Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
01-02-17 19:06  [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

AHOJ!

Dziś chcemy Wam zakomunikować, że wiosną 2017 roku na rynku modelarskim pojawi się nowy model kartonowy SZKUTNIKA. Będzie to lotniskowiec amerykański USS „HORNET” (CV-8).

USS „Hornet” (CV-8) jest okrętem ogólnie znanym, mocno zaprawionym w bojach. Opisywanie przebiegu służby tej jednostki w zapowiedzi modelu kartonowego jest więc zbyteczne.
Najbardziej znaną akcją w jakiej USS „Hornet” brał udział, był rajd płk. J.H. Doolittle na Tokio. Właśnie to wydarzenie spowodowało, że załoga Szkutnika postanowiła uwiecznić ten lotniskowiec w kartonie. Przyczynił się do tego również przepiękny kamuflaż, jaki w tym okresie nosił okręt.
Okręt nosił kamuflaż modyfikowany „MS-12” od początku 1942 r. do momentu zatopienia, czyli do 26 października 1942 roku. Wykorzystując ten fakt, prezentowany model kartonowy zrobiony jest w ten sposób, że można go sobie wykonać na okres jednej z trzech bitew, w których USS „Hornet” brał udział. Do wyboru mamy: Rajd na Tokio, bitwa pod Midway oraz bitwa pod Santa Cruz.
W modelu wystarczy jedynie dopasować typy, malowanie i ilość samolotów na pokładzie oraz przykleić właściwy radar (w rajdzie na Tokio na USS „Hornet” był zainstalowany jeszcze radar starego typu).

Model USS „Hornet” został opracowany w skali 1:200 przez międzynarodową grupę miłośników okrętów amerykańskich na podstawie wszelkich możliwych do zdobycia obecnie materiałów.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć kolegom, shiploverom pracującym w Archiwum US Navy oraz w National Museum of American History w Waszyngtonie, za udostępnienie dokumentacji stoczniowej i innych cennych archiwalnych materiałów dotyczących jednostki (niektóre do tej pory nie publikowane), oraz za wszelką pomoc okazaną podczas realizacji projektów okrętowych.

Projektantem modelu USS „Hornet” jest ADAM RUTKOWSKI. Na forach modeli kartonowych udziela się on pod nickami: ADAM12 i RUTO88. Adam znany jest z tego, że swoje modele kartonowe buduje sam od podstaw. Bardzo rzadko korzysta z gotowych wydrukowanych wycinanek.
Modele Adama Rutkowskiego można oglądać na wielu konkursach modelarskich. Jego prace zostały dostrzeżone i nagrodzone między innymi na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata.
Po wielu prośbach i groźbach udało nam się w końcu namówić Adama, by modele kartonowe, które buduje od podstaw dla siebie, udostępnił do klejenia również innym modelarzom okrętowym. USS „Hornet” to debiut wydawniczy Adama.

RUTKOWSKI MODEL to modele kartonowe jednostek pływających zaprojektowane dla modelarzy przez modelarza. Każdy model jest zaprojektowany i sklejony przez autora przede wszystkim dla siebie, dla własnej satysfakcji. Dopiero w drugiej kolejności jest on modyfikowany i udostępniany innym modelarzom do sklejania. Taki sposób podejścia do sprawy gwarantuje najwyższą jakość produktu.
Oprócz ogólnie przyjętych standardów jak bazowanie na dokumentacji stoczniowej, pomoc ekspertów podczas projektowania modelu, dbałość o szczegóły, jak najwierniejsze odtworzenie oryginału w pomniejszonej skali, …, model jest tak zaprojektowany, by pomimo dość dużej detalizacji, mogła go wykonać jak największa grupa modelarzy. RUTKOWSKI MODEL pozwala na niwelowanie drobnych uchybień i niedociągnięć, jakie mogą pojawić się podczas klejenia modelu przez mniej doświadczonych modelarzy.
Wycinanka zaprojektowana przez Adama zawiera duży zapas kolorów oraz zdublowane drobne części, które są trudne w wykonaniu. Autor pomyślał również o błędach jakie mogą wystąpić podczas klejenia kadłuba. Elementy poszycia dennego kadłuba oraz elementy burt są specjalnie wykreślone za duże (za długie), by te ewentualne błędy wyeliminować. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Dodatkowo w modelu zostało zaprojektowane podposzycie kadłuba ( jako część szkieletu), które doskonale eliminuje powstawanie tak zwanych „krowich żeber”.
Instrukcja montażowa jest obszerna i przejrzysta. Kolorem czerwonym oznaczono wszystkie dodatkowe elementy modelu jakie według szablonów należy wykonać we własnym zakresie lub skorzystać z dostępnych dodatków do modelu. Zielonym kolorem zaznaczono olinowanie okrętu.
Cały model podzielono na segmenty, które w znaczny sposób ułatwiają sklejanie modelu. Sklejamy poszczególne detale w danym segmencie według podanej numeracji. Następnie gotowe segmenty sklejamy ze sobą tworząc model. Dzięki podziałowi modelu na segmenty, uniknięto trzycyfrowej numeracji detali. W każdym segmencie numeracja zaczyna się od początku, czyli od części numer 01.
Od czerwca 2013 roku na Konradusie prowadzona jest RELACJA z budowy „Horneta” w skali 1:300. Było więc sporo czasu by zabrać głos i wypowiedzieć się na temat modelu. Wielu forumowiczów brało czynny udział w dyskusji, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym osobom, które zechciały podzielić się swoją wiedzą, uwagami i spostrzeżeniami na temat modelu prywatnie, drogą mailową. Między innymi dzięki nim powstało to, co powstało.

