FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-05-13 23:23  [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Po dość długiej przerwie wracam z kolejną relacją. Tym razem chciałbym przedstawić budowę modelu testowego czołgu przeciwlotniczego Crusader III AA Mk. III. Skala standardowa dla pancerki – 1:25. Malowanie- oczywiście z „wiewiórką” a dokładniej projekt przedstawia czołg ze szwadronu dowodzenia 2-go Pułku Pancernego 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Model opracowałem bazując się przede wszystkim na dwóch książkach – Z. Lalaka „Artyleria samobieżna w Polskich Siłach Zbrojnych” i W.J.Gawrycha „Crusader Cruiser Tank Mk.VI” a także pewnej ilości zdjęć, dostępnych w internecie a przedstawiających jedyny zachowany czołg tego typu w muzeum w Saumur we Francji. Ze względu na odkryta wieże, model posiada jej wnętrze. Co prawda mocno uproszczone, ze względu na szczupłość dokumentacji, ale na pewno bardziej poprawne, niż na przykład w plastikowym modelu tego czołgu firmy Italieri, gdzie manipulator działek umieszczono w podłodze wieży, poniżej siedziska operatora tego uzbrojenia…
Na początek kilka renderów czołgu w 3D z Rhinocerosa:




Jako, że modelowi testowemu obecnie brakuje tylko wieży, to skróconą relację z budowy kadłuba z zawieszeniem przedstawię w następnych postach.

--

Post zmieniony (26-09-18 21:41)

 
31-05-13 23:45  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Początek budowy kadłuba to oczywiście najpierw szkielet:



Następnie szkielet został oklejony poszyciem.




Post zmieniony (26-09-18 21:53)

 
01-06-13 00:09  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejny etap budowy to zawieszenie. Przy projektowaniu kół nośnych trochę przesadziłem z ilością elementów (co widać na jednym ze zdjęć). W trakcie sklejania okazało się, że część z nich można pominąć bez większej szkody dla samych kół; poza tym w wersji uproszczonej można pominąć otwory w bandażach. Podczas prac nad zawieszeniem popełniłem duży błąd, który znacznie utrudnił mi montaż zarówno kół napinających i napędowych, a następnie gąsienic. Mianowicie najpierw wykonałem koła nośne, potem przykleiłem błotniki i na koniec koła napinające i napędowe – lepiej zrobić odwrotnie, ale taka informacja na pewno znajdzie się w instrukcji montażu. Tymczasem kolejna porcja zdjęć.








Post zmieniony (26-09-18 22:02)

 
01-06-13 00:19  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajny brytol:-)
Będzie go można pooglądać we Wrocławiu - o ile w końcu przyjedziesz czarny rycerzu?;-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-06-13 05:16  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Obowiązkowy, jak dla mnie, temat.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-06-13 10:20  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zapowiada się ciekawie. Faktycznie mógłbyś wpaść do Wrocławia. Poznałbym w końcu jednego z moich ulubionych projektantów :)

--
Pozdrawiam!

 
01-06-13 23:05  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Bardzo chciałbym chłopaki znów do Wrocławia zawitać - poprzednie pobyty nadal mile wspominam. Niestety, jestem świeżo po przeprowadzce i cały "fundusz reprezentacyjny" poszedł w meble i tym podobne sprawy. Za rok już się musi udać :)

Tymczasem kontynuuję relację. Kolejny etap budowy to gąsienice. Jak już wspomniałem wcześniej, gąsienice powinny być przyklejone przed montażem błotników. Ja oczywiście zrobiłem nie tak jak trzeba i z tego powodu montaż gąsienic miałem trochę utrudniony. Ułatwieniem było tylko to, że koła napędowe oraz napinające miały możliwość obracania się. Poza tym koło napinające jest zamocowane mimośrodowo, co ułatwia i zamocowanie gąsienicy, jak i jej prawidłowe napięcie.
W surówce wykorzystałem gąsienice laserowe, w postaci pasków, ale tak zaprojektowane, że bardzo łatwo i bezproblemowo można je podzielić na pojedyncze ogniwka.





W następnej odsłonie relacji pokaże już, jak na bieżąco przebiega budowa wieży.

--

Post zmieniony (26-09-18 22:08)

 
02-06-13 11:07  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Michał - no to jeśli Ty nie możesz, to może modele ktoś od Ciebie przejmie i przywiezie co?:> Bo jak nie - to wiadomo - w ryja:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-06-13 23:03  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejna odsłona relacji to zapowiedziana budowa wieży. Na pierwszym zdjęciu "biały" prototyp wykonany celem sprawdzenia, czy bryła wieży da się poprawnie skleić. Po takiej weryfikacji skleiłem górną i dolną część wieży. Obie zostaną sklejone razem dopiero po wykonaniu całego wnętrza.




