FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
04-12-19 19:48  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Andrzeju - nie podoba mi się przegłębienie na dzioba co za tym idzie opadająca z przodu linia zanurzenia.
Widać to na zdjęciu bocznym kadłuba (z podstawkami). Chyba... ze jest to złudzenie optyczne. I jeżeli jeszcze można, wskazane byłoby poprawienie samej "gruszki" :-)
Cała naprzód i powodzenia życzę w budowie,
Pozdrawiam - Ryszard

 
04-12-19 21:01  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszardzie gruszke z tego zdjęcia masz na myśli ?

To akurat nie moja , ale moja wygląda podobnie niestety. Wymęczyłem ją niemożebnie.
Linia zanurzenia przebiega poziomo .

--

Post zmieniony (04-12-19 21:07)

 
04-12-19 22:13  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Andrzeju, bardzo mnie ucieszył Twój powrót.
Mam nadzieję, że na dłużej.
Wg mnie wszystko jest OK.
Powodzenia!
Czy ja tam widzę głośniczek? Do czego ci on?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-12-19 07:49  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Też mam taką nadzieję że zdrowie mi pozwoli na powrót na dłużej .
Głośniczka nie ma, jest podświetlenie ładowni o którym wspominałem kiedyś.



--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-12-19 08:02  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dodam, że etap budowy jest dalej posunięty niż relacja , z racji niemocy tfurczej jak pól roku temu przerwałem relację to wszystko przeleżało w pudełkach łącznie ze zdjęciami , ale ogarnąłem się i jadę dalej.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-12-19 08:48  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ciąg dalszy wentylatory części 52 -53.
Element niewielki wymiarowo, 14 sztuk, bardzo wyeksponowany w modelu i napakowany drobnicą. Ciężki temat. Zauważyłem że na niektórych modelach nie był wykonany w pełnym zakresie , teraz wiem dlaczego. Jedyne wykonanie na których widać obręcze z "pręcikami" to widoczne na medalowym wykonaniu Kyung Deok z Korei Płd , niestety kiepska jakośc zdjęć uniemożliwia pełny wgląd. Szkoda że nie przyjrzałem się wcześniej na to wykonanie kadłuba widać że poszycie jest cięte, ale to inny temat.




Poniżej problemem jest idealne wycięcie i wklejenie listków wentylatora 52f ( pionowe elementy ) ponieważ odchyłka o ułamek milimetra powoduje że walec staje się kopniętym walcem, wklejenie symetryczne 6 listków sprawie kłopot.



Poniżej wykonanie elementu 53c . Drut 0.3 mm zwinięty na pręcie do tego z kartonu barwionego czarnego wycięte paski i wklejone po obwodzie .
Etapy prac na zdjęciach ,







O ile wykonanie 2 górnych obręczy było wykonalne z pasków kartonu o tyle 2 dolnych ze względu na wymiary , wzajemne odległości , sposób mocowania nie dało sie implementować pomimo różnych prób.
Spróbowałem wypustki zrobić z druciku wpuszczonego w część 52a , powinien wystawać 0.5 mm. Do tego doklejałem obręcz.
Rurki wymęczone , całość zmartretowana , efekt jak na zdjęciach.






Jeszcze bez okularów jakoś wyglądało ale makro wykazało wszystkie błędy i ograniczenia tej metodologi. Zacząłem myśleć nad innym rozwiązaniem. A to co widać ...manewr Cevy .

--

Post zmieniony (05-12-19 09:02)

 
05-12-19 12:02  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie super,czym kleisz paski do drutu,czy się to nie rozkleja przy cięciu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-12-19 12:08  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a skąd masz ten drucik 0.3 mm?
on jest jakiś powlekany?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
05-12-19 12:22  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

marek1 - paski do drutu BCG , po wyschnięciu przy cięciu nie było problemów , wszystko się trzymało .
97 - co do szpulki, był przez krótki okres czasu u nas sklep z akcesoriami do robienia ozdób , bibelotów , koraliki , *******ki do robienia ozdób i były tam różnego rodzaju druty na szpulkach , serbrne, białe i czarne w grubościach 0,2,0,25 0,3 mm zakupiłem po szpulce i do tej pory wykorzystuję. Sklep już zamknęli .
tu znalazłem w sklepie internetowym https://www.dekorynka.pl/druty.html/9

--

Post zmieniony (05-12-19 12:47)

 
06-12-19 09:55  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oto problemy które napotkałem na etapie wyposażeania elementów pokładu głównego :
Problem nr 1 .
W przypadku próby wykonania olinowania związanego z otwieraniem pokryw Mac Gregor w kilku ładowniach powstaje kolizja lin z wentylatorami . Pokazałem to na rysunkach.



Problem nr 2 .
Przy montowaniu otwartych ładowni i mocowaniu pokryw ładowni aż sie prosi by zamocowac je zgodnie z poniższym rysunkiem a więc przysuwając maksymalnie do tyłu ( na rysunku w prawo do ogranicznika ) .



Niestety w takim wypadku na części ładowni wystąpi kolizja z montowaniem wentylatorów.
Niestety popełniłem ten błąd i musiałem odklejać pokrywy.

Problem nr 3
Taki sam problem wystąpi przy otwartych ładowniach i próbie zamontowania rezerwowej śruby okrętowej.



Powyższe pokazałem na skanach z planów modelarskich tożsamych z modelem na podstawie których był projektowany .
By uniknąć tych blędów należy mocować otwarte pokrywy o grubość 1 pokrywy w stronę ładowni.

--

Post zmieniony (06-12-19 09:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024