FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
06-01-20 20:09  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Patrząc na oprofilowanie skrzydło kadłub i jego wymęczenie przy krawędzi natarcia przez bądż co bądź "miszcza" kartonu, myślę, że te elementy wypadało by zdublować w ewentualnej wycinance. Pomysł z połówką (koła ;-) ) genialny lol .

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
06-01-20 20:23  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
jacob 

 

Jak ja się cieszę, że ten samolocik ciągniesz dalej. Sylwetka prezentuje się super. Kończ Waść i wydawaj!

 
06-01-20 20:43  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pomysł z podwoziem genialny w swojej prostocie. Co do tej drugiej zapowiedzi to zanęciłeś jeszcze bardziej. Render opelotki wyglądają bardzo przyzwoicie jak na tą skalę. Pozostaje jedynie czekać, bo sądzę że będzie warto. Skoro samoloty spod Twojej ręki tak wychodzą, to jak będzie wyglądał taki krążownik...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-01-20 20:44  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A jakbym chciał kręcące się kółka zrobić na przykład? :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-01-20 21:25  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Stachoo, no przeciez sobie zrobisz! :))

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-01-20 16:59  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

kudlaty, pomysł na szkielet to ja bym ujął nieco inaczej, po prostu proste i skuteczne rozwiązanie.
Paolo vanKossi, na temat oprofilowań pisałem w poprzednim poście, ale pewnie skupiłeś się na obrazkach ;-)
jacob, będzie tak jak piszesz w ostatnim zdaniu ;-)
Mucha, może być warto poczekać, ale czy na pewno? Myślę że parę osób się ucieszy. :-)
stachooo, Kopernik ruszył Ziemię, to myślę że Ty spokojnie dasz radę ruszyć to kółko. :-)

Poz raz kolejny ciąg dalszy następuje. Przedostatni ciąg...

Płoza ogonowa. Składa się z piętnastu elementów, mam nadzieję że nie przesadziłem z ich ilością ;-) Na pewno muszę dodać jeszcze jedną warstwę papieru do głównego pióra lub zalecić też jego wykonanie z blaszki mosiężnej. Model nie jest jednak aż tak lekki jakby się wydawał i płoza się nieco wygina :-/


Klapy skrzydłowe.


I drobiazgi czyli rurka pitota (chyba), korek wlewu paliwa i uchwyty podnoszenia kabiny.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-01-20 09:53  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wszystko kiedyś się kończy, tak samo jest z budową tej surówki. Do zrobienia i przedstawienia został ostatni element czyli śmigło.
Kołpak ze względu na gabaryty to dość trudny element, dodatkowo musi być "wyażurowany" pod łopaty śmigła. Rozcięcia poszycia kołpaka bliżej piasty są po to żeby włożyć do jego wnętrza łopaty. Może nie jest to najlepsze rozwiązanie wzajemnego przeniknięcia łopat i kołpaka, ale niczego bardziej sensownego nie wymyśliłem.

Wewnątrz kołpaka jest konstrukcja która stanowi jednocześnie łożysko obrotu i miejsce przyklejenia łopat.

Łopaty mają konstrukcję bezrdzeniową, zamiast tego w podstawie łopaty jest wręga do nadania jej kształtu. Zdjęć niestety nie zrobiłem...
Gotowe śmigło jest włożone w walec który następnie zostaje wklejony w osłonę silnika. Mam nadzieję, że przypomina wyrób firmy Szomański.


Tu następuje koniec relacji, tytułem zapowiedzi czegoś na kształt galerii jedna fotka skończonej surówki.


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-01-20 10:02  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fajny temat i pytanie, czy będzie gdzieś wydany?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
09-01-20 11:27  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Kazik R   

Witam!! No właśnie kiedy doczekamy się oficjalnej publikacji modelu?? Czy jest już wydawca??-bo model zachęca aby wziąść go w łapki...

--

Zawsze biało-czerwona szachownica

 
09-01-20 12:27  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Świetny temat i pięknie zrobiona surówka, trzymam kciuki za wydanie!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024