FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-07-10 00:10  [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam wszystkich "Maniaków Kartonu"!
Mam na imię Paweł i jest to moja pierwsza relacja na tym FORUM. Projektowaniem też dotychczas się nie zajmowałem, więc jest to dla mnie nowe wyzwanie. Projekt powstał "na piechotę" bez udziału 3ds lub mu podobnych. Za wszelkie konstruktywne uwagi z góry dziękuję i pozdrawiam.


Post zmieniony (12-04-11 15:32)

 
03-07-10 00:23  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W linki na początku i końcu dawaj " < > " a będzie wyglądać tak :) :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee91ed9158ba0638.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2774419c602581e4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a324e7d3234dcc80.html

Popracuj jednak nad miniaturkami zdjęć.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-07-10 11:16  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A możesz przybliżyć jaka to skala? I popróbuj wstawiać miniaturki z linkiem do zdjęcia. Atrakcyjność twojej relacji wzrośnie a na pewno czytelność i przejrzystość. Bądź co bądź ja sobie tu pozaglądam bo modelik bardzo sympatyczny :)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-07-10 12:32  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 


Dziękuję Kolegom: Szebi i Chopinowi za podpowiedzi natury technicznej i postaram się następnym razem poprawić...
Model jest w skali słusznej 1: 25. Na zdjęciu jest wersja prototypowa, którą skleiłem tylko częściowo więc niewiele jest do pokazania. Obecnie przystąpiłem do budowy wersji poprawionej:), którą niebawem zrelacjonuję.

pozdrawiam!

 
03-07-10 22:28  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
indianscout   

Czołem , jestem też w trakcie opracowywania modelu tego autobusu , tylko mam bardzo mało czasu na hobby ( jestem kierowcą i dużo czasu spędzam poza domem ) . Modelik fajny , tylko popraw reflektory bo San miał takie jak w jelczach ,żuku i innych pojazdach z "epoki" , na takich rurowych oprawach . Pozdrawiam .

 
04-07-10 15:53  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to czekam na ciąg dalszy : ) Jeszce pytanko w czym rozrysowujesz części?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-07-10 07:49  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

W wyniku natłoku obowiązków służbowych i nie tylko musiałem znacznie ograniczyć budowę modelu.
Mimo wszystko udało mi się uzupełnić spodnią część autobusu o konstrukcję ramy, schowki bagażowe, akumulatorów i webasto.


Wkleiłem także nieco uproszczoną skrzynię biegów

Spód oczywiście będę malował na czarno.
W wewnętrznej części autobusu przybyła deska rozdzielcza i pokrywa silnika

A tak wygląda po przymiarce z burtą.
Odpowiadając na pytanie: rozrysowanie części w moim przypadku to żmudny proces pasowania na sucho i przeniesienie tego do office'a, tylko w kilku miejscach skorzystałem z programu KRESKI.
Pozdrawiam

Post zmieniony (01-08-10 00:01)

 
30-07-10 09:58  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Witaj. Twój projekt wydaje się być ciekawy. Czy mógłbyś przybliżyć pojęcie przeniesienia rysunku do ofice`a. Ofice to pakiet programów biurowych. A w którym konkretnie programie a pakietu Ofice rysujesz elementy modelu?

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-07-10 10:01  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

OpenOffice Draw jest programem, z którego korzystam. Zdjęcia konkretnych elementów obrysowuję. Potrzebne są oczywiście trzy strony żeby rozbić bryłę. To co wyjdzie złożyć i ewentualnie poprawić.:) Jest to proces niewątpliwie długotrwały. W ten sposób powstała "nazwijmy to" surówka, którą pokazałem na pierwszym zdjęciu. Jak kiedyś będę miał więcej czasu to przysiądę do jakiegoś programu 3d. Będzie mi wtedy prościej coś zaprojektować, a na razie się męczę.:)

pozdrawiam

 
31-07-10 12:42  Odp: [relacja/galeria]san h 100 projekt własny
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

W samym rysowaniu 2D nie ma nic złego, wielu projektantów robi swoje modele w ten sposób. Z tym że są do tego lepiej przystosowane programy, np. Corel Draw. A jeżeli potrzebujesz prostego i darmowego programu 3D to zainstaluj Google SketchUp. Nasz forumowy kolega Raiden cuda w tym robi :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024