FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
02-01-18 18:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Wojtek, jestem pełen podziwu. Gratuluję wytrwałości.
PS. Czy kto wie co słychać u Waldka Kalinowskiego z KW Model....
Niech kto przyjdzie z odsieczą! ;-)

 
02-01-18 19:43  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rebus chyba wyjaśnia, że śmigieła będą od podstaw z papieru czarnego, z bardziej cywilizowanym kształtem krawędzi. co wygrałem??

--

 
03-01-18 12:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Laszlik, dlaczego? W sumie, to nie wiem co Ci odpowiedzieć, bo do końca trudno to mi teraz sensownie uzasadnić, tak samo jakby wytrąbić zgrzewkę harnasia, rano być zbudzonym hałasem wody przepływającej w kaloryferach, o sensacjach żołądkowych nie wspominając i zadać pytanie po co to było...
Zakład? O tym nie pomyślałem, w przyszłości rozważę. ;-)
OSTOJA, masz sokoli wzrok, ja prawdę mówiąc nawet tego nie zauważyłem. Osłony wyciąłem, oznakowałem strony i skleiłem potem przykleiłem i wszystko. A Ty to wypatrzyłeś. Dostałem erratę od autora, niniejszym dziękuję, ale nie skorzystam bo wydruk z drukarki za bardzo by się różnił odcieniem od druku wycinanki.
Vansen, co innego myślałem, a co innego napisałem. Miało wyjść: skoro i jedno i drugie trzeba przed użyciem przycinać i dopasowywać to w sumie po co przepłacać, blok kolorowy jest tańszy... Nieważne.

Łopaty śmigła, a w zasadzie ich kształt wydał mi się dziwny, dlatego zwrócił moją uwagę. Po informacji od autora, że wszystko z nimi jest ok, pomyślałem że pewnie znowu zawiodła mnie moja wyobraźnia przestrzenna. Autor napisał że wystarczy zwinąć i będzie pasować. Nie jestem pewien czy zwinąć znaczy to samo co ukształtować, ale założyłem że tak. No to połówki łopat ukształtowałem i skleiłem.

Ani razu poza wycięciem nie użyłem nożyczek. Musi być ok.
Kołpak, poza normalnym fazowaniem krawędzi wręg, absolutnie bez uwag.

I po retuszu, łopaty zostały wklejone, co prawda według rysunku montażowego dolna krawędź łopaty powinna wejść głębiej, no ale nie miałem ochoty masakrować kołpaka.


Osłona kabiny po raz pierwszy od ponad 30 lat została wykonana przeze mnie w wersji nieprzeszklonej. Kształt daszku nad stanowiskiem strzeleckim wymagałby tłoczenia folii, a mnie już zwyczajnie się nie chciało... Dopasowanie wiatrochronu do kadłuba wymagało operacji wielokrotnego docinania i pasowania, a i tak zrobiłem o jedną operację za mało.
Karabin maszynowy stopniem detalizacji przeczy idei zaadresowania tego modelu do "niedzielnych sklejaczy", zawiera elementy tak małe, trudne do wycięcia i ukształtowania podobnie jak te na zdjęciu poniżej. Tulejka z paska "b" jest zapewne jak najbardziej do zwinięcia dla "niedzielnego sklejacza".


Pozostałe drobiazgi już też na swoim miejscu więc czas na galerię.




Jestem rozczarowany tym projektem, biorąc za odnośnik Fiata Centauro, który choć też nie bezbłędny i w wielu miejscach za bardzo uproszczony, ale chociaż nie był rażąco zniekształcony. Po drodze był jeszcze gwardyjski Spitfire, ale na niego spuszczę zasłonę milczenia. Owego Fiata sklejało mi się o wiele przyjemniej, w przypadku bieżącego modelu pojęcie "kilkudniowego" modelu relaksacyjnego dla niedzielnego sklejacza niestety nie pasuje do mojego wyobrażenia relaksu, nie jestem masochistą. Nie jestem początkujący, ale dla czego nie mógłbym czerpać przyjemności ze sklejenia takiego modelu? Bo potrafię wyłapać i zdefiniować pojęcie błędu? Może komuś sprawi większą przyjemność w trakcie sklejania i finał swojej pracy zwieńczy regułką:
"Model opracowany bezbłędnie, sklejało się wyśmienicie, wszystkie niedociągnięcia to jedynie moja wina"

ps. Jutro rano minie siedem dni od chwili doręczenia przesyłki od wydawcy.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-01-18 12:37  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to Gratulacje!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
03-01-18 12:42  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie, zawiodłem się, kabina nieoszklona !!! To po co była ta tablica przyrządów "dziergana" ????
:-))))

--

Post zmieniony (03-01-18 12:43)

 
03-01-18 12:59  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ceva napisał:
"tak samo jakby wytrąbić zgrzewkę harnasia"
Hehe, dlatego pijam tylko Kasztelana... Z Sierpca ;D
Gratuluję dobrnięcia do końca, choć połowicznie tylko, bo jak dla mnie, samolot bez podwozia i przeszklonej kabiny skończony nie jest.
Mam nadzieję że na razie masz już dość "harnasiów" i weźmiesz się za coś sensowniejszego wkrótce.
Pozdro!
P.S. Nie gadaj, że nie zauważyłeś że osłony kół są dwie prawe. Myślałem że o tym między innymi mówisz pisząc że coś tam nie pasuje.
W sumie to było pierwsze co zauważyłem, dopiero później zwróciłem też uwagę na drzwi gondol.

--

Post zmieniony (03-01-18 13:10)

 
03-01-18 13:07  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Ceva, gratuluję samozaparcia i czasu klejenia! Tydzień od otrzymania przesyłki...dla mnie nieosiągalne. Co sie tyczy modelu...czyściutko i miło dla oka a , że projekt taki a nie inny...jesteś jednak masochistą;) ja na czasopisma typu MPM, Pro nawet nie spoglądam, szkoda nerwów i czasu, zwłaszcza, że patrząc na Twoje projekty, wiem, że od opracowania oczekujesz wiele.

--
Pozdrawiam !

 
03-01-18 13:18  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo podobają mi się Twoje modele ,cięte i klejone precyzyjnie,gratuluję ukończenia modelu ,coś w stylu Andego i to nie zarzut,wg mnie ciekawiej wyglądała by ta kabina z lekko przyciemnionym oszkleniem,ale to Ty jesteś tu rozdającym karty,dla zwolenników standardu powinno być ok,Tak na marginesie siedem dni ,ale tak godzinowo to ? pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-01-18 14:25  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No i dobrnąłeś do końca! Gratuluje ukończenia modelu, zwłaszcza w tak ekspresowym tempie, nawet bez tego podwozia i oszklenia. Jak dla mnie ta relacja do świetny przewodnik dla tych, którzy się zdecydują na jego budowę. Wszak innego Iła-10 na rynku niema, więc chętni na pewno się znajdą ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-01-18 14:37  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kamień z serca pewnie Ci spadł. Model spoko, teraz podwiesić pod sufit, albo na prezent dla niedzielnego zjadacza chleba.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024