FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-08-13 12:58  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Czołg ładnie by się prezentował, ale czy miałoby to cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?
Mogę się mylić - ta łódź służyła do transportu, jednak raczej nie czołgów Ka-mi lub ciężkiego sprzętu.
Na fotce z groszówką widać że szerokość ładowni jest dużo mniejsza od monety 1gr, czyli ka-mi o szer 2,75m miałby problem tam się zmieścić nie wspominając o wadze.

 
10-08-13 14:30  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witaj Toms,

Fotka z groszówką o której mówisz niestety zakłamuje rozmiary. Groszówka spokojnie mieści się w ładowni pozostawiając między krawędzią groszówki a burtą dodatkowe 1,5mm. Zrobiłem nowe zdjęcie żeby było lepiej widać:



Poza tym należy pamiętać że Japończycy nie mieli dużych i ciężkich czołgów. Większość dorównywała wielkością Polskim 7-TP. Zmuszały ich do tego działania na wyspach Pacyfiku - ciężkie i duże czołgi byłoby trudno transportować.

Same łodzie desantowe miały różne rozmiary. Były małe - przeznaczone tylko dla piechoty i duże - gdzie 2 Ka-Mi mieściły się obok siebie. Ta w Isuzu jest raczej średniej wielkości.

Trzeba też dodać że Ka-Mi to dość spory czołg. Ja w tym przypadku myślałem o czymś niewielkim jak Chi-He.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-08-13 10:23  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Kuba

Łódz desantowa to Typ A Daihatsu prawdopodobnie 14m.



W specyfikacji masz wymienione co mogła przewozić i jest tam także czołg Typ 89, lub Typ 97



załadunek Typ 97 na Daihatsu


Istniała również wersja Typ,,Super A" łodzi Daihatsu, o zwiększonej masie ładunkowej do 15 ton. Ona również mogła transpotrować jeden czołg wspomnianych wyżej typów.

Na większośći zdjęć sterówka jest otwarta i osłaniana tylko z przodu płytą.



Na niektórych fotkach modeli plastikowych tejże łodzi sterówka jest obudowana tak jak w modelu który kleisz ale ja nie znalazłem fotki z takim rozwiązaniem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-08-13 12:54  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Hej Jorzik,

Dzięki wielkie za materiały. To wszystko wyjaśnia;)

Puki co trudno mi znaleźć taki model czołgu w skali 1:200 także pewnie będę musiał go sobie sam zaprojektować.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
26-08-13 20:00  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba widzę, że oklejaliśmy poszycie denne prawie identycznie. Powiedz jak u Ciebie ostatni segment (rufa). Pytam bo muszę dość sporo odcinać i zastanawia mnie czy zrobiłem wszystko właściwie. Do tego mam wrażenie, że listki są zbyt mało "wcięte". Sądzę, że powinny być dłuższe, czyli wycięcia w elemencie głębsze.


Edit: Widzę, że chyba jednak nie kładłeś dna rufy z elementów dpowiadających tym z wycinanki.
--

Post zmieniony (26-08-13 20:03)

 
26-08-13 22:13  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Model zaprojektowany jest tak że najpierw powinno sie skleić dno a później doklejać burty. Ja robiłem odwrotnie więc każdą część dna musiełem przyciąć. Zrobiłem tak ponieważ nie chciałem mieć uskoku poszycia na linii wodnej. Także nie wiem czy pomogę. Ale do oklejania używałem tylko części z wycinanki. Nic w nich nie zmieniałem poza przycięciem. A rufa pasowała idealnie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
27-08-13 06:54  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U mnie kazda oklekja kladla sie idealnie na węgach natomiast rufa po zlozeniu listków okazala się za długa i zbyt niska. Muszę rozkleić i poprawic wcięcia albo skrócić element. A szkoda bo ucieszyłem się z tego elementu bo wyszedł mi jak nigdy co w standardzie jest raczczej istotne.
Dzieki i pozdrawiam

--

Post zmieniony (27-08-13 08:08)

 
27-08-13 18:50  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja nie pamietam takich problemów. Skoro kleisz w standardzie to przygotuj sie na dwa kolory burt. Pewnie to jest jeden z powodów małej popularności tego modelu. A sam model nie jest trudny. Ma prawie o połowę mniej części niż Sendai.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
31-08-13 15:42  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Post zmieniony (09-11-18 11:21)

 
31-08-13 19:50  Odp: [R] IJN Isuzu (Answer) 2 wersje - waloryzacja i standard
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie ma problemu Łukasz. :-)

Myślę że taka forma połączonych relacji będzie ciekawsza. Poza tym zmobilizuje mnie to nie tylko do klejenia (chociaż ostatnio ciężko u mnie z wolnym czasem) ale również do dokładności:-)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024