FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-10-17 01:15  [R] USS Iowa, JSC, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hejka wszystkim dobrym duszom.

Po 20 latach przerwy w sklejaniu zabrałem się za USS Iowa - akurat o tym okręcie czytałem i mnie naszło.
Wydawnictwo JSC, skala 1:400 (+ elementy wycinane laserowo) - dla mnie świetne modele z kilku powodów: fajnie opracowane, rozmiary takie, że jeszcze żona w mieszkaniu się zmieści, no i nie lubię sklejać poszycia.



No to siup.


W tej chwili w zasadzie skończyłem szkielet - poniżej kilka fotek:







Szkielet sklejało mi się dobrze, widzę kilka moich niedociągnięć (trzeba sobie pewne rzeczy przypomnieć :-)), ale na tym etapie niedoróbki nie będą widoczne, więc spoko. Części wszystkie pasują, choć w części rufowej niektóre linie pokazujące gdzie przykleić wręgi się nie zeszły. Także na wzmocnieniu pokładu niektóre linie pomocnicze nie trafiają we wręgi, choć całość wygląda, że pasuje dobrze.

Zastanawiam się nad taką sprawą - wedle kolejności "instrukcyjnej" teraz powinienem nakleić wzmocnienie pokładu na górne części wzmocnień i wręgów. Potem burty, gniazda rufowe i pokład główny.
Pokład i wzmocnienie znajdują się na zdjęciu poniżej:



Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby teraz skleić pokład ze wzmocnieniem, całość na szkielet i potem burty i gniazda rufowe. Zalety według mnie są takie: po pierwsze teraz mogę pokład ze wzmocnieniem ładnie docisnąć na czas klejenia (a to dość duże powierzchnie); po drugie, pokład ze wzmocnieniem będzie sztywny i są mniejsze szanse, że zdeformuje się podczas przyklejania do szkieletu. Potencjalna mina jest taka, że pokład jest szerszy od wzmocnienia o ok. milimetr z każdej strony (burty przychodzą z boku wzmocnienia ale wchodzą pod pokład) więc trzeba by uważać żeby nie skleić wypustek wzmocnienia z pokładem. Nie wiem, czy nie za bardzo kombinuję. Jak myślicie?
Poniżej parę foci wzmocnienia z nałożonym pokładem i całość położona na szkielecie.





No i wsio na razie. Dzięki i do zobaczyska w następnym odcinku.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
ja.seba 4651 25-10-17 01:15
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Sven 471 25-10-17 07:35
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Saburo 260 25-10-17 08:10
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Blackbear 253 25-10-17 09:40
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
ja.seba 441 25-10-17 14:29
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Blackbear 209 25-10-17 15:07
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Kalafior 372 25-10-17 17:36
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
dokker 529 25-10-17 18:16
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
stary 207 25-10-17 18:33
 Odp: [R] USS Iowa, JSC, 1:400  nowe
Winek 403 25-10-17 19:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024