FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
11-07-18 16:44  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
lubię placki   

Brawo za dbałość o szczegóły. Coraz bliżej końca budowy -podoba mi się Twoja praca.Czekam na efekt końcowy, powodzenia i pozdrawiam po modelarsku Jacek.

--
modele to moja pasja.

Odpowiedz na tę wiadomość 

15-07-18 14:58  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1

- 9

Dziękuję za miłe słowa. To jeszcze do kompletu podwozia dodam kółko ogonowe:

Kolejny krok to prowadnice rakiet:

Zamysł sklejania części K1-K3 pokazany na rysunku średnio przypadł mi do gustu. Bałem się że klejenie na styk da średnie efekty, natomiast dorabianie sklejek będzie bardzo czasochłonne. Na szczęście prowadnice mają szerokość 1mm, dokładnie tyle co tektura:

Nakleiłem więc połowę części K1 na tekturę. Uznałem że będzie nieco więcej pracy przy wycinaniu, ale za to klejenie będzie dużo prostsze.

Po nałożeniu retuszu okazało się, ku mojemu zaskoczeniu, że pasuje właściwie idealnie. Postanowiłem więc w ogóle odpuścić doklejanie części K2 i K3 i zostawić pomalowane krawędzie:

W następnym odcinku rakiety.

--
Ukończone: Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

16-07-18 01:55  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Niezła precyzja cięcia...

--
Panie, daj mi siłę, by zmienić to, co mogę zmienić, cierpliwość, by zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, i kilka dobrych flaszek jako plan awaryjny.

16-07-18 14:26  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Madness 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

- 1

Bardzo motywująca do pracy relacja, patrząc na wykonanie i sposoby radzenia sobie z przeciwnościami w kartonie aż chce się chwycić nożyczki w dłoń wycinać i kleić :)
Pytanie techniczne - w jakiej rozdzielczości są wstawione we flickr'u zdjęcia?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

16-07-18 14:43  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1

- 9

vansen, dzięki, chociaż osobiście mam poczucie że precyzja jest co najwyżej poprawna. Nie ma baboli, ale też brakuje mi jeszcze sporo do mistrzów kartonu. Pokazałem przybliżenia tych prowadnic które wyszły idealnie - na innych widać drobne skazy.

Madness, zdjęcia oryginalne są w rozdzielczości 3648x2432 i w takiej też wgrywam na flickr. Wydaje mi się, że klikając na zdjęcia w serwisie nie da się ich przybliżyć do pełnej rozdzielczości, ale powinno dać się je ściągnąć w oryginalnym rozmiarze.

--
Ukończone: Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018