FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-02-17 20:12  [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wiernych kibiców i Gekonów !!!

Wracam z modelarskiego niebytu spowodowanego moim trybem życia - trybem "powsinogi"
Tradycyjnie okładka na Góðan Daginn



i pomoce zakupione z wycinanką



Tematem znów będzie prototypowy druciak bez drutów , zbudowano aż dwie sztuki . Autor - M. Pacyński przedstawia prototyp oznaczony numerem 2209/18

Jest to pierwszy Albatros z silnikiem birotacyjnym Siemens-Halske Sh III
Ciekawostka : wyczytałem że silnik birotacyjny, opatentowany został przez inżyniera H. Brzeskiego w 1916 .
Jest on odmianą gwiazdowego silnika rotacyjnego, w którym cylindry z tłokami oraz karter ze śmigłem wirują w jedną stronę, a wał korbowy w drugą (dzięki zamocowanym do kadłuba satelitom ). Miało to minimalizować moment żyroskopowy



Kariera tego Albatrosa była rzekłbym - błyskawiczna .
10 czerwca 1918 podczas lotu pokazowego w czasie drugiego konkursu samolotów myśliwskich, mającego zdecydować o przekazaniu samolotu do produkcji seryjnej, rozbił się podczas lądowania.
Powodem katastrofy były nadmierne wibracje od śmigła i źle skonstruowane podwozie.
Pomimo niepowodzenia i braku zamówień firma Albatros kontynuowała prace nad tym samolotem i kolejny egzemplarz o numerze 2208/18 też nie odniósł sukcesów, ale dzięki zastosowaniu czterołopatowego śmigła i podwozia o krótszych goleniach ukończył lot próbny udanym lądowaniem.

Foty oryginału - pokusze się chyba o waloryzacje w postaci tego drewnianego koziołka :)



Ok , tyle o karierze samolotu . Teraz pora na karierę modelu i wytłumaczenie " niebytności "
Budowę zacząłem od silnika będąc na wygnaniu w Berlinie . Skrzynię z modelem , materiałami i z narzędziami zapakowałem do bagażnika i po 500 km wypakowałem .
Kolejne 500 km przebył po tygodniu , kiedy wracałem niezadowolony do domu .
Znów wypakowałem skrzynię w domu i dostałem info o kolejnym kontrakcie , tym razem dalej .
Wszystko co najbardziej potrzebne udało mi się upchać w tej skrzynce



która zajęła 1/3 walizki i w auto i do Warszawy ( 300 km )
Troche ze strachem odprawiłem walizkę na lotnisku i druciak tym razem przeleciał już kolejne 3000 km .
Wreszcie tu na miejscu udało mi się ogarnąć " stanowisko modelarskie "



i wystartowałem wreszcie z silnikiem po mojemu :)



Wiem że nie bardzo jest się czym pochwalić , ale to logistycznie skomplikowana jest bardzo relacja z budowy :):)
Teraz dzień wolnego wiec będzie progres mam nadzieję

A za oknem mam to i dziennie świerzy śnieg , dużo śniegu :)



Pozdrawiam z Keflaviku
Cider

--

Post zmieniony (11-04-17 01:38)

 
26-02-17 21:30  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No to w zasadzie komplet widzów , kolegów od druciaków już mam .
Będę się starał teraz regularnie Was karmić :)

TRH - Dzis wyszło że jednak nie wszystko spakowałem do tego kuferka :) Brak lakieru bezbarwnego , cienkiego drucika miedzianego , a pewnie po drodze jeszcze coś wyjdzie
Będę chodzić , szukać i zbierać znów różne dziwne przedmioty :)

Ryszard - to niejedyna pozycja tego autora , mam tu ze sobą jeszcze "Siły powietrzne w I wojnie Swiatowej " ( aktualnie czytam ) a w domu kontynuacje o polskim lotnictwie w latach 20-39 .
Tego karalucha to mi dosłownie wyczytałeś w myślach , tez go tak nazwałem :):)

NyFu - wycinanka leciała ze mną jako bagaż podręczny więc chyba się nie dowiemy niczego o wpływie temperatury luku bagażowego na modele kartonowe :):)

Mariusz - zwyczajowo Dziekuję , a powodzenia Tobie więcej życzę :)

Dziś niedziela i wolne od pracy miałem , ale nie od KARALUCHA
Spędziłem parę godzin na krześle (!!) , bo fotel z foty wygodny co prawda ale do wypoczynku bo do modelu budowy za niski .

