FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-12-17 19:24  [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Rok modelarski bez zagadki, można by uznać za stracony, ale może jednak nie. Mój capon traci ważność, więc trzeba go wykorzystać, a ja sam mam głód klejenia czegoś innego niż białe surówki.
Zapodaję więc zagadkę, zapewne będzie prosta. Nagroda to uściśnięcie przez zwycięzcę własnej ręki. :-)



Ciekawe co się z tego wykluje? ;-)

CDN...

Zagadka rozwiązana, temat zmieniam. :-)

Post zmieniony (03-01-18 12:21)

 
29-12-17 19:47  Odp: [R] Zagadka ;-)
Koko bez Maxa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
IŁ 10
Pozdro

 
29-12-17 19:48  Odp: [R] Zagadka ;-)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Ił-10 z wyd. MPModel?

 
29-12-17 20:17  Odp: [R] Zagadka ;-)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Boulton Paul Defiant

 
29-12-17 21:04  Odp: [R] Zagadka ;-)
Seweryn F.   

Wygląda jak jakiś sowiecki szturmowiec (sądząc po wrędze - ten charakterystyczny kształt) - IŁ-2 lub IŁ-10 albo jakaś wariacja na temat (np. z gwiazdą M82).

 
29-12-17 21:04  Odp: [R] Zagadka ;-)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Walkiria, Ceva i MPModel to zła mieszanka. Pudło.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-12-17 21:55  Odp: [R] Zagadka ;-)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Defiant albo Helldiver

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
29-12-17 22:17  Odp: [R] Zagadka ;-)
lubię placki   

P 10 Bumażnoje .Pozdrawiam Jacek

--
modele to moja pasja.

 
29-12-17 22:17  Odp: [R] Zagadka ;-)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No nie jest to biała surówka, ale wygląda jak jakaś kserówka ;-) i kształt faktycznie przypomina Iła-10 Pacyńskiego.

Post zmieniony (29-12-17 22:28)

 
29-12-17 22:42  Odp: [R] Zagadka ;-)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Pe-2 - nie ma przegrody między kabinami pilota i strzelca
Helldiver - nie pasuje rozmieszczenie stanowisk, no i nie było tak wysokiej przegrody
Defiant - nie pasuje Mi rozmieszczenie kabin (te na zdjęciu stanowiska, są za blisko siebie)
Su-2 - też raczej nie pasuje rozmieszczenie przedziałów
Ił-2 - miął trochę inny kształt przegrody (wcięcia po bokach przy szybie), ale może akurat
Ił-10 - na Moje oko pasuje przegroda i "kubatura" kabin
po ozn. "cz. X" - wnoszę, że to model z rodzimego wydawnictwa.

 
29-12-17 23:07  Odp: [R] Zagadka ;-)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

,, Szukaj , Cywil szukaj "

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-12-17 23:31  Odp: [R] Zagadka ;-)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

[e]


@Andrzej Px48 - ,, Szukaj , Cywil szukaj " - jeśli to do Mnie, to jest to chamskie i poniżej poziomu. TAK MOŻESZ SIĘ ODZYWAĆ DO SWOJEGO PSA! I "ubranie" tego w cytat niczego nie zmienia

Post zmieniony (29-12-17 23:35)

 
29-12-17 23:40  Odp: [R] Zagadka ;-)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Najważniejsze, że Ceva "znowu nadaje"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-17 23:56  Odp: [R] Zagadka ;-)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Walkiria, Ty piszesz na serio?! Łapy i ogon opadają...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-12-17 09:45  Odp: [R] Zagadka ;-)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Widzę, że się dobrze bawicie i to beze mnie. ;-)

Tematem zagadki jest Ił-10 autorstwa P. Pacyńskiego wydany niedawno przez Answer w jednej ze swoich serii wydawniczych.
Zwycięzcy mogą odebrać swoje nagrody. :-)

Co mogę napisać o samej wycinance? Nazwisko autora mówi wiele, wiadomo więc czego można się spodziewać, są plusy i minusy. Skupię się na minusach. Zaliczę do nich dość ubogie w potrzebną wiedzę rysunki montażowe, dziwne i niepraktyczne niektóre rozwiązania konstrukcji modelu, tradycyjne braki np. wewnętrznej strony ramek osłony kabiny, ani grama zapasu koloru. Grafika w porównaniu z tym, co przy projektach P. Pacyńskiego prezentuje ProArte, w tym modelu wygląda siermiężnie i ubogo. Kolorystycznie (nie wiem czy to zasługa drukarni, czy projektanta) modelowi bliżej do zabawki niż redukcji.
Wydawca, a w zasadzie jego drukarnia też nie zaprezentował niczego nowego, jakość druku typowa, różne odcienie tego samego koloru na jednym arkuszu, rozszczepienia barw składowych, itp. Do plusów zaliczyć mogę dobry karton świetnie współpracujący z caponem który to też doskonale "dogadał" się z farbą drukarską.

