FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-01-20 13:32  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Kazik R   

Miła niespodzianka po Nowym Roku...zacząłem już się martwić,że projekt utknął dość poważnie ...i nie powróci...Z niecierpliwością...ale tak na spokojnie czekam na zakończenie i dostępność zbudowanego modelu...Pozdrowiam.

--

Zawsze biało-czerwona szachownica

 
04-01-20 14:35  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego, a w przyszłości opublikowanej wycinanki...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-01-20 15:27  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jest jeden piękny samolot RWD którego jeszcze nie opracowano. Ten samolot to RWD -11. To by dopiero był fajny model.

 
05-01-20 20:04  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skoro Kania wyszła, to ten też wyjdzie! Ale, ale! Ja tam pamiętam jeszcze inne zanęcenie! Takie po włosku... Co z tym projektem?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-01-20 09:52  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A jednak ktoś czekał na ciąg dalszy :-))) Super.

Kazik R, dopadł mnie w projektowaniu kryzys twórczy niestety w odniesieniu do lotnictwa, ale mam nadzieję że obecny zryw zaliczy szczęśliwy finisz. :-)

ABC, o tym co piszesz była już mowa w tym wątku...

Mucha, czy masz na myśli to co poniżej? ;-)

Projekt w 3D gotowy w 98,5%.

A wracając to tematu przewodniego, skrzydła oklejone i przyklejone. Odcięty wcześniej fragment poszycia za klapami przyklejony. Niestety moje wykonanie nie poszło w parze z założeniami konstrukcyjnymi, poszycie na krawędzi spływu lewego płata się nieco rozminęło, oczywiście z winy wykonawcy a nie projektanta...

Został doklejony ostatni kawałek poszycia kadłuba i wziąłem się za oprofilowania skrzydło kadłub. Jak wspominałem w poprzednim poście oprofilowanie w większej części jest integralnym elementem skrzydła więc musi być na równi z jego poszyciem. Aby tak się stało w modelu potrzeba oprofilowanie dokleić na styk z poszyciem skrzydła, do tego potrzebny jest wspomniany wcześniej pasek na krawędzi poszycia.

Rozwiązanie to sprawia że przyklejenie siatki oprofilowania nie stanowi większej trudności, tylko ukształtować posmarować klejem i przykleić.

O ile tylna część oprofilowania nie sprawia żadnej trudności podczas kształtowania i montażu, to gorzej jest z oprofilowaniem w przedniej części. Karton nie specjalnie poddaje się kształtowaniu i niezbyt jest chętny do przyjęcia oczekiwanego kształtu bez nacinania siatki oprofilowania.

Raczej nie obędzie się bez zawarcia w wycinance uwagi o konieczności nacięcia krawędzi oprofilowań, bo zapasowe części będą na pewno. Jeżeli macie do wykonania tych elementów jakieś uwagi, propozycje, sugestie to chętnie wysłucham.

Lotki.
Sam szkielet...

...i oklejone poszyciem.

Zawiasy pomimo że wkleiłem w skrzydło to w trakcie montażu wyszło iż lepiej jest przykleić je jednak najpierw do lotek.

No i gotowe, lotki na swoim miejscu.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-01-20 10:10  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wprowadzimy listy obecności to będziesz wiedział ilu nas podgladaczy-obserwowaczy tu jest.
A dopiero ciekawie by było przy zapisach na gotowy i wydany model. ;)
Jakich chcesz uwag co do oprofilowania skoro robisz jak trzeba - przemyślana konstrukcja i zapasowe części.

Działaj dalej bo czekam. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
06-01-20 13:16  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Kazik R   

Jako wielbiciel polskich konstrukcji przedwojennych...wiadomo,że będę obserwować aż do FINAŁU tą relację...Samolot z wielu powodów mi bliski...he,h,he Ceva wie....no i artyzm wykonywania tej surówki...no coż wypada tylko patrzeć.Pozdrawiam.

--

Zawsze biało-czerwona szachownica

 
06-01-20 13:23  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czysto, równo, elegancko, czyli jak zwykle...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-20 19:19  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A pozwolę sobie dzisiaj na jeszcze jedną aktualizację, a co. ;-)

Kolejne elementy surówki to podwozie główne. Dość długo do niego podchodziłem, a w międzyczasie jeszcze dopracowałem kształt owiewki koła. Listkoza wydaje się być może przesadzona, ale przynajmniej oddaje zaplanowany kształt. Poszycie owiewki to jedno ale najpierw kawałek szkieletu.

Element pionowy spełnia rolę sklejki dla połówek owiewki a poziomy pomaga zachować kształt i jest podstawą do przyklejenia koła podwozia.
Stadko wyciętych, a następnie sklejonych poszyć.

Pasowało wszystko nie najgorzej i jakbym był w stanie wyciąć dokładniej to pewnie i wygląd owiewek by się polepszył. ;-)

Szczęśliwe połączenie z osłoną goleni.

Dwie połówki ;-)

Kompletny zespół podwozia gotowy do montażu.

I ciach, podwozie główne jest tam gdzie powinno.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-01-20 19:33  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Solidny szkielet ułatwiający sklejenie owiewki, kosztem połowy koła ?!?
Kuźwa - to jest genialne!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024