Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
01-02-17 19:06  [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

AHOJ!

Dziś chcemy Wam zakomunikować, że wiosną 2017 roku na rynku modelarskim pojawi się nowy model kartonowy SZKUTNIKA. Będzie to lotniskowiec amerykański USS „HORNET” (CV-8).

USS „Hornet” (CV-8) jest okrętem ogólnie znanym, mocno zaprawionym w bojach. Opisywanie przebiegu służby tej jednostki w zapowiedzi modelu kartonowego jest więc zbyteczne.
Najbardziej znaną akcją w jakiej USS „Hornet” brał udział, był rajd płk. J.H. Doolittle na Tokio. Właśnie to wydarzenie spowodowało, że załoga Szkutnika postanowiła uwiecznić ten lotniskowiec w kartonie. Przyczynił się do tego również przepiękny kamuflaż, jaki w tym okresie nosił okręt.
Okręt nosił kamuflaż modyfikowany „MS-12” od początku 1942 r. do momentu zatopienia, czyli do 26 października 1942 roku. Wykorzystując ten fakt, prezentowany model kartonowy zrobiony jest w ten sposób, że można go sobie wykonać na okres jednej z trzech bitew, w których USS „Hornet” brał udział. Do wyboru mamy: Rajd na Tokio, bitwa pod Midway oraz bitwa pod Santa Cruz.
W modelu wystarczy jedynie dopasować typy, malowanie i ilość samolotów na pokładzie oraz przykleić właściwy radar (w rajdzie na Tokio na USS „Hornet” był zainstalowany jeszcze radar starego typu).

Model USS „Hornet” został opracowany w skali 1:200 przez międzynarodową grupę miłośników okrętów amerykańskich na podstawie wszelkich możliwych do zdobycia obecnie materiałów.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć kolegom, shiploverom pracującym w Archiwum US Navy oraz w National Museum of American History w Waszyngtonie, za udostępnienie dokumentacji stoczniowej i innych cennych archiwalnych materiałów dotyczących jednostki (niektóre do tej pory nie publikowane), oraz za wszelką pomoc okazaną podczas realizacji projektów okrętowych.

Projektantem modelu USS „Hornet” jest ADAM RUTKOWSKI. Na forach modeli kartonowych udziela się on pod nickami: ADAM12 i RUTO88. Adam znany jest z tego, że swoje modele kartonowe buduje sam od podstaw. Bardzo rzadko korzysta z gotowych wydrukowanych wycinanek.
Modele Adama Rutkowskiego można oglądać na wielu konkursach modelarskich. Jego prace zostały dostrzeżone i nagrodzone między innymi na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata.
Po wielu prośbach i groźbach udało nam się w końcu namówić Adama, by modele kartonowe, które buduje od podstaw dla siebie, udostępnił do klejenia również innym modelarzom okrętowym. USS „Hornet” to debiut wydawniczy Adama.

