FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-01-18 08:51  [R/G] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

To jest model na bazie KA 2011-06 - Republic P-47D-11 Thunderbolt dostosowany do moich umiejętności i cierpliwosci. Rezultatem jest, w skali trudności 1-3, model trudnosci ponizej 2. Detalizacja jest oczywiscie bardzo zmniejszona i uproszczona . Metoda budowy jest odwrotna do konstrukcji Halinskiego - szkielet przeznaczony jest do wklejenia lub wstawienia w uformowane i sklejone poszycie.

Model reprezentuje ten samolot:


Zaczynam od segmentu kadluba z kabina

Szkielet


Nie jestem amatorem detalizacji wnetrza kabiny, sa tylko cztery "pudelka". Wszystkie robione w ten sam sposob- tekturowe scianki wklejone do kartonowego poszycia, potem oklejone czecia drukowana na cienkim papierze. Reszta detali narysowana na scianach kabiny .



Poszycie segmentu kadluba z kabina. W oryginale to bylo siedem czesci. Na ostatnim zdjeciu widac wewnetrzne usztywniena w okolicy skrzydla.



Do sklejonego segmentu wklejam tylna wrege i wsuwam / wklejam szkielet z kabina. Burty wnetrzra kabiny przyklejam do poszycia ( trzecie zdjecie). Potem wsuwam przednia sciane kabiny z tablica instrumentow i pedalami. Na ostatnim zdjeciu jest ten sam segment modelu w innym malowaniu.




--

 
28-01-18 10:35  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
lubię placki   

Cześć kolego, efekt dotychczasowej pracy jest bardzo dobry. Napisz ,czy udostępnisz model do domowego wydruku.Bacznie obserwuję postęp dalszych prac poniewaź jest to moja ulubiona maszyna tamtego okresu- pozdrawiam serdecznie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
28-01-18 16:44  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

ŁAAŁ!! O takim właśnie Thunderbolcie marzę! Podpinam się tym samym pod pytanie Jacka - czy jest jakaś szansa, że Toja praca zostanie nam udostępniona w jakiejkolwiek formie? Zdaję sobie sprawę, że powstaje tu kwestia praw autorskich, choć tak głęboka ingerencja w projekt bardzo odróżnia Twój model od pracy Pana Dworzeckiego, Grygiela i Halińskiego. To nie jest proste przemalowanie, ale tak naprawdę zupełnie nowy model - dla mnie w takiej formie idealny (model z Kartonowego Arsenału odstrasza mnie stopniem uszczegółowienia). Może skontaktujesz się z Wydawnictwem i zapytasz ich czy nie byliby zainteresowani wydaniem Twojej wersji? Przecież to mogłoby poszerzyć krąg odbiorców Wydawnictwa ze Stegny o średnio zawziętych modelarzy, a Wydawnictwo mogłoby mieć w miarę szybki i łatwy zysk! Widzę, że zrobiłeś piękną grafikę, która nadrabia uproszczenia modelu - efekt finalny powinien robić bardzo dobre wrażenie przy sporo mniejszym nakładzie pracy i czasu. A jak Pan Haliński nie będzie zainteresowany wydaniem, to może nie będzie przynajmniej robił za "psa ogrodnika" i pozwoli Ci model wydać u kogoś innego, albo choćby w formie cyfrowej (maiłem przyjemność dwukrotnie z nim rozmawiać - bardzo miły i pomocny człowiek w gruncie rzeczy)? Przecież to jednak inna liga i nie będzie to konkurencja z Trunderboltem wydanym przez niego, przeznaczonym dla wytrawnych modelarzy. Raczej widzę tu poziom proArte, Kartonowej Kolekcji czy MPModel. Ja na pewno bym Twój model nabył - i to wcale nie za darmo. Deklaruję chęć zakupu jak tylko jakoś to by Ci się udało zrobić i dogadać się z Wydawnictwem. Jakoś nie ma dla mnie na rynku fajnego Thunderbolta a sam samolot wg. mnie piękny (te od Pana Halińskiego to za wysokie progi, te z Orlika i Modelika mają straszną "krajankę" w przedniej części osłony silnika, a archiwalne GPMy są na papierze kredowym i nawet nie mają odrębnych powierzchni sterowych, a ten na offsecie z GPMu jest praktycznie niedostępny..)

