FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-17 17:51  [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

MT-LB został skonstruowany jako ciągnik artyleryjski przeznaczony do holowania armat przeciwpancernych T-12 kalibru 100 mm. Z czasem zaczęto wykorzystywać w roli transportera opancerzonego. Przyjęto go na uzbrojenie w 1964 roku i od tego czasu na jego podwoziu  zbudowano także szereg innych pojazdów, zarówno pomocniczych jak i bojowych. MT-LB używane były przez wojska radzieckie w wojnie afgańskiej, a po upadku ZSRR były wykorzystywane niemal we wszystkich głównych konfliktach zbrojnych w obszarze post-sowieckim. Znaczne ilości MT-LB zostały dostarczone przez ZSRR do państw członkowskich Układu Warszawskiego i krajów neutralnych, np. do Finlandii i Iraku. Nadal wykorzystuje się je w wielu regionalnych konfliktach. Od połowy lat  80-tych bez uzbrojenia jest używany w gospodarce na dalekiej północy Rosji.  

MT-LB jest produkowany w Polsce przez HSW. Na uzbrojeniu Wojska Polskiego znajduje się kilkaset pojazdów o różnym przeznaczeniu wykorzystujących podwozie MTLB. 

Model przedstawia pojazd w wersji bazowej. 

Dwa krótkie filmiki z MTLB: 
https://www.youtube.com/watch?v=AHEquAudJ6A&list=PL38A7-B7ZNFRA8QWKGvMi77qpxyxLCATS&index=8
https://www.youtube.com/watch?v=PBTU66RZJSo&list=PL38A7-B7ZNFRA8QWKGvMi77qpxyxLCATS&index=15
 
W końcu zmobilizowałem się i postanowiłem odkurzyć jeden z "pułkowników", czyli skończony (chyba) projekt z przed lat (2012) - ciągnik artyleryjski MTLB. Wydaje mi się, że mam go całkowicie rozwiniętego, ale wszystko wyjdzie w praniu.  

Model z założenia ma być kompletny, czyli z pełnym wnętrzem, silnikiem i z otwieranymi wszystkimi włazami i pokrywami. Mam komplet dokumentacji serwisowej + katalog części ze sklepu. U nas to pojazd wojskowy z wielkimi tajemnicami (!) natomiast u naszego brata ze wschodu to również pojazd cywilny do poruszania się po Syberii więc dokumentacja jest ogólnie dostępna. Ponieważ pojazd ma dużo włazów i pokryw to jest sens robienia go z wnętrzem bo będzie można wszystko zobaczyć. Co do malowania to jeszcze nie do końca mam pomysł. Są właściwie dwie opcje: 1- standard zielony, 2 – cztero-kolorowe kamo ala NATO jak dzisiejsze pojazdy w naszym wojsku. Problem jednak w tym, że w wersji podstawowej było u nas tylko kilka pojazdów.  

Tak projekt wygląda na renderach. 
 
 
 

Sklejanie nie będzie w określonej kolejności ponieważ muszę w boju sprawdzić co musi być sklejone jako pierwsze co może być później. Nie kleiłem do tej pory pojazdów z wnętrzem. Na pierwszy ogień idzie silnik. Co prawda będzie on widoczny tylko z góry, ale fajnie będzie go mieć zrobionego w całości. 

Silnik z projektu wygląda tak: 
 

No i pierwsze cięcia i części: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
02-01-17 18:22  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nareszcie !!! Ten model musi być wydany :) Pytanie tylko, czy będzie i gdzie? :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
02-01-17 18:27  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Prof. Volta   

Powinien być wydany nawet przez samego diabła.

 
02-01-17 19:48  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Obstawiam Answer.

 
02-01-17 20:17  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A ja obstawiam WAK. Poprzednie dwa modele MichałaR oni wydali.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-01-17 21:04  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Michał kroi ładną rzecz.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
02-01-17 21:21  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Super. Będę stale zaglądał.

 
02-01-17 23:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Błagam niech ktoś go wyda! Z chęcią kupię i skleję. W jednostce w której służyłem, mieliśmy takie w wersji wozów łączności i dowodzenia. Bez wieżyczki, z antenami radiostacji. Czekam z niecierpliwością i zasiadam do oglądania.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-01-17 23:35  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ciekawe, zima ledwo co się rozpoczęła, a Michał się obudził. ;-)

MTLB i o to chodzi!!!