Dzisiaj tematem był kokpit . Trochę zmian wprowadziłem , ale to tylko po to by go uplastycznić , bo fot oryginału nie ma nigdzie :(
Może to i dobrze bo wtedy szybciej idzie budowa :)

Fotki z wykonu



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-02-17 21:28  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Hmmm ... no dobra konstruktywni krytycy :)
Moja euforia opadła :) Zaczynamy kawalerkę od nowa .
Będą nowe pasy , wolant i coś jeszcze w oparciu o fotki kokpitów Albatrosów ( dzięki Ryszard )
Jestem na etapie zbieractwa teraz . Dzisiaj już zlokalizowałem w pracy lakier bezbarwny w sprayu i stare kable :)
Gorzej będzie z retuszem . Ale i to jakoś ogarnę .

--

Post zmieniony (27-02-17 21:36)

 
28-02-17 21:52  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wydanie drugie , poprawione :)



Endrju - może dołączysz do druciakorobów ? A siadaj chłopie centralnie i z rozmachem , tylko nie zasłaniaj Mariuszowi i Ryszardowi :)
U nich więcej się napodglądasz :)

Zbin - niestety nie pomogę Ci bo go nie kupiłem a mam zamiar ten lakier "pożyczyć" od islandzkiego pracodawcy w którymś momencie :)
W polsce też jakoś zakupiłem poliuretanowy połysk

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
01-03-17 22:06  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

:):) Ale tu tłok w relacji ?!?!


Endrju - Wiedzy nigdy nie za dużo . Chętnie sam czytam informacje dotyczące samolotów z tego okresu . Nie zaśmiecasz więc wątku a wręcz przeciwnie , wzbogacasz go i robisz bardziej ciekawym .

Ryszard - Ty wiesz , że nie urwę bo kto by mi pomagał w moich wykonach :)
ps. Skąd masz to zdjęcie frontu KARALUCHA ?
Szukałem w całym internacie i nie widziałem ?

Lukasz ja tez patrze sobie na Twoje wykony :)

Rafael - KARALUCH intryguje swoja brzydotą , nieprawdaż ?

noker - co mnie pognało do Keflaviku ? Tęsknota za przeczystym , dziennie świeżym śniegiem i brakiem SMOGU , widok obserwowanej właśnie zorzy polarnej TO TUTAJ MAM , ale i patologia rządzących , robienie z nas idiotów przez idiotów , farmazony polskich polityków i ....... TEGO TU NIE MAM :):):):)

A po prawdzie to oni tu szukali fachowca od spawów , a ja godziwej kasy za moją robotę i póki co wszyscy jesteśmy szczęśliwi .
Jest czas pracy żeby był czas nieróbstwa po powrocie do kraju :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
01-03-17 23:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ryszard zauważyłem że to drugie zdjęcie pokazuje tego Albatrosa który wylądował . Ale to pierwsze to mój .
Ciekawa ta Twoja metoda szukania - muszę ją wprowadzić w życie

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-03-17 22:13  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

Pora obudować to co zbudowałem :)

Zastanawiam się czy nie można było zadrukować tej szarzyzny poszycia wewnętrznego pomiędzy wręgami B i C drewnopodobną ?
Trochę kulawo to wygląda skoro na zewnątrz sklejka drewniana :)
Na szczęście udało mi się zaoszczędzić dwa kawałki drewnookleiny z części nr 3 ( drewniana kratownica wewnątrz kokpitu ) i sytuacja uratowana .
Zdecydowałem się odciąć naddatki-łączniki poszycia i wzmocnić dodatkowo paskami kartonu dolny przód KARALUCHA , będą tam osadzone dzwigary i zawieszenie .