 
28-01-18 17:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Już sama kwestia praw autorskich powinna ubić pomysł udostępniania projektu bez zgody autora.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
28-01-18 17:45  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
lubię placki   

RAVEN6 a jak zapatrujesz się na Fejs Model autorstwa J.Słowika. Posiadam ten model i mimo upływu lat to wspaniałe opracowannie (pomijam zielony do wnętrz) model opracowany perfekcyjnie. Pozdrawiam i czekam na model kangaroo -Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
28-01-18 18:39  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

@ _Karol_ - właśnie z powodu praw autorskich napisałem o potrzebie kontaktu z Wydawnictwem jeżeli chodzi o udostępnianie modelu (chyba to reguluje art. 2 Prawa autorskiego). Choć nasi "przyjaciele zza wschodniej granicy" takich oporów nie mają i niemal każdy model od Pana Halińskiego (i nie tylko) zamieszczają do pobrania na swoich forach a nawet są tam ichniejsze repainty...
@ lubię placki - tego opracowania akurat nie znałem. Ale z tego co widzę to też niedostępny już w sprzedaży.. A z tego co podejrzewam to szkoda - od Pana Jacka Słowika sklejałem Hawkera Typhoona z Małego Modelarza i bardzo dobrze wspominam tamto opracowanie.

 
28-01-18 19:07  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nawet jeśli, to i tak nie powinniśmy tego wspierać. A co do pana Halińskiego to wątpię żeby chciał sobie psuć markę wydawaniem uproszczonych modeli jakich wszędzie pełno.

Dobra, znikam ten wątek to nie to na co liczyłem, widząc "na bazie" spodziewałem się raczej konwersji w drugą stronę.

Z poszanowaniem,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
28-01-18 19:47  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
zenek   

Jak Hal uzna za stosowe- zareaguje. Ty póki co nie musisz występować w roli jego adwokata..

 
28-01-18 20:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dziwnie się czyta to forum ostatnio. Dwa wątki niemal obok siebie

i w jednym:

"o nie Haliński wydał znowu P-47..."

a w drugim

"fajnie jakby Haliński wydał P-47..."

Potwierdza to jedynie fakt "że jeszcze się taki nie urodził ....itd."

Pozdrawiam

 
28-01-18 21:01  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

kRis155 - czy ja wiem czy się "dziwnie" czyta to forum? Wiem że Pan Haliński znowu ostatnio wydał P-47. Tylko że wiem też że to nowe wydanie jest tak samo mocno zdetalizowane jak poprzednie. Dla mnie odpada. Ja kupiłbym P-47 takiego jak robi w tej relacji kolega kangaroo - czyli uproszczony ale z piękną grafiką. Taki co ładnie się by prezentował a dałbym radę go skleić bez większych problemów. Mam nadzieję że teraz wszystko jasne. Pozdrawiam.

Post zmieniony (28-01-18 23:05)

 
29-01-18 08:21  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kangaroo odpryski farb robiłeś na podstawie zdjęć czy to Twoja wizja?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-18 09:42  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

RAVEN wszystko jest jasne od samego początku. Nie było moim celem wytykanie komukolwiek czegokolwiek.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to jak różne są nasze oczekiwania. Dziwi mnie więc wieczne narzekanie przy każdej nowości. Powinniśmy się cieszyć że jest jeszcze kilka wydawnictw które jakoś wiążą koniec z końcem i że wydawane są cały czas modele o różnym stopniu trudności. I jak pokazują relacje na tym forum w większości są to modele dobrze lub bardzo dobrze opracowane.

A jako że nie sposób mieć wszystkich malowań każdego samolotu, powinniśmy się również cieszyć, że są też modelarze tacy jak kangaroo którzy potrafią zrobić przedruk, a my dzięki temu możemy takie modele pooglądać.

Ale zaśmiecamy trochę koledze wątek. Więc przepraszam.

 
29-01-18 09:43  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam.
Jak już się Kolego bawisz w takie przeróbki graficzne to może byś tak i nad zdjęciami popracował?
Przyjemniej by się oglądało :)


--

Post zmieniony (29-01-18 23:31)

 
29-01-18 11:32  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Hi

Windus- Odpryski, przybrudzenia czy smugi nie sa na podstawie zdjec. Pewne z nich zostały zastosowane w miejscach w których bym się ich spodziewał, na przykład odpryski na krawędziach zdejmowanych paneli dostępu lub smugi, w miejscach w których znajdowały się siłowniki hydrauliczne. Inne zostały zastosowane aby dac efekt estetyczny.

