FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-11-17 22:20  [Pytanie] Model parowozu dla powracającego do hobby
Yaxapl   

Witam Wszystkich i dziękuję za przyjęcie do grona forumowiczów.

Pragnę odnowić swoją przygodę z modelarstwem. Dawno temu zaczynałem od kartonówek z MM, potem przyszła pora na plastyk. Na warsztacie była przede wszystkim pancerka w skali 1/35. Pamiętam jak pojawiły się w tej skali niemieckie parowozy Trumpetera i za cel postawiłem sobie ich wykonanie. Niestety życie zweryfikowało moje plany i musiałem się z nimi pożegnać. Ładnych kilka lat nie miałem kontaktu z praktycznym modelarstwem, które w tym czasie przeszło ogromną drogę ku poprawie wszystkich swych aspektów. Oczywiście śledziłem co w trawie piszczy, bo swej pasji nigdy nie zdradziłem, stając się niestety wyłącznie teoretykiem :( W końcu przyszła pora i pojawiły się możliwości powrotu do hobby. Będąc człekiem z natury sentymentalnym chcę rozpocząć od pracy nad którymś z dostępnych na rynku kartonowych modeli parowozów w skali 1/25.
W tym miejscu zwracam się z prośbą do kolegów o radę jak w temacie: który z modeli parowozów dostępnych na rynku polecacie na początek. Nie chodzi o trudność wykonania, manualnie dawałem radę w czasach kiedy do dyspozycji były dwa rodzaje kartonu, żyletki marki Polsilver (Wilkinson był już luksusem) i jedynie słuszny "Butaklej". Przy pancerce lubiłem waloryzować modele, nawet zdążyłem popełnić kilka modeli wykorzystując raczkującą podówczas technologię fototrawienia, więc na tym polu nie powinno być problemów. Kwestie inwestycji w model, też nie stanowią jakiegoś ograniczenia, co więcej chciałbym od razu spróbować sił wykorzystując dostępne elementy waloryzujące itp wycinane laserem. Zdaję sobie sprawę, że takie podejście może się wydawać trochę lekkomyślne, ale mimo wszystko proszę o poważne potraktowanie mojej prośby.

Post zmieniony (01-12-17 10:41)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Pytanie] Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
Yaxapl 1951 30-11-17 22:20
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby.  nowe
Viking_BB 347 01-12-17 07:29
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby.  nowe
Yaxapl 225 01-12-17 10:18
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
Viking_BB 323 01-12-17 12:22
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
Yaxapl 229 01-12-17 13:03
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
kierownik 240 01-12-17 21:48
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
Yaxapl 211 02-12-17 12:14
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
lajkonik 226 03-12-17 11:14
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
Yaxapl 223 03-12-17 11:54
 Odp: Model parowozu dla powracającego do hobby  nowe
kierownik 220 03-12-17 16:07

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024