FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-07-17 17:51  [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Zapraszam do mojej nowej relacji.

Tym razem padło na kolejny rozpoczęty kiedyś tam model: okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III).
Znając samego siebie, jeśli nie wrzucę relacji na forum (czytaj: jeśli nie zobliguję samego siebie do dalszej pracy), to Victor chyba utknie na lata w szafie i tyle go widziano.

Model ukazał się w wydawnictwie GPM, skala 1:200 , opracowanie Łukasz Fuczek. Czyli jeden z moich ulubionych projektantów.

No to najpierw okładka:



A teraz garść zaledwie kilku fotek, bo jak sami widzicie jest tylko kadłub bez żadnego szału czy detali:



Post zmieniony (30-04-18 22:13)

 
28-07-17 19:22  Odp: [R] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ale przeciez Ty prawie go skonczyles ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-07-17 21:14  Odp: [R] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Prof. Volta   

O! Mój "ulubieny". Musi być skończony. Tak niewiele zostało do zrobienia.

 
07-04-18 21:17  Odp: [R] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Nareszcie miałem trochę czasu i podgoniłem zabawę z Victorem.
Szaleństwa nie ma, model nie jest przecież wymagający czy pracochłonny. Ale dla mnie to frajda i radocha, że mogę się pochwalić wykonanym kioskiem, rufowymi sterami i jakąś tam częścią detali.



--

 
08-04-18 20:28  Odp: [R] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak to mówią: powoli do brzegu! Trochę zaparcia, bo frajda już jest :D, i będzie gotowy. Ja przy swoim to staram się codziennie coś zrobić, chociaż jakąś część wyciąć i idzie. Jak dobrze pójdzie to do końca kwietnia się wyrobię :)

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
10-04-18 14:51  Odp: [R] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
István 

 

piękność!!!!!

 
30-04-18 22:10  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Nareszcie model nabrał porządnych kształtów.

Powstały stery dziobowe:



Uporałem się ze śrubami:



Reling, czy diabli wiedzą co, też udało się wykonać:



Trochę zmarnowałem drutów na kiosku:



A teraz zapraszam do oglądania całości.
Kolejny, już piąty podwodniak zrobiony.







Post zmieniony (30-04-18 22:16)

 
01-05-18 20:34  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Podoba mi się i to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-05-18 21:38  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja też gratuluję pięknie wykonanego Viktorka. A dałoby radę zrobić zdjęcie rodzinne wszystkich podłódek? Można by wtedy porównać ich wielkości względem siebie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-05-18 21:58  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie chciałeś tych niebieskich szyb wiatrochronu zastąpić przeźroczystymi?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-05-18 09:02  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Najger - mówisz i masz. Fotki będą.

Stary - oczywiście, że planowałem wykonać przeźroczysty wiatrochron. Zamierzenie ambitne i godne pochwały. Tylko kiedy zobaczyłem jak się prezentuje moja radosna twórczość, to całość powędrowała do śmieci. Jak będę wykonywać modele na Twoim poziomie, to wiatrochron przeźroczysty będzie. Niestety, chwilowo jest to poza moim zasięgiem.

 
02-05-18 20:51  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Przedstawiam obiecane "rodzinne" zdjęcia podwodniaków.
Na pierwszej fotce od lewej: Victor, November, USS Skipjack, Alfa, USS Seawolf.







 
03-05-18 00:38  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacna kolekcja Milordzie!!

--

 
03-05-18 08:38  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
F4kL0gic   

Jakieś plany co do kolejnego podwodniaka?

 
03-05-18 17:33  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Gratuluje pięknej kolekcji. No to po Viktorze chyba pora na Oscara lub Akułe/Typhoona ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-05-18 20:27  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

No właśnie, przestoje w stoczni nie są wskazane.
A że rozgrzebane mam trzy podwodniaki: USS Greeneville z GPM, Kursk z Fly Model i Giepard z GPM, to jest w czym wybierać.
Na dniach jeden z nich pojawi się w nowej relacji.

 
05-05-18 09:28  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Gratuluję modelu.
Niestety nie mogę odnaleźć w internecie odpowiedniego rysunku jednak mam nieodparte wrażenie iż śruby napędowe powinny być przeciwbieżne...?
W Twoim modelu pracują w jednym kierunku.
Pozdrawiam
Robert

 
05-05-18 12:39  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
F4kL0gic   

Kilka zdjęć śrub napędowych jest.

https://forum.sub-driver.com/filedata/fetch?id=120532&d=1489005147

https://forum.sub-driver.com/filedata/fetch?id=120534&d=1489005147

http://i19.photobucket.com/gallery/user/SubHunter611/media/cGF0aDovdmljMyBQUk9QX3pwc295dnJvcWl6LmpwZw==/?ref=

http://i19.photobucket.com/gallery/user/SubHunter611/media/cGF0aDovVklDMyAzX3pwc2E0d3BpaW1zLmpwZw==/?ref=

--

 
05-05-18 19:38  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Bishoprd, w trakcie budowy nie oglądałem fotek tej jednostki, śmigałem wyłącznie według instrukcji. Ale przecież mogłem popełnić gafę źle odczytując rysunki.
Jeśli jest błąd, to nauczka na przyszłość aby uważnie studiować instrukcję, plany, zdjęcia etc.
A jeśli wszycho jest ok, to uff...

 
08-05-18 18:03  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Wygląda świetnie! Mam nadzieję, że go zobaczę w piątek :)

 
10-05-18 19:56  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śliczna kolekacja

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-05-18 08:08  Odp: [R/G] Okręt podwodny projektu 671 RTM (Victor III) z wyd. GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności kolekcja ,ale nie ma naszego,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024