FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-05-18 14:00  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Wolałem nie ryzykować rozdarciem elementu. Poza tym jak mówiłem finalnie jest dobrze.
Dzięki BCG udało się naciągnąć ten detal. Poza tym nic nie maltretowałem, tylko zwinąłem go raz w jedną stronę, raz w drugą między kciukiem a grzbietem nożyczek. Praktycznie samo się rozwarstwiło.


--

Post zmieniony (02-05-18 14:03)

 
03-05-18 20:48  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki :)

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
07-06-18 21:50  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

To już przedostatnia odsłona relacji.
Dziś chcę pokazać ostatnie większe detale modelu. Oprócz tego została tylko rurka Pitota i antena, oraz okopcenia z rur.
Ale po kolei.
Śmigło.
Zależało mi na jak najlepszym skręceniu łopat. Niestety ucierpiał na tym ich kształt w rzucie z przodu. Zwykle tak to właśnie jest.
Lufę działka Hispano HS-404 dorobiłem z rurek miedzianych i mosiężnych. Udało mi się dopasować je tak, by jedna wchodziła w drugą, tworząc tłumik płomienia. Niestety nie ma on charakterystycznych bruzd pionowych na tłumiku, ale nie podołałem z ich samodzielnym wykonaniem. Niestety brak na rynku gotowej takiej właśnie lufy.



Zdecydowałem się na lufę metalową, by nie odróżniała się od luf skrzydłowych kaemów.
Tak wyszło całe śmigło.






Zbiornik paliwa I koła podwozia.
Koła już pokazywałem w wersji pierwotnej. Jednak dzięki namowie mojego dobrego kumpla Rowina, dziś wyglądają one inaczej i chyba znacznie lepiej. Dzięki za nauki Mistrzu! 😊
Oczywiście żeby zakurzone koła nie gryzły się z resztą modelu, gdzieniegdzie w okolicach podwozia i na klapach pobrudziłem model nieco ziemistym jasnym pigmentem. Chyba jest ok jak na pierwszy raz.
Zbiornik paliwa sfotografowałem dopiero po zamocowaniu do płatowca. Nie mam czasu na dokumentowanie wszystkiego na bieżąco.
Tak wyszło.















No i drzwi kokpitu, które wymagały radykalnej przeróbki, by nie wyglądały jak uformowane z płaskiego arkusza blachy. Przypominam, że oddzielone drzwi nie są elementem przewidzianym przez autora modelu, a żeby wyglądało to dobrze trzeba było tak przerobić ramki owiewki i okien drzwi, by posiadały one charakterystyczne przestrzenne framugi. Chyba jakoś mi się to udało nawet. Przynajmniej takie jest moje zdanie.









Model będzie można zobaczyć pojutrze na Babarybie, a że to właściwie na moim osiedlu, to serdecznie zapraszam jako tubylec.
Galeria pewnie po imprezie jakoś.
Pozdro!

--

Post zmieniony (07-06-18 22:07)

 
11-06-18 09:11  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki wielkie Panowie.
Odpowiem może po kolei.
Greg, następny model na pewno nie będzie duży. Nie mam już w domu miejsca na duży model.
Czy jakość wydania mi nie przeszkadza? No nie powiem że nie. Wręcz przeciwnie. Jestem w stanie wybrnąć z jakichś projektowych niedoskonałości ale na typowe gnioty szkoda mi życia.
Miskowski, ja nie widzę możliwości wykonania tych bruzd na lufie działka równo odręcznie. Jeżeli uważasz że Ty byłbyś w stanie to wykonać, to chętnie popatrzę na efekt Twoich prób, a jeszcze chętniej to później skrytykuję. Co do reszty nie będę się upierał że zrobiłem to jak należy. Jeżeli uważasz że nie jest dobrze, to ok. Masz prawo. Ja już nic zmieniać nie będę.

Sławek, dzięki wielkie. Nie uważam żebym był lepszy od Arta, niemniej poczytuję sobie takie porównanie jako duży komplement. Z pozdrowieniem dla tegoż Pana 😉

Post zmieniony (11-06-18 09:15)

 
11-06-18 17:05  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Przepraszam Windus że nie odpowiedziałem.
Zbiornik paliwa robiłem eksperymentując z metodą klejenia segmentów do czoła na BCG. Najpierw połączyłem trzy ostatnie segmenty nie zamykając ich szwem na dole zbiornika, potem wkleiłem do środka paski łączące i wręgi i zamknąłem szew. Potem dołączyłem przód robiąc go podobnie jak tył. Z tym że łączenie przodu z tyłem musiałem zrobić klasycznie. Liczyłem na zminimalizowanie szczelin i lepsze sprasowani segmentów. Okazało się jednak że to skórka za wyprawkę. Więcej roboty, a różnicy między szwami segmentów klejonych do czoła, a tego jednego klasycznego, nie stwierdziłem. No ale jakoś to wyszło. Łączenia, tam gdzie było trzeba poprawiłem cyjanoakrylem i wyretuszowałem, starając się nałożyć jak najmniej farby, by zakryć tylko czarne linie. Przedni segment z listków nie był w ogóle glutowany, tylko retuszowany. Udało mi się sklecić go dość dobrze na BCG. Chyba to tyle co mogę powiedzieć.