Za oknem nadal biało :) ale już czuć wiosnę :):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
04-03-17 20:20  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem
Kolejny krok do przodu .... odwłok KARALUCHA już jest :)
Bałem się tego kadłuba , jest po części można powiedzieć segmentowy . Całe górne pokrycie to panele które trzeba jakoś pokleić do kupy na wręgach ( nie obyło sie bez szlifowania ). Jak pamiętacie w MoSie mi to średnio wyszło . Tu juz widać postep :)



Mam jeszcze jedno a w zasadzie dwa pytania do znawców tematu
Na zdjęciu oryginału zaznaczyłem pewny element wystajacy z tyłu kadłuba ( co to ? ) jak i linkę wychodzącą od mocowania golenia podwozia w kadłubie i biegnącą do ..... ?


--

Post zmieniony (04-03-17 21:00)

 
05-03-17 13:02  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , bardzo Ci dziękuję . Powieliłeś moją opinię :)
Wolne dziś i pora pojechać gdzieś coś zobaczyć , łyknąć tlenu by potem z rozkoszą zasiąść do KARALUCHA :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-03-17 21:19  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem
Ryszard mail poszedł .
Wydaje się to dziwne ale może znakowano malejąco w przypadku tych dwu samolotów .
Sam Autor wycinanki też chyba lekko się zaplątał bo zaprojektował numer 2209 , a niektóre części i sam rysunek montażowy dotyczą 2208

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-03-17 23:46  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Z wszystkiego Ryszardzie tego jeden wniosek wyciągam : Kiepski bardzo ze mnie historyk śledczy :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
09-03-17 23:51  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie
Śnieg topnieje już powoli , ja nabrałem tlenu , zobaczyłem jezioro z wylanym mlekiem



jak i wielki podziemny czajnik



no i zabrałem się z powrotem do mojego KARALUCHA

Nie jestem do końca zadowolony z łącznika statecznika pionowego z kadłubem , nie wyszło mi .
Za to wykorzystałem spray firmowy i zabezpieczyłem kadłub i stery na błysk :)





Teraz pora podorabiać detale kadłuba
Pozdrawiam wszystkich z Islandii :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
10-03-17 19:40  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

Małe sprostowanie - wytłaczałem także dolną powierzchnię i boki steru pionowego ( nawet łączenia płyt kadłuba ) . Tyle tylko że nie zrobiłem tego tak mocno i nie podklejałem cienkimi paskami kartonu jak na górnej powierzchni.
Już przy fokkerze przyjąłem zasadę że dolne powierzchnie materiału na skrzydłach jak i pionowe niejako zwisają i nie opinają tak mocno żeber .
Nie widać tego aż tak wyraznie na fotografiach ale musicie mi uwierzyć niejako na słowo .
Jaki sens miało by robić robotę tylko do połowy :)

Ryszard- licze na to że ktoś wyda kiedys serdelka !! Chcę go mieć !! Już teraz poluje na okazyjnego Martina K III Kitten

Endrju i Piotter - nie bardzo rozumiem o co kaman z tym ekstrawaganckim malowaniem ?
Chyba jestem jakiś czeski :)
Zabrałem tylko jeden model , ale kolejny druciak już tu leci pocztą lotniczą
Zastanawiam się tylko jak zabiorę do domu tę moją eskadrę ?

Mariusz - mucha powiadasz ? Tez ciekawe skojarzenie , a najważniejsze że pieszczotliwe :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-03-17 18:45  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Endrju ja uważam ten samolot za bardzo mało ekstrawagancko pomalowany
Nieważne , gdzieś się pogubiłem przy czytaniu chyba , albo nie umie czytać ze zrozumieniem :)
Lepiej dla mnie , dla Was i dla ogółu będzie jak zajmę się budowaniem druciaków a nie rozprawami na ich temat :):)

Piotter miejmy nadzieję że ktoś , kiedyś się pokusi o wydanie tego biało-czerwonego albatrosa jak i wielu innych jeszcze bardziej "ekstrawaganckich" perełek na półkę.
Swoją droga gdybym był mądrzejszy z komputera to może jakoś by to można ogarnąć skanując arkusz wycinanki i nanosząc nową grafikę !
Albo jeszcze inaczej - muszę poszperać za znajomymi z graficznym talentem

Ryszard , czyli wynika że dolne i boczne płaszczyzny powinny być słabiej wytłoczone ?
Tak to rozumie mój umysł spawacza :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
12-03-17 00:11  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy druciakoroby :)

Dzis trochę wcześniej skończyłem prace i zabrałem się za podwozie .
Najpierw jednak fota która wyjaśni co nie co :)



A teraz o dzisiejszych zmaganiach .