Na początku oczywiście podklejone wręgi :-)

Wydrukowane na kartonie wręgi autor zaleca podkleić tekturą gr.1mm, szerokość wycięć pod wpusty mają szerokość 1mm. Szczegół. Ja podkleiłem na 0.8mm.
Zmontowany i wystarczająco na tym etapie wyposażony szkielet widać poniżej.

Podłoga tylnej kabiny na styku z tylną wręgą mogła by mieć większa szerokość.
Poszycie do oklejenia kabiny przygotowałem przez sklejenie ze sobą dwóch fragmentów poszyć. Poszycie wewnętrzne rozciąłem na dwie części żeby łatwiej je pozycjonować w czasie sklejania z poszyciem zewnętrznym, poza tym było za szerokie.

Jak pasują wręgi do poszycia? Standardowo. Wręga wycięta po linii przymierzona do poszycia poniżej.

A papier ścierny już coraz głośniej ziewał z nudów... ;-)
Resztę szkieletu trochę przeszlifowałem.
Oklejanie poszyciem jakoś poszło, chociaż praktycznie jedynymi widocznymi znacznikami wzajemnego położenia poszycia i szkieletu były dwie kreskowane linie określające położenie wręgi G. Reszta linii mniej lub więcej przypadkowa.

Na powyższych zdjęciach widać jak bardzo kolorowy model wybrałem...
Wręgę H trochę za mało przyszlifowałem i podczas mierzenia wydawało mi się że muszę przyciąć narożniki poszycia cz.23 (strzałka), ale chyba to było zbędne. Poszycia segmentów oczywiście podklejane dodatkowa warstwą kartonu.

Ciekawe czy już na powyższych zdjęciach zauważycie coś delikatnie intrygującego, chyba że mi się tylko wydaje, przy kolejnych segmentach będzie to moim zdaniem bardziej widoczne.
Acha, na zdjęcia oryginału patrzyłem chwilę, i to chyba było za długo i nie miało większego sensu...
Trwają obecnie prace nad poszyciem przodu kadłuba i dumanie jak sensownie ugryźć to czego autor w swoim stylu nie przemyślał. Chodzi o ukształtowanie poszycia wraz z dołączonymi do niego wnękami wlotów powietrza. Jest to o tyle trudne, że cały czas muszę mieć na uwadze rozmiar wręgi D, a nuż pasuje, albo i nie.


Znając życie w tej relacji każdy będzie chciał zobaczyć co chce, jedni będą widzieć wściekły atak na projektanta, inni antypromocję wydawnictwa, jeszcze inni będą się dopatrywać kreowania problemów których nie ma, itp, itd. Szczerze mówiąc mam to w ... Jak ktoś się uprze, to zawsze dojrzy to co chce, chociaż tego tam nie będzie np.coś takiego jak intelekt M. Suskiego. Dla mnie to relacja jak każda inna.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-12-17 10:48  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Widać, że "zielone" nie wpływa negatywnie na jakość wykonania, dalej zadziwia mnie precyzja z jaką wycinasz, pasujesz i kleisz.
Inna sprawa to jakość opracowania. Być może sugeruję się Twoimi komentarzami, ale poza oczywistymi rzeczami jak kolorystyka poszczególnych segmentów coś mi nie pasuje w poszyciu - nie trzyma linii ? wygląda jakby było leciutko "pofałdowane" ? Nie wiem, nie potrafię tego określić klarownie, ale jest tu chyba jakaś deformacja linii. Mam też wrażenie, że między segmentem z szachownicą a przedostatnim jest lekkie załamanie, szczególnie widoczne w górnej części...
Zegary "przeszkolone" jakoś czy tylko uprzestrzennione ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-12-17 11:14  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Cypis2012   

Ceva napisał:
> Ciekawe czy już na powyższych zdjęciach zauważycie coś delikatnie intrygującego, chyba że mi się tylko wydaje, przy kolejnych segmentach będzie to moim zdaniem bardziej widoczne.


