FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
24-07-17 14:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

INSTRUKCJA SKLEJENIA POKŁADU DREWNIANEGO
o grubości 0,6mm + baza z kartonu

Komplet zawiera:
- 3 arkusze kartonu, na które nakleimy pokład
- 3 arkusze z obwódkami drewnianego pokładu lotniczego

- 3 arkusze z drewnianym pokładem lotniczym

- 1 arkusik z fragmentem pokładu lotniczego do przećwiczenia na nim malowania


Przed rozpoczęciem pracy należy pomalować nie drewniane elementy pokładu (np. krawędzie pokładu), wzorując się na kolorze części na wydruku papierowym modelu.

Pomalować należy też pokład, leciutko przecierając go przedtem drobnym papierem ściernym (600-1000). Kolor pokładu to Deck Blue 20 B, czyli Humbrol 27, Tamiya XF53 czy AS7, lub Vallejo 70.992

W przypadku budowania okrętu z rajdu na Tokio, malujemy dwie wzdłużne białe linie wzorując się na wydruku papierowym modelu.

--

Trzy arkusze niezadrukowane kartonu sklejamy brzegami oraz na samych bokach dodatkowo kawałkami papieru, żeby nie zmieniły wobec siebie pozycji. Pośrodku rysujemy linię, wyznaczającą oś symetrii pokładu. Na arkuszach tych naklejamy elementy pokładu.

Sposób sklejania obwódek z odpowiednimi częściami pokładu pokazują te zdjęcia:
, ,

Przez cały czas pamiętajmy o trzymaniu osi symetrii pokładu!

Zbliżenie fragmentu pokładu


Drobne elementy, które po pomalowaniu należy wkleić w otwory w drewnianym pokładzie


Obwódki imitujące blachę wokół wind. Większe przy pokładzie, mniejsze do podnośników . Jeśli w modelu winda ma być opuszczona, to większa obwódka zostaje z pokładem, a mniejsza z windą


Gotowy pokład wygląda szalenie efektownie i jest wart włożonej w niego pracy!



Jeśli są jakieś pytania, SZKUTNIK albo ja chętnie na nie odpowiemy.

--

 
25-07-17 19:56  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dostałem dzisiaj „sterylne igły biopsyjne” o średnicy 2 i 2,5 mm. Wypróbowałem je na iluminatorach wyspy „Horneta” i jestem zachwycony rezultatem! Bez specjalnego naciskania wyciąłem (podkładka to mata Ofly) trzy okienka. Naciśnięcie czerwonej części na górze igły wyrzuca z wnętrza wycięty krążek.

,

Wycięte okna pokrywam od wewnątrz klejem który po wyschnięciu staje się przezroczysty (np. Wikol) i daje efekt szkła.

Polecam!

--

 
25-07-17 20:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Były dostępne 2,5mm z suwakiem?

 
26-07-17 08:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

2,5 jeszcze nie rozpakowałem ale pewnie też ma suwak. Sprawdzę i napiszę po południu.

Dopisek parę minut później:

Chyba jednak nie ma. Zamówiłem z tej strony:
http://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7,1

Jak widać, z suwakiem są tylko 1 – 1,5 – 2 – 3 – 4 mm

Post zmieniony (26-07-17 08:16)

 
26-07-17 09:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ja wybijam wybijakami stalowymi z Castoramy, ale widzę, że ten powyżej jest chyba lepszy: nie daje krateru do wewnątrz po wybiciu?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-07-17 09:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven - to ustrojstwo tnie jak brzytwa! Żadnego krateru, bo nie ma wyciskania otworu tylko zdecydowane wycięcie go: CIACH! Tu się otworu nie wybija, tylko wycina i to nawet bez specjalnie wielkiego nacisku.

Igły są tanie, a ich przydatność fantastyczna! KUP, A NIE POŻAŁUJESZ.

P.S. Nie mam nic wspólnego z firmą oferującą te urządzenia! ;-)

Aha, po wyrzuceniu wyciętego krążka ze środka igły, usuwający go pręcik cofa się po przesunieciu bocznego suwaka do góry.

Post zmieniony (26-07-17 09:33)

 
26-07-17 11:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Może jakiś sklep modelarski by wrzucił do siebie taki ustrojstwa. Bo też mam problem z wykonaniem Nony , masa dziurek w kołach. Inni też by się rzucili na taki sprzęcik.

 
26-07-17 11:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wikol nie wsiąka w papier i nie wygina go przy takim robieniu oszklenia?

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
26-07-17 11:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Generalnie szklę bulaje podklejając je cieniutką folią, taką w którą są zapakowane np. szkielety laserowe z GPM itp. Przyklejam je SG, maluję czarnym Humbrolem od wewnątrz folii. Takie szklenie jak pisał Akra stosuję dla samolotów w 1:200 przy użyciu specjalnego specyfiku akrylowego Cristal Clear, który stosują plastikowcy.

--

Post zmieniony (26-07-17 11:33)

 
26-07-17 12:27  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Arturo: daję malutką kropelkę wikolu aby tylko zatkała otwór, a nie smaruję od wewnątrz całej części z oknami. Wychodzi super!

ABC - co za różnica czy kupisz w internetowym sklepie modelarskim czy - również via Internet - tam, gdzie ja kupiłem? Zamówiłem w piątek, dostałem wczoraj.

Sven: jak to robisz? Z grubsza formujesz siatkę kabiny i psikasz na to od wewnątrz sprajem Crystal Clear? Chcę zrobić takie kabiny w samolotach "Horneta".

Post zmieniony (26-07-17 12:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024