FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-17 06:06  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Rafael, moim zdanie właśnie po to powstał ten temat aby pisać o wszystkim, o cenie, o tym że Halinskiego nowy model to kotlet poprzednich.
Widzę jednak że wolisz bawić się czyszczenie każdego temat że znaczkiem Z/N. Za niedługo pojawi się nowy numer KA i ma 100 % pisanie o tym że to kotlet i że cena za wysoka ewentualnie że kupę 10 egzemplarzy.
Przecież nikogo na siłę się nie zmusza, aby tutaj zaglądał. Ważne żeby z tym temacie nie było personalnego obrażania czy to wydawców czy forumowiczów.

--

Post zmieniony (20-02-17 06:07)

 
20-02-17 07:49  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bałagan będzie tu taki, że ciężko będzie utrzymać merytoryczną dyskusje, więc moderatorzy mają po części rację. Zrobi się z tego czat. Ale walczta, gadajta se, jeśli chceta.

 
20-02-17 08:58  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mój ostatni wpis w tym wątku.

Kolejny raz odczytujesz tekst jako atak na swoją osobę.
Kiedyś reagując na jedną, z awantur z Tobą wśród głównych bohaterów , napisałem jak powinno się reagować na niechcianą osobę w swoim wątku i dotyczyło to obu stron pyskówki, zinterpretowałeś to jako uwagę wyłącznie do Ciebie i obraźliwy tekst.

W tym temacie wyraziłem opinię, że w jednym worku bardzo szybko mało kto będzie się orientował czego kolejny wpis ma dotyczyć.
Pojedyncze wątki dotyczące konkretnych zapowiedzi po pewnym czasie znikają w odmętach forum, natomiast suplement będzie się rozrastał do niebotycznych rozmiarów i dłuuugo wyskakiwał przed inne, merytoryczne wątki.

Jak na początku zaznaczyłem nie będę tutaj nic więcej wpisywał, ale zaglądać tak.
Jak zobaczę, że schodzi do parteru i staje się o"hyda parkiem z wzajemnymi wyzwiskami i obrażaniem, to wykasuję całość bez bawienia się w sortowanie wpisów.

Komuś nie pasuje ? Internet jest wielki i wytrzyma więcej.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-02-17 18:09  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ten wątek zawsze fajnie się czyta, nie trzeba kabaretu oglądać...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-02-17 18:56  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No to ja mam pytanie do moderatorów: a co jeśli pojawienie się zapowiedzi/nowości prowadzi do *merytorycznej* dyskusji która nie dotyczy modelu jako takiego? Ot przykład który utkwił mi w pamięci sprzed jakichś dwóch czy trzech tygodni: zapowiedź Chengdu J-10 i komentarz, bodajże zbiga, że chińskie lotnictwo to mu się kojarzy głównie z poradzieckim sprzętem. I miałem naprawdę sporą ochotę zacząć dyskusję na ten temat, bo taki obraz chińskiego lotnictwa jest obecnie po prostu nieaktualny. Ugryzłem się w język i nic nie napisałem, bo i tak post by został skasowany. Tyle że jak bym miał osobny temat o zapowiedzi, to to też by była dyskusja nie na temat. Co więc mam zrobić? Bo póki co po prostu gryzę się w język i nie piszę takich pobocznych komentarzy, tylko mnie cholera bierze że jestem na forum dyskusyjnym, a dyskutować nie mogę.

Założenie jest takie, żeby w temacie z zapowiedziami i nowościami były tylko posty zawierające zapowiedzi i nowości, a cała dyskusja - mniej lub bardziej na temat - była w tym tutaj wątku. Niestety, bez wsparcia moderatorów to nie ma szans powodzenia i ten temat nie ma racji bytu. No i nie wiedzieć czemu niektórzy naprawdę na siłę postanowili już od początku zrobić w tym temacie śmietnik - co widać chociażby po wpisie powyżej. Wielkie dzięki.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-02-17 20:31  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, o takim temacie mozesz podyskutowac w dziale Lotnictwo.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-17 20:40  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Owszem, ale zdajesz sobie sprawę, że jeśli temat wychodzi naturalnie przy okazji zapowiedzi to raczej takie rozwiązanie średnio działa?

Zresztą nieważne. Miałem poczucie że taki temat jak ten bardzo by się przydał, ale skoro nie to nie. Najwyżej się będzie robił bajzel w temacie z zapowiedziami. Trudno. Idę pokleić.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-02-17 21:03  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, moderatorzy w osobie mojej i Rajkuba wyrazili swoje obawy co do zasadnosci istnienia takiej formy. O jakim wsparciu z naszej strony w takim razie myslales? Bo mam wrazenie, ze cos mi umknelo... Jesli dyskusja na temat nowosci toczylaby sie w odpowiednich watkach, tematy poboczne w dzialach tematycznych, badz w razie calkowitego problemu z zakwalifikowaniem - w Karton Cafe - to jaki jest sens utrzymywania tego watku? Zeby byl pod reka, na forum glownym i mozna byloby tam wpisac, cos mniej lub bardziej z jakas zapowiedzia/nowoscia zwiazane, a przy okazji zbaczac z tematu w dowolnym momencie? Moze w ogole zrezygnowac z podzialu na watki i piszmy wszystko w jednym? A co. Ciekawe kto sie wtedy polapie o co chodzi, na przyklad na 143 stronie takiego watku. Dlatego wlasnie funkcjonuje ten podzial na podfora tematyczne i konkretne watki, w miare uporzadkowana architektura, ktora jakos do tej pory dzialala i spelniala swoje zadanie. Nagle dowiaduje sie, ze to zamach na mozliwosc dyskutowania... Przedsmak tego, o co sie obawiam, masz wlasnie powyzej.

