FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
31-03-20 18:45  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jako rzekłeś ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-03-20 18:52  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

No to teraz będzie jazda;)
O efekt końcowy jestem spokojny:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
31-03-20 18:58  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Tak się zastanawiam, na ile jesteś w stanie ocenić prawidłowość kształtów w takim wyrzeźbionym jarzmie. Po "glutowaniu" powierzchnia jest przeźroczysta i nie za dobrze ocenia się finalne kształty. Ja bym pewnie położył najpierw jakiś podkład. Ale ja to ja, a Ty to Ty i to w końcu dla Ciebie nie pierwszyzna.

Rozumiem, że lufa jest mocowana na wcisk na ten wystający drut. Super to wymyśliłeś!

--
pzdr
Kemot

 
31-03-20 20:53  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I tak wszelkie kształty oceniam na oko na podstawie zdjęć. Oczywiście są rzuty z boku, z góry, ale i tak szczegóły oceniane są na oko, bo nie mam tak szczegółowej dokumentacji, która zawierałaby przekroje odlewów. Każdy kształt należy wyprowadzić ZANIM nałoży się SG. Wszystko najpierw docinane jest skalpelem, potem szlif 100, 400. Dopiero jak mam gotowe kształty idzie SG w celu tylko i wyłącznie wzmocnienia elementu. Potem jeszcze szlif 400, 600 i gotowe. Czasami, jak za dużo zetnę, to dokleję kolejną warstwę kartonu i dosztukuję.

Jeśli chodzi o lufy, to wszystkie tak są mocowane. Przynajmniej ogólna zasada.
Ta tutaj też jest tylko wsunięta.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-04-20 11:38  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Z tymi kształtami i SG to raczej chodziło mi o to, że na takiej powierzchni nie za bardzo widać czy jest jakiś mały ubytek, czy wystający "parch". Dopiero po podkładzie wszystko pięknie wychodzi.

--
pzdr
Kemot

 
18-04-20 17:51  Odp: [R] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I przyszedł czas na galerię.

Malowanie było trudne, żmudne i czasochłonne. Najtrudniejsze było złożenie w całość podwozia, szczególnie wózków kół nośnych, mocowanie zbiorników i mocowanie wyposażenia. Wszystkie te elementy są delikatne i łatwo było coś popsuć przy składaniu w całość.

Całe podwozie jest ruchome i pracujące. Dzięki temu na niektórych zdjęciach elementy podwozia mogą być lekko przekrzywione (na pewno lekko wysunęły mi się w trakcie robienia zdjęć koła napędowe) od przestawiania modelu do zdjęć.

Napis i sideart został wydrukowany, polakierowany, wybrudzony, wymięty, pozaginany i przyklejony. Numery malowane od szablonów ręcznie wycinanych w niebieskiej taśmie malarskiej ;-)

A teraz już zdjęcia:















Wygląda na krasnala w porównaniu do M4A3E8 i M26, które na półce stoją obok niego.
Ale pomimo tej wielkości był modelem trudnym do wykonania. Ma sporo drobnych detali, które wymagały wielkiej uwagi przy klejeniu malowaniu i brudzeniu

--

Post zmieniony (18-04-20 17:52)

 
18-04-20 18:47  Odp: [R/G] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Emeritus   

No cóż... Chyba nic nie można powiedzieć aby nie wypadło trywialnie.
Paliwo w podziałce 1:25 też jest zapewne w zbiornikach, więc tylko odpalać silnik...

--
Pozdrawiam, Emeritus Marek Ł.

 
18-04-20 18:52  Odp: [R/G] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,rewelacyjny jak zawsze ,no i jeszcze te ruchome gąski,no ,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-04-20 19:06  Odp: [R/G] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

No cóż można rzec, piękna robota i malowanie. Zawsze Cię podziwiam , za precyzję i determinację i cierpliwość.

 
18-04-20 19:07  Odp: [R/G] M3A1 STUART by QN - tradycyjnie od podstaw.
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Kawał bardzo dobrej pracy. Efekt końcowy jak zwykle u Ciebie na najwyższym poziomie.Na szczególny szacunek zasługuje wykonanie niemal wszystkich detali z kartonu, zwłaszcza tych powtarzalnych jak cały układ podwozia, mi by się nie chciało w dobie żywicy.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024