FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-03-17 01:43  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Coś się porobiło ze zdjęciami w pierwszym poście, teraz już działają ale wcześniej photobucket przywrócił mi konto do stanu sprzed kilku dni przez co wszystko co skasowałem wróciło a co wrzuciłem znikło. Na maila do supportu z kulturalnym pytaniem "WTF?" nie dostałem odpowiedzi za to zacząłem dostawać od nich reklamowy spam.

Wracając do tematu:

Kupiłem dzisiaj w końcu folię na okładki do bindowania więc mogłem powklejać okienka i skleić razem górne i dolne elementy środkowej części kadłuba. Od przodu i od tyłu wpasowane jest po jednej wrędze.



Przód kadłuba z kabiną pilotów, wszystkie te elementy musiałem pomalować po drugiej stronie arkusza na szaro żeby wnętrze nie raziło białymi ścianami.



Po kolei części składają się w zgrabny nosek.



Dopasowany na sucho do reszty kadłuba, pasuje elegancko. Zanim jednak go dokleję muszę dokończyć kabinę pilotów i wkleić ją do wnętrza przedniej części kadłuba i dopiero taki komplet złożyć razem z resztą.



W międzyczasie powstają też trzy segmenty tyłu kadłuba.

 
13-03-17 09:20  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To musi się gdzieś ukazać :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
13-03-17 10:09  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć Kuba, podglądam i pozdrawiam. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-17 21:33  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć Ostoja, podejrzewam że jest tu więcej podglądaczy tylko nieliczni piszą:)
Zabrałem się dzisiaj za oszklenie ale ze względu na trudności jakie napotkałem, wynikające z konieczności wycięcia cienkich ramek i poklejenia tego na folii, tym razem zdjęć nie będzie. Muszę to zrobić jeszcze raz z drugiego egzemplarza.

 
15-03-17 16:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja juz widzę, że w kilku miejscach trzeba dopracować grafikę na malunku orki :-/ Coś jednak poszło nie tak w miejscach łączenia segmentów. Siądę do tego na czasie.

Kuba, a może sztucznie powiększyć szerokość tych ramek? Przy uproszczeniu będzie to dopuszczalne w tej skali, a łatwiejsze w wykonaniu dla młodego adepta modelarstwa kartonowego.

PS: I chyba zapomniałem o oczkach orki :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (15-03-17 16:32)

 
19-03-17 23:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przednia szyba wklejona, ostatni element czeka na kabinę pilotów, bo potrzebny będzie dostęp od góry podczas wsuwania całego kokpitu:



I rzeczony kokpit, już z fotelami, drążkami, orczykami i tablicami:



Najtrudniejsza faza, czyli połączenie tego razem i zaklejenie daszka. Kabinę wsuwałem najpierw dołem i kiedy podłoga została przyklejona do noska a tablice przyrządów do ścian, górą wjechał sufit z górnymi tablicami przełączników. Rozwiązanie jest skuteczne ale zawiodłem trochę jako modelarz i nie jestem do końca zadowolony z tego jak ładnie to wyszło. Jak na prototyp wystarczy.



Spasowany na sucho z całą resztą:



Tylna część kadłuba:



Wyciąłem też elementy osłony silników i przekładni, już niedługo przyjdzie ich kolej.



To tyle na dziś, najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap mam już za sobą więc mam nadzieję że uda się trochę przyspieszyć ślimacze tempo.

 
20-03-17 13:25  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tak sobie też podglądam i powiem że coraz bardziej mi się podoba ten modelik. Szkoda tylko że skala taka a nie inna. Choć jak tak sobie przypominam 14PS wydaną lat temu parę w 1/33 to tam szczegółowość była porównywalna jak nie mniejsza. A tu malowanie kusi oj kusi.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-03-17 13:35  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
RAVEN6   

Kuba B - super ten model. Ja też zaapeluję, czy nie dałbyś rady przeskalować go do 1:33? Myslę, że mała szczegółowość projektu to wcale nie wada. Na rynku brakuje prostszych a efektownych modeli. A z taką ciekawą grafiką mógłby być fajny, nieskomplikowany i okazały model - w sam raz dla kogoś komu brakuje umiejętności, czasu albo cierpliwości na sklejania kabiny pilota wyposażonej w setki części....

 
20-03-17 14:04  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Tak, tak to prawda RAVEN6 wielkie brawa dla Ciebie .

 
20-03-17 16:41  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prrrrr.... Mości Panowie z pod znaku Najświętszej Maryi Panny domu niemieckiego... Nie tędy droga. Wiecie ile taki model w 1:33 zajął by arkuszy, i ile ostatecznie musiał by kosztować? To ma być model dla małych, młodych i początkujących adeptów modelarstwa, a co za tym idzie o ograniczonych funduszach. Skala 1:50 została wybrana nie bez kozery: wielkość, łatwość montażu, cena i kompromis - uproszczenia a realizm. Nas też kusi 1:33, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Kuba, pytanie: czy ja coś przeoczyłem? Bo widzę, że fotele pilotów maja inną konstrukcję. Jak coś to podsyłaj to się do polituruje pod całość ;-) A w ogóle to widać coś z tych zegarów i paneli przez okna?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (20-03-17 16:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024