Ja nie widze problemu w tym, aby, jesli zajdzie potrzeba, chec, czy inny zbieg okolicznosci, to w "zapowiedziowym" watku podawac linka do nowego watku, utworzonego na temat poboczny w odpowiednim dziale i tam przekierowac dyskusje...

BTW, jak tak wszyscy usiadziemy i pokleimy, to ile bedzie nowych relacji do obgadania ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-17 22:13  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

konradoo jak ten wątek może ci się ZAWSZE fajnie czytać jak on istnieje 2 dni - chyba ci się wątki pomyliły co mnie, tak jak twoje pojawienie się w tym temacie również jakoś kompletnie nie dziwi : ))))))))

Dla jasności napiszę jeszcze parę słów.
Jest to chyba oczywiste, dla każdego kto czyta wypowiedzi forumowiczów, ale napisze to dla tych co nie wszystko czytają - otóż ten temat powstał ponieważ pojawiły się takie propozycje na forum, a ja ten temat tylko zmaterializowałem wpisując go na forum i dokonując pierwszego wpisu... i tyle.

Oczywiście nawet przez sekundę nie wątpiłem, że za chwilę w ten temat wpiszą się tacy ludzie jak ceva, kalafior, konradoo... a pewnie w odwodzie czeka jeszcze kilku "fachowców" od tego, który temat jest cool na forum, a który beee : )))))))

To jest zupełnie oczywiste, że się wpisali, bo przecież widzieli, że moja prośba do Rajkuba o posprzątanie poprzedniego założonego przeze mnie tematu została całkowicie zignorowana przypadek - nie sądzę : ))))))))))
Reasumując oni mają po prostu na takie teksty całkowite przyzwolenie i w tym momencie powoływanie się na ich wpisy, i pokazywanie, że wątek będzie z tego powodu śmietnikiem zamiast usunięcia tych wpisów to już jest niestety całkowite kuriozum : ))))))))

Aaaaaa i jeszcze, żeby tak bardziej kartonowo to takie małe nawiązanie do dzisiejszego MM https://www.youtube.com/watch?v=vwCWwZetRaI

 
20-02-17 22:37  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> O jakim wsparciu z naszej strony w takim razie myslales? Bo mam wrazenie, ze cos mi umknelo

Przepraszam, faktycznie zostawiłem to w sferze domysłów :-) Chodziło mi o oficjalne błogosławieństwo inicjatywy, tzn. temat zapowiedzi i nowości jest tylko do tego żeby były w nim posty z zapowiedziami i nowościami, a każdy inny byłby od razu kasowany. Natomiast od dyskusji byłby ten temat.

> Jesli dyskusja na temat nowosci toczylaby sie w odpowiednich watkach, tematy poboczne w dzialach tematycznych, badz w razie calkowitego problemu z zakwalifikowaniem - w Karton Cafe - to jaki jest sens utrzymywania tego watku?

No więc *gdyby* przesłanka była spełniona - gdyby dyskusje toczyły się w odpowiednich wątkach - to sens tematu byłby żaden. Ale sam przecież widzisz, że tak nie jest, że dyskusje w wątku z zapowiedziami i nowościami regularnie schodzą na inne tory (ile to już razy w tym roku wątek był czyszczony?). Dla mnie wniosek jest taki, że jednak istnieje potrzeba jakiejś swobodnej dyskusji napędzanej tym co dzieje się na rynku wydawniczym.

> Zeby byl pod reka, na forum glownym i mozna byloby tam wpisac, cos mniej lub bardziej z jakas zapowiedzia/nowoscia zwiazane, a przy okazji zbaczac z tematu w dowolnym momencie

Tak, dokładnie. Czy posiadanie JEDNEGO takiego tematu to będzie katastrofa?

> Moze w ogole zrezygnowac z podzialu na watki i piszmy wszystko w jednym? A co.

Nie uważasz, że przeinaczasz moje słowa?

> BTW, jak tak wszyscy usiadziemy i pokleimy, to ile bedzie nowych relacji do obgadania ;)

No więc ja nie byłem gołosłowny i mojemu Wildcatowi kilka części przybyło. A ty co zrobiłeś dla swojego modelu? :-)

Dla mnie koniec dyskusji. Wydawało mi się, że to dobry pomysł, ale skoro nie to trudno. Przyjmuję i akceptuję punkt widzenia moderatorów - w końcu to wy sprzątacie forum ze śmieci generowanych przez użyszkodników, rajt?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024