FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-08-17 08:28  [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Miło jest nam Wam zakomunikować, że już w październiku będzie dostępny w sprzedaży model kartonowy amerykańskiego lotniskowca USS HORNET (CV-8) w skali 1:300.

Model zostanie wydany w formacie A4.
W porównaniu z modelem w skali 1:200 wprowadziliśmy w modelu kilka zmian.
1) Pokłady zostaną wydrukowane na zwykłym papierze offsetowym. Elementy szkieletów pozostają na papierze samoprzylepnym
2) Poszycie kadłuba zostanie wydrukowane na papierze barwionym w masie. Na barwionce będzie wydrukowana także artyleria przeciwlotnicza.
3) Blachy na poszyciu będą bardziej widoczne, niż w modelu w skali 1:200.

Do modelu przygotowaliśmy także różnorakie dodatki przyśpieszające i ułatwiające sklejanie.

Cena detaliczna modelu kartonowego - 140 zł.

--

Post zmieniony (10-01-18 14:41)

 
30-08-17 08:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kupuję.

 
30-08-17 10:36  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Już się nie mogę doczekać :)

 
30-08-17 20:01  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Też macie pewnego klienta ze wszystkimi dodatkami.

I już nie mogę doczekać się Yamato w tej skali.
Czy prace nad min trwają ?

 
10-01-18 15:20  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

I stało się. Z malutkim poślizgiem, ale w końcu JEST.
Model wyszedł z drukarni. Do końca tego tygodnia świeży towar trafi w nasze ręce.
Już teraz można składać zamówienia i robić przedpłaty.

Oto aktualne ceny:

Model USS HORNET skala 1:300 (Format A4) - 140 zł

I dodatki do modelu w skali 1:300


Szkielet kadłuba (DL 301-01) - 90 zł
Relingi dedykowane (DL 301-02) - 50 zł
Windy (DL 301-03) - 20 zł
Trapy (DL 301-04) - 20 zł
Podpory Hangaru (DL 301-05) - 20 zł
Drzwi i klapy (DL 301-06) - 15 zł

Komplet kosztuje 330zł

Dodatkowo można dokupić extra dodatki:
Drewniany pokład (DL 301-07) w cenie 110 zł
Artyleria (DL 301-08) w cenie 110 zł

Komplet z jednym extra dodatkiem kosztuje 430zł
Komplet z dwoma extra dodatkami kosztuje 530 zł


Przy zakupie kompletu przesyłka gratis na terenie Polski.



Osobom zainteresowanym będziemy wysyłać model z dodatkami po 15 stycznia 2018 roku.

--

Post zmieniony (11-01-18 05:47)

 
10-01-18 16:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Gratulacje.

300-setciaki powinni być zadowoleni. Ciesze się, ze się sprawy idą do przodu i trzymam kciuki za dalsze projekty.