Post zmieniony (26-09-18 22:11)

 
06-06-13 15:46  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wygląda to co dotychczas skleiłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-06-13 18:01  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Gratuluję pomysłu! Mój zaprojektowany samodzielnie i zrobiony Crusader ma już prawie 40 lat. Wtedy też planowałem zrobić drugi, właśnie ten w wersji przeciwlotniczej, ale jakoś brakło zapału. A działka p-lot to będą Oerlikony czy Polsteny?

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
06-06-13 22:40  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ja mam pytanie bardziej prozaiczne; skąd pozyskałeś drut na anteny. Zawsze mam z tym problem. Zbyt miękki deformuje się przy byle dotknięciu, zbyt twardy trudno wyprostować.

--
serwusik

 
09-06-13 22:59  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeżeli chodzi o uzbrojenie to będą działka Oerlikony - nie znalazłem nigdzie informacji odnośnie stosowania na tych czołgach Polstenów, na zdjęciach również widać tylko Oerlikony. Materiał na anteny to natomiast drut stosowany przez modelarzy RC - jest odpowiednio sztywny i zarazem ma niewielką średnicę. W tym przypadku 0,3 mm. Pomysł na jego zastowanie podsunął mi Paweł Mistewicz, który go "namiętnie" używa w swoich modelach.

A w budowie Crusadera mały postęp. Wieża otrzymała jeszcze kilka elementów opancerzenia i zaczęła się budowa uzbrojenia czołgu - na początek jarzmo działek.



Post zmieniony (26-09-18 22:13)

 
19-06-13 23:06  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jest już gotowe uzbrojenie czołgu - bateria działek kal.20 mm na lawecie, następnie osadzona w jarzmie i jarzmo zamontowane w wieży. Jak widać jarzmo można wykonać ruchome - na zdjęciach minimalny i maksymalny kąt podniesienia działek. Nad działkami masa wyważająca, w miejscu gdzie pierwotnie miał znajdować się karabin maszynowy do wstrzeliwania się w cel.




Post zmieniony (26-09-18 22:15)

 
20-06-13 13:09  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Messer,a to będzie wydane?Bo ja już chcę TO mieć.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
20-06-13 14:12  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mrówka, nie wpychaj się bez kolejki, stań grzecznie na końcu ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-06-13 14:48  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

To ja za Mrowka... :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-06-13 15:44  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A ci co nie maluja, obsługiwani będą poza kolejnością:>
Z szacunku dla autora projektu przyjmę nawet różowy kolor bandazy kół jezdnych:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-06-13 16:14  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wszyscy kochamy pojazdy w polskim malowaniu i oby było ich coraz więcej.
Crusader AA jest jednym z mojej dream listy to stanę z Wami w kolejce i poczekam na wydanie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
20-06-13 21:35  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobra,już się przenoszę na koniec kolejki :-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-06-13 20:53  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Mrówka, model ma zostać wydany, dodam jeszcze, że staram się o takie ułożenie części na arkuszach, żeby zmieścić jeszcze drugie malowanie z 10 PSK. A dla Grzesia to chyba będę musiał przygotować jakiś "special edition" z różowymi wstawkami :).

Tymczasem powoli przybywa elementów - dzisiaj zdjęcia zrobione przy świetle dziennym. Widać na nich różnicę w druku między wieżą a kadłubem. Kadłub był drukowany rok temu, z trochę inną waloryzacją elementów - wieża miesiąc temu. Różnicę w odcieniach będą wyrównywał przy użyciu terpentyny i jakiegoś brudzenia.Z nowych elementów doszły peryskopy i skrzynia z tyłu wieży na rzeczy osobiste załogi.



Post zmieniony (26-09-18 22:17)

 
25-06-13 22:54  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kosz wieży oraz jego wyposażenie są gotowe. Do zakończenia budowy pozostało mi jeszcze wykonać ramę celownika, reflektor i uchwyty do podnoszenia wieży.




Post zmieniony (26-09-18 22:21)

 
27-06-13 23:25  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A teraz w ramach przerywnika krótki film reklamowy:

http://youtu.be/B8pFO3sGtWU


Po ruchomym jarzmie w Wz.34 i ruchomym zawieszeniu w Shermanie, teraz udało mi się wykonać ruchome działka razem z ramą celownika - tak jak w oryginale.

