FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-03-17 01:32  [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,
tym razem chciałem przedstawić Wam trochę zdjęć z budowy PŁa n/b 1001. Model jest opracowany w skali 1:50 i w założeniu ma się składać z niewielkiej ilości nieskomplikowanych części. Ma przez to być łatwy do sklejenia dla początkującego a jednocześnie graficznie dopracowany i atrakcyjny mimo pewnych uproszczeń bryły.

Jeszcze w wersji 2D:


Kilka pierwszych segmentów środkowej części kadłuba:


I spód kadłuba, charakterystyczny kształt bezredanowej łodzi:


Kabina pilotów, model można wykonać bez wnętrza, wtedy w segmentach zostawiamy niebieskie pola (widać je na drugim zdjęciu). Na potrzeby tej relacji robię wersję maksimum:


Ciąg dalszy mam nadzieję wkrótce nastąpi.

 
09-03-17 02:56  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No wreszcie ;-) A jak z pasowalnością grafiki na tym etapie? Już teraz kusi diabelnie, żeby zabrać się za klejenie :-)

PS: już mam jedno spostrzeżenie: na paskach łączących przydało by się dodać kolor, żeby w razie nierówności w pasowaniu i klejeniu nie świecił biały. Dopiero na modelu 3D rzuciło mi się to w oczy. Ale to chwila moment i się załatwi ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (09-03-17 08:25)

 
09-03-17 09:01  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Oooo a gdzie i kiedy sie to ukaże ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
09-03-17 13:27  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No ciekawy projekt .

 
09-03-17 13:50  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rozumiem,że "projekt własny"- bo nie ma znacznika...?
Bardzo ciekawe!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-17 16:59  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Co prawda nie moja skala ale zapowiada się interesująco.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
09-03-17 17:57  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Super, temat i malowanie :)
Skąd pomysł na 1:50 ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-03-17 18:15  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo ciekawy projekt , grafika też mi się podoba . Czekam na końcowy efekt .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
10-03-17 00:11  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Tak, jest to moje opracowanie (siatki) a graficznie dopieścił je jak nietrudno się domyślić po komentarzu Chopin. Skala 1:50 wynika z przyjętej konwencji przystępnego modelu dla początkujących. Jeżeli ma być mniej elementów to bryła musi być uproszczona więc lepiej będzie wyglądał w mniejszej skali. Chociaż model i tak będzie całkiem spory ze względu na duże rozmiary oryginału.

Trudno w tej chwili mówić o jakiejś dacie ukazania się modelu, mimo wszystko trochę jeszcze zostało przy nim pracy.

Chopin: pasowanie grafiki jest bardzo dobre, jak będą się pojawiać jakieś uwagi to będziemy już konsultować na maila, czy i jak poprawiać. Jeśli chodzi o sklejki to rzeczywiście gdyby były kolorowe to w przypadku powstania szpar mniej rzucałyby się w oczy, jednak z tym wstrzymajmy się chwilę bo widzę, że trzeba będzie niektóre poprawić.

 
10-03-17 07:55  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK. To czekam na znak sygnał :-) I czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony z klejenia. Zżera mnie ciekawość jak to się będzie prezentować w całości :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-03-17 01:43  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Coś się porobiło ze zdjęciami w pierwszym poście, teraz już działają ale wcześniej photobucket przywrócił mi konto do stanu sprzed kilku dni przez co wszystko co skasowałem wróciło a co wrzuciłem znikło. Na maila do supportu z kulturalnym pytaniem "WTF?" nie dostałem odpowiedzi za to zacząłem dostawać od nich reklamowy spam.

Wracając do tematu:

Kupiłem dzisiaj w końcu folię na okładki do bindowania więc mogłem powklejać okienka i skleić razem górne i dolne elementy środkowej części kadłuba. Od przodu i od tyłu wpasowane jest po jednej wrędze.



Przód kadłuba z kabiną pilotów, wszystkie te elementy musiałem pomalować po drugiej stronie arkusza na szaro żeby wnętrze nie raziło białymi ścianami.



Po kolei części składają się w zgrabny nosek.



Dopasowany na sucho do reszty kadłuba, pasuje elegancko. Zanim jednak go dokleję muszę dokończyć kabinę pilotów i wkleić ją do wnętrza przedniej części kadłuba i dopiero taki komplet złożyć razem z resztą.



