FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 111 z 134Strony:  <=  <-  109  110  111  112  113  ->  => 
01-11-18 10:19  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. O prawdzie tego starego przysłowia przekonałem się nie raz nie dwa w swoim życiu.

Nie narzekajmy. To hobby kwitnie i dobrze, że możemy przebierać w modelach, cenach itd.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-11-18 10:50  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Raziel_3, to prawda .
Tym bardziej że mamy tak świetnych projektantów i wydawców, Pan Paweł z kk z ostatniej nowości to miód, świetna grafika itd. Państwo Haliński to klasa od zawsze .
Nie dusić grosza, tylko bulić kasę za te cuda.

--

 
01-11-18 10:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Seweryn F.   

Przy obecnych nakładach nie ma szans na niskie ceny. Dzisiaj się drukuje w offsecie zazwyczaj po 250-300 egz, a wtedy cena jest wysoka. Dziesięć lat temu nakłady szły czasem nawet w tysiące. Skoro z tej trójki modeli od Hala tylko jeden trafia do Empików, to jasne, że pozostałe dwa mają bardzo niskie nakłady. A to MUSI kosztować. Podobnie jest z innymi wydawnictwami - Answer czy GPM - ceny wszędzie są wysokie.
Ale to i tak nic w porównaniu z cenami modeli plastikowych, gdzie jest już całkowite szaleństwo - przykładowo nowe F-14 1/48 (bez względu czy to Tamiya, AMK czy GWH) w okolicach 400 pln chodzą pomimo, że to masowa produkcja idąca na cały świat.

 
01-11-18 11:38  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Przepraszam, ale skoro Answer drukuje w swojej drukarni to chyba koszt druku nie powinien być aż tak wysoki.
Tak sobie tylko myślę.

 
01-11-18 11:57  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Seweryn F.   

No skoro drukuje w swojej drukarni to nie musi płacić za farby, papier oraz drukarzowi? Cena druku na pewno jest trochę niższa niż zlecanie w drukarni 'obcej', ale nie tak drastycznie jakby się mogło wydawać. Przy tak niskich nakładach i przy takich cenach papieru jakie są zawsze będzie drogo - bez względu, czy się drukuje u kogoś, czy u siebie. Natomiast niezaprzeczalnym plusem jest to, że nie trzeba liczyć się z terminami i kolejką w drukarni.

 
01-11-18 12:57  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Airman   

A ja myślę, że w modelach papierowych powinno się utrzymywać pewne optimum w skomplikowaniu modelu. Im bardziej skomplikowany model tym droższy (więcej pracy przy projektowaniu, więcej części, więcej kartonu, więcej farby itd.). Ale czy potrzebne są detalizacje które po zbudowaniu modelu są nie widoczne lub bardzo mało widoczne? Albo taka szczegółowa detalizacja, że kokpit samolotu jest taki jak rzeczywisty? Myślę, że większość modelarzy raczej celuje w prostsze modele (ale nie za proste, żeby jednak model był efektowny), a przy okazji te modele są tańsze. I można by sprzedać z większym nakładem. Ta garstka mistrzów modelarstwa co budują bardzo szczegółowo, nawet jak tych detali później nie widać, radzą sobie sami dodając detale wykonane samemu. Dla mnie takie optimum było parę lat temu np. Bf-109 F Trop Joachima Marseilla, czy Spitfire Mk Vb Jana Zumbacha. Modele wyglądające efektownie po sklejeniu (w standardzie), a niezbyt skomplikowane, czyli tańsze w produkcji i tańsze dla klienta. A mistrzowie i tak potrafili sami je sobie „podkręcić” jak mieli ochotę. Później nastąpił okres powolnego wzrostu detalizacji i skomplikowania modeli kosztem wzrostu ceny, myślę że oba czynniki nieporządane przez większość modelarzy. I tu się zaczęły problemy wydawnictwa AH. Bo modele stawały się zbyt zdetalizowane (trudne i wymagające poświęcenia więcej czasu, z którym w dzisiejszych czasach trudniej niż za „komuny”) no i droższe. Wynik mniej chętnych by kupić i mniejsze dochody wydawnictwa. Jak mogę coś podpowiedzieć to myślę, że wydawnictwo powinno bardziej celować w różnorodność modeli w wyżej wymienionym optymalnym standardzie (np. Dewointine D520 Wacława Króla, Bf-109 G Hartmanna w zimowym malowaniu, Ławoczkiny, Iliuszyny itd.) niż „podkręcać” coraz bardziej modele razem z ceną, czyniąc produkt mniej atrakcyjny dla klienta. To pisałem ja - fan wydawnictwa AH.

 
01-11-18 13:11  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Z zainteresowaniem czytam dyskusję bo ciekawa ale...
LITOŚCI UPRASZAM!

Zostawcie ten wątek wolnym od dywagacji wszelakich oraz wyjaśnień a i napomnień.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
01-11-18 13:29  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Odnośnie nowości od Halińskiego zainteresował mnie jedynie ME262. Bardzo zachęcająca okładka. Za pozostałe raczej podziękuję, Mig z MMa mi wystarczy a Fw190D-9 z 2011 również. Dla mnie to typowe odgrzewane kotlety w smaczniejszej paniereczce... tylko, że ja już się najadłem :)

Post zmieniony (01-11-18 14:02)

 
06-11-18 18:29  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

MIG-29-super wiadomość!!!! Kupię! Koniecznie!

 
07-11-18 12:22  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dobry dzień dla miłośników lotnictwa - Orlik wypuszcza 2 samoloty:
- Air-3 https://radikal.ru/lfp/c.radikal.ru/c25/1811/58/727af8f51db4.jpg/htm
- PWS-54 https://radikal.ru/lfp/b.radikal.ru/b30/1811/86/a64a9c3269d6.jpg/htm

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 111 z 134Strony:  <=  <-  109  110  111  112  113  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024