Ja mam wrażenie, że jest to połączenie dwóch samolotów. Do gotowych już część od modelu Ił-2 dodano nowe część do zamiany Ił-2 na Ił-10. Stąd też różnica w kolorach.

--

 
30-12-17 11:23  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

Cypis - Tak Ci sie tylko wydaje. IŁ-2 i IŁ-10 nie mają praktycznie wspólnych części w obrębie kadłuba. Zresztą w pozostałej części płatowca również. To dwie zupełnie inne konstrukcje.

 
30-12-17 12:05  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
lubię placki   

Cześć.Ja bym odcią te wloty ,okleił poszyciem wręgę a następnie wkleił osobno ukształtowane wloty.Pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
30-12-17 12:27  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
orkan   

Szachownica.

 
30-12-17 14:05  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No powiem szczerze, że tych kilka zdjęć mnie osobiście do modelu zniechęciło i żadne komentarze nie są konieczne. Różnica kolorów jest porażająca, jak pisał Cypis2012, wygląda jak by było to zmontowane z dwóch różnych modeli. Szkoda, ucieszyłem się bardzo na ten model, a tu niestety widać, że został wydany "na sztukę", a przecież wyd. proArte pokazało, że można modele P. Pacyńskiego wydać w naprawdę zachęcający sposób. Wypada mieć nadzieję, że kiedyś to zrobią. Powodzenia w dalszej budowie i tak będę ją obserwował ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 15:10  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Fajne.. laski z prawej strony galeri. model nadaje się raczej na papier toaletowy nie do sklejania. Jak to od Pacyna i Answera, klasyka.

 
30-12-17 15:19  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

O taką miałem minę jak to coś zobaczyłem ;-)

 
30-12-17 15:19  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Póki co się nie zniechęcam i kontynuuję.

Kilminster, tablica jest przeszklona, a uskok na poszyciu dobrze widzisz, o niego mi właśnie chodziło.
lubię placki, dokładnie o tym samym pomyślałeś co ja wprowadziłem w życie. :-)
TRH, na różnice kolorów lekarstwem może być zakup tego modelu w wersji cyfrowej i samodzielny wydruk, zapewne jest lub będzie taka możliwość.

Poszycie przedniej części podzieliłem na kilka części i ze sobą kleiłem je oddzielnie, nie bałem się takiego rozwiązania, bo segmenty poszycia pasują do siebie doskonale.

Przesunięcie na styku drugiego i trzeciego (od przodu) segmentu jest częściowo moją winą, bo za słabo podszlifowałem wręgę C. Do takiej wydmuszki powklejałem poszycia wnęk wlotów powietrza i korytko pod rury wydechowe. Jak widać korytko w przedniej części nie dolega do poszycia, ale to nie moja wina. Krawędzie wnęk wlotów sfazowane i po przyklejeniu niemal nie wymagają retuszu. "Ślady brudu, oleju " na krawędzi wnęki wprost mnie osłabiają...

Cały zespół silnikowy przykleiłem do reszty kadłuba i na razie to połączenie najmniej mnie satysfakcjonuje.

Ze sklejonych elementów coraz wyraźniej wyłania się charakterystyczna sylwetka Iła. Sylwetka ta przypomina Iła-10 w widoku z boku i góry, spojrzenie z kierunków innych niż wspomniane zaczyna budzić wątpliwości. Wątpliwości te zasygnalizowałem w poprzednim poście, a tutaj jest dogrywka.

Chyba na powyższych zdjęciach to widać. Zielone strzałki pokazują nienaturalne uskoki na powierzchni kadłuba, czerwone za to dość dziwne uwypuklenia. Na żadnym zdjęciu polskiego muzealnego Iła nie spotkałem czegoś takiego, ale pewnie są to samoloty z innych serii produkcyjnych...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-12-17 15:47  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Model, jak model - jeden lepszy, drugi gorszy, natomiast ja będę wyglądał nowych zdjęć żeby cieszyć oczy precyzją wykonania. Niesamowite...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-12-17 16:11  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ceva napisał:
> na różnice kolorów lekarstwem może być zakup tego modelu w wersji cyfrowej i samodzielny wydruk, zapewne jest lub będzie taka możliwość.

