FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
27-01-04 08:24  Re: Zapowiedź Questu
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Polemizowałbym z tą "ładnością" floty włsokiej - dlaczego? Bo to wyłącznie kwestia gustu. Jednemu podobają się okrety japońskie, innemu Royal Navy a jeszcze innemu Kriegsmarine i żadne dyskusje tego raczej nie zmienią. Flota włoska i jej okręty to raczej wciąż mało u nas znany temat, potocznie uważa się, że nic te okręty nie zdziałały, co nie do końca jest prawdą. Jedno natomiast jest bezdyskusyjne - większość okrętów włoskich nosiło świetne, kolorowe i bardzo atrakcyjne z punktu widzenia modelarskiego kamuflaże, których dokładne odtworzenie przyprawia czasem o ból głowy...

MacGregor

 
27-01-04 08:47  Re: Zapowiedź Questu
dunkerque   

Witam!!! Zgadzam sie z ta opinia,wloskie okrety mialy piekna stylistyke wystarczy popatrzec na Taszkient,Kirowa,Swierdlowa ktorego w budowie pomagali wlosi,wloskie okrety duze jak pancerniki mala odegraly role wieksza niszczyciele i krazowniki,pozdrawiam.

 
28-01-04 08:23  Re: Zapowiedź Questu
Jer-ry 

 

Hmm,
tak czy owak.... kiedy ten Garland będzie dostęny?...
Wiek ktoś?

pozdr.

 
28-01-04 08:54  Re: Zapowiedź Questu
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już niedługo... Cierpliwości, please...

MacGregor

 
29-01-04 08:29  Re: Zapowiedź Questu
Jer-ry 

 

:) mnie tam cierpliwości nie brakuje.
chciałem się tylko przygotować hmm "duchowo" do tego modeliku.
Jeszcze parę modeli i można zrealizować marzenie pt: "Polska MW w czasie IIwś w skali 1:200".

Wspominałeś McGregor, ze opracowujesz "Błyskawicę"
Z jakiego okresu?. A może kilka modeli ukazujących główne zmiany.
A może będzie możliwość np. wykonania różnych wersji modelu?
Np. do wyboru działo 102 mm albo drugi aparat torp?

Niektórzy maniacy chcieliby mieć kilka Błyskawic w różnych wersjach.
Razem z tą powojenną albo tą, która teraz stoi w Gdyni.

pozdr.

 
29-01-04 09:43  Re: Zapowiedź Questu
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jer-ry, pierwotnie zakładałem, iż "Błyskawica" bedzie w malowaniu i w wersji z 1942 roku. Jednak w tej chwili nic nie jest przesądzone. Dlaczego? Dlatego, że z wielką niecierpliwością czekam na solidne (jak sądzę) wsparcie w postaci trzeciej części monografii wyd. AJ Press "Grom i "Błyskawica", która to część będzie w całości poświęcona "Błyskawicy" w okresie 1940-47. Liczę przede wszytkim na unikalne zdjęcia, kóre tak mnie zachwyciły w dwóch poprzednich częściach. Gdybym opracowując "Groma" przewidział wcześniej, że ukaże się ta mongrafia, poczekałbym. Dlatego czekam teraz z "Błyskawicą". Niewykluczone, że będzie w modelu odpowiednia ilość części, aby można było zbudować sobie co najmniej dwie wersje tego okrętu. Więcej się nie da wycisnąć z jednego opracowania, bowiem w grę wchodzi już zmiana malowania całego okrętu.
A może warto byłoby opracować i wydać "Błyskawicę" w skali 1:100? To w końcu okręt szczególny w historii naszej PMW...

MacGregor

 
29-01-04 09:55  Re: Zapowiedź Questu
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Błyskawicę" w 1:100 popieram ! Opracowanie na poziomie "Agassiz" z Modelika, to byłoby coś świeżego.

 
29-01-04 09:56  Re: Zapowiedź Questu
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Grzesiu, doskonały pomysł! Po "Wichrze" i "Garlandzie" (podobno nienajlepszym) czas najwyższy na naszą kochaną "Błyskawicę" w 1:100. Wiem, że ta skala nie jest tak popularna jak 1:200, ale to chyba głównie za sprawą niewielkiej ilości modeli w tej skali wydanych. Tak piękny okręt w Twoim niedościgłym opracowaniu na pewno by zwiększył popularność tej skali.

Pozdrawiam

 
29-01-04 10:17  Re: Zapowiedź Questu
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Tylko nie to, błagam.

Nie bedzie mi pasować do reszty.

Proponuje 1:200

Ewentualnie mozna by wydac w 1:100 i 1:200, ale mysle, że to raczej nie wchodzi w gre.

Śpieszmy się sklejać modele, tak szybko żółkną ;)

 
30-01-04 08:26  Re: Zapowiedź Questu
Jer-ry 

 

1:100 - SUPER :) ale koniecznie najpierw 1:200
W końcu, kiedy skleję już wszystkie okręty w 1:200, to zapragnę mieć PMW
w 1:100
Sporo okrętów już tak wyszło - podwodniaki, Wicher, Garland też ale jest średni.
Ideałem byłoby tak jak Agasis - do wyboru 1:100, 1:200.
Tak jak kiedyś też Wicher i Orzeł.

pozdr.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024