już niestety nic nie poradzę. Jak masz jakiś problem wal jak w dym na maila, chętnie pomogę, ale jakieś fotki chętnie też bym zobaczył :)
Dodam, że przy pracy nad 1/300 doszło wiele usprawnień, ale bardziej w stronę jakości druku, choć nie musiałem, bo 200 mi się podobało.

Podsumowując najważniejsze jest to, że idę do przodu z jakością opracowania i przygotowania do druku, co widać w tej relacji.

Wracając do tematu, zasługuję na solidnego kopa w zyć , za to że ostatnia aktualka z przed prawie pół roku, ale nie siędzę i tylko gram w statki, robota wre, tylko, że wirtualnie i na dwa fronty. W przyszłym tygodniu mam nadzieję już coś pokleić, ale czy to zawiśnie na forum już zadecyduje główny zainteresowany.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-08-18 21:44  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Witam. Coś wiadomo w temacie? :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
27-08-18 23:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale tu się zakurzyło :D

Widzę, że trzeba linki poprawić :/

Co do modelu jak wiadomo sklejony mam kompletny kdałub i alt plot.
Od maja mam ciąg małych remontów w domu, co za tym idzie zablokowane jest stanowisko klejenia :(
Co nie oznacza że nic nie robię, z lapkiem mogę siedzieć nawet w piwnicy :D
Wirtualnie model jest skończony, trzeba to tylko wydrukować i skleić :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-01-19 18:19  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, pytam jako laik w dziedzinie projektowania. Czy jest jeszcze lub w ogóle możliwość takiej zmiany w projekcie, aby cały pas linii wodnej znalazł się na oklejkach burt? Obecne rozwiązanie, z częścią pasa na oklejkach dna, jest moim zdaniem, najgorsze z możliwych. Gwarantuje bowiem różnice w odcieniach i problemy z równym spasowaniem poszczególnych fragmentów pasa. Ewentualnie, może zrobić ten pas jako oddzielny element? Pytam, bo ostatnio przypadkowo obejrzałem kilka zdjęć tego okrętu i tak jakoś mi się spodobał, a chyba chciałbym mieć w kolekcji coś amerykańskiego ;-)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-01-19 18:21)

 
14-01-19 19:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jest to jeszcze do zrobienia :) Na "surówce" pas jest namalowany :) Chciałem uzyskać efekt takiego "wymycia" na dziobie i burtach, wtedy moje umiejętności graficzne były trochę mniejsze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-01-19 10:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Adam - a możesz na zaostrzenie apetytu wrzucić zdjęcia NM, please:-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-06-19 08:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Seweryn 

 

Dzieje się coś w temacie ;)?

--
Seweryn

 
18-06-19 14:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model na plikach jest ukończony, aktualnie pracuję przy najbardziej czasochłonnym zajęciu przy wycinance, czyli rysunkach instrukcji. Ostatnio robota trochę zwolniła z racji pogody, ale juz bliżej niż dalej.

...
Może nie są to fotki modelu bo zwyczajnie nie mam ochoty się z tym rozstawiać, mam jeszcze jeden model do pokazania a chce to ogarnąć za jednym razem. Przynajmniej da to jakiś obraz detalizacji.

PZDR

--

Post zmieniony (24-06-19 22:24)

 
18-06-19 15:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Seweryn 

 

Super, czyli w tym roku będzie?

--
Seweryn

 
19-06-19 08:57  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Podobają mi się te obrazki, czekam na więcej :)

Pozdrawiam

--

 
19-12-19 22:11  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Strasznie się tu zakurzyło....
Trzeba pozamiatać i do pieca, komin już mam:


Tyle na gorąco, jutro wstawię fotki z etapów jego budowy może się komuś przyda...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-12-19 22:29  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Dagom   

Witam
Rad jestem widzieć że coś się dzieje w temacie, bo już myślałem że projekt spoczął obok Arizony.

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
19-12-19 23:04  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Drabinki klamrowe to lasery?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-12-19 07:59  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

MEEEEEEEga cieszy postęp i kontynuacja prac.

 
20-12-19 19:49  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Ależ mnie cieszą te zdjęcia! Zdradzisz może jak wyglądaja ogólne postępy i ile brakuje wycinance do wydania? :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
20-12-19 22:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Panowie tu nie chodzi o to że prace stanęły, tylko nie widzę sensu wrzucać tu screenów z klikania w programie, same przygotowanie laserów mi zajęło koło 2 miesiące, ale jest tego dużo oj dużo :). Model na plikach jest praktycznie gotowy, ja muszę to po prostu skleić i na Ino bym chciał się wyrobić.
A kiedy ewentualnie dostaniecie to w łapki to już nie pytanie do mnie :D
I tak jak pisałem mam jeszcze kilka fotek z główniejszych etapów z budowy:



Oczywiście popełniłem błąd i za szybko wkleiłem okaptowanie, przez co musiałem jak widać porozcinać pomosty, ale dałem radę.
Dodatkowo w laserach też zrobiłem sobie te pomosty ażurowe, ale pokonało mnie malowanie i dobranie farby, za cienki jestem.

Muszę też złożyć szkielet dla sprawdzenia pasowalności i jako że mam kadłub gotowy bedę mógł go komuś oddać :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-12-19 21:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Robota idzie dalej, teraz nadbudówka dziobowa. Na pierwszy ogień, może trochę nie w kolejności bo poziom 4, ale jakoś tak mnie ciekawiło jak wyjdzie ta charakterystyczna osłona. Na początek kilka fotek z etapów budowy:



Nie wiem, czy już ktoś na takie coś wpadł, wymyśliłem sobie taki prosty szablon do robienia w miarę równych trapów, nie jest doskonały i następnym razem wprowadzę kilka udoskonaleń, ale jak widać coś tam się skleiło:



Na koniec prawie gotowy poziom:



Nie jest może doskonały, ale na moje frajdolarskie wymagania wystarczy. Zrobiłem małe czarymary z relingiem, ciekawe czy ktoś zauważy o co chodzi :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024