Kłaniam się.
Darmuszka

 
22-04-18 12:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ahoj załogo Szkutnika !
Dopiero po upływie 6 miesięcy od wydania udało mi się wreszcie zobaczyć tę nową jakość modeli jakim jest tytułowy model na naszym wypasionym rynku modeli kartonowych, a to dzięki oczywiście niezastąpionemu empikowi : )
Pierwsze wrażenie to oczywiście wielkie WOW na widok tej grubej księgi, drugie WOW to na widok tego, że przez swoje "gapiostwo" nie otuliliście swojego produktu w folię tak jak wiodący na rynku koncern ; )
Trzeciego WOW na razie nie będzie - będzie później.
Nie wnikałem specjalnie głęboko w zawartość - było to klasyczne empikowe oglądanie niestety bez okularów dzięki czemu mogło mi umknąć wiele ciekawych szczegółów tego utuczonego wydania.
Oczywiście pierwsze co się rzuca w oczy to szczegółowość opracowania co przy tej skali może nie być aż taką zaletą - wiele części jest tak narysowanych, bo komputer, gdyby autor miał to wykreślać ręcznie to by może zastanowił się nad sensem tego co zaoferował do wycinania, ale takie są obecne trendy, ale coś ostatnio zaczynają się jęki, że jednak może te modele współcześnie opracowane, oczywiście nie wszystkie są zbyt zdetalizowane.
Drugą rzeczą co się rzuca w oczy to ta nowa jakość jeżeli chodzi o zastosowanie papieru samoprzylepnego na wręgi - to dobry chyba pomysł, podobnie jak pomysł na barwionkę na część podwodną i pistolety, ale nie wiem jak to ostatnie będzie współgrało z drukowaną kolorystyką modelu.
Trzecia rzecz to oczywiście samoloty w całej swojej okazałości, ale tu niestety pomysł na użycie papieru uważam za chybiony, no bo czym taki cienki papier kleić : butapren może się przebić, ulubiony klej każdego eksperta kartonowego, czyli BCG może powodować rozmiękanie papieru, podobnie inne kleje wikol, czy CR, zostaje klej poliuretanowy przy tej ilości samolotów może być to dość upierdliwe zajęcie.
Oczywiście pewnie za chwilę ktoś pokaże samolocik sklejony przy użyciu BCG i że można,a ja się echmmmm "czepiam", ale pożyjemy. zobaczymy.
Według mnie te samoloty powinny być wydrukowane na kartonie, ale tym troszkę cieńszym od standardowego - w niektórych modelach taki karton został użyty.
No i na koniec sedno sprawy, czyli CENA i tu mamy wielkie WOW, bo 140 peelenów za ten model to jednak sporo, mimo tych wszystkich atrakcji szczególnie, że obok grzecznie na półce leżał sobie inny lotniskowiec, a mianowicie IJN Hiryu z koncernu A/A w skali 1 : 200 w przystępnej cenie 145 peelenów.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że od dłuższego czasu można wyczytać jak to bardzo pożądane są modele okrętów w skali 1:300, ale coś tak jakoś nie widać przełożenia na relacje ze sklejania takich modeli - od czasu wydania tego modelu minęło już pół roku i cisza, podobnie Hornet w skali 1: 200, a tyle było zachwytów na tymi projektami. Oczywiście wiadomo, że poza internetowymi forami istnieje inny świat i być może w tamtych kartonowych stoczniach praca nad sklejaniem wspomnianych modeli trwa w najlepsze.
Reasumując, ale zaraz jeszcze słowo o okładce - bardzo ładna jednak zdecydowanie powiększył bym w przyszłości sam malunek, który jednak powinien być na pierwszym planie - tu te proporcje są troszkę zachwiane... model bardzo atrakcyjny jednak przeznaczony dla modelarzy o sporym stażu i wielkiej cierpliwości i zasobnym portfelu.
No zobaczymy kiedy pierwsze relacje i co z nich wyjdzie.

Post zmieniony (22-04-18 12:53)

 
22-04-18 17:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...pistolety... ???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
22-04-18 18:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ArIzOnA   

Halogen: A ten lotniskowiec IJN HIRYU w przystępnej cenie 145 PLN ile miał kartek? Jak byłem w Empiku to japońskiej deski nie było na półce.

--
Pozdrawiam

 
22-04-18 18:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Miło mi jest poinformować iż ów model, wraz z laserowo ciętym szkieletem, został przekazany przez wydawcę, do puli nagród Bielskiej Majówki Modelarskiej. Tak że przybywajcie, po ten piękny model.

 
22-04-18 19:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Panie ArIzOnA, nie można tak normalnie Arizona ; ) niestety nie liczyłem ilości arkuszy Hiryu w empiku, ale może tu można policzyć - https://www.mojehobby.pl/products/IJN-HIRYU.html
Jak policzysz to napisz, a ja szybciutko to skasuję, bo przecież to nie temat o Hiryu.