Zgadza się, dlatego póki co jestem zdegustowany nie samym projektem a sposobem jego wydania i dlatego też wspomniałem proArte, które jednak zdecydowanie bardzie dba o graficzne aspekty wydawanych projektów P. Pacyńskiego ... co do projektu natomiast to opinię zapewne wyrobię sobie po Twojej relacji ;)

Podglądam dalej.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 16:50  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś mi się zdaje, że ta relacja skończy się słynnym manewrem cevy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-12-17 18:42  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

TRH - z drukiem offsetowym tak jest, że w obrębie jednego arkusza mogą być różnice nasycenia (bo to jest przyczyną tych różnic koloru). To niestety przypadłość offsetu. Nawet dzisiaj rozmawiałem o tym z drukarzem. To, że w egzemplarzu Cevy są takie wahnięcia, nie znaczy, że w innym egzemplarzu jest tak samo. Równie dobrze kolor może być idealny.
Receptą na to byłoby drukowanie bezpośrednio z pantone'a, co eliminuje różnice w nasyceniu w obrębie jednego arkusza drukarskiego, który oczywiście nie jest tożsamy z arkuszem w modelu (druk z pantone'a najlepiej sprawdza się przy obiektach w kamuflażu jednobarwnym; przy wielobarwnym jest to utrudnione, acz nie niemożliwe). Tyle, że nawet przy druku z pantone'a mogą być różnice w nasyceniu pomiędzy poszczególnymi arkuszami drukarskimi.

 
30-12-17 19:00  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cieszę się z tej relacji. Czystośc i precyzja klejenia działa na mnie kojąco.
W odróżnieniu od obrzydliwych reklam na postimage, z którego korzystasz...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-17 19:46  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
henrykk   

MARIUSZ napisał:

> ...W odróżnieniu od obrzydliwych reklam na postimage, z którego korzystasz...

Albo czegoś nie zrozumiałem, albo mam inaczej „ustawiony“ komputer; miniaturka zdjęcia otwiera się u mnie do pełnego rozmiaru i bez reklam...

--

Post zmieniony (30-12-17 19:47)

 
30-12-17 19:48  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

MARIUSZ, nie wiem o czym mówisz, znaczy wiem, ale używam Adblocka więc ewentualnych nachalnych reklam nie widzę.
OSTOJA, jak jest zapotrzebowanie na manewr, to poproszę pięć dych (tyle ile kosztował model plus wysyłka) na konto i jedziemy z koksem. Za dodatkowe grajcary może być z efektami specjalnymi typu dym lub ogień. :-)))))))

I myk, kolejne segmenty przybyły do Iła z reumatyzmem. :-)
Połączenie segmentów z dźwigarami statecznika przerobiłem z dwóch wręg na wręgę i pasek łączący. We wnęce koła ogonowego brak kolorowego poszycia ścian więc i ja nic nie dodawałem.

Spojrzenie na kolejne reumatyczne połączenie.


CDN...

--

Post zmieniony (30-12-17 19:50)

 
30-12-17 19:52  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Seweryn F. - na drukowaniu się nie znam to polemizował nie będę, wynika z tego, że każdy model przed zakupem od dzisiaj będę oglądał jeszcze dokładniej niż do tej pory, a o zakupach przez internet w ogóle już przestaję myśleć.

MARIUSZ - zainstaluj sobie AdBblockera i będzie wyświetlało zdjęcia jak henrykk pisze :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 20:09  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: OSTOJA, jak jest zapotrzebowanie na manewr, to poproszę pięć dych (tyle ile kosztował model plus wysyłka) na konto i jedziemy z koksem. Za dodatkowe grajcary może być z efektami specjalnymi typu dym lub ogień. :-)))))))

Ja jestem biedny emeryt więc na efekty specjalne jak i na manewr nie mam więc kończ waść go lub wykończ. :-))))))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-12-17 20:12  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Seweryn F. straszne farmazony sadzisz o tym druku offsetowym... A wspomniany przez ciebie drukarz to jakiś straszny partacz i dyletant... I to w dobie CTP i CIP3/CIP4!? Ale ja się nie znam. W końcu mój tata jest dentystą... ;-)

ceva podziwiam Cię... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-12-17 20:25  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale tempo prac!! Mam wrażenie, że faktycznie, chcesz z nim zdążyć na sylwestrowe puszczanie fajerwerków... Hahaha, nie zostawiłeś z tyłu miejsca na kijek od pietardy!! ;)