--
http://messer.cba.pl

 
28-06-13 16:42  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model świetnie sklejany i jeszcze ,,ruchliwy" :). Miło się ogląda takie relacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-06-13 23:30  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model testowy w zasadzie skończony. Na galerię trzeba będzie poczekać jednak trochę - muszę trochę model ubrudzić. Na zdjęciach widoczny cały model oraz celownik, który jakoś udało mi się wyciąć nożykiem. Z drutu nie udało mi się skleić nic przyzwoitego, więc musiałem zrobić coś z kartonu.



Post zmieniony (26-09-18 22:23)

 
16-07-13 00:08  Odp: [R] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Oto galeria końcowa - po raz pierwszy zdecydowałem się na waloryzację modelu w postaci brudzenia. Użyłem do tego suchych pasteli, nakładnych krótkim pędzelkiem na polakierowany model. Nie jestem do końca zadowolony z efektu, jaki osiągnałem, ale chyba mogło być gorzej. Postaram się niedługo wykonać serię zdjeć przy świetle dziennym, dla lepszego porównania.






Post zmieniony (26-09-18 22:27)

 
16-07-13 00:33  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jak na model sklejony w "standardzie", bez malowania i następnie brudzony, do tego poraz pierwszy, to efekt jest naprawdę dobry :)

 
16-07-13 07:36  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Doskonała robota! Gratulacje

 
16-07-13 07:46  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Niech sie Piterpanzer do niego dorwie, to go zaraz zapsika :) Model dopisany do listy. Nie myslales od razu zwyklego Crusadera zrobic? Wiem, byl w MM i Modeliku, ale od przybytku glowa nie boli, szczegolnie, ze Brytoli nigdy za wiele... Albo AA, ale z Boforsem :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-07-13 09:20  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo ładny. Plusik ode mnie :)

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
16-07-13 10:04  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piekna sztuka,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-07-13 13:00  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Rafaelu, model jest tak pięknie przykurzony pyłem z normandzkich pól, że nawet bym nie śmiał tutaj czegokolwiek poprawiać.
Czekam na wydanie, a oczy mi się śmieją.
Zamiast crusadera, którego masz teraz w 2 i 1/2 opcji może jednak bardziej pożądany byłby sherman m4a1 lub sexton, oczywiście w naszym malowaniu.
Messer raz jeszcze gratuluję!

--

Post zmieniony (16-07-13 13:01)

 
16-07-13 14:02  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak ma być już wydany, to fajnie by był
o aby model można było skleic tej wersji albo z normalną wieża.
Myślę że nie wiele trzeba zmieniać w modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-07-13 14:02  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam. ja również gratuluje końcowego efektu oraz z niecierpliwością czekam na wydanie, oraz przyłączam się do postulatu Piterpanzera jak dla mnie mógl by jeszcze być m26 persching lub m18 hellcat.

--

Post zmieniony (16-07-13 14:04)

 
16-07-13 20:02  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kolejny świetny projekt!

--
Pozdrawiam!

 
16-07-13 20:17  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ładnie wygląda, jestem pod wrażeniem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-07-13 20:43  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bez rozpisywania się - świetny model. Brudzing wyszedł także świetnie, bez przesady, ale wyraźnie widoczny. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-07-13 22:23  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziękuje wszystkim za uznanie. Na początek odpowiem na kilka pytań, które tutaj padły. Na pewno powstanie klasyczny Crusader, najpewniej w wersji III, bo najszybciej. Dokumentacja się kompletuje - do zrobienia w końcu nowa wieża, zbiornik paliwa i taka fajna przyczepka... Malowanie oczywiście musi być "nasze". Co do pozostałych propozycji to chodzi mi po głowie Jordanów, Sintria, Trzyniec, Poganin, "latająca krowa" i kilka innych. M18 i M26 na razie odpada, z racji nieużywania tych pojazdów przez PSZ - takie moje małe zboczenie.
Sam projekt jest w trakcie końcowej obróbki części na arkuszach, dodatkowe malowanie z 10 PSK i instrukcja.
A teraz obiecane zdjęcia, zrobione przy świetle dziennym. Teraz widać wszystkie niedoskonałości brudzenia.






Post zmieniony (26-09-18 22:31)

 
17-07-13 19:22  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Jakie niedoskonałości?Mnie się podoba,bardzo.Moje gratulacje.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
18-07-13 17:36  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezły!! Tylko jakie niedoskonałości?? Jajcarz!!

 
18-07-13 18:00  Odp: [R/G] Crusader III AA Mk. III - 1:25 - projekt własny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A gdzie będzie planowane wydanie tego modelu?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024