W międzyczasie powstają też trzy segmenty tyłu kadłuba.

 
13-03-17 09:20  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To musi się gdzieś ukazać :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
13-03-17 10:09  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć Kuba, podglądam i pozdrawiam. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-17 21:33  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć Ostoja, podejrzewam że jest tu więcej podglądaczy tylko nieliczni piszą:)
Zabrałem się dzisiaj za oszklenie ale ze względu na trudności jakie napotkałem, wynikające z konieczności wycięcia cienkich ramek i poklejenia tego na folii, tym razem zdjęć nie będzie. Muszę to zrobić jeszcze raz z drugiego egzemplarza.

 
15-03-17 16:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja juz widzę, że w kilku miejscach trzeba dopracować grafikę na malunku orki :-/ Coś jednak poszło nie tak w miejscach łączenia segmentów. Siądę do tego na czasie.

Kuba, a może sztucznie powiększyć szerokość tych ramek? Przy uproszczeniu będzie to dopuszczalne w tej skali, a łatwiejsze w wykonaniu dla młodego adepta modelarstwa kartonowego.

PS: I chyba zapomniałem o oczkach orki :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (15-03-17 16:32)

 
19-03-17 23:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przednia szyba wklejona, ostatni element czeka na kabinę pilotów, bo potrzebny będzie dostęp od góry podczas wsuwania całego kokpitu:



I rzeczony kokpit, już z fotelami, drążkami, orczykami i tablicami:



Najtrudniejsza faza, czyli połączenie tego razem i zaklejenie daszka. Kabinę wsuwałem najpierw dołem i kiedy podłoga została przyklejona do noska a tablice przyrządów do ścian, górą wjechał sufit z górnymi tablicami przełączników. Rozwiązanie jest skuteczne ale zawiodłem trochę jako modelarz i nie jestem do końca zadowolony z tego jak ładnie to wyszło. Jak na prototyp wystarczy.



Spasowany na sucho z całą resztą:



Tylna część kadłuba:



Wyciąłem też elementy osłony silników i przekładni, już niedługo przyjdzie ich kolej.



To tyle na dziś, najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap mam już za sobą więc mam nadzieję że uda się trochę przyspieszyć ślimacze tempo.

 
20-03-17 13:25  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tak sobie też podglądam i powiem że coraz bardziej mi się podoba ten modelik. Szkoda tylko że skala taka a nie inna. Choć jak tak sobie przypominam 14PS wydaną lat temu parę w 1/33 to tam szczegółowość była porównywalna jak nie mniejsza. A tu malowanie kusi oj kusi.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-03-17 13:35  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
RAVEN6   

Kuba B - super ten model. Ja też zaapeluję, czy nie dałbyś rady przeskalować go do 1:33? Myslę, że mała szczegółowość projektu to wcale nie wada. Na rynku brakuje prostszych a efektownych modeli. A z taką ciekawą grafiką mógłby być fajny, nieskomplikowany i okazały model - w sam raz dla kogoś komu brakuje umiejętności, czasu albo cierpliwości na sklejania kabiny pilota wyposażonej w setki części....

 
20-03-17 14:04  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Tak, tak to prawda RAVEN6 wielkie brawa dla Ciebie .

 
20-03-17 16:41  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prrrrr.... Mości Panowie z pod znaku Najświętszej Maryi Panny domu niemieckiego... Nie tędy droga. Wiecie ile taki model w 1:33 zajął by arkuszy, i ile ostatecznie musiał by kosztować? To ma być model dla małych, młodych i początkujących adeptów modelarstwa, a co za tym idzie o ograniczonych funduszach. Skala 1:50 została wybrana nie bez kozery: wielkość, łatwość montażu, cena i kompromis - uproszczenia a realizm. Nas też kusi 1:33, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Kuba, pytanie: czy ja coś przeoczyłem? Bo widzę, że fotele pilotów maja inną konstrukcję. Jak coś to podsyłaj to się do polituruje pod całość ;-) A w ogóle to widać coś z tych zegarów i paneli przez okna?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (20-03-17 16:47)

 
20-03-17 22:19  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chopin mają tą samą konstrukcję, wewnętrzną stronę kartonu pomalowałem szarym akrylowym Revellem i tylko dodałem nóżki bo ich rzeczywiście na arkuszach brakowało. Zastanawiam się nad dorysowaniem jeszcze jednej części do foteli żeby nie trzeba było malować i jednocześnie siedziska będą ładniej wyglądały.