--

 
30-12-17 20:30  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

Chopin, z całym szcunkiem, ale to Ty *******y wygadujesz. Pracowałem w dwóch drukarniach (dość cenionych na Sląsku - dla zainteresowanych Top Pol i Skill oraz współpracowałem z Fisherem) przez ładnych kilka lat, więc nie tylko z rozmowy z drukarzem czerpię wiedzę. Drukowałem pudełka dla kilku znanych (nie tylko polskich) firm produkujących modele plastikowe. A i kilka kartonówek zdarzyło mi się wydrukować.
Zresztą, nie ma co polemizować ze stwierdzeniem, że 'straszne farmazony sadzisz', bo tu zero merytoryki jest.
Tak na marginesie, problem równomiernego rozprowadzania farby na całym arkuszu jest do rozwiązania. Wystarczy zainwestować kilka (lub kilkanaście, w przypadku dwóch lub więcej maszyn) ładnych milionów w najnowszy sprzęt - np. takie Sinohara czy nowy Heidelberg. Albo zlecić druk firmie, która nim dysponuje. Tyle, że w przypadku Answera ani jedno ani drugie nie wchodzi w grę (pierwsze ze względów finansowych, drugie ze względu na ilość wydawanych modeli).
pozdrawiam

Post zmieniony (30-12-17 20:43)

 
30-12-17 21:58  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

To ubogie opracowanie graficznie nieco daje po oczach. To już Mały Modelarz ma lepsze.

> Wystarczy zainwestować kilka ładnych milionów w najnowszy sprzęt

Ciekawe co piszesz Sewerynie. Wiele wydawnictw ma problem z jednolitym kolorem druku (GPM, Answer, kiedyś Orlik - a jak teraz to nie wiem bo dawno Orlika nie kupowałem). Ale są też takie w których nigdy na taki problem nie natrafiłem, np. Kartonowa Kolekcja, która modele wydaje od dekady - a więc wydaje się że już wtedy był sprzęt pozwalający na jednolity druk koloru. Albo ja mam nieziemskie szczęście i trafiłem na wycinanki w których wszystko jest dobrze.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-12-17 23:20  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Cypis2012   

Z tego co napisał Seweryn F. należałoby uznać , że ceva jest dzieckiem szczęścia , ze jego egzemplarz ma inne kolory w połowie modelu , a nie np. jak zebra co dugi segment.

 
31-12-17 01:12  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

Cypis - wręcz przeciwnie :) . Ceva miał po prostu pecha, bo trafił na level hard w różnicy kolorów, zazwyczaj jest mniejsza :))).
Wbrew pozorom ta różnica nie jest wielka i elementy rozrzucone na arkuszu są nie do odróżnienia jesli chodzi o tonację (no chyba, że ktoś ma wyjątkowy wzrok). Dopiero jak sie je ze sobą połączy, to widać realnie, że to jednak inne nasycenie i wyraźnie się poszczególne segmenty odcinają.

 
31-12-17 08:13  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Statecznik pionowy.
Szkielet wykonany z pominięciem autorskiego pomysłu na zamocowanie steru kierunku, swoją drogą ciekawe czy jest ktoś kto w praktyce z tego skorzystał.

Z poszycia odciąłem fragment przeznaczony do raczej bezsensownego wywinięcia.

Poszycie statecznika po przycięciu w części przedniej zaczęło pasować do kadłuba. Oprofilowanie bez cięcia nie pasuje.

Pole na kadłubie pod statecznik pionowy jest większe niż powinno być, ale całe szczęście że nie jest białe.

Ster kierunku pasuje jak widać na załączonym zdjęciu, żeby go dopasować trzeba przerobić tylną część statecznika pod nim, albo go zostawić jak jest ku chwale projektanta. Krawędź natarcia steru i statecznika w miejscu ich styku przerobione z ostrego trójkąta na coś bardziej przypominające profil lotniczy.


