FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-02-17 22:06  [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rozpoczynam kolejną relację z budowy nowego modelu. Tym razem będzie to 4 model z serii, po jedno- i dwuwieżowym 7TP oraz jednowieżowym Vickersie - dwuwieżowy Vickers o oznaczeniu fabrycznym Mk.E Typ A. Model oczywiście bazuje na poprzednich projektach; poniżej kilka renderów:



Pomijając zmiany potrzebne do uzyskania tej konkretnej wersji czołgu, pewne elementy zostały przeprojektowane - przede wszystkim pod kątem uproszczenia budowy modelu. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich projektów jest zmiana kolorów. Bazowałem się przede wszystkim na tym, jak malowane są ostatnio repliki/oryginalne pojazdy pancerne z tego okresu, jak również na dokonaniach modelarzy plastikowych. W związku z tym, arkusze z częściami wyglądają jak poniżej:



Arkusze zostały pokryte warstwą lakieru bezbarwnego, stąd ciemniejszy odcień kolorów. Dodatkowo, udało się już wykonać próbę kolorów w druku offsetowym - co widać powyżej.

W tym momencie zaczynam sklejać drugą "surówkę", ponieważ na pierwszej wyszło kilka błędów i musiałem poprawić kilka elementów ( kamuflaż plus inny sposób montażu błotników).



Post zmieniony (18-09-17 22:30)

 
15-02-17 22:40  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Miałem cichą nadzieję że jednak opracujesz wersję którą swego czasu wydał Modelik, czyli w wariancie który zakupiliśmy od Anglików bez chwytów powietrza.

 
16-02-17 13:20  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Vickers wydany przez Modelika to również ta wersja. Jako, że we wrześniu 1939 roku na uzbrojeniu mieliśmy tylko wersję zmodernizowaną, to taką chcę wykonać - głównie chodzi mi o walki WBPM pod Tomaszowem Lubelskim.

--
http://messer.cba.pl

 
16-02-17 14:05  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No przy tej relacji nie może mnie zabraknąć. Temat mi bardzo bliski więc dołączam do grona obserwatorów a model zapisałem już na moją listę modeli do sklejenia.

--

Post zmieniony (19-02-17 13:13)

 
16-02-17 17:41  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

To i ja się przyłączam do bacznych obserwatorów :-)

Życzę powodzenia w budowie, bo o efekt końcowy w wykonaniu Messera, to chyba możemy być spokojni :-)

 
16-02-17 22:13  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to trzymam kciuki za efekt końcowy.

--

Post zmieniony (16-02-17 22:14)

 
18-02-17 20:00  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Raz narysowane podwozie wykorzystujesz prawidłowo, pewnie jak poprzednie modele z jego udziałem i ten zasili moją kolekcję. :-)
Na tym Vickersie to jest malowanie wrześniowe? Przyznam się bez bicia, że nigdy się z takim schematem nie spotkałem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-17 23:22  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Aktualizacja - sam kadłub w zasadzie skończony. Doszły błotniki - jak widać na zdjęciach, zmieniłem ich konstrukcję; teraz są integralną częścią ścian bocznych wanny kadłuba, co powinno ułatwić ich montaż.




Dodatkowo wrzucam zdjęcie "rodzinne" z istniejącymi jeszcze surówkami poprzednich projektów :



Wojtek - odnośnie wzoru malowania Vickersa - szukałem sporo i zauważyłem jedno - wszystkie (lub prawie wszystkie ) Vickersy użyte bojowo raczej nie miały kamuflażu znanego z 7TP lub TKS-ów czy TK-3 (chodzi mi o charakterystyczny rozkład plam). Praktycznie każdy czołg malowany był inaczej, z różnym rozkładem plam. Kilka sztuk jednowieżowych jest na tyle dobrze sfotografowanych przez Niemców, że można się pokusić o w miarę dokładne odtworzenie ich kamuflażu. Z dwuwieżowymi jest gorzej; na większości zdjęć widać co najwyżej układ plam na wieżach. Bazując się na tym co znalazłem na forum Odkrywcy, spróbowałem taki kamuflaż odtworzyć. I jestem praktycznie pewien tylko kamuflażu wież i przedniej części kadłuba, reszta to improwizacja z wszelkich dostępnych zdjęć Vickersów. To, co widać na zdjęciach surówki, to trzecia wersja kamuflażu. Poniżej zaś prezentuję kilka zdjęć Vickersów ( pochodzą z forum Odkrywcy), na których widać czołgi pod Tomaszowem i z późniejszego okresu, ze składu zdobycznego sprzętu.




