FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-01-20 12:15  [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Kończę właśnie model, który gotowy w 2D leżał ponad 2 lata. Jest to Sumida Typ 2593, japoński samochód pancerny z okresu II wojny światowej.
Przyjęty na uzbrojenie w 1933 roku, samochód pancerny-drezyna Typu 2593 Sumida stanowił bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie konstrukcyjne. Ten trzyosiowy wóz bojowy uzbrojony był w jeden karabin maszynowy umieszczony w stożkowej wieży, a ponad to załoga mogła prowadzić ogień z własnych karabinów przez siedem otworów strzelniczych.

Ciekawostką są koła jezdne. Sześć dyskowych kół jezdnych posiadało wymienne obręcze: zaopatrzone w opony z litej gumy do jazdy po drogach lub stalowe do jazdy po torach kolejowych. Komplet obręczy nieużywanych przewożony był na burtach pojazdu. Zmianę obręczy ułatwiały zamontowane na stałe do kadłuba cztery podnośniki, przy użyciu których operacja wymiany trwała w zależności od poziomu wyszkolenia załogi od 10 do 20 minut. Sam pojazd był przystosowany do poruszania się po torach, a nawet posiadał komplet przednich i tylnych buforów oraz sprzęgi, dzięki czemu mógł bez żadnych dodatkowych przygotowań współpracować z pociągami pancernymi. W razie potrzeby samochody pancerne Sumida Typ 2593 stosowano samodzielnie lub w składach po dwa, złączone sprzęgami w spalinowe dwuczłonowe rozpoznawcze minipociągi pancerne.

Zdjęcia:






--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-01-20 12:15  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5










--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-01-20 13:27  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak zwykle u Michała - tryliony nitów, śrubek i żeberek.

A pokrak zacny, zacny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-01-20 12:51  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I pomalowana w kolory podstawowe:




Teraz drobne poprawki, lekkie (lub mocniejsze) brudzenie, jakaś podstawka i będzie gotowy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-01-20 17:25  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Michale, czekałem na ten model cierpliwie, albowiem będzie to kołowa perełka wśród japońskich gąsienic. To co zauważyłem to kamo, jeśli bazowałeś na opracowaniu Japońska broń pancerna vol.1 to kolory muszą być podciągnięte, w sensie bardziej soczyste,a głównie chodzi o te odcienie brązu,zielony może być. Brawo za temat. Czekam na wydanie.

--

Post zmieniony (07-01-20 17:28)

 
07-01-20 17:54  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ciekawa konstrukcja,podobał mi się już jako surówka,tak myślałem ,że Jorżik będzie pierwszym potencjalnym sklejaczem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-01-20 21:19  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny temat no i oczywiście wykonanie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-20 12:58  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Surówka przedstawiała się zacnie, ale z kamo, to już rewelacja :-)

 
08-01-20 13:20  Odp: [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś.
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Wszelkie pojazdy są bliskie memu sercu, ale ten pojazd jest wyjątkowo brzydki :) Projekt i wykonanie, jak zawsze u Michała, jest na najwyższym poziomie, ale bryła tej konserwy na kółkach jest paskudna. Ponieważ koledzy przede mną pieją z zachwytu, to ja tak z drugiej mańki, bo ja dziwny jestem i mój gust często rozmija się z gustem większości.
Michał, może w przyszłości wybierzesz jakiś pojazd brytyjski (AEC, Coventry, Daimler). tak czy siak gratuluje projektu.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024