FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-18 20:24  [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam

zajmuje się właśnie sklejaniem modelu wagonu z Angrafu 202L (jak na razie wykorzystuję jedynie części wycinane laserowo + małe modyfikacje) , ale mam problem ze znalezieniem dokumentacji, zdjęć itp. Chodzi mi głównie jak taki wagon wyglądał w środku, jak wyglądały ściany i lampy oświetleniowe? Na czym był mocowany przewożony towar tj. na czym wisiały haki do zawieszania mrożonek? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.










Post zmieniony (03-01-18 12:17)

 
03-01-18 00:14  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za foto. Co do belek i haków to dam radę jeszcze tak zrobić. Ściany jak widzę były wykonane z blachy falistej. Niestety nie miałem takiej dokumentacji i zrobiłem jak w starych ciężarówkach izotermach z płaskiej blachy "ocynkowanej".










 
03-01-18 12:02  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Astra28 dziękuję za foto, pomoc dla mnie bezcenna bo nigdzie nie mogłem tego wcześniej znaleźć przeszukując internet. Co do wnętrza poza blachą falistą na ścianach wszystko da się zrobić.

Astra28 możesz mi jeszcze pomóc w jednej sprawie- jaka była wielkość drzwi od zewnątrz i od wewnątrz. To co zrobiłem dotychczas tj położenie otworów pod drzwi było na podstawie wycinanki i już widzę że jest to błąd. Patrząc na górne położenie drzwi w wycinance jest jakieś 7,5 mm do części dachowej czyli powiększając x25 jest to 187,5mm co ma się nijak do rzeczywistości.



Viking_BB

Co do wycinanki to wykorzystam tylko całe "podwozie" bo całą resztę zrobię z innego papieru o dużo lepszych właściwościach do tłoczenia niż te od wydawcy (zwłaszcza że mam wersję niestety drukowaną laserowo). Poza tym przetłoczenia na pudle są umieszczone w złych miejscach niż jest to w rzeczywistości. Co do spasowania okazało się że lasery na podłodze są za krótkie o 3mm względem części z wycinanki więc musiałem wykonać łatkę. Co do samych laserów to dostałem jakąś hybrydę bo było tam za dużo części jak na jeden model a za mało na dwa.

Post zmieniony (19-04-18 18:36)

 
03-01-18 21:33  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Astra28 co do wnętrza to z płaskimi ścianami jednak dużego błędu nie popełniłem :), pewnie wszystko zależało do przeznaczenia i partii produkcyjnej. Dzięki za kolejne materiały.

Kamil wysłałem wiadomość na email, z góry dziękuję za pomoc.

Post zmieniony (03-01-18 22:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024