Post zmieniony (27-07-17 00:35)

 
18-02-17 23:22  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przyłączam się do pytania o malowanie bo pierwszy raz takie widzę. Czy jesteś pewny, że przejścia kolorów były takie ostre? Potwierdza to jakieś zdjęcie?

--

 
19-02-17 10:24  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Niedokładnie sprecyzowałem swoje zdziwienie schematem malowania. Mniej od układu plam zaskoczyła mnie ich kolorystyka i to ona głównie była na moim celowniku. Kolory nieco dziwne, ale przeoczyłem, że to surówka ;-) A surówka jak to surówka, nie musi w 100% pod względem kolorystycznym odpowiadać przyszłej wycinance. Dobrze mi się obiło o oczy, że ostatnimi czasy zrewidowano odcienie farb używane na polskiej przedwojennej pancerce? A to co widać na twoim modelu jest tego odbiciem, prawda?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-02-17 23:26  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Piotr Murawski - przejścia kolorów są rozmyte - co widać na zdjęciu z arkuszami części. Być może rozmycie jest za słabe, przed wydaniem modelu wszystko jeszcze można poprawić.

Wojtek - kolorystyka modelu to właśnie odbicie tego, jak ostatnio są malowane modele plastikowe, czy też repliki lub odbudowywane pojazdy. Osobiście ta nowa kolorystyka bardziej mi odpowiada niż poprzednie barwy, które były uważane za właściwe.

W czołgu tymczasem można już w pełni chłodzić silnik - powstały wloty i wylot powietrza:


--

Post zmieniony (27-07-17 00:38)

 
22-02-17 12:27  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Jeśli mogę coś dorzucić do kolorystyki to piaskowoszary jest zbyt biały. Powinien mniej kontrastować z zielenią na czarnobiałym zdjęciu. (przyjęło się że piaskowoszary odpowiada numerowi 33303 FS. Osobiście skłaniałbym się bardziej do czegoś pośredniego między 33522 a 33523)
Kolory wydane przez HATAKA do modeli plastikowych a dedykowane do wrześniowej pancerki podobno są oparte o zachowane resztki farb na odnalezionych częściach poszczególnych pojazdów, więc teoretycznie są najwierniejsze, chociaż brąz wydaje się zbyt "czekoladowomleczny" zamiast "czekoladowy", ale to sa tylko takie moje prywatne przemyślenia.
Pomocne może być też zdjęcie kolorowe spalonego PP Danuta
Co do układu plam to zgodnie z instrukcją plamy powinny układać się poziomo, chociaż w praktyce spotykane były najróżnorodniejsze układy i najlepiej oprzeć się na jednym konkretnym przykładzie pojazdu

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
22-02-17 13:35  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Wojciech Cięciwa   

To skoro mowa o kolorach ...

Czy jest gdzieś jakiś wzorzec dla kolorów II RP w postaci RGB ?
Albo CMYK?

Szukałem i szukałem, ale nic sensownego nie znalazłem.