Początkowo miałem wykorzystać części podwozia zaprojektowane przez pana Marka , ale odkryłem kolejną niespakowaną rzecz - mianowicie farbkę szarą którą mógłbym retuszować krawędzie goleni .
Myślałem i tak o tuningu zawieszenia , więc zdecydowałem się pójść trochę w kierunku modeli Ryszarda i wykonać je w całości bez kartonu :)
Za budulec posłużyły mi aluminiowe druty spawalnicze pożyczone z pracy oraz wyprute z kabli wszelakich
Z drutu 2,5 mm wygiąłem golenie i papierem ściernym wyprowadziłem do przekroju soczewki .
Zaimprowizowałem też amortyzatory sznurowe ( nie wiem czy takowe posiadał ) ale mój KARALUCH ( mucha ) już ma :)
Nie ma kółek niestety i chyba nie będzie prędko bo nie mam wspomnianej już szarej farbki . Chyba że nikt nie zaprotestuje przeciwko czarnym oponkom :)

No koledzy moi : Tyle i aż tyle :):)





Jutro wolne - niedziela i będzie się działo !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
12-03-17 21:57  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No nie umie , z czym Wam się to kojarzy :)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-03-17 00:01  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Minęło parę dni , w czasie których przeobraziłem nakrycie głowy rebeliantów z gwiezdnych wojen w osłonę silnika :)
Zlokalizowałem już szary farbę podkładową do stali - robią się więc już oponki i symultanicznie struga się już śmigło .
KARALUCH ( mucha ) coraz bardziej fascynuje sylwetką , ahh.... no i jest tez i świeży śnieg za oknem :):)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
17-03-17 00:16  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Podoba mi się , że Wam się panowie podoba

No nie dogodzisz , normalnie ....... nie dogodzisz :)
Mariusz, a teraz ?
Bo jak nie to muszę większe tło zorganizować żeby z dalsza focić :)
Kółka tymczasowo pomalowane podkładem antykorozyjnym i zamontowane bo coś się nie umie do nich przekonać



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
17-03-17 22:19  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , ale tu o to chodzi że na tej Islandii nic się nie dzieje w polityce . NNN . A może i się dzieje ale na szczęście ja nie znam jeszcze islandzkiego i o tym nie muszę słuchać ani czytać :)
Ciekawostka : Ostatnio znajomy Islandczyk pokazywał mi gdzie normalnie mieszka bodajże normalny premier który normalnie sam odwozi dzieci do normalnej szkoły , normalnym rowerem albo normalnym samochodem jak normalny człowiek.
Nie wiem tylko czy mnie czasem w konia nie robił jako Polaka :)
Może coś tam czytał albo oglądał o naszym przewspaniałym normalnym kraju i jego normalnych politykach , normalnym rządzie i normalnych przedstawicielach którzy tez przecież jezdzą normalnymi limuzynami ? No i o normalnym szeregowym prezesie z drabinką i normalnym narciarskim mistrzu świata prezydentów :)

Już pożyczyłem z pracy kilka papierów A4 do drukarki i jakoś je posklejam do kupy , a plakatów wyborczych mam nadzieje nigdy tu nie znalezć :)
Po prostu pracować i kleić modele w błogiej nieświadomości politycznej :)

ps . Może powinienem jeszcze póki czas przestać zgłębiać ichni język :):):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
20-03-17 00:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy Druciakotwórcy i nie tylko .
Kolejny element gotowy ... no prawie gotowy .
Po wykonaniu przyszła refleksja , jak ten kołpak był zamontowany ?
Wyciąć otworów wokół łopat śmigła się nie da niestety bo się to wszystko rozpadnie w cholerę . Pozostanie chyba tylko delikatnie czarnym zamarkować
Tak czy siak : Mała rzecz , a cieszy :)




--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-03-17 00:54  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie
Kontakt z Wami to jak nałóg - nie mogę go sobie odmówić :)

Mariusz masz rację - lepsze wrogiem dobrego i nie będziemy sobie robić pod górkę z kołpakami i szprychami :)
Twoje obawy są słuszne , ale mam takie przeczucie że jakoś upchnę silnik w te osłonę . Zresztą zobacz sam . Na fotkach jest już ledwo dostrzegalny blok silnika .