Jeżeli zostanie wydany przez firmę która pod względem jakości druku szanuje pracę projektanta to oczywiście zakupię. Oczywiście w malowaniu polskim, nie ważne czy a'la NATO czy zielone. Dołączy do kolekcji pojazdów, które jako mechanik czołgowy teoretycznie umiem naprawić, opracowanych i wydanych na sensownym poziomie. Agatę mam, MTLB jest na horyzoncie, brakuje jeszcze WZT-1, WZT-2 i T-72. Nie mam 100% pewności, ale tam gdzie regulowałem stosunek ;-) czyli JW1955 w Chełmnie były takowe głównie zielone i jeden lub dwa łaciate.

Go, go, Michał! :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-01-17 00:27  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Udało mi się dziś jeszcze wymordować kolektory wydechowe: 
 
 
Chyba udało mi się wstrzelić z tematem :) Co do malowania to jak pisałem decyzja jeszcze nie zapadła. Wybiorę może coś z tego: 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd23d8c0b.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd2587fde.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd26e3020.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd3625f3b.jpg

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-01-17 08:24  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ten ukraiński jest *********, ale moim i chyba większości z tego forum jest polski i tego się trzymajmy :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-01-17 09:59  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak fajna rzecz że od ręki biorę bez względu na to kto wyda.Na rozstrzeliwałem tego takie masy w grach komputerowych że muszę się pojazdowi w końcu przyjrzeć z bliska. Z Answerem mi się skojarzyło że to Answer brylował w polskim powojennym sprzęcie o radzieckiej prowieniencji, ostatnio Topaz ,wczesniej różne rakiety z transporterami. A jeśli chodzi o malowanie to właśnie by się może przydało wcale nie polskie. Ciekawe by było takie chińskie malowanie pikselowe które aż się prosi do kartonu bo na plastiku to namalować nie łatwo.

Post zmieniony (03-01-17 10:04)

 
03-01-17 12:36  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. Też go kupię jak będzie wydany bez względu kto go wyda i bez względu na malowanie, ale polskie malowanie było by super.

Michał
Chciałbym natomiast małą polemikę uskutecznić w kwestii merytoryczności nazwania tego pojazdu rosyjskim. Pojazd był produkowany w Charkowie, jeśli mnie pamięć nie myli, więc na terytorium republiki ukraińskiej. Czy można go nazwać rosyjskim? Pewnie można bo i tak dla wielu ludzi rosyjski czy sowiecki (radziecki) znaczy to samo. Ja jednak nazwałbym bym go radzieckim albo sowieckim. Sam oceń moje wymądrzanie się. I tak to moje wymądrzanie się nie ma większego znaczenia.

Andrzej

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
03-01-17 13:17  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wymadrzanie wymądrzaniem, w każdym razie model zasługuje na dobre opracowanie, na dobre, zadowalające wszystkich malowanie (polskie), chociaż radzieckie i ukraińskie (konflikt w donbasie, pixel - camo) też byłoby super!

Można zawsze wydać kilka wersji w róznych malowaniach :)

No i na dobrego, solidnego wydawcę :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-01-17 14:51  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stara poczciwa kaczucha ma jeszcze obecnie zastosowanie w naszej armii, ale już po modyfikacjach:
Łącznościowy ZWD-1, jak już ktoś wcześniej wspomniał, ponadto wóz zabezpieczenia technicznego WPT MTLB MORS lub transporter minowania narzutowego TMN KROTON itp.
Moim zdaniem, to ciekawe konstrukcje, a projektowany model przez Michała, to bardzo dobra baza wyjściowa do kolejnych wersji tego wozu, a co najważniejsze w polskich barwach ;-)
Tylko Krotona trzeba wydłużyć o jeszcze jedno koło jezdne ;-)

Pozdrówka Michale i życzę powodzenia w projekcie :-)

 
03-01-17 15:45  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A ja może wsadzę kij w mrowisko i powiem, że chciałbym jakieś inne malowanie niż polskie...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-01-17 16:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prawdę mówiąc mam wstępnie przygotowane "polskie" malowanie i najprawdopodobniej takie finalnie będzie jeśli szczęśliwie pojawi się ten model w wersji papierowej. Właściwie to chyba dałoby się zrobić w dwóch malowaniach, ale wymagałoby to dodatkowych najprawdopodobniej dwóch dodatkowych arkuszy z elementami poszycia i innych elementów bo je trzeba by powielić (wszystko co powyżej gąsienic). Finalna liczba arkuszy musi być wielokrotnością 4. Ale to też ewentualny temat do rozmowy w przyszłości. Zobaczymy. Pewnie jak będę ten model malował dla siebie to otrzyma inne malowanie :) Malowanie z czysto zielonym kolorem to trochę nudne.