RUTKOWSKI MODEL to modele kartonowe jednostek pływających zaprojektowane dla modelarzy przez modelarza. Każdy model jest zaprojektowany i sklejony przez autora przede wszystkim dla siebie, dla własnej satysfakcji. Dopiero w drugiej kolejności jest on modyfikowany i udostępniany innym modelarzom do sklejania. Taki sposób podejścia do sprawy gwarantuje najwyższą jakość produktu.
Oprócz ogólnie przyjętych standardów jak bazowanie na dokumentacji stoczniowej, pomoc ekspertów podczas projektowania modelu, dbałość o szczegóły, jak najwierniejsze odtworzenie oryginału w pomniejszonej skali, …, model jest tak zaprojektowany, by pomimo dość dużej detalizacji, mogła go wykonać jak największa grupa modelarzy. RUTKOWSKI MODEL pozwala na niwelowanie drobnych uchybień i niedociągnięć, jakie mogą pojawić się podczas klejenia modelu przez mniej doświadczonych modelarzy.
Wycinanka zaprojektowana przez Adama zawiera duży zapas kolorów oraz zdublowane drobne części, które są trudne w wykonaniu. Autor pomyślał również o błędach jakie mogą wystąpić podczas klejenia kadłuba. Elementy poszycia dennego kadłuba oraz elementy burt są specjalnie wykreślone za duże (za długie), by te ewentualne błędy wyeliminować. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Dodatkowo w modelu zostało zaprojektowane podposzycie kadłuba ( jako część szkieletu), które doskonale eliminuje powstawanie tak zwanych „krowich żeber”.
Instrukcja montażowa jest obszerna i przejrzysta. Kolorem czerwonym oznaczono wszystkie dodatkowe elementy modelu jakie według szablonów należy wykonać we własnym zakresie lub skorzystać z dostępnych dodatków do modelu. Zielonym kolorem zaznaczono olinowanie okrętu.
Cały model podzielono na segmenty, które w znaczny sposób ułatwiają sklejanie modelu. Sklejamy poszczególne detale w danym segmencie według podanej numeracji. Następnie gotowe segmenty sklejamy ze sobą tworząc model. Dzięki podziałowi modelu na segmenty, uniknięto trzycyfrowej numeracji detali. W każdym segmencie numeracja zaczyna się od początku, czyli od części numer 01.
Od czerwca 2013 roku na Konradusie prowadzona jest RELACJA z budowy „Horneta” w skali 1:300. Było więc sporo czasu by zabrać głos i wypowiedzieć się na temat modelu. Wielu forumowiczów brało czynny udział w dyskusji, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym osobom, które zechciały podzielić się swoją wiedzą, uwagami i spostrzeżeniami na temat modelu prywatnie, drogą mailową. Między innymi dzięki nim powstało to, co powstało.

Na ostatnim konkursie w Przeciszowie była możliwość porozmawiania z autorem projektu oraz możliwość obejrzenia próbnego wydruku kartonówki. Wielu z Was już wie jak z grubsza będzie ta wycinanka wyglądała.

Ze względu na bardzo dużą detalizację model przeznaczony jest raczej dla doświadczonych modelarzy, posiadających pewien bagaż doświadczeń modelarskich, chociaż osoby cierpliwe, średnio doświadczone, także powinny sobie poradzić z jego sklejeniem. Dla modelarzy mniej cierpliwych Szkutnik przygotował wiele dodatków które ułatwią pracę, i zdecydowanie skrócą czas klejenia modelu.

Przejdźmy do opisu samej wycinanki.

INFORMACJE OGÓLNE:

Model przedstawia okręt w skali 1:200. Wycinanka w formacie A3 zawiera krótki opis jednostki, 50 arkuszy z częściami do wycięcia, oraz 13 stron rysunków montażowych. Elementy do wycięcia wydrukowane zostaną na 4 różnych grubościach papieru. Takie rozwiązanie jest wynikiem dyskusji, jakie zostały przeprowadzone z modelarzami podczas konkursów i spotkań modelarskich. I tak dla przykładu samoloty zostaną wydrukowane na papierze o gramaturze 120 g, aby wycięte detale dały się w łatwy sposób formować, a jednocześnie trzymały odpowiednią sztywność. Nowością na rynku będzie zapewne wydruk elementów szkieletu i pokładu na papierze samoprzylepnym. Wiadomo większości modelarzom, że zbyt duża ilość kleju nałożona na dużą powierzchnię papieru po wyschnięciu może spowodować deformację elementów. Szkielet „Horneta” po złożeniu będzie miał długość ponad 115 cm. Sporo. Modelarzom mniej doświadczonym, którzy zechcą sami wykonać model (BEZ KORZYSTANIA Z GOTOWYCH ZESTAWÓW LASEROWYCH) łatwiej będzie w ten sposób utrzymać wymiary i symetrię kadłuba.

OKŁADKA:

Ilustrację na okładkę namalował GRZEGORZ NAWROCKI.W wycinance znajduje się także obraz – niespodzianka namalowany przez samego projektanta modelu. Swoją drogą nikt z załogi Szkutnika nie podejrzewał, że Adam oprócz zdolności modelarskich posiada także talent malarski.


RYS HISTORYCZNY:

Historię USS „Hornet” przedstawi ANDRZEJ KRAŚNICKI, znany wszystkim forumowiczom nasz dziejopisarz marynistyczny: AKRA

SZKIELET:

Szkielet kadłuba jest tak pomyślany (podział wzdłużnicy wzdłuż głównej wodnicy pływania), by można było wykonać model lotniskowca z pełnym kadłubem lub w wersji „water line”, czyli do linii wodnej.
Dla ułatwienia przyklejenia poszycia po obu stronach wręg będzie można dokleić wzmocnienia, które zwiększą nam pole klejenia. Doklejając wzmocnienia do wręg zwiększymy w ten sposób ich grubość z 1mm do 3 mm.