A swoją drogą Vickers wygląda ciekawie ...
I to rozwiązanie boki wraz z błotnikami, czy błotniki są z dwu oddzielnych warstw kartonu ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
22-02-17 14:32  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wiem, że kolorystyka polskich pojazdów pancernych z przed 1939 jest mocno kontrowersyjna. Co jakiś czas ktoś ogłasza, że takie a takie zestawienie barw jest właściwe. Obserwując ostatnio relację na forach modeli plastikowych oraz odrestaurowane pojazdy, przyjąłem barwy nawiązujące do odbudowanego TKS-a z Poznania:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15129466_1359940504025576_9098999814925209547_o.jpg?oh=da8ec6d81950c1779ee095b178de79a4&oe=592D9882
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13620145_1239304759422485_9139611186737168799_n.jpg?oh=9bf5252fb7881bfbcb9562e446a3bc2e&oe=5939DE06

Mi takie barwy odpowiadają. Zauważcie także, że sklejany przeze mnie model to wydruk domowy, nie druk offsetowy. Jak już napisałem wcześniej, udało mi się wykonać próbny wydruk tych barw w druku offsetowym, co na początku relacji zaprezentowałem.

Jeżeli chodzi o układ plam na czołgu - nie natrafiłem jeszcze nigdzie na zdjęcia jednego egzemplarza, który byłby sfotografowany z każdej strony, tak aby można było dokładnie odtworzyć kamuflaż.

--
http://messer.cba.pl

 
22-02-17 14:46  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wojtku, nie ma takiego wzorca o ile mi wiadomo. Nie ma bo jak mi się wydaje, nie było potrzeby aby go opracować, bo niby kto miał to zrobić, dla kogo i po co ? Dla grupki nawiedzonych modelarzy którzy w dążeniu do absolutu swoich prac sięgają pułapu absurdu ?(oczywiście mówiąc w kategoriach osób "normalnych" czyli nie zajmujących się tą pasją)
Ktoś zadał sobie kiedyś troszkę trudu aby przełożyć te kolory na FS jako obowiązujący na świecie standard. Czy to uczynił w dążności do absolutu czy z potrzeby wynikającej z budowy/odbudowy sprzętu w skali 1:1 ( a więc kwestia farb ) tego nie wiem. Wyszło jak wyszło , raz że to było jakiś czas temu i wiedza w tym temacie była o wiele mniejsza a dwa że temat jest nadal niszowy i tym samym mało kto nawet dzisiaj chciałby się tego podjąć.
Przedstawienie tych kolorów w RGB lub CMYK leży w gestii kogoś kto drukuje, ilustruje itp a nie miesza kolory i maluje fizycznie farbami. Jedno jest pewne że do przerzucenia tego w RGB potrzebny jest fizycznie wzorzec a z tym jak wiadomo jest problem . Możemy się jedynie opierać na zdjęciach czy zleżałych próbkach a tym samym ciągle będziemy niestety poruszać się w obszarze przypuszczeń a nie pewności.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
30-04-17 21:38  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dawno nic nie pokazałem, a w modelu trochę elementów przybyło. W trakcie budowy są teraz koła napędowe i koła nośne.




Post zmieniony (27-07-17 00:40)

 
27-07-17 20:54  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Taka mała aktualizacja - szybki przeskok od wyciętych elementów kół nośnych po pierwszy gotowy wózek. Gotowe są również koła nośne. Do pełnego podwozia brakuje jeszcze dwóch "żółwików".



--
http://messer.cba.pl

 
28-07-17 15:31  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie wychodzi:)
Miło popatrzeć:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
09-08-17 21:41  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Vickers ma gotowe zawieszenie - zespoły wózków jezdnych nie są jeszcze zamocowane na stałe, uczynię to dopiero podczas montażu gąsienic.



--
http://messer.cba.pl

 
09-08-17 21:53  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda świetnie. Brawo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-08-17 05:22  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Oby kolorystycznie nie różnił się za bardzo od pozostałych wydanych do tej pory pojazdów II RP. Trochę by to źle wyglądało dla kogoś kto ma kolekcje tych modeli.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-17 08:35  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Będzie się różnił - jak do tej pory w każdym wydawnictwie była inna paleta barw wrześniowych.

