FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
01-10-17 09:07  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Już to zdjęcie jest - ostatni link.
Mój komentarz do 8 zdjęcia to oczywiście żart. Kwestia, czy drzwi były otwierane po obu stronach jest drugorzędna, ważne jest jeżeli już zostaną otworzone, aby to wyglądało tak jak w rzeczywistości, czyli widoczne wgłębienia i w nich zawiasy.
Te zdjęcia, które pokazałem to pierwsze lepsze z internetu.
Teraz dodałem do nazwy samolotu słowo door : )
https://www.google.pl/search?q=P-+39+Airacobra+door&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwii373w7s7WAhWEHJoKHS-qDQMQ_AUICigB&biw=1680&bih=903

Post zmieniony (01-10-17 09:10)

 
01-10-17 09:23  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

cześć chłopaki ;)

na filmiku widać, że dwoje drzwi jest otwartych:
https://youtu.be/6XwZBA3AXHU?t=19m43s

niestety jest to ujęcie z fabryki, a nie z eksploatacji.

Laszlo świetna robota i dość niezłe tempo. Czekam na kolejną aktualizację :)

 
01-10-17 10:03  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to jeszcze plasticzek w porównywalnej skali i Styka http://www.themodellingnews.com/2015/09/review-kitty-hawk-models-132nd-scale-p.html

 
01-10-17 16:01  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No to może teraz ja...
Drzwi po obu stronach będą otwarte niezależnie od tego czy były po lewej stronie blokowane czy nie. Taki był zamysł od początku i mam zamiar go zrealizować. Dzięki za pomocne linki i dyskusję.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
01-10-17 17:51  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Super robota! Jest na co popatrzeć :) Co ja się naszukałem części numer 2 to masakra, to takie wgłębienie w przedniej wnęce podwozia. Dopiero u Ciebie zauważyłem że ona jest w kolorze oliwkowym. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
14-10-17 17:48  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witam w kolejnej odsłonie.
Dziś pokażę ogon.
Po krótce. Wszystko fajnie spasowane tylko chyba trochę przekombinowane konstrukcyjnie. Przyznam szczerze że w pogubiłem się trochę przy sklejaniu statecznika poziomego, ale to z mojej winy. Zaczęło się od tego, że wręgi W8 i W8a czyli tylny dźwigar obu stateczników skleiłem razem odwrotnie, czyli zasłaniając wręgą W8a wyrysowane miejsca montażu żeber stateczników na wrędze W8. Musiałem przerysowywać z wręgi wycinankowej, być może coś niedokładnie przeniosłem. W rezultacie żebra i wypełnienia między nimi przyklejałem do dźwigara dwukrotnie żeby spasowało się to całością z poszyciem. Zapomniałem po drodze o wręgach W8f i znalazłem je dopiero po oklejeniu zmontowanego szkieletu poszyciem. Wkleiłem zaginione wręgi w poszycia, bo były to najbardziej wewnętrzne wręgi akurat, ale oczywiście miało to potem wpływ na pasowanie stateczników do bloczku z wręg W8e i W8g który to siedzi sobie między statecznikami i jest podstawą montażu statecznika pionowego. Musiałem go ostro zeszlifować żeby wlazł między stateczniki poziome i nie odchylał ich do tyłu. Wiem, to skomplikowane. W sumie pierwszy raz zetknąłem się z takim sposobem montażu stateczników. Daje on co prawda pewność poprawnej geometrii usterzenia, ale trzeba dobrze wszystko przeanalizować sobie w głowie zanim się zacznie. Jak się przekonałem od jednego przeoczenia poszło potem lawinowo. Na szczęście wybrnąłem jakoś chyba.
Zadowolony jestem z oprofilowań stateczników. Było to wyzwanie, ale się udało. Klejone do stateczników na BCG. Chyba dzięki temu tak ładnie dało się je ukształtować.
Udało mi się też uniknąć zapadniętego poszycia stateczników. To dzięki impregnacji BCG od strony niezadrukowanej poszycia. Zobaczymy jak się to sprawdzi przy skrzydłach, gdzie powierzchnie są większe. Ale liczę na to że wyeliminuje to konieczność stosowania podposzycia, co skróci czas budowy nieco.

Tyle gadania, teraz popatrzmy.












Tyle na dziś.
Pozdro!

--

Post zmieniony (16-10-17 09:49)

 
15-10-17 17:31  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jakość wykonania poraża, gratuluję umiejętności.
Czekam na kolejne odsłony relacji

 
16-10-17 09:05  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Lesio73 

 

Po obejrzeniu zdjęć stwierdzam, że nie wiem o czym Ty pisałeś powyżej ;-)

 
16-10-17 09:59  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ciężko to wyjaśnić kiedy jest już po wszystkim. W sumie nieważne, niepotrzebnie się produkowałem o tych problemach.
Najważniejsze że jakoś wyszło.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
16-10-17 11:02  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Pięknie wykonałeś końcówki stateczników. Zalewałeś je CA i szlifowałeś?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024