Osoby zainteresowane dodatkowymi wzmocnieniami kadłuba (podposzycie wypełniające kadłub), na życzenie otrzymają od nas bezpłatnie plik z rozrysowanym podposzyciem. Podposzycie będzie również dostępne jako jeden z dodatków do modelu (elementy cięte laserem).
Jak już wspomniano wcześniej elementy szkieletu zostaną wydrukowane na papierze samoprzylepnym, co ułatwi modelarzom utrzymanie symetrii i wymiarów kadłuba okrętu.

POSZYCIE KADŁUBA:


Dla wielu z Was będzie to zapewne spore zaskoczenie. Adam w swoim projekcie zastosował zupełnie nowy, INNOWATORSKI sposób projektowania poszycia kadłuba modeli jednostek pływających.
Poszycie kadłuba należy skleić zgodnie z załączoną instrukcją, czyli od dziobu i od rufy w kierunku śródokręcia. Poszczególne kawałki poszycia posiadają zapas (są szersze niż powinny), na wypadek powstania ewentualnych szpar między elementami wycinanki. Planowana krawędź części jest zaznaczona pionowymi kreskami. Dodatkowo jeden z elementów (cz. 31) posiada swój poszerzony zamiennik (cz.31a), tak by można było zniwelować ewentualne uchybienia, które mogą powstać na długości kadłuba. Zapas oklejki odcinamy dopiero po spasowaniu poszycia na modelu. Poszycie kadłuba sklejane jest na styk.
To jeszcze nie koniec. Obrysy detali poszycia wraz z numeracją zostały wydrukowane na odwrotnej stronie arkusza. Dzięki temu po wycięciu danego elementu na właściwej stronie arkusza nie mamy czarny śladów obrysu części.
Czy ten sposób projektowania poszycia kadłuba w jednostkach pływających się przyjmie? To już zależy tylko od Was drodzy Modelarze 

BURTY:

Burty podobnie jak części poszycia kadłuba są również trochę za długie. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Zapas odcinamy dopiero po spasowaniu danego elementu burty do modelu.HANGARY:

USS „Hornet” jest chyba pierwszym modelem kartonowym lotniskowca, w którym pokazano nie tylko to, co dzieje się na pokładzie okrętu, ale również to co znajduje się pod nim.
Projektant modelu był tak namolny i upierdliwy w kwestii hangarów lotniczych, że nie było innej możliwości jak tylko zgodzić się z jego zdaniem. Późniejsze wypowiedzi forumowiczów w relacji z budowy modelu „Horneta” potwierdziły, że jest to właściwe rozwiązanie. Na szczęście dostęp do dokumentacji jednostki oraz sylwetka samego okrętu pozwoliły na pokazanie w modelu znacznie więcej, niż tylko opuszczane windy do wnętrza hangarów.
Modelarze oczywiście sami zadecydują, czy zechcą wykonać wnętrze lotniskowca w swoim modelu, czy też nie. Obie wersje sklejania hangarów (dla modelarzy „normalnych” i „normalnych inaczej”) zostały uwzględnione w projekcie Adama.

SAMOLOTY:

Samoloty jak wiadomo to podstawowe uzbrojenie lotniskowców. W przeciwieństwie do modeli lotniskowców wydawanych przez jedno z większych wydawnictw na rynku - model kartonowy Szkutnika zawiera nie jeden, nie dwa, ale pełen zestaw 88 samolotów jakie znajdowały się w rzeczywistości na okręcie. Są to samoloty typu: Wildcat – 36 sztuk, Dauntless – 21 sztuk, Devastator - 15 sztuk i Mitchell – 16 sztuk.

