FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-07-13 12:45  [R/G] IJN Isuzu (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Pomimo że ostatnimi czasy skupiam się na skończeniu IJN Kiji postanowiłem podzielić się projektem jaki robię równolegle - IJN Isuzu. Inspiracją do budowy tego modelu była relacja Kitakami Jorzika i nagła popularność pływających kotłowni. Ponieważ nie chciałem robić kolejnego IJN Sendai zdecydowałem się wybrać starszy projekt autorstwa Maćka Herbuta.

Przed przystąpieniem do budowy modelu chciałem sprawdzić jak wyglądały zmagania innych osób z tym projektem. Ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem na forach internetowych za wielu relacji czy chociażby zdjęć zrobionego modelu co może świadczyć o małej popularności tego projektu. Te które znalazłem oczywiście były bardzo pomocne.

Jednym z powodów małej popularności może być fakt że kolorystyka modelu jest lekko skopana - szczególnie jest to widoczne na burtach gdzie część dziobowa jest innego koloru niż reszta części burt.

Ale wracamy do modelu.
W założeniu model ma być waloryzowany – malowany w całości i brudzony.
Kadłub mają pokrywać kawałki papieru imitujące blachy które otrzymają dodatkowo nity.
Na pokładzie ma panować rozgardiasz portowy.

Pracę nad modelem rozpocząłem tradycyjnie od szkieletu. Zaopatrzyłem się w laserowo wycinany szkielet (zachęciła mnie cena ok. 20,16zł). Pasował idealnie. Postanowiłem wykonać również podposzycie ponieważ chciałem spróbować tej metody ale przy kolejnych modelach pozostanę przy moim własnym sposobie wzmacniania kadłuba który sprawdził się przy budowie innych moich okrętów.

Poniżej przedstawiam zdjęcia z etapu robienia podposzycia.



Następnie podposzycie okleiłem częściami z wycinanki. Dokleiłem również ryflowany pokład który zakupiłem od wydawcy.

Następnie kadłub szlifowałem i pokryłem go akrylową farbą podkładową żeby zakryły drobne nierówności. Zrobiłem tym sobie trochę kłopotu bo farba akrylowa mi popękała ale nic sobie z tego nie robiąc przejechałem kadłub ostatecznie papierem ściernym i zacząłem go oklejać.
Do oklejania użyłem mój sprawdzony samoprzylepny papier do drukarki.

Na odwrotnej stronie wydrukowałem sobie wzór blach. Zrobiłem też nity (metalowym kółkiem zębatym ze starej zabawki).

Zdjęcia z etapu oklejania poszycia poniżej:



Po oklejeniu całego kadłuba nity przejechałem drobnym papierem ściernym żeby je lekko pomniejszyć.

Na chwilę obecną kadłub po pomalowaniu się sezonuje. Do zobaczenia w następnej odsłonie.

--

Post zmieniony (27-09-18 12:50)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] IJN Isuzu (Answer)  nowe
kubeksus 20419 19-07-13 12:45
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
OSTOJA 290 19-07-13 13:01
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
kubeksus 200 19-07-13 13:15
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
IJN Łukasz 442 19-07-13 13:27
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
marek1 332 19-07-13 13:32
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
kubeksus 195 19-07-13 13:34
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
Alski 212 19-07-13 13:53
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
Cyryl 209 19-07-13 16:49
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
Jorzik 300 19-07-13 18:18
 Odp: [R] IJN Isuzu (Answer)  nowe
Doody 312 22-07-13 06:59

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024