Rozumiem ciągoty do 1/33, taka skala miałaby pewne oczywiste zalety i dość praktyczne wady. Kiedy będziecie mogli zobaczyć model w pełnej krasie możemy wrócić do rozważania która skala jest najlepsza.

 
29-03-17 21:01  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szkielecik górnej części kadłuba:



Który następnie trzeba okleić kilkoma elementami. Generalnie łatwiej je najpierw wstępnie uformować, skleić razem a potem owinąć na szkielecie niż robić to pojedynczo:





Tyłek musiałem kleić jeszcze raz z drugiego egzemplarza bo pierwszy przesączyłem na krawędzi klejem-BCG-podobnym i ze stożkowego elementu zrobiła się trąbka:



Na deser nauczka dlaczego nie należy dobierać koloru retuszu pod sztucznym oświetleniem. W pierwotnej wersji mieszałem farby akrylowe przy lampce z ledową "żarówką" i wszystko było ok dopóki nie zobaczyłem tego następnego dnia przy świetle słonecznym - retusz był zbyt różowy. Więc popołudniu domieszałem przy oknie inną kompozycję barwną i tak teraz wygląda pod lampką. Balans bieli jest ok - pod lampą błyskową wychodzi tak samo. A na słońcu retusz jest praktycznie niezauważalny.



--

 
29-03-17 21:10  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Orzesz ty orzeszku... Robi się coraz ciekawiej :-) Widzę, że sam sobie poradziłeś z wlotami powietrza ;-) Nie wiedzieć czemu, mi ten element gdzieś umknął :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-03-17 23:47  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Umknął bo, o ile w ogóle był, to był na arkuszu ze szkieletem. Niektórych elementów mogło brakować i przez to też nie wszystkie są wycięte laserem.

 
30-03-17 06:38  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ładnie.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-04-17 23:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzisiaj tylko jedno zdjęcie bo już późno na pstrykanie lampą, więcej fotek z postępów zrobię i wrzucę jutro. Środkowa część kadłuba z doklejoną już na stałe górą (silniki i przekładnia). Przód i belka ogonowa nadal pasowane na sucho.



--

 
05-04-17 06:34  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba a nie mówiłem, że to będzie cudo :-D Podeślij mi brakujące części, to wyrownam grafikę do reszty.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-04-17 07:42  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie, pięknie. Orkę na burcie kadłuba teraz dopiero dostrzegłem. Trochę rażą kanciaste wloty powietrza.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-04-17 08:49  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA to jest model dla początkujących. Nie wymagaj od niego nie wiadomo jakiej detalizacji i skomplikowanego montażu. Tu najważniejsza jest grafika, która te niedobory ma nadrabiać. Ma się łatwo sklejać i ładnie wyglądać.

Jak na razie mi się bardzo podoba ;-) Choć trochę się obawiałem co z tego wyjdzie :-P Puszczę trochę farby i powiem, że mamy coś jeszcze w zanadrzu :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-04-17 22:57  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ostoja - kanciaste wloty to ten kompromis na który trzeba było pójść żeby model był stosunkowo prosty. I tak mam wrażenie że miejscami można było okroić liczbę elementów. Priorytetem dla mnie jest zawsze poprawność bryły i zachowanie proporcji, uproszczenia takie jak te wloty są w mojej ocenie akceptowalne jeżeli są świadomym wyborem i robione są z głową.

Belka ogonowa:



Gondole podwozia głównego wymagają jeszcze retuszu bo białe krawędzie mocno rzucają się w oczy, ale te wszystkie podmalówki zrobię pewnie dopiero w weekend jak będę mógł posiedzieć nad modelem przy świetle dziennym.



Widać powoli światełko w tunelu, w zasadzie to co zostało to głównie drobnica.

--

 
06-04-17 19:05  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z tymi wlotami to niech tak już zostanie, cóż mam poradzić jak jest taka "huzia na Józia". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-17 20:07  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA nie huzia na Józia, tylko my chcemy mieć maksymalnie prosty w montażu model :-) Taki Wasiakolot. Nie bądźmy tacy egoiści i dajmy coś początkującym "małymMODELARZOM", co będzie ich cieszyć, po niezbyt długim i trudnym klejeniu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-17 20:16  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model. A i sam śmigłowiec w tym malowaniu jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-07-17 22:12  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dawno mnie tu nie było.