Swoja drogą rodzi się pytanie o sens wykonywania całego silnika w 100 % jak zamierzam . Zniknie on w czeluściach osłony i kołpaka . Widoczne w całości z deklami i dzwigienkami zaworowymi będą zaledwie 3 - 4 cylindry od spodu .

Ryszardzie dzięki za fotki . Trochę za póżno już jednak bo nie robiłem całego śmigła , łopaty są przyklejone do kołpaka . Mogłem pomyśleć wcześniej i wykonać całe śmigło , a kołpak zamontować na nim :(

IJN-ie Łukaszu :) To jest zwyczajna Pactra Alu którą zapakowałem do skrzynki :)
Nakładana pędzelkiem - dwie warstwy i po wyschnieciu polerowana chusteczką hig.
Nastepnie warstwa bezbarwnego itd itd aż do efektu który zadowala :)

Czarny Kocie - dziękuję :)

Jeszcze gwoli uzupełnienia jak doszło do zmian widocznych powyżej , czyli dolnych płatów :):)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
22-03-17 23:38  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Łukasz nie rób tego , koncentruj się na M-S póki co :)
A masz go tam u siebie w kolekcji ?

Ryszard - teraz to już nie mam odwrotu , niejako zobligowałeś mnie do tego żeby cały zrobić :)
W kwietniu wracam na chwilę do kraju i bardzo chciałbym KARALUCHA zabrać skończonego :)

ABC - przy osłonie i kołpaku motywowałem się estetyką a nie możliwością dobijania :)
Mam SSa z Questa (1:33 ) i brałem go pod uwagę przy pakowaniu
Co do warunków , to nie zgodziłem się na współtowarzystwo i mieszkam sam w pokoju coś jakby hotelowym . W kuchni-świetlicy toczy się życie towarzyskie , ale ja go nie potrzebuje.
W firmie w której pracuje , to ja i jeszcze 3 rodaków niejako przecieramy szlaki .
Na razie jest OK i obie strony się cieszą z współpracy :)

A za oknem znów biało :):)

ps. Ale druciaków na forum !! Normalna epidemia prawie że :):)

--

Post zmieniony (22-03-17 23:40)

 
23-03-17 23:56  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Koledzy Druciakotfurcy
KARALUCHA ciąg dalszy :)
Zastrzeliłem płaty i odkryłem pierwszego poważnego " babola " Szkoda , bo dotychczas wszystko było zaprojektowane OK
Miejsca na dolnych płatach wyznaczone przez Pana Marka do montażu zastrzałów niekoniecznie pokrywają się z długością tychże .
Łukasz może Tobie warto będzie to przerobić w pliku przed drukowaniem ?
Jak wrócę , spróbuję to uratować-retuszować albo po najmniejszej linii oporu - postawie na trawce i przykryje szkłem jako projekt zamknięty i nie będę na nie zwracać uwagi :)
Zastrzały pooblepiałem paskami taśmy alu i dodałem naciągi od osłony do zastrzałów.



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
24-03-17 20:14  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czarny kocie :) - dzwigary będą montowane na końcach zastrzałów tak aby powstała przerwa miedzy nimi a poszyciem jak w oryginale .
Zgadzam się z Tobą i Mariuszem że zastrzały są prawidłowe , może nie zbyt dokładnie wyraziłem to w poście .

Mariusz - mnie normalnie urzeka jego nietypowa uroda ! Ktoś , gdzieś napisał , że był to jeden z piękniejszych myśliwców I WŚ i podpisuje się pod tym stwierdzeniem "oboma rencoma mymi"

Bizon cieszy mnie to , że mogę Ciebie też uprzedzić
A może autor mógłby wysłać Ci plik z płatami dolnymi do poprawienia i wydrukowania ?
Panie Marku , co Pan na to ?

Ryszard - zrobiłem dziurki montażowe niejako na pewniaka jeszcze przed kształtowaniem płatów bo jak pisałem wcześniej wszystko pasowało świetnie dotychczas .Co do poprzecznych rurek w podwoziu to szukam odpowiedniej grubości drutu i wymienię

And - takie to proste w porównaniu z Twoimi wykonami :)

Dzięki Wam Koledzy za komentarze - motywują !!

