FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
07-04-17 18:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wielce ciekaw jestem Tomek jak skomentujesz wpis "Endrju" :
"a to jak wykonane nie ma większego znaczenia"
"Jeden kaem w te czy w tę stronę. jaka to różnica"
"Model jest piękny i tylko to się liczy" (tzn. co ?)
Mój komentarz - "bez komentarza" :-)

 
07-04-17 18:45  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard. Może to moje nie bardzo fortunne sformułowanie. Pisząc tak chciałem przekazać myśl, że model jest przepiękny i nawet jeśli gdzieś Tomek zastosował jakieś ułatwienia to dla mnie nie ma to znaczenia.
Tomek. Jestem pełen podziwu dla Twojego kunsztu. Absolutnie nic niestosownego nie chciałem przekazać. Przepraszam jeśli mój żartobliwy ton został odebrany inaczej.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
08-04-17 21:01  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy magicy od kartonu
.
Uważam , że nie ma tematu .
Wierzę , że wszyscy mamy dobre intencje .
Endrju dostaje ode mnie forumowe SREBRNE USTA :):) ( trójkowe wygrał Suski )

Jeśli się uda , to może w Oświęcimiu pokaże swoje druciaki .
Czerwiec daleko ale kombinuję tak żeby się pojawić w kraju ( w zeszłym roku byłem )
Czas pokaże, bo loty do tanich nie należą a i roboty nie brakuje .

Cieszę się że model wzbudza pozytywne wrażenie.
Silnik już prawie , prawie :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
09-04-17 21:54  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Udało się w końcu posklejać do kupy ~ 400 krążków i parę drucików
Cała ta robota teraz elegancko zostanie zakamuflowana w osłonie silnika i zasłonięta dodatkowo kołpakiem :):)



Pozostał jeszcze jeden mały element i kończymy przygodę z KARALUCHEM :(

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
09-04-17 22:05  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uu... Pięknie!
Widzę, że fajnie zaakcentowałeś śruby rzymskie w nielicznych naciągach...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-04-17 22:26  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie !
A i widzę, że w stelażu podwozia zmieniłeś linki na rurki (tzn drut).
"... zostanie zakamuflowana..." - się nie przejmuj. Ty i My wiemy co i jak !

 
10-04-17 07:01  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Świetny silnik:)
Ładnie wszystko wygląda:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
10-04-17 11:06  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tak sobie (od początku) po cichaczu podglądam i podziwiam. Model wygląda bardzo efektownie chociaż śruby naciągów mogły by być nieco lepsze. Miałem też do końca nadzieję, że zawalczysz o to by silnik był widoczny jednak w całości pomimo osłony, bo jak wiesz taka możliwość istniała. Nie twierdzę, że gdybym to ja robił tą maszynkę to dał bym radę, ale na pewno bym spróbował. Jako,że silnik jest rotacyjny to przy obrocie można zobaczyć go w całej krasie..... Tak wiem,wiem, kręcił się odwrotnie do kierunku obrotu śmigła. Tomek jesteś "technicznym facetem"potrafiącym znacznie więcej niż origami i wykonanie paru satelitów na wale z pewnością nie jest poza Twoim zasięgiem. Taka zabawka to spore wyzwanie, ale efekt jaki mogłeś w ten sposób uzyskać był by rewelacyjny. (Czujesz jak było by pięknie! Śmigło sobie w jedną,a motorek w przeciwną)
Niedawno skończyłem budowę silniczka do swojego latadełka, ale to zwykła gwiazda, wiec takich "fajerwerków" też nie ma. Pozdrawiam serdecznie.

 
10-04-17 15:00  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przeczytałem z dużym zainteresowaniem Twój wpis "mares".
"...ale efekt jaki mogłeś w ten sposób uzyskać był by rewelacyjny. "
Może i tak ale nie sądzę by ktokolwiek widząc obracające się śmigło i silnik określił kierunek obrotu łopat i silnika.
Zrobiłem w modelu Caudrona G.III obracający się silnik wraz ze śmigłem w jedną stronę - w lewo. "Napęd" daje suszarka i nie sposób określić w którą stronę się obraca śmigło i silnik

Bez skomplikowanego systemu przekładni i silniczka (zamontowanych w modelu) rozdzielenie obrotów jest niemożliwe i na dobrą sprawę cała ta "zabawa" jest zbędna (tak uważam).
" ...że zawalczysz o to by silnik był widoczny jednak w całości pomimo osłony, bo jak wiesz taka możliwość istniała."
Owszem istniała gdy osłona silnika była zdjęta ale CIDER wybrał takie tzn. bez możliwości jej demontażu rozwiązanie w budowie modelu a co ma być widoczne to jest.
"...chociaż śruby naciągów mogły by być nieco lepsze"
Zgadzam się ale można takie określenie użyć do każdego z elementów każdego zaprezentowanego na Forum modelu (Twoich, moich i innych) :-)

 
10-04-17 22:04  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam.
Ryszard piszesz, że nie sposób zauważyć w którą stronę wiruje silnik, czy śmigło. I oczywiście masz rację. Zauważ jednak, że oglądający model raczej nie podchodzą do niego z suszarką, Jednak niewielu (z wyjątkiem modelarzy) potrafi się powstrzymać by palcem lub w najlepszym przypadku, dmuchnięciem nie sprawdzić czy i jak kręci się śmigiełko.
Co do ,,skomplikowanego systemu" to zapewniam Cię, że nie musi być skomplikowany, a i silnik elektryczny tez nie jest potrzebny. W zupełności wystarczy przełożony ruch śmigła (poruszonego palcem lub dmuchnięciem) Co do śrub naciągów wyraziłem się rzeczywiście dość ogólnikowo i populistycznie, ale jak nie trudno się domyśleć miałem na myśli to że lepiej i realniej wyglądały by mając "uszka" na połączeniu z linką, W takiej postać jak zrobił to CIDER to jedynie bliżej nie określone zgrubienie na lince. Oczywiście, że to wystarcz wszak niemal wszyscy wiedzą co owo zgrubienie imituje. Ale jeszcze lepiej zobaczyć imitację śruby ;-) Jeśli się nie mylę to Ty Ryszardzie chyba zawsze robisz śruby w ten sposób nieprawdaż ? I nikt nie pyta co to jest. Bo widać - śruba :-) Pozdrawiam Marek.
ps.Dotychczas zawsze elementy ruchome, czyli koła, śmigło czy silnik rotacyjny budowałem tak by się obracały. Bo tak lubię. I miałem nadzieję, że podobne rozwiązania zobaczę w Albatrosie Tomka i tyle.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 13Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024