 
29-01-18 15:48  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kangaroo będę wzorował się na Twoim modelu, muszę zrobić odpryski w P-47 z Orlika.
Lepic jak się robi takie miniatury?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-18 21:53  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Kangaroo - czy mógłbyś zdradzić jakie to drugie malowanie tzn. to w kamuflażu szykujesz? Mam też pytanie czy masz może jakieś info na temat pilota, który latał na P-47 HL-V Zombie? Bo szukałem w Internecie ale niestety nic nie znalazłem. Oczywiście kibicuję w budowie i czekam na dalsze postępy.

 
29-01-18 23:29  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolega poniżej podał sposób przerobienia zdjęć.

Post zmieniony (30-01-18 09:31)

 
30-01-18 03:13  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nic nie trzeba zmieniać w kodzie fotosika. Wystarcz w parametrach kodów ustawić to, co ja ustawiłem na poniższej mojej fotce.

Wystarczy pobrać kod, bez grzebania, tak o, po prostu. Fota otwiera się bez reklam, na szarym tle. Taka nowa funkcjonalność fotosika. Pozdro.

--

 
31-01-18 07:01  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

RAVEN

Model zrobilem w czterech wersjach malowania i kleje wszystkie cztery na raz. Co do pilota Zombie - ja tez nic nie znalazlem.



Tyl kadluba. Przy klejeniu surowki te dwa segmenty laczylem knnwencjonalnie, po wklejeniu wregi i wneki podwozia. Nie wyszlo idealnie . Jak pokazane jest prawie idealne. Wneka podwozia i wrega bedzie nabita na patyczek siszkebabowy i wsunieta do poszycia.



--

 
31-01-18 08:23  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kangaroo masz rozmach :) wybrałeś bardzo ładne malowania.
Popieram zdanie przedmówców aby te modele były dostępne może da się coś zrobić w tym temacie?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-02-18 06:52  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Przod kadluba i owiewka silnika




--

 
03-02-18 10:08  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Pięknie! Straszna byłaby szkoda, gdyby tak piękne graficznie i - z tego co mi się wydaje - w miarę proste do sklejenia modele P-47D nie zostały nikomu więcej udostępnione...

 
04-02-18 18:43  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No racja, pokleiłbym se... Ale aż dwa na raz?? Chce Ci się?? Szacun...

--

 
04-02-18 18:52  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

vansen ... cztery na raz ;-)

 
04-02-18 19:33  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ambitne zadanie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-02-18 21:28  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Opracowujesz i kleisz szybciej niż ja kleję już opracowany model P-47D. Widać, że bardzo ładnie Ci to wychodzi. Ciekawi mnie jak wykonasz silniki - trochę tych cylindrów będzie ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-02-18 05:24  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cztery na raz!! No to chcę zobaczyć produkcję cylinderków... XD

--

 
05-02-18 06:01  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

W fabryce tyle:



To sa rozne wloty i wyloty powietrza. Przyklejanie do kadluba na styk mnie nie wychodzi wiec zrobilem do nich male czesci lacznikowe.



--

 
05-02-18 19:44  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Popieram RAVENA6. Może uda się te modele wydać lub udostępnić?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-02-18 20:39  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Nie proście kolegi o udostępnienie jego pracy dla innych. Może sobie tylko narobić problemów tak jak jeden z kolegów kilka lat temu...

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
06-02-18 09:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Wottek - jakby była zgoda Wydawnictwa to można udostępnić. A zgoda jest wg mnie niewykluczona. To przecież zupełnie inny rodzaj modelu - raczej nie stanowi konkurencji dla mocno uszczegółowionego P-47 od Pana Halińskiego.

 
06-02-18 09:24  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wottek nie wiem jak to jest rozpatrywane. Może uda się wybrnąć z tej sytuacji ale to zależy także od kangaroo.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-02-18 17:32  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

Super to wychodzi.Masz talent. Jestem za tym żebyś mógł to udostępnić innym. A znalazło by się sporo niezłych modeli wydanych w fikcyjnym malowaniu lub oznakowaniu . Jest tu duże pole do popisu.Chociaż by Beaufort z MM może w Australijskim malowaniu?