Post zmieniony (22-04-18 19:45)

 
22-04-18 21:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Halogen dzięki za bezstronną opinię, połowicznie Twoje spostrzeżenia są takie z mojej winy, bo z lenistwa nie wstawiłem galerii mojej "trzysetki" gdzie można by zobaczyć jak ten model wygląda po sklejeniu i da się skleić nawet te najmniejsze części.Jednocześnie przypominam, że można pominąć wiele części i dalej uznać za sklejony model bez białych pól.
Co do samolotów, to 80g też mój pomysł, bo na 120g właśnie w 1/200 są wydrukowane, matematykę zotsawiam Tobie :) Wystarczy je zaimpregnować, wtedy nabierają odpowiedniej sztywności i klei się ładnie budaprenem na zmianę z magikiem, chyba skleiłem 12 szt nie pamiętam.
A czy ktoś to klei? Ja regularnie pomagam kilku modelarzom drogą mailową przy budowie, z tym że nie mają zamiaru tego nigdzie pokazać, kleją dla siebie, a mi odwdzięczają się fotkami z budowy, dzieki temu wyciągam wnioski na dalsze prace. Bo nie ukrywam kilka błędów jest, ale tego nie da się uniknąć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-04-18 21:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ArIzOnA   

Halogen: Zdjęć mi wyszło 37 z okładką ;-)
Tylko nie wiem, czy wszystkie arkusze sfotografowano. Tak no "oko" mi wychodzi, że Hornet jest ze 2 razy grubszy.
No to teraz nie kumam. To w czym IJN HIRYU co ma o połowę mniej kartek za 145 PLN jest atrakcyjniejszy cenowo od Horneta za 140 PLN?

Post zmieniony (22-04-18 21:20)

 
22-04-18 21:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmmmm Adam przecież ja nigdzie nie napisałem, że się nie da tego skleić i twoje lenistwo nie ma z tym nic wspólnego - odniosłem się do ostatnio częstych wypowiedzi, że modele są coraz to bardziej uszczegółowione, pracochłonne i drogie.
Być może te samoloty po zaimpregnowaniu będą się dobrze sklejać, ale jakby były na kartonie mniejszej grubości niż standardowo używany też by się chyba nic nie stało.
Przecież napisałem wyraźnie, że w świecie poza internetowym pewnie ten model jest sklejany - mnie głównie chodziło o brak relacji na forach w odniesieniu do petycji o modele w skali 1:300 i dużym zainteresowaniem na forach tym modelem i jego wersją w skali 1 : 200.

ArIzOnA a kumasz kolego, że porównałem cenę Horneta w skali 1 : 300 w formacie A 4 do modelu Hiryu w skali 1: 200 w formacie chyba A3, może B3, więc ilość arkuszy robi różnicę i który jest tylko o 5 peelenów droższy ?
Tak się z ciekawości spytam jesteś kolejnym reprezentantem załogi Szkutnika na forum, czy to czysty zbieg okoliczności ; ) ?

Post zmieniony (22-04-18 21:46)

 
23-04-18 08:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, tylko ze poziom detalozacji Hiryu pozostawia wiele do życzenia. Wiem bo mam :-) typowy answerowski projekt.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-04-18 16:35  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Model widziałem w Empiku, znakomicie wydany. Adam 12 zrób zdjęcia skończonego modelu.

--
Seweryn

 
23-04-18 17:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli różnica w cenie za model lotniskowca w skali 1:300, a 1:200 wynosi 5 zł. to zdecydowanie przemawia to na korzyść modelu w skali 1:200.
Nie wiem co byś Raziel chciał jeszcze zdetalizować w modelu Hiryu i po co w sumie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że 3 lata temu jeszcze nie wiedziałeś jak wygląda łańcuch okrętowy ; ) - ja nie mam, ale widzę co jest na arkuszach.
Oczywiście skończonego modelu tego wydanego drukiem.

 
23-04-18 17:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aktualnie model jest na turnusie po wystawach :) Będzie można go zobaczyć w Kruszwicy, Ino i w Warszawie. Może ja też będę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-04-18 18:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To dziwne, że w temacie o tym modelu w którym przede wszystkim dla zachęty powinien być pokazany sklejony model z wydruku nie ma ani jednego jego zdjęcia, no właśnie, a ten objazdowy model to jest model z druku finalnego, czy z plujki ?