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
02-04-17 12:09  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kolejny element przybył :)
Strasznie się namęczyłem przy budowie szkieletu tego płata .
Koniec końców, finalnie powstał produkt :)


.

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-04-17 23:21  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , jakbyś Ty poznał tajniki tego retuszu .... to byś się zaśmiał ze śmiechu :):)
Nowe fotki powiadasz ?
Mówisz i masz :):)



Łukasz , jakbyś Ty wiedział o tym płacie to co ja wiem ...... to byś się zapłakał z płaczu :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
04-04-17 22:00  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie "Druciakotfurcy" i nie tylko :)

Mariuszu , Ryszardzie , Andrzeju , kolego Borowy no i Łukasze IJN i B_C - czuje się trochę jak oszust !
Wszyscy Wy tak chwalicie te kaemy , a ja ich nie zbudowałem z tego co wydał autor tylko po prostu budując Pfalza bezskutecznie naprodukowałem tych chłodnic w cholere i z żadnej nie byłem zadowolony bo któraś "fasolka" zawsze się delikatnie przesunęła lub karton nie wytrzymał . Wtedy wiec postanowiłem zamówić z 6 zestawów z KK i te dwie sztuki są tego wynikiem .

Co raz bliżej końca , coraz bliżej końca ..........
Jeszce tylko 2 elementy , galeria końcowa i pakuje mojego KARALUCHA do pudełka po butach roboczych i zabieram do kraju :)
Pozostały niecałe 2 tygodnie !
Może jak dobrze pójdzie to jeszcze przed wylotem zacznę kolejny projekt ( bez Spandałów tym razem )

Dzieki tym fotkom widzę , że sprawa retuszu jeszcze nie skończona a KARALUCH sylwetką mnie powala !




--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
05-04-17 20:37  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ryszardzie wal śmiało .
Może jeszcze sie coś da wycisnąć z tego :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
05-04-17 21:04  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz przeoczyłem to jakims cudem i jesli pisałeś o żubrze to nie komplikuj sobie życia . spotkamy się prędzej czy pózniej

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-04-17 21:01  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy magicy od kartonu
.
Uważam , że nie ma tematu .
Wierzę , że wszyscy mamy dobre intencje .
Endrju dostaje ode mnie forumowe SREBRNE USTA :):) ( trójkowe wygrał Suski )

Jeśli się uda , to może w Oświęcimiu pokaże swoje druciaki .
Czerwiec daleko ale kombinuję tak żeby się pojawić w kraju ( w zeszłym roku byłem )
Czas pokaże, bo loty do tanich nie należą a i roboty nie brakuje .

Cieszę się że model wzbudza pozytywne wrażenie.
Silnik już prawie , prawie :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
09-04-17 21:54  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Udało się w końcu posklejać do kupy ~ 400 krążków i parę drucików
Cała ta robota teraz elegancko zostanie zakamuflowana w osłonie silnika i zasłonięta dodatkowo kołpakiem :):)



Pozostał jeszcze jeden mały element i kończymy przygodę z KARALUCHEM :(

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
10-04-17 23:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy Druciakotfurcy :)

Marek cieszę się że istniejesz jeszcze :):)
No normalnie muszę się ustosunkować do wpisów , podjąć rzuconą rękawicę :)

