FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-18 20:24  [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam

zajmuje się właśnie sklejaniem modelu wagonu z Angrafu 202L (jak na razie wykorzystuję jedynie części wycinane laserowo + małe modyfikacje) , ale mam problem ze znalezieniem dokumentacji, zdjęć itp. Chodzi mi głównie jak taki wagon wyglądał w środku, jak wyglądały ściany i lampy oświetleniowe? Na czym był mocowany przewożony towar tj. na czym wisiały haki do zawieszania mrożonek? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.










Post zmieniony (03-01-18 12:17)

 
02-01-18 22:18  Odp: [P/R] Wagon chłodnia 202L
megami   

Jak bywasz czasem w Warszawie to można piękny egzemplarz obejrzeć na torach za dworcem Zachodnim (tam co mieszkalne stoją), pewnie tamtejsi pracownicy chętnie pokażą co i jak, natomiast z Muzeum o ich egzemplarzu bez kasy się nie dogadasz. Często na innych bazach drogowców coś pewnie idzie znaleźć.

 
02-01-18 22:57  Odp: [P/R] Wagon chłodnia 202L
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Akurat ten wagonik 'kocham" :p



--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
03-01-18 00:14  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za foto. Co do belek i haków to dam radę jeszcze tak zrobić. Ściany jak widzę były wykonane z blachy falistej. Niestety nie miałem takiej dokumentacji i zrobiłem jak w starych ciężarówkach izotermach z płaskiej blachy "ocynkowanej".










 
03-01-18 07:49  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

O proszę! Nareszcie zobaczę ten model "w użyciu". Robiłeś przymiarki laser/wycinanka? Wszystko pasuje?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-01-18 09:46  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

No to skoro zależy Ci na w miarę poprawnym odwzorowaniu wnętrza, to muszę Cię zmartwić. To nie tylko belki i haki na mięso ... nie tylko ściany z falistej ... również na podłodze coś tam było ...

Tutaj masz rozmieszczenie haków na mięcho. Jedynie odległość pomiędzy pierwszymi 2 belkami (licząc od osi wagonu w obu kierunkach) jest większa, później były rozmieszczane w takich samych odległościach. Na rysunku masz to dokładnie zobrazowane.



Teraz jeżeli chodzi o podłogę to zamontowano na nich specjalne, stalowe kraty. Były one unoszone do góry na zawiasach, a na spodzie zamontowano drewniane (wymienne) listwy, na których krata opierała się bezpośrednio na podłodze. Miało to na celu ułatwienie utrzymania wagonu w czystości. Ewentualne odpady, które spadły na podłogę były pod kratami, więc w czasie rozładunku nie trzeba było po tym chodzić. Natomiast w czasie mycia i dezynfekcji wagonu kraty unoszono, co umożliwiało jego dokładne umycie.

Tak wyglądały takie kraty:


Tu masz rysunek, z którego odczytasz ich wielkość.


Zwróć uwagę na to, że powierzchnia podłogi znajduje się na tej samej wysokości co dolna krawędź drzwi (oczywiście chodzi o krawędź wewnętrzną). Jest to o tyle uzasadnione, że nie przeszkadza przy załadunku i rozładunku, co czynione było głównie ręcznie, a jednocześnie ułatwiało mycie wagonu i usuwanie pozostałości płynnych.

Miłej pracy ... będę podglądał.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
03-01-18 12:02  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Astra28 dziękuję za foto, pomoc dla mnie bezcenna bo nigdzie nie mogłem tego wcześniej znaleźć przeszukując internet. Co do wnętrza poza blachą falistą na ścianach wszystko da się zrobić.

Astra28 możesz mi jeszcze pomóc w jednej sprawie- jaka była wielkość drzwi od zewnątrz i od wewnątrz. To co zrobiłem dotychczas tj położenie otworów pod drzwi było na podstawie wycinanki i już widzę że jest to błąd. Patrząc na górne położenie drzwi w wycinance jest jakieś 7,5 mm do części dachowej czyli powiększając x25 jest to 187,5mm co ma się nijak do rzeczywistości.



Viking_BB

Co do wycinanki to wykorzystam tylko całe "podwozie" bo całą resztę zrobię z innego papieru o dużo lepszych właściwościach do tłoczenia niż te od wydawcy (zwłaszcza że mam wersję niestety drukowaną laserowo). Poza tym przetłoczenia na pudle są umieszczone w złych miejscach niż jest to w rzeczywistości. Co do spasowania okazało się że lasery na podłodze są za krótkie o 3mm względem części z wycinanki więc musiałem wykonać łatkę. Co do samych laserów to dostałem jakąś hybrydę bo było tam za dużo części jak na jeden model a za mało na dwa.

Post zmieniony (19-04-18 18:36)

 
03-01-18 20:02  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

No wiesz ten model to "trochę" SF. Była kiedyś w necie relacja z jego klejenia przez bardzo dobrego modelarza i wyszło na to, że tam jest więcej poprawek niż dobrych części. No ale jednak model jest, innego nie ma, jak i wyboru. Jak wcześniej napisałem to mój ulubiony model kolejowy w Polsce, chciałem go kiedyś zrobić własnie z Answeru, ale sobie odpuściłem po tym jak zobaczyłem jaki to był wtedy gniot. Czy został poprawiony, czy nie tego nie wiem, gdyż innymi przypadkami zraziłem się na tyle mocno do modeli Answera, że bez względu a temat nigdy nie kupię i omijam szerokim łukiem.

Tutaj masz rysunek drzwi, na którym dokładnie widać jaka jest szerokość i wysokość drzwi wewnątrz oraz jak to się ma do wymiarów zewnętrznych. Zauważ, że obrys zewnętrzny nie jest współosiowy w stosunku do wewnętrznego, w pionie.



Przy okazji gdzieś w mądrych książkach znalazłem fotkę wnętrza tej chłodni, ale z przeznaczeniem nie tylko do przewozu półtusz. W tej wersji można było przewozić produkty mniejszych gabarytów również na regałach.



Powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
03-01-18 21:18  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Kamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

odezwij się na priv bo mam dużo zdjęć wagonu który stoi teraz we Wrocławiu

--
Ja to ja i jako ja chce być znany.

 
03-01-18 21:33  Odp: [R] Wagon chłodnia 202L Angraf Model 9/2016
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Astra28 co do wnętrza to z płaskimi ścianami jednak dużego błędu nie popełniłem :), pewnie wszystko zależało do przeznaczenia i partii produkcyjnej. Dzięki za kolejne materiały.

Kamil wysłałem wiadomość na email, z góry dziękuję za pomoc.

Post zmieniony (03-01-18 22:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024