Z tego co się na szybko doszukałem to MTLB jest produkowany w Charkowie (teraz Ukraina), w Stalowej Woli i gdzieś w Bułgarii. Był skonstruowany w ZSRR, czyli faktycznie powinien być nazywany "radziecki” (jakoś nie leży mi używanie "sowiecki”) a nie "rosyjski”. Tutaj zgoda.

Ta podstawowa wersja MTLB jest najlepiej udokumentowana - są rysunki, dokumentacja fabryczna i eksploatacyjna, katalogi sklepowe itd. I dlatego ją narysowałem. Ponieważ jest to prosta konstrukcja i podatna na modyfikacje to są dziesiątki jego modyfikacji i wersji. Nasz Kroton czy radziecki 9A34 są bardzo ciekawe.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-01-17 23:39  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
indianscout   

Ceva w jakich latach służyłeś w Chełmnie?Mój ojciec tam był szefem 8mej kompanii w latach 1963-1977, starszy brat był oficerem na bazie szkolenia w latach 1981 do końca jej istnienia,moja mama była pracowniczką cywilną w latach 1974-1995,a ja miałem tam mnóstwo znajomych...

 
04-01-17 00:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Już został kiedyś wydany w kartonie, są na to dowody.
A że skromny, lecz poczciwy dla młodego narybku modelarskiego.
Ruskie nas ubiegli, ot czorty. Kamandiry krasawce, gruszko żercy .


--

 
04-01-17 00:18  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

I jeszcze jeden w wersji Szturm-C z jakimś radarem na dachu.


--

 
04-01-17 01:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem filtr powietrza i zacząłem sklejanie osprzętu: 
 

Żeby chwilę odsapnąć od silnika skleiłem jego osłonę: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-01-17 11:55  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

indianscout, jesień '95 - zima '97 Kompania remontowa. D-ca sk... przepraszam kpt. Półgęsek i tylko to nazwisko wyryło się w mojej pamięci innych może bym po gębie poznał.

Michał, bardzo Cię proszę, trzymaj się opcji malowania ze swojego pierwszego postu.

JaMZ, oczywiście będzie miał przewody paliwowe między pompą a wtryskiwaczami?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-17 11:55  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał,
Czy mógłbyś zdradzić jak sie robi takie ładne okrągłe nity?

Andrzej

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-01-17 23:39  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

@Endrju: do wycinania nitów używam przerobionych igieł do strzykawek. Igła jest odcięta krótko i zaostrzona od zewnątrz. Mam dobrane druciki do wypychania nitów z igły. Robię po 5-10 nitów i wypycham drucikiem.


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-01-17 10:27  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem resztę osprzętu i wszystko połączyłem razem. Brakuje jeszcze rur od kolektorów wydechowych do tłumika, ale sam silnik jest gotowy. Pewnie jeszcze dołożę później klika "przewodów", żeby wyglądało lepiej. Mój pierwszy sklejony silnik i jestem z niego zadowolony:


Teraz chyba zacznę sklejać "deskę rozdzielczą".

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-01-17 16:50  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już wygląda świetnie, a co dopiero jak ,,malunku" dostanie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-17 20:22  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Michał, ja Cię bardzo proszę nie rób smaka.
A swoją drogą,może narysujesz takiego cudaka:


--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-01-17 20:34  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Silniczek pierwsza klasa.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
09-01-17 00:15  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem ścianę osłony silnika łącznie z wentylatorem: 
 

Powstaje też "deska rozdzielcza": 
- projekt:  
 
- model: 
 

@Mrówka: problemem jest jak zawsze czas :(

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-01-17 23:55  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziś powstała tylko radiostacja: 


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-01-17 19:01  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Radiostacja R-123 jeśli się nie mylę ;-)
Pamiętam zabawę tym ustrojstwem i ciągłą walkę z utrzymaniem łączności pomiędzy BWP-kami ;-)

Tak czy siak, Twoja praca idzie w ekspresowym tempie i z dobrym efektem :-)

 
10-01-17 20:36  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
indianscout   

Ja Grab 3 Wisła jak mnie słyszysz? :)

 
11-01-17 00:16  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem główną tablicę na "desce rozdzielczej", pedały i dźwignie: 
 

Mam też gotowe siedzenia przednie: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
12-01-17 23:31  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pora było zabrać się za spód kadłuba. Na razie będą tylko oklejki wewnętrzne kadłuba. Poszycie zewnętrzne dokleję jak już środek będzie gotowy. Na początek podłoga i ściany boczne. Na podłodze są tunele i obudowy wałków skrętnych. Obudowa silnika pasuje do tuneli i otworów w dnie i boku kadłuba. Zrobiłem też tunel wału napędowego. 
 
 

Obudowa silnika i sam silnik jest na razie niedoklejony. Będą malowane osobno. 
 