Co do ruchomych elementów - silnika , kółek , sterów , wolanta itd...itd
Świadomie tego nie robię bo moje modele lądują pod szkłem na imitacji trawy i tylko sobie na nie patrzę i rozpamiętuje babole . Moim celem jest sam model .
Niemniej nie znaczy to , że kiedyś nie pokuszę się o ruchomy silnik i śmigło . A więc jeśli to nastąpi to będzie to na pewno silnik i śmigło samo sobie , bez samolotu - ot taki model z ruchomymi bajerami i w skali większej niż 1:33 żeby miało to sens.
Co do ekspozycji silnika , to nosiłem i noszę się z takim zamiarem przy praktycznie każdym modelu , ale .... no właśnie zawsze jest jakieś ale :)
W tym konkretnym przypadku KARALUCHA - ale nie ma to sensu bo nie mam żadnych fotek żeby odtworzyć wnętrze i to co pod osłoną silnika , a przecież nie zaprezentuje pomalowanego płaskiego kawałka tektury.
Jest jeszcze (znów) kwestia skali samego modelu .
Już raz zbudowałem Triplane z modelika w 1:25 a ponieważ był to chyba pierwszy mój model z czasów jeszcze przedkonradusowych wiec go już nie ma :)
Jancio go pamięta - był świadkiem toczenia osłony silnika na tokarce : )
Jest za to postanowienie , żeby wykonać go jeszcze raz z wykorzystaniem wszystkich moich i Waszych umiejętności i wiedzy .
Jeśli chodzi o naciągi i śruby rzymskie , to wykonałem je z drutu 0,15 mm i bez lupy ( nie ten poziom jeszcze ) i były mimo wszystko nienaturalnie wielkie w odniesieniu do reszty .
Spójrzcie na fotki oryginału , one są tam ledwo widoczne i myślę że w rzeczywistości były tak małe że nie sposób sensownie je odtworzyć w 1:33 poza kropką wikolu i srebrną farbką.
Następny mój wykon będzie polem do popisu w dziedzinie naciągów i na pewno będę pełnymi garściami czerpał od Was wszystkich :):)

Wszystkim Wam dziękuję jednak za cenne uwagi ! Gdyby nie one nadal bym toczył osłony na tokarce , nie waloryzował , nie retuszował krawędzi , nie strugał śmigieł itd itd ... i nadal odliczał części które jeszcze zostały i wk.... się czemu jeszcze ich aż tyle zostało :):)

A teraz pora wreszcie usiąść do KARALUCHA i ozdobić go ostatnim elementem a następnie obfocić i zapakować w " pudełko po butach roboczych " :):)

Pozdrawiam Was wszystkich z deszczowo-śniegowej Islandii

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-04-17 01:03  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Jakoś tak mnie wzieło i to już koniec budowy KARALUCHA .
Nie mogłem się też powstrzymać i wziąłem aparat do ręki , bo jutro po pracy na islandzki i wracam po 20 dopiero :)

Po raz drugi dziś dziękuję Wam wszystkim koledzy "Druciakotfurcy" za pomoc w wykonie i konstruktywne uwagi !

Panie Marku dziękuję za dobrze zaprojektowany model PIĘKNEGO MYŚLIWCA oraz pomoc i uwagi . Jak zauważył Ryszard , a ja już nie zauważam - pomyłka zginęła w tłumie :)

Pora wiec na galerię i kolejny model który już niecierpliwie czeka , bo mam wenę straszną i głowę pełną pomysłów co do jego wykonania.

Teraz opuszczę na jakiś czas MPModel i zabiorę się za projekt Pana Macieja Herbuta który jakoś miesiąc temu dotarł tu do mnie z domowych zbiorów pocztą

ps. Nie pytajcie co się dzieje za oknem :):)





--

Post zmieniony (19-08-17 00:42)

 
13-04-17 10:52  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Cieszy mnie , że nie tylko ja się cieszę z KARALUCHA :)

Do grona wiernych kibiców - Dzięki za doping !

Do Mariusza - nie GPM a Answer-ModelArt

Już pracuję nad tym , żeby nie było nudy w temacie :)

Do zobaczenia "ladachwila"

ps.KARALUCH gotowy do lotu :):)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-04-17 21:09  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem . Nie obiecuję , ale może jak w zeszłym roku i w tym się uda też .
To tam kupiłem tego KARALUCHA :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-04-17 17:56  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

KARALUCH Z KRZYŻAKAMI:)



Post zmieniony (19-08-17 00:44)

 
18-04-17 19:03  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , chciałbym móc kiedyś napisać to samo pod zdjęciem Twojej :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-04-17 20:13  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Namiastka zaledwie :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
20-04-17 11:23  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy Magicy Modelarstwa

Wszystkim bardzo dziękuję za pozytywne przyjęcie KARALUCHA i motywacyjne wpisy
Jestem pewien , że pod galerią kolekcji każdego z Was mógłbym napisać co najmniej to samo co Wy pod moją.
Zapewniam , że moja kolekcja bedzie rosnąć w siłe :)
Biorę tę chordę KRZYŻAKÓW na Oświęcim :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-04-17 07:01  Odp: [R/G] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Zgadzam się z Tobą Mariusz
To może na Grunwaldzką wystawę jakąś ... ?
:):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024