Malowanie samolotów na poszczególne bitwy:
1) W rajdzie na Tokio brały udział samoloty typu Mitchell oraz inne z biało-czerwonymi pasami na usterzeniu.
2) Pod Midway i Santa Cruz samoloty na usterzeniu nie posiadały już biało- czerwonych pasów. Posiadały natomiast powiększoną gwiazdę, bez czerwonego koła.Swego czasu w relacji Grupa uderzeniowa USN: …. Kolega Sven podjął dyskusję na temat indywidualnych oznaczeń, jakie posiadały niektóre samoloty stacjonujące na „Hornecie”. Do gustu Svena przypadło szczególnie malowanie jednego z samolotów typu Mitchel. Konkretnie chodzi o samolot B-25 z numerem 11czyli tzw. „Hari Carrier”.

Ktoś bardzo mądry kiedyś powiedział: Proście, a będzie Wam dane. I dlatego Sven, specjalnie dla Ciebie i innych kartonowych erotomanów prezent od Szkutnika – goła panienka z bombą namalowana na jednym z samolotów 89. Eskadry Rozpoznawczej kapitana C. Ross Greening’a. W skali 1:200 Ci, którzy mają słabszy wzrok, może wszystkiego dokładnie nie dostrzegą, ale w powiększeniu symbol wygląda następująco:Kilka innych samolotów w wycinance również otrzymało indywidualne malowanie (zgodne z oryginałami), na przykład „The Raptured Duck” z 95. Eskadry Bombowej podporucznika Ted W. Lawson’a wygląda tak:NADBUDÓWKA, UZBROJENIE, WYPOSAŻENIE POKŁADOWE:
Elementy te zaprojektowano zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, raczej bez większych udziwnień.Drobne elementy uzbrojenia (np. działka przeciwlotnicze) zostaną wydrukowane na papierze barwionym

SZABLONY:
Części modelu według rysunków do wykonania we własnym zakresie.
Wydawnictwo „Szkutnik” przygotowuje wiele dodatków (detale cięte laserem, fototrawki, elementy żywiczne), które będzie można wykorzystać podczas budowy modelu kartonowego.
Ciekawostką jest zapewne wykonanie w naszym modelu węży paliwowych, za pomocą których USS „Hornet” brał paliwo z jednostek pomocniczych.Zdajemy sobie sprawę, że opisane powyżej innowacje nie wyczerpują całkowicie tematu. Bez wątpienia istnieje wiele innych pomysłów, które mogą ułatwić, uatrakcyjnić i uprzyjemnić sklejanie modeli kartonowych.
Czekamy na Wasze komentarze, dalsze propozycje ulepszeń modeli. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, opinie i słowa krytyki.
Chcemy, by kolejne modele kartonowe Szkutnika, mimo że dość mocno zdetalizowane, były sklejane przez coraz większą grupę modelarzy okrętowych.

W przyszłości planowane jest również (o ile będzie odpowiednie zainteresowanie) wydanie modelu USS „Hornet” (CV-8) w skali 1:300.

SZKUTNIK – NOWY WYMIAR MODELARSTWA

Załoga SZKUTNIKA, zaprasza do współpracy projektantów modeli kartonowych oraz kreślarzy planów modelarskich. Osoby zainteresowane tematyką morską, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Oferujemy miłą atmosferę oraz godziwe wynagrodzenie.