 
23-04-18 19:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kup sobie w MMa, ten to wogóle tanio wyjdzie :-))

Nie wiem o co Ci chodzi, przecież jedynym kryterium nie jest cena. Chyba ze modele biorą udział w przetargu na modele dla naszego dowództwa ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-04-18 19:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, ale od tamtej pory sporo sie dowiedzialem i wiedze uzupełniłem. Hiryu to golas wydany jak zwykle pod waloryzację. Efektowny bo duży ale plastyka jest biedna.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-04-18 20:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taki model sylwetkowy można by powiedzieć. Przesadzam teraz ale patrząc realnie to sporo już widziałem i skleiłem, hiryu nie zaryzykuje.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-04-18 20:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I jak zwykle - napisz coś od siebie na forum to zaraz pojawia się odpowiednia ekipa i będzie ci wmawiać, że absolutnie tak nie jest - dla mnie wybór jest prosty - kupuję IJN Hiryu bo ma dobrą cenę w stosunku do tego co jest na arkuszach i w jakiej jest skali - ty Łosiu możesz sobie kupić tytułowego Horneta za podobne pieniądze i może w promocji dostaniesz prenumeratę czasopisma do którego pijesz ; )
Śmieszne jest to, że temat ten był całkiem niechodliwy, ale w momencie, gdy pojawił się mój wpis o tym co widziałem w empiku od razu nabrał wigoru i zyskał z 1500 odsłon - jest promocja - jest i jeszcze im źle : )

 
23-04-18 20:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Halogen jeszcze raz dziękuję za bezstronną opinię.

Co do modelu, jest to ten z relacji, bo sklejenie z wycinanki w tym czasie, rozumiesz. Choć przeglądając ją chciałoby się to pociąć na nowo zwłaszcza z zestawem.

Dla przypomnienia dam fotkę z relacji w której niestety się posypały:



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-04-18 21:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Halogen: Bardzo dziękujemy za wpis. :-)

Jeszcze raz dla ścisłości. Model USS "HORNET" w skali 1:300 wydaliśmy w formacie A4. Posiada on 68 kartek w tym 51 z częściami do wycięcia. Ukazał się w formie papierowej na prośbę wymagających modelarzy okrętowych.
Jest modelem zdetalizowanym, czasochłonnym, bo takie było założenie powstania tego modelu. Nie jest to model dla każdego. Kartonówka USS "HORNET" jest repliką okrętu, a nie modelem zabawką. Przeznaczona jest dla MODELARZY OKRĘTOWYCH, a nie dla FILOZOFÓW i GDYBACZY.

Zamiast tracić czas na gdybanie, pitolenie i wypisywanie farmazonów na temat grubości papieru i sklejalności, weż do ręki nożyczki, klej i sam sobie sklej samolot w tej skali. Tak najszybciej przekonasz się, czy da to się zlepić, czy nie. Przestań gdybać, tylko przejdź do czynów. :-)

Model został przetestowany na różnych grubościach papieru i jest w pełni sklejalny. Fotka powyżej w poście Adama.
Tak jak już zaznaczył Adam, gotowy model można było obejrzeć z bliska na wielu konkursach. Między innymi w Przeciszowie, Szczecinie, Olsztynie czy Nowym Tomyślu. W najbliższym czasie odwiedzi konkursy w Kruszwicy, Inowrocławiu i Warszawie. Zapraszamy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-04-18 21:50  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przestań Szkutnik się pienić, bo się po prostu kompromitujesz - FILOZOFÓW I GDYBACZY, - czyżby kolejny wydawca, który najpierw się mizdrzy do modelarzy, a gdy usłyszy merytoryczne uwagi to opada maska i wyziera sama prawda całą dobę ?!
Czy ja w jakimkolwiek momencie napisałem, że jest to model przepraszam za wyrażenie do dupy, niesklejalny, słaby, zabawka lub co sobie tam umyśliłeś w głowie - no kuźwa nie - napisałem kilka merytorycznych uwag i nic więcej i mogę się założyć, że podobne uwagi mają ludzie, którzy oglądali ten model - tylko ja o tym napisałem na forum - autentycznie nie dociera to do ciebie ?!