OSTOJA, propozycja sfinansowania manewru adresowana jest nie tylko do Ciebie :-)))
Vansen, mija właśnie 45 godzina odkąd wycinanka znalazła się w moich rękach. :-)
Seweryn F., ja to mam w ogóle pecha, nie tylko do wycinanek z Answera...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 10:00  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dajesz radę a to najważniejsze. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-12-17 10:13  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał:
"Z poszycia odciąłem fragment przeznaczony do raczej bezsensownego wywinięcia."

"Pole na kadłubie pod statecznik pionowy jest większe niż powinno być, ale całe szczęście że nie jest białe."

"Oprofilowanie bez cięcia nie pasuje."

Hmmm. :-))))
Tam jest promyczek na przejściu ...



Post zmieniony (31-12-17 10:23)

 
31-12-17 11:40  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

OSTOJA, przekonałeś mnie, zagrzebałem w koszu i wygrzebałem. Przyklejone dokładnie w miejscu skąd odciąłem, a i tak w okolicy przedniego oprofilowania zarys wychodzi.

Ty wiesz jak ten kosz na mnie patrzył, o tak...

...a nawet bardziej. ;-)

ZbiG, nie wiem jak Ty, ale ja mam pełną świadomość, że projekty P. Pacyńskiego nie są adresowane do modelarzy z moim doświadczeniem z wszelkimi możliwymi tego konsekwencjami.

Statecznik poziomy.
Wykonany dokładnie według wycinanki z wyjątkiem odcięcia i późniejszego wklejenia (dokładnie w miejscu z którego zostały odcięte) owiewek steru wysokości i nadania końcówkom statecznika zaokrągleń i uwypuklenia. Oprofilowanie statecznika, tradycyjnie bez odcięcia klina na styku na krawędzi natarcia, nie chciało pasować. Karton fajnie się poddawał moim sugestiom, ale z prawej strony nieco przesadziłem i zaczął się rozwarstwiać.

Stery jeszcze nie ruszone, a nuż będą pasować? Za niedługo będzie wiadomo.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 13:43  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cieszę się, jednak autorski babol w płynności k-ba jest i nic tego nie zmieni.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-17 14:18  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

OSTOJA, no jak by tego konia nie stawiał, to zad zawsze będzie z tyłu...

Stery wysokości.
Na lenia nie chciało mi się dopasowywać dźwigara i jest wydmuszka według pomysłu autora. Dzięki caponowaniu i ułożeniu w poprzek włókien kartonu poszycie steru zachowuje jaką taką sztywność, choć z kształtem już jest mały kłopot, ale przynajmniej pasuje do reszty modelu. Cięciwa steru od strony kadłuba powinien być większa, bo jakby oparł krawędzią natarcia o dźwigar to z tyłu zabraknie ok. 1,5 mm. Prostopadle do osi samolotu ster skracałem mniej niż 1 mm. Ster kierunku został na krawędzi natarcia zeszlifowany ok. 0,5mm i w parze ze statecznikiem wygląda już trochę lepiej.

Niedługo czas na skrzydła. Tu czeka mnie mała kombinacja, jak widać na poniższym zdjęciu i nie trzeba nawet wytężać mózgownicy, żeby spostrzec że na styku gondoli i poszycia zabraknie materiału. Zapasu koloru, jak wspominałem na początku oczywiście brak. Do lewego poszycia zielony spróbuje pozyskać z fragmentu poszycia centropłata, gorzej będzie z prawym bo na centropłacie nie ma szarego, chyba że z fragmentu klap podwozia skubnę kawałek podobny odcieniem.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 16:50  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A na fejsbuku g@#noburza się rozpętała, gdybyście nie wiedzieli :)

--

 
31-12-17 17:07  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Vansen,a gdzie dokładnie?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
31-12-17 17:17  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Paski łączące za wielkie nie są, ale trochę zapasu koloru można z nich uzyskać.

 
31-12-17 17:52  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
RAVEN6   

Mnie się jednak wydaje że gondola podwozia może pasować. Chyba że skrzydła zagina się na granicy koloru w co wątpię - chwyt powietrza na to nie wskazuje. Zobacz sam po ukształtowaniu krawędzi natarcia. Może zapas koloru nie będzie potrzebny bo części będą do siebie pasować.

 
31-12-17 17:55  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
maryjan   

"Vansen,a gdzie dokładnie?"
Na profilu autora tegoż modelu.

Post zmieniony (31-12-17 17:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024