--

Post zmieniony (10-08-17 15:57)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 72326 01-02-17 19:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 485 01-02-17 19:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 822 01-02-17 19:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Varran 315 01-02-17 21:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Kuba 293 01-02-17 21:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS ;HORNET; (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
kari 394 01-02-17 21:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS  nowe
Art 564 01-02-17 22:01
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 351 01-02-17 22:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS HORNET (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
kari 413 01-02-17 22:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 526 01-02-17 23:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
TLB 227 02-02-17 01:30
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Ryszard 224 02-02-17 06:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 191 02-02-17 07:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Greg77 197 02-02-17 08:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 233 02-02-17 08:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 208 02-02-17 09:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
karlos 248 02-02-17 09:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 170 02-02-17 10:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
killy9999 185 02-02-17 10:16
 -8)  nowe
Kalafior 242 02-02-17 11:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 253 02-02-17 11:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Cordel 209 02-02-17 12:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrubyCzarnyKOT 237 02-02-17 13:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
radomir 216 02-02-17 16:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 200 02-02-17 16:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 215 02-02-17 19:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrzechuO 212 02-02-17 23:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 221 03-02-17 07:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 212 03-02-17 08:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 220 03-02-17 20:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 358 03-02-17 20:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Technick 216 03-02-17 20:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kamas 214 03-02-17 20:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 217 03-02-17 21:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 231 03-02-17 21:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 220 04-02-17 22:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Migdalina 242 04-02-17 23:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 198 05-02-17 10:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Migdalina 186 05-02-17 10:25
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotr Murawski 175 05-02-17 10:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 238 05-02-17 11:18
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Brystol 260 05-02-17 13:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 199 05-02-17 19:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
janekg 205 05-02-17 20:41
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 202 05-02-17 21:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 212 05-02-17 21:16
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Raziel_3 230 05-02-17 21:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 211 05-02-17 22:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotreq 233 05-02-17 23:43
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotr D. 239 06-02-17 09:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 234 06-02-17 11:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 239 06-02-17 14:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lesio73 284 06-02-17 14:57
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 188 06-02-17 16:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 179 06-02-17 17:40
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 193 06-02-17 18:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 202 06-02-17 18:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 186 06-02-17 18:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Włodek 210 06-02-17 18:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 196 06-02-17 21:59
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 190 06-02-17 22:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 183 07-02-17 18:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Łosiu 163 06-02-17 23:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Wojtu 167 06-02-17 23:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 218 06-02-17 23:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrzechuO 176 06-02-17 23:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 176 07-02-17 00:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Witek 191 07-02-17 00:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Roli 183 07-02-17 16:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Hator 164 07-02-17 20:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
szebi 262 07-02-17 22:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Raziel_3 176 09-02-17 22:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
arek1981 199 09-02-17 22:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 206 23-02-17 18:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 198 24-02-17 22:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 203 25-02-17 08:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 180 25-02-17 09:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 198 25-02-17 09:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 174 25-02-17 20:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 211 25-02-17 21:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 218 26-02-17 00:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 234 26-02-17 10:35
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 193 26-02-17 11:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
henrykk 179 26-02-17 14:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 206 26-02-17 16:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 245 26-02-17 16:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 197 26-02-17 17:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 201 26-02-17 20:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 206 26-02-17 20:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 189 26-02-17 20:36
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 325 26-02-17 20:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 220 26-02-17 21:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 217 26-02-17 22:01
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 214 26-02-17 22:41
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 205 26-02-17 22:46
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
krystian 221 28-02-17 20:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
arek1981 268 28-02-17 23:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 219 03-03-17 14:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 231 03-03-17 20:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 494 04-03-17 15:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paweł63 234 05-05-17 20:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 267 05-05-17 21:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 199 30-05-17 13:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 189 30-05-17 16:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 198 31-05-17 07:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 223 01-06-17 12:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 225 09-06-17 15:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 164 12-06-17 18:52
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 193 12-06-17 21:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Andreas 184 12-06-17 22:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 292 13-06-17 06:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 177 21-06-17 18:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 164 21-06-17 18:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 157 21-06-17 19:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 157 21-06-17 20:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 152 24-06-17 17:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 154 25-06-17 13:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 129 25-06-17 13:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 181 25-06-17 13:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 174 25-06-17 17:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 197 25-06-17 18:43
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 126 26-06-17 10:57
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 153 26-06-17 11:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kelkan 157 26-06-17 15:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 168 26-06-17 17:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 145 26-06-17 19:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Włodek 175 26-06-17 19:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 137 26-06-17 20:59
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 179 26-06-17 22:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 156 27-06-17 14:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 208 27-06-17 14:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 181 27-06-17 22:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 150 29-06-17 17:04
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 132 29-06-17 17:50
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paweł63 147 29-06-17 18:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 167 29-06-17 18:58