Post zmieniony (23-04-18 22:23)

 
23-04-18 22:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Halogen i po co ten nerwy... Czy to w czymś pomoże?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-04-18 22:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakie nerwy - to jest po prostu mega zdziwienie, że dorosły człowiek nie rozumie co czyta.

 
24-04-18 06:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Chyba każdy model ma swoje wady i zal aety, USS Hornet niewątpliwie , sądząc po opiniach i opisach jest modelem bardzo trudnym i wymagającym i taka informacja powinna być zamieszczona na okładce. Starzy i doświadczeni wyjadacze okrętowi zrobią z niego cudo. Natomiast cała reszta prawdopodobnie polegnie na etapie sklejania kadłuba. I to nie z powodu błędów projektowych lecz stopnia detalizacji i pracochłonności. Model nie dla mnie - za trudny (nie jestem zawodowym maratonczykiem), ale z chęcią będę podpatrywał jakaś relację.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
24-04-18 07:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Detalizacja nie jest żadnym problemem, bo małe części skleja się nierzadko paradoksalnie łatwiej. Ułatwia to też że nie muszę ślęczeć nad tysiącami zdjęć, szukać w planach gdy chcę coś dodać, po prostu jak to wszystko jest podane na tacy w modelu to bardzo ułatwia. Ale nie znaczy, że te wszystkie tysiące części muszę skleić. Np jeśli pominąć i zakryć wnętrze hangaru to sporo odpadnie. Problemem mogą być rozwiązania konstrukcyjne wielkich modeli w 200, zgranie wielkich elementów ze sobą. Gdybym nie zatkał się 7 modelami sklejanymi na raz plus kompletny brak miejsca to chętnie sprawdziłbym jak się skleja Horneta np vzględem Tico. Może kiedyś.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-04-18 08:38  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sven - mam podobne podejscie do detalizacji.

Halogen - czytając Twój wpis odnioslem wrażenie że jest emocjonalny i nieco wulgarny. Na prawde nie trzeba. Lubisz wytykać innym, ale jak ktoś odniesie się do Twojej wypowiedzi to zaczyna się robić nerwowo. No i po co to?

Szkutnik - bardzo bym chcial zobaczyc ten model w Warszawie. Na zdjeciu wyglada super. Jestem ciekaw jak jest na zywo.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-04-18 12:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
skarczew   

@Piterkowiec:
Informacja o trudności jest na okładce (5 w skali od 1 do 5). Jeśli dobrze pamiętam jest też podana "legenda" opisowa w środku modelu. Oraz ta ilość części "ponad 10.000"...

 
24-04-18 17:42  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Raziel ja nic nie wytykam, no chyba, że merytoryczne uwagi nie wygłaszane na klęczkach to grzech. Moja wypowiedź nie jest wulgarna tylko dosadna, no bo ile można tłumaczyć dorosłym ludziom, że moje uwagi to nie krytyka modelu, czepianie się i co tam komu jeszcze do głowy przyjdzie.
Każdy może się przecież odnieść do mojej wypowiedzi, ale niech robi to do tego co ja napisałem, a nie do tego co mu się wydaje, że napisałem.

I jeszcze jedna sprawa - jak myślisz forumowicz ArIzOnA, który wypowiada się w tym temacie to nie Arizonka wypowiadający się w temacie o modelu Horneta w skali 1 :200, czy to przypadek, całkowity zbieg okoliczności ; ) ?