--

Post zmieniony (11-06-18 17:08)

 
12-06-18 13:45  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witajcie.
Czas zakończyć przedstawienie.
Galeria końcowa.
Na czarnym tle.












A teraz na białym tle. Według mnie lepszym.



















Słowo podsumowania.
Model, pomimo że niewielki, to dość trudny w budowie. Dodatkowo skomplikowałem całą sprawę oddzieleniem drzwi kokpitu. Szkoda że autor tego nie zaprojektował. Szkoda że przednie podwozie było tak siermiężnie i przedpotopowo zaprojektowane w przeciwieństwie do głównego, a przednie o wiele bardziej widać i jest o wiele większe i bardziej złożone niż główne. Co do głównego natomiast, to sposób mocowania goleni we wnękach jest nie do przyjęcia. Gdybym nie dodał wzmocnień przy tulejach w które wchodzą golenie, model nie ustałby o własnych siłach.
Zabrakło części drukowanych na cienkim papierze. Zaprojektowanie drzwi podwozia i klap jako sklejanych z dwóch warstw grubego kartonu to pomyłka. Jedna z nich powinna być na cienkim papierze, lub powinien zostać zastosowany druk dwustronny. Nie wiem czemu takich rozwiązań w tym modelu nie przyjęto.
Ogólnie rzecz biorąc model jest mieszaniną projektu starej Cobry i nowych elementów. Takie odnoszę wrażenie.
Szkoda że nie ma na rynku toczonego działka Hispano HS-404. Wydawca wspominał coś na ten temat w Przeciszowie, ale jak dotąd cisza.
Z drzwi kokpitu nie jestem zadowolony. Wyszły mi zbyt płaskie w stosunku do otworów w kadłubie. Za bardzo zapatrzyłem się na zdjęcie oryginału.
Wychodzi na to że kadłub modelu jest też zbyt wypukły w tym miejscu.
Następną rzeczą która mnie dołuje jest linka anteny. Użyłem elastycznej nici kupionej w GPM-ie. Po pomalowaniu okazało się że to nie nić o przekroju okrągłym, jak np. żyłka, ale płaska tasiemka. Nigdy więcej tego nie użyję i każdemu odradzam.
Okopcenia robione pigmentami. Z tych jestem zadowolony przynajmniej.

Chyba to tyle w tym temacie.

Jeżeli czegoś nie dopowiedziałem, to pytać śmiało.

Dziękuję wszystkim za uwagę i śledzenie relacji. Mam nadzieję że się podobało.

KONIEC

--

Post zmieniony (13-06-18 10:30)

 
13-06-18 09:50  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki za pozytywny odbiór modelu.
Ryszard, zdjęcia dolnych powierzchni są w poprzednich postach. Wystarczy przejść jedną stronę wstecz.
Nie widzę sensu dublowania ich w galerii.
Stary, nie myślałem jeszcze nad podstawką. W domu trzymam modele na szklanych półkach i są one eksponowane od spodu, ale do celów wystawowych coś by się przydało.
Nie umiem robić ładnych podstawek, więc pewnie jakiś gotowiec co najwyżej. Zobaczymy.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-06-18 09:54)

 
13-06-18 12:10  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dziękuję wszystkim raz jeszcze. Miło mi że się podoba... Mimo wszystko. :P
Pozdrawiam.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
21-06-18 10:41  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dziekuję jeszcze raz Wszystkim.
MIło mi że model sie podoba.
Jednakże co do pomysłów racjonalizatorskich typu "...bo ja to robię tak...", "...a ja jeszcze inaczej...", to pozwólcie że będę prowadził relację po swojemu.
No chyba że jest to niezgodne z regulaminem forum, lub wolę zmiany formy mojej relacji wyrazi moderator lub admin.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
28-06-18 18:34  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki.
Jeżeli chodzi o oprofilowania stateczników to opisałem to już w relacji.
Jakbyś czytał, to byś wiedział.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=333820&t=333820&filtr=0&page=8
Naprawdę widzę że chyba najsensowniejszą metodą prowadzenia relacji z budowy jest po prostu wstawianie samych zdjęć.
Mało kto zadaje sobie trud czytania opisu budowy.
A i ja oszczędził bym sobie sporo czasu, nie produkując się niepotrzebnie.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024