Jak już pisałem wcześniej pozostałe do doklejenia części to sama drobnica, przy czym jest ona nie mniej czasochłonna niż reszta modelu. Łatwe ale nadziubdziać się trzeba.



Te i jeszcze kilka elementów na wspólnej fotce. I nie wyciętych jeszcze jest kilka - brakuje osi wirnika głównego, głowicy wirnika ogonowego, osłony wirnika głównego, wahaczy podwozia głównego, sonaru i takich tam.



Ponieważ Photobucket jest potwornie irytujący i w obecnym wydaniu przytłacza szambem reklamowym - znacie jakąś dobrą alternatywę gdzie można założyć konto i tworzyć swoją bibliotekę zdjęć, generować miniaturki i wrzucać na forum?

 
03-07-17 06:33  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten model jest piękny. Jakby wyszedł gdzieś nawet jako tylko 50 tka to zaraz biorę i kleję.

 
03-07-17 07:17  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Bardzo fajny model. Świetnie się prezentuje nawet w skali 1:50. Jednak mnie bardziej interesuje inny Twój projekt - Ty dobrze wiesz jaki:)

Co do Photobucketa to on u mnie już jakiś czas temu przekroczył "cienką czerwoną linię".
Przeszedłem na Postimage - https://postimage.io/?lang=polish. Powoli, ale systematycznie przerzucam moje galerie.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (03-07-17 07:19)

 
03-07-17 07:28  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Malowanie jest tak fajne że chyba nawet w tej skali się na niego skusze

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
09-07-17 20:43  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gotowe podwozie, jeszcze nie wklejam na stałe w kadłub bo jest dość delikatne i przymierzając inne rzeczy mógłbym coś uszkodzić. Zostanie na koniec. Głowica wirnika głównego też narazie powstaje osobno.



Boczne gondole z pływakami i statecznik poziomy trafiły na swoje miejsce.



Zarejestrowałem konto na flickerze ale zanim nie obczaję jak zrobić klikalne miniaturki to wrzucam jeszcze na photobucket.

 
10-07-17 21:48  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ajajajaj... Nie mogę się doczekać końca klejenia :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-07-17 01:17  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Głowica wirnika skończona, łopaty też. Pozostaje nadziać jedno na drugie:



Na ogonie znalazła się przekładnia końcowa wirnika ogonowego:



I gotowe wszystkie cztery golenie podwozia. Przednie musiałem poprawić bo początkowo zrobiłem je na papierze 80g i wyszły zwyczajnie za cienkie:



I taka ogólna fotka modelu który jest w zasadzie gotowy. Pozostaje tylko polakierować błyszczącym akrylem żeby nieco chronił druk, sprawdzić trzy razy czy niczego nie brakuje, czy wszystko jest wyretuszowane, sprawdzić spisaną listę błędów i poprawek czy wszystko jest już poprawione i takie tam:



Galerię z prawdziwego zdarzenia wrzucę i dodam znacznik [G] jak będę miał chwilę na zrobienie zdjęć w plenerze. Przygotowałem sobie podkład który muszę wydrukować i znaleźć jakieś dobre miejsce które da odpowiednie tło. Stojankę wzorowałem na zdjęciach z Google Maps bazy lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni.



Google Maps - Gdynia Oksywie

Na koniec mały spoiler co czeka następne w kolejce, relacja już wkrótce.



Dziękuję wszystkim kibicującym że dotrwali ze mną do końca (ile można kleić model 1:50??).

Kuba

 
17-07-17 21:59  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękny model, gratuluję, a ten spoiler to też w 1:50?

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
17-07-17 23:49  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

TRH tak ;-)

Kuba B jesteś wielki :-) Wreszcie się doczekałem :-D To teraz czekam na listę poprawek i... do wydawcy ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-07-17 01:57  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki, dzięki, jeszcze zanim dotrzemy do etapu "do wydawcy" muszę skleić ten spoiler a jak widać moje tempo nie jest oszałamiające. Chociaż jak o tym pomyślę to fajnie by było mieć oba gotowe na Przeciszów, tym bardziej że w tym roku mam po raz pierwszy tak naprawdę blisko i brak argumentów za tym żeby się nie zjawić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024