 
07-02-18 20:14  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ostatnio tak to się skończyło: http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=166403&t=166317
Więc może lepiej autor niech nic nie udostępnia, aby nie robić sobie problemów.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
08-02-18 06:58  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

I to właśnie jest problem w kartonówkach. Ktoś chce dobrze dla wszystkich a okazuje się że może zostać posądzony o piractwo. Jednak pozostaje pytanie czy tak gruntownie przebudowany i poprawiony projekt jest jeszcze projektem autora. Mój dziadek był doskonałym stolarzem zaprojektował i zbudował rzeźbioną szafę. Inny skopiował i zrobił dziesięć takich samych i nie pytał dziadka o prawa autorskie.
Pozdrawiam.

 
08-02-18 07:49  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Jarpen - jakby kangaroo nie napisał że to na bazie Halińskiego to pewnie nikt by się nie poznał... Z tego co ja widzę to prohekty bardzo się od siebie różnią .

 
08-02-18 10:43  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Na temat udostepniena modelu, praw autorow i spekulacji dotyczacych mozliwosci wyrazenia zgody przez Wydawnictwo Halinski.

Wydawnictwo Halinski nie udziela zgody na kopiowanie, przerabianie ich modeli z zamiarem rozpowszechniania. Oczekiwalem takiej odpowiedzi i dobrze rozumie jej powody. Nie chodzi o model konkurujący z oryginałem, ale raczej o utrzymanie jakości, integralności i renomy produktu związanego z marką Halinski.

Wiec modelu nie bede udostepniac.

--

 
08-02-18 14:33  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Szkoda ale też to rozumiem.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-02-18 19:17  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

RAVEN6-przyznaje Ci 100 procent racji.Każdy projekt,każdego autora opiera się w jakimś stopniu na wcześniejszych projektach innych autorów.Każdy podpatruje innych tylko nie mówi o tym.Jaki stąd wniosek? ...Ja uważam że jest to projekt Kangaroo i tyle.Jest gdzieś granica tej prawno autorskiej paranoi.

 
08-02-18 20:55  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
alabama25   

Nie wiem dlaczego Wy nie rozumienie jednej bardzo prostej i jasnej rzeczy. To, że ktoś zmieni malowanie i zmniejszy ilość części to nie znaczy, że jest autorem nowego projektu. Bo każdy nit, kreska, nie wiem linia obrysu, cokolwiek z danego projektu jest jasnym sygnałem, że to zostało przez kogoś stworzone i, zmiana malowania nic nie wnosi nowego, poza tym że to inne malowanie. Dalej opiera się to na tamtym projekcie.

Gdybyście chcieli brać PDFy od Kolegi, musiałby on od początku do końca sam własnoręcznie opierając się o plany wykreślić cały model i tyle. Tak na chłopski rozum panowie.

PS. Tak się składa, że akurat Hal bazując na jakimś projekcie daje wzmiankę o tym... jeśli już mowa o tym.

 
09-02-18 10:12  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Wkleilem wloty powietrza do sprezarki do spodu kadlubow. Jak na zrobione bez glutowania, malowania itd jestem z wyniku zadowolony. Zaczynam stateczniki. Troche to sie zwolnilo bo u nas juz blisko konca lata wiec chodze na plaze.



--

 
18-02-18 08:06  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Zdjecia z nastepnego etapu



--

 
18-02-18 08:52  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięknie te ,,Dzbanki" wyglądają.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-02-18 08:56  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
lubię placki   

Brawo efekt wyśmienity.Grafika tych modeli jest rewelacyjna, powodzenia w dalszej pracy -pozdrawiam Jacek 😊

--
modele to moja pasja.

 
18-02-18 09:19  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Ładnie to wygląda, obserwuje cały czas
Pozdrawiam

 
18-02-18 12:13  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rewelacyjna grafika!!!! No i kto by nie chciał mieć tego posklejanego?? Jo by chcioł mieć!!

--

 
03-03-18 08:12  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Sklejone wszystkie osiem skrzydel i jeden silnik. Klapy i lotki robilem moim sposobem.



--

 
05-04-18 05:37  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Ostatna z 32 luf karabinow maszynowych wklejona- modele skonczone



--

 
05-04-18 06:23  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
zenek   

Hej, twoje modele są niesamowite!! Świetna relacja, efekt końcowy-zdumiewający. Nareszcie coś nowego na tym nudnym forum. Można spytać w jakim programie przerobiłeś kamuflaż p-47 czy to wersje pobrane z internetu? Daj odpowiedź, pozdrawiam.

 
05-04-18 07:05  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
zenek   

Pytam, bo mam zamiar przerobić kilka modeli, które posiadam. Może będziesz mógł mi pomóc, możesz masz jakieś wskazówki...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024