 
24-04-18 18:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak bym telewizje oglądał. To że piszesz że nie krytykujesz, nie znaczy że tak jest. Nie czepiasz się? Co merytorycznego jest w czepianiu się ceny, szczególnie porównując z produktem który tak naprawdę jest z innej półki? Wiesz, Mając wybór między Mercedesem CLS AMG a Actrosem pewnie byś wybrał to drugie, bo ma lepszy stosunek ceny do masy...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-04-18 19:02  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

I znowu stary zgniły odgrzewany kotlet : CENA , i tak takie wpisy nie zmienią kalkulacji wydawcy co do danego modelu , tyle kosztuje projekt , tyle wydruk , dodać zysk i TYLE MODEL MUSI KOSZTOWAĆ , pasuje kupisz nie to przejdź bokiem , ileż można o tym czytać , a później pretensje ze ktoś się czepia

--
uszanowanko gdaś

 
24-04-18 19:13  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak ciebie Łosiu czytam po raz enty to mi się wydaje, że cierpisz od dawna na jakiś kompleks mojej osoby - ciągle ci coś w moich wypowiedziach nie pasuje.
Tak 140 złotych to jest bardzo duża cena za model w skali 1 :300 i to stwierdzenie to nie jest żadne czepianie się jak to ty nazywasz, tylko po prostu stwierdzenie faktu, a tak na marginesie to nie wydaje ci się, że zbytnio nadużywasz tego określenia ?
Nigdzie nie napisałem, że ten model nie jest wart tej ceny, a to zasadnicza różnica, w sumie Łosiu kupiłeś już ten model i będziesz go sklejał, że tak się nagle w ten temat zaangażowałeś ?

W sumie zabawne jest, że podniesienie ceny modelu z górnej półki o 5 złotych znanego wydawnictwa powodowało tu na forum wielki ból 4 liter sporej części ludzi, a tu nagle 140 złotych za model w skali 1:300 też z górnej półki - to nagle Polacy nic się nie stało.
No tylko, żeby ten model z górnej półki nagle nie wylądował jeszcze wyżej, a mianowicie na strychu - właśnie ze względu na swoją cenę ; )

Przepraszam, czy gdaś to kolejny załogant ... oczywiście - kolego cena to jeden z najważniejszych parametrów jeżeli chodzi o jakąkolwiek sprzedaż i nie jest żadnym zgniłym, starym, odgrzewanym kotletem - źle skalkulowana cena położyła już nie raz wydawało by się zloty interes, czego oczywiście wam nie życzę, ale mimo wszystko może zaproponuję troszkę pokory panowie załoganci. Hej !

Post zmieniony (24-04-18 19:20)

 
24-04-18 19:15  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Przybyłem, zobaczyłem, KUPIŁEM ;-)
Zlepiacz samolotów

PS. Poziom wydania, rysunków i całość robi naprawdę świetne wrażenie!
Głosowałem portfelem - jestem na TAK :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
24-04-18 19:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przed chwilą widziałem w Empiku. Szczęka mi opadła. Świetnie wydany model. Wzorowo wręcz! A sam projekt po prostu rewelacyjny. Dla mnie za trudny, za duzo drobnicy wiec odpuscilem. Jednak jak ktos ma zacięcie do takich modeli to raczej będzie zadowolony.
Gratulacje za wydanie. I świetnie że trafił do Empiku.
Inne wydawnictwa mogą się os Was uczyć. Niestety nie będą, bo lepiej wydać dużego golasa z masą błędów niż popracować nad jakością.
Cena jak najbardziej adekwatna do zawartości.

--

Post zmieniony (24-04-18 19:31)

 
24-04-18 19:43  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Będzie więcej modeli w 1/300?

--
Seweryn

 
24-04-18 20:38  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Halogen a czy jesteś adwokatem kupujących czy księgowym wydawców , bo już nie kumam , zawsze krytykujesz że ceny za drogie dla kupujących oraz zawsze "dbasz"o interes wydawnictw , kupujący będzie chciał jak najtaniej a sprzedający odwrotnie , określ się wreszcie po której stronie jesteś bo jak na razie z tego co czytam to jesteś dwulicowy .
Owszem , jestem załogantem SZKUTNIKA bo mam jego modele w porównaniu do Ciebie bo chyba tylko ryja potrafisz na forum drzeć

--
uszanowanko gdaś

 
24-04-18 21:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nudzi Wam sie, oj nudzi... Watek zamykam, poczekam az opadna emocje. Tak gdzies do przyszlego tygodnia, jak wroce z wyjazdu...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024