--
http://messer.cba.pl

 
10-08-17 08:40  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A gdzie model będzie wydany ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
10-08-17 09:05  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

WAK

--
http://messer.cba.pl

 
12-08-17 20:54  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo ciekawie to wygląda. Czekam na wydanie.

 
13-08-17 10:05  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Zapowiada się bardzo dobry model. Czy myślałeś może nad kolejnym przedstawicielem tej rodziny czołgów? Mam na myśli T-26. Marzy mi się wersja sklejalna :) a Twoje opracowanie na pewno by to gwarantowało.

 
13-08-17 21:20  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Sam T-26 jakoś mnie nie pociąga - prędzej fiński Vickers z działkiem Boforsa.

--
http://messer.cba.pl

 
14-08-17 23:03  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zacząłem prace przy gąsienicach - wersja wycinana laserem. Najpierw odcinki proste, nie wymagające rozcinania ani kształtowania. Przez położeniem gunmetalu, całość maluję na czarno. Po gunmetalu natomiast, miejsca występowania "gołego metalu" maluję Humbrolem 191.



--
http://messer.cba.pl

 
15-08-17 12:42  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Myślę, że dość ciekawie wyglądało by to gdyby trzeba ciąć wszystko ręcznie. Masa pracy. Piękny modelik.

 
17-08-17 14:58  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zamówiony z laserkami :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
30-08-17 23:01  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czołg już stoi na pełnym "ogumieniu". Do końca budowy zostały tylko reflektory i lina holownicza. Potem lakierowanie i brudzenie pastelami.




--
http://messer.cba.pl

 
31-08-17 11:15  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To jest niesamowite, jak model czołgu zmienia się, gdy założy mu się gąsienice:-)
Mam już jednego "dwuwieżowca", ale to tak zamierzchła sprawa, że aż mnie korci na nowego:-)
Szczególnie po tej smakowitej porcji zdjęć:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-08-17 11:19  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model.
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-09-17 11:35  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ciekawie to wygląda. Jakiego programu używasz do projektowania ?

 
07-09-17 23:12  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fizycznie Vickers jest gotowy, ale to jeszcze nie koniec. Teraz jestem w trakcie nakładania kilku warstw lakieru błyszczącego.



GTiStyle - do projektowania używam Rhinocerosa 4.0

--
http://messer.cba.pl

 
18-09-17 22:54  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Najwyższa pora na galerię końcową. Po nałożeniu ostatnich warstw lakieru - tym razem matowego, model został "zakurzony" mieszanką z suchych pasteli. Brudzenie nadal nie jest moją mocną stroną,ale próbować trzeba. Być może pokuszę się jeszcze o wykonanie jakiejś podstawki do modelu - wtedy takie brudzenie będzie miało większy sens.






--
http://messer.cba.pl

 
19-09-17 08:48  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za świetny model. Dla mnie świetny pod każdym względem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-09-17 15:28  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W jaki sposób nakładana jest pastela? Na lakier błyszczący pędzlem a następnie lakier matowy?

 
20-09-17 17:12  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Messer, moje gratulacje :-) !
Super model, a co do brudzenia, to nie mam zastrzeżeń :-)

Jest git :-)

 
20-09-17 19:32  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

GTiStyle - dokładnie tak jak napisałeś,ale jasne kolory nie zostały zabezpieczone lakierem. Po prosty zbyt ciemnieją. Muszę ewentualnie spróbować z fiksatywą, bo lakier i olejek terpentynowy niestety powodują ciemnienie pasteli.

--
http://messer.cba.pl

 
20-09-17 20:52  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję, pięknie się prezentuje.

 
11-11-17 15:54  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
janekg   

Witam.Własnie zaczynam zabawę z Vickersem i pytam czy warto robić nity i czy 1 mm nie będzie za duży

 
11-11-17 18:20  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Myślę, że warto robić nity. W projekcie, te narysowane mają średnicę 0,8 mm.

--
http://messer.cba.pl

 
11-11-17 20:58  Odp: [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny karaluszek - gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024