FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-06-17 10:35  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Darek1207 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Ależ piknie spasowane części, powstanie wspaniały model.

Odpowiedz na tę wiadomość 

23-06-17 11:50  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Dziadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 1

- 4

Witam...
Czekaliśmy czekaliśmy i w końcu sie doczekaliśmy ;-) dobrze, że podwodniak nie został odstawiony na półkę ;-) Fajnie że relacja powróciła i z pewnością teraz nabierze już tempa ;-) prowadzisz ją czytelnie i do rzeczy wszystko dobrze opisujesz aby tak dalej.
Co do wycinania otworów przelewowych wiem, że pracy przy tym co niemiara ale na pewno uboot z wyciętymi będzie prezentował sie o niebo lepiej. Zastanawiam sie tylko jak będzie z pasowaniem tego poszycia do magicznego szkieletu wyciętego laserem ile to będzie wku.. itp hehe
Z tego co dobrze pamiętam to poszycie pokładu na pewno nie pasuje do tego wyciętego laserowo jak przyłożysz to różnicę sam zobaczysz ja miałem w granicy 1mm na stronę, może coś w tej kwestii zrobili ale nie sądzę.
Oczywiście czekam z niecierpliwością na dalszą odsłonę...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II *

W budowie "Relacje w Toku"
Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16
Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16
Ford Tfc - Modelik 8/04

23-06-17 18:42  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
QN 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9

- 3

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Ale patrząc na Twoją precyzję wykonania są raczej małe obawy, że coś pójdzie nie tak - no chyba, że wyjdą jakieś niespodziewane błędy projektu.

--
Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie: Ki-84 HAYATE,

25-06-17 00:06  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Zapowiada się ciekawie i będe sledził tą relacje z uwagą.Też mam w planach tą pozycje

01-07-17 19:37  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 4

Witam

Jakich farb używasz do retuszu?

Pozdrawiam

01-07-17 21:08  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Seba, do retuszu używam farb temperowych. Akurat w przypadku tych segmentów retusz jest śladowy bo farbą pokryte są tylko krawędzie wyciętych otworów przelewowych, końcówka kadłuba i krawędzie widoczne na drugim zdjęciu. Krawędzi segmentów nie retuszuję.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

28-10-18 21:42  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Jednak klejenie równoległe dwóch różnych modeli nie sprawdza się u mnie najlepiej. Kusiło mnie żeby po Ryan'ie pociąć jeszcze inny model ale chyba najlepiej będzie jeśli dokończę ten zaczęty. Powroty do takich często nie są entuzjastyczne bo z perspektywy czasu pewne rzeczy mogłyby być zrobione inaczej - lepiej. Mimo to zasiadłem, chwyciłem nożyk w dłoń i zacząłem dziubać. Po trzech dniach dzięciolenia udało mi się wyrezać większość otworów przelewowych w segmentach kadłuba. Sztanca biopsyjna okazała się zbyt duża do tego celu dlatego byłem zmuszony do mozolnego wycinania łuków nożykiem.

Postęp w zasadzie zerowy ale chciałem dać Wam znać, że nie zamierzam odpoczywać po poprzednim projekcie. Mam nadzieję, że od teraz aktualizacje będą zdecydowanie bardziej systematyczne.

Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (28-10-18 21:46)

28-10-18 22:16  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

I to się nazywa wejście smoka ! Planowałeś po "Rajanie" dokończyć podwodniaka ? Bo właśnie patrząc na ten wpis czuję, jakbym dowiedział się, że jednak będzie kolejny sezon mojego ulubionego "serialu". Ale do rzeczy, sztance jakiej miałeś średnicy ? Analizowałem już ten sam problem z powtarzalnością (x-dziesiąt, x-set) elementów typu "otwory" w nietypowych kształtach na przykładzie pokładu Orła. I tu nasuwa się idea jakiegoś narzędzia... No właśnie, modelarska kreatywność granic nie zna :) W tym fachu trzeba być obecnie plastykiem , rzemieślnikiem i fotografem, każda umiejętność się przydaje. Wstępnie na obrazku w myślach - stempel-wycinak. Z pociętego ostrza do skalpela i półgłówki sztancy. Niestety nie mam takiego narzędzia, aby go opisać na forum, ale myślę, że poruszenie szarych komórek w gronie forumowiczów pomoże okiełznać ten odwieczny dylemat ?

M,

--

Post zmieniony (28-10-18 22:24)

29-10-18 01:12  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

A nie było igieł lekarskich tej średnicy? Podziwiam, mi by się tak nie chciało :P
Cieszę się z kontynuacji, na pewno będę zaglądał ;)

Pozdrawiam

29-10-18 06:12  Odp: [R] U-141 typ IID z GPM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

Też mi się wydaje że trzeba było użyć zaostrzonej igły lekarskiej. Na końcach robisz dziurki a resztę nacinasz skalpelem i dużo roboty mniej.

--
Pozdrawiam!

Ukończone ORP Orzeł III, ORP Orzeł I, Wz.28, 7TP, Nieuport 11c.1 "Bebe", SGB 9 "Grey Goose", Zlin 50LS, Flak 38, Ki-61 Hien

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018