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 195 30-06-17 14:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 191 01-07-17 11:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 163 11-07-17 16:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 159 11-07-17 16:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 164 11-07-17 17:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 140 11-07-17 20:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 147 11-07-17 20:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 156 11-07-17 22:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 158 12-07-17 06:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 176 12-07-17 11:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 163 12-07-17 14:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 160 14-07-17 13:20
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 175 14-07-17 13:52
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 166 14-07-17 16:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 172 14-07-17 17:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 163 14-07-17 19:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 153 14-07-17 20:50
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 164 14-07-17 21:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 142 14-07-17 22:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 166 14-07-17 23:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 364 14-07-17 23:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 142 14-07-17 23:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 152 15-07-17 08:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 158 15-07-17 12:05
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 209 15-07-17 12:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 174 15-07-17 13:35
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 188 15-07-17 14:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 159 15-07-17 14:37
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 200 15-07-17 16:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 208 15-07-17 18:58
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 183 15-07-17 21:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 182 15-07-17 21:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 161 15-07-17 22:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 222 15-07-17 22:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 236 21-07-17 14:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paragraf 167 21-07-17 14:38
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 180 21-07-17 14:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Ryszard 184 21-07-17 14:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 179 21-07-17 15:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 168 21-07-17 15:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 185 21-07-17 15:16
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dweler 180 21-07-17 15:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Greg77 178 21-07-17 15:38
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
yogi 213 21-07-17 23:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 225 24-07-17 14:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 159 25-07-17 19:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 155 25-07-17 20:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 148 26-07-17 08:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 152 26-07-17 09:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 148 26-07-17 09:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 163 26-07-17 11:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ewa778 147 07-08-17 15:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 171 26-07-17 11:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 165 26-07-17 11:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 190 26-07-17 12:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 186 26-07-17 12:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 178 26-07-17 12:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 257 26-07-17 12:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 159 07-08-17 11:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 158 07-08-17 12:18
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 174 07-08-17 15:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kubeksus 170 07-08-17 15:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
L_Sz_Misiek 195 07-08-17 15:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 154 07-08-17 16:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 211 07-08-17 17:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 144 07-08-17 17:52
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 165 08-08-17 05:49
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 273 07-08-17 18:26
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 143 07-08-17 19:52
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 148 07-08-17 22:21
 ;HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Kalafior 768 08-08-17 21:23
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arizonek 216 19-09-17 15:01
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 184 19-09-17 15:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Robert 236 19-09-17 18:19
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 240 21-09-17 07:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 330 06-10-17 10:22
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 126 05-12-17 17:41
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 148 05-12-17 17:49
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 141 05-12-17 17:51
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 155 05-12-17 17:53
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 137 05-12-17 18:05
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 154 06-12-17 09:20
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 149 06-12-17 11:04
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 216 06-12-17 17:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 168 06-12-17 21:37
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 363 06-12-17 22:12
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 129 09-12-17 15:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 186 09-12-17 17:28
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 105 11-05-18 14:51
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 232 11-12-17 10:09
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 110 11-05-18 21:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SAW 143 12-05-18 09:53
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 120 13-05-18 06:58
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Cyryl 133 13-05-18 22:25
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
MPaweł 113 14-05-18 14:24
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 124 14-05-18 22:26
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 88 15-05-18 06:38
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Maverick 97 15-05-18 07:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 118 15-05-18 08:36
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 126 15-05-18 09:52
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 123 15-05-18 10:38
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 117 15-05-18 13:06
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 110 15-05-18 13:32
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 174 15-05-18 13:39
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dweler 150 15-05-18 14:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 161 15-05-18 16:57
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 209 15-05-18 17:43
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SAW 131 21-05-18 22:36
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 195 22-05-18 10:29
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 136 22-05-18 20:37
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 122 23-05-18 18:45
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 146 23-05-18 19:01
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 118 23-05-18 19:10
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dokker 183 23-05-18 20:00
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 173 23-05-18 20:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 176 23-05-18 23:12
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 175 24-05-18 04:50
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 200 09-08-18 15:17
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
IJN Łukasz 157 24-05-18 07:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kubeksus 167 24-05-18 11:41
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 193 24-05-18 11:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 141 24-05-18 19:40
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 241 24-05-18 21:28
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 180 10-08-18 07:40
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 247 10-08-18 09:29
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 179 18-08-18 21:06
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 266 18-08-18 22:14
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
elvis 220 20-08-18 14:10
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 165 04-09-18 13:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 141 04-09-18 13:30
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 127 04-09-18 14:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 131 04-09-18 14:52
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 149 04-09-18 18:07
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 281 04-09-18 21:07
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 184 30-11-18 12:02
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
killy9999 61 13-02-19 18:43
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 49 13-02-19 20:54
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 65 13-02-19 21:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
stary 74 13-02-19 23:25
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 54 14-02-19 14:45
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 41 14-02-19 14:50
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 135 14-02-19 15:02

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018