Teraz kolej na kolejną drobnice z wnętrza.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
13-01-17 00:20  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ee no mistrzostwo:) twoje wykonanie i projekty ........

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
13-01-17 12:03  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał - Oj zaostrzasz mi apetyt na ten model (chyba nie tylko mnie).
Dziękuję za wyjaśnienie jak robisz nity. Metodę znam teoretycznie ale nie wiedziałem że nity robione tą metodą wychodzą takie eleganckie okrągłe. A może je kształtujesz jeszcze dodatkowo?

Andrzej

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
13-01-17 12:07  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie to wydziargałeś ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-01-17 00:09  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

We wnętrzu znajdą się siedzenia desantu, zbiorniki paliwa, filtry powietrza, akumulatory i kilka innych drobiazgów: 
 
 

Zbiorniki paliwa, siedzenia i filtr(?): 
 

Drugi filtr: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-01-17 08:13  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ten "filtr" po lewej stronie, to jak pamiętam, nagrzewnica do ogrzewania wnętrza także na postoju.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-01-17 08:29  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Powiem szczerze że nabrałem smaka na MTLB. Ale generalnie albo wypatruję answerowskiego , albo może projekt powinien miec jakieś opcje z wnętrzem lub bez. Bo jakkolwiek fajnie to wszytko wygląda to gorzej jak to przyjdzie robić. Akurat sam MTLB uważam za temat obowiązkowy ale nie do tego stopnia jestem napalony żeby się grzebać rok lub dłużej żeby dłubać drobiazg którego i tak nie będzie widać.

 
17-01-17 17:09  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Czyste wariactwo.

 
17-01-17 17:22  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
pawcio37   

Czy i kiedy będzie wydany ten model, jest jakaś szansa. Patrząc na to co widzę już bym go chciał mieć

 
17-01-17 17:38  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Michał, a może zrobisz zapisy na ten model ;-) ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-01-17 18:31  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
miro2s 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Górne zbiorniki powinny posiadać gardziel wlewu paliwa. A pomyślałeś Michale o wersji z samookopywaczem? Pięknie wychodzi ciągniczek.
Pozdrawiam
MS

 
17-01-17 18:51  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
pawcio37   

Ja bym go najchętniej zakupił nawet dzisiaj w takiej postaci jak teraz czyli czarno-białej ponieważ wszystkie modele i tak maluję.

 
17-01-17 18:59  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam piękny model się kroi, pewnie go wezmę jak będzie wydany

 
17-01-17 20:17  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Gdyby się dało kliknąłbym "lubię to" ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
17-01-17 20:47  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co do zapisów - ja jestem zadelkarowany na ten model.

Natomiast co do szczegółowości - nie zgodzę się, że tych elementów które są w środku nie będzie widać. Wystarczy model "otworzyć" i zrobić dioramę z cyklu "zabawy w parku remontowym"

Tylko trzeba będzie się uśmiechnąć do byłego dowódcy co by porobił fotki ZWD w kwestii przeróbki :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-01-17 23:20  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dzięki :)

Kolejne elementy z wnętrza to dwa akumulatory: 
 

Robienie wnętrza w przypadku czołgów to moim zdaniem trochę sztuka dla sztuki bo będzie bardzo mało widać. No chyba, że będzie zdejmowany górny pancerz, choć to wygląda trochę sztucznie. Ale w przypadku transporterów, gdzie jest dużo dużych klap, włazów i pokryw to już ma większy sens. Tak dla przykładu te dwa zdjęcia od tyłu (brak jeszcze tylnych włazów): 
 

I to są chyba wszystkie elementy z wnętrza, z jego dolnej części. W górnej jeszcze pojawią się otwory strzelnicze, klika skrzynek elektrycznych i kabli. Ale to później. Teraz muszę popracować nad częściami do komory skrzyni biegów. Są tam oprócz samej skrzyni butle (chyba z powietrzem do rozruchu i z olejem), piasty kół napędowych z hamulcami, układ sterowania i jakieś inne drobiazgi. Na renderach tak to wygląda: 
 

@miro2s: będą te wlewy. Na razie nie planuje dołączenie tego lemiesza. W wersji, którą robię tego lemiesza nie było.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-01-17 19:29  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał. Nie zgadzam się, że robienie wnętrza w takich pojazdach to sztuka dla sztuki. Takie elementy są widoczne, przez różne otwory w kadłubie. Nie wspomnę o tym, że elementy wnętrza dają możliwość wykonania scenek rodzajów w stylu "Wymiana silnika w ciągniku MTLB w warunkach polowych". A na koniec to mnie jako faceta zawsze bardzo kręci to czego nie widać.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024