Na ostatnim konkursie w Przeciszowie była możliwość porozmawiania z autorem projektu oraz możliwość obejrzenia próbnego wydruku kartonówki. Wielu z Was już wie jak z grubsza będzie ta wycinanka wyglądała.

Ze względu na bardzo dużą detalizację model przeznaczony jest raczej dla doświadczonych modelarzy, posiadających pewien bagaż doświadczeń modelarskich, chociaż osoby cierpliwe, średnio doświadczone, także powinny sobie poradzić z jego sklejeniem. Dla modelarzy mniej cierpliwych Szkutnik przygotował wiele dodatków które ułatwią pracę, i zdecydowanie skrócą czas klejenia modelu.

Przejdźmy do opisu samej wycinanki.

INFORMACJE OGÓLNE:

Model przedstawia okręt w skali 1:200. Wycinanka w formacie A3 zawiera krótki opis jednostki, 50 arkuszy z częściami do wycięcia, oraz 13 stron rysunków montażowych. Elementy do wycięcia wydrukowane zostaną na 4 różnych grubościach papieru. Takie rozwiązanie jest wynikiem dyskusji, jakie zostały przeprowadzone z modelarzami podczas konkursów i spotkań modelarskich. I tak dla przykładu samoloty zostaną wydrukowane na papierze o gramaturze 120 g, aby wycięte detale dały się w łatwy sposób formować, a jednocześnie trzymały odpowiednią sztywność. Nowością na rynku będzie zapewne wydruk elementów szkieletu i pokładu na papierze samoprzylepnym. Wiadomo większości modelarzom, że zbyt duża ilość kleju nałożona na dużą powierzchnię papieru po wyschnięciu może spowodować deformację elementów. Szkielet „Horneta” po złożeniu będzie miał długość ponad 115 cm. Sporo. Modelarzom mniej doświadczonym, którzy zechcą sami wykonać model (BEZ KORZYSTANIA Z GOTOWYCH ZESTAWÓW LASEROWYCH) łatwiej będzie w ten sposób utrzymać wymiary i symetrię kadłuba.

OKŁADKA:

Ilustrację na okładkę namalował GRZEGORZ NAWROCKI.W wycinance znajduje się także obraz – niespodzianka namalowany przez samego projektanta modelu. Swoją drogą nikt z załogi Szkutnika nie podejrzewał, że Adam oprócz zdolności modelarskich posiada także talent malarski.


RYS HISTORYCZNY:

Historię USS „Hornet” przedstawi ANDRZEJ KRAŚNICKI, znany wszystkim forumowiczom nasz dziejopisarz marynistyczny: AKRA

SZKIELET:

Szkielet kadłuba jest tak pomyślany (podział wzdłużnicy wzdłuż głównej wodnicy pływania), by można było wykonać model lotniskowca z pełnym kadłubem lub w wersji „water line”, czyli do linii wodnej.
Dla ułatwienia przyklejenia poszycia po obu stronach wręg będzie można dokleić wzmocnienia, które zwiększą nam pole klejenia. Doklejając wzmocnienia do wręg zwiększymy w ten sposób ich grubość z 1mm do 3 mm.


Osoby zainteresowane dodatkowymi wzmocnieniami kadłuba (podposzycie wypełniające kadłub), na życzenie otrzymają od nas bezpłatnie plik z rozrysowanym podposzyciem. Podposzycie będzie również dostępne jako jeden z dodatków do modelu (elementy cięte laserem).
Jak już wspomniano wcześniej elementy szkieletu zostaną wydrukowane na papierze samoprzylepnym, co ułatwi modelarzom utrzymanie symetrii i wymiarów kadłuba okrętu.

POSZYCIE KADŁUBA:


Dla wielu z Was będzie to zapewne spore zaskoczenie. Adam w swoim projekcie zastosował zupełnie nowy, INNOWATORSKI sposób projektowania poszycia kadłuba modeli jednostek pływających.
Poszycie kadłuba należy skleić zgodnie z załączoną instrukcją, czyli od dziobu i od rufy w kierunku śródokręcia. Poszczególne kawałki poszycia posiadają zapas (są szersze niż powinny), na wypadek powstania ewentualnych szpar między elementami wycinanki. Planowana krawędź części jest zaznaczona pionowymi kreskami. Dodatkowo jeden z elementów (cz. 31) posiada swój poszerzony zamiennik (cz.31a), tak by można było zniwelować ewentualne uchybienia, które mogą powstać na długości kadłuba. Zapas oklejki odcinamy dopiero po spasowaniu poszycia na modelu. Poszycie kadłuba sklejane jest na styk.
To jeszcze nie koniec. Obrysy detali poszycia wraz z numeracją zostały wydrukowane na odwrotnej stronie arkusza. Dzięki temu po wycięciu danego elementu na właściwej stronie arkusza nie mamy czarny śladów obrysu części.
Czy ten sposób projektowania poszycia kadłuba w jednostkach pływających się przyjmie? To już zależy tylko od Was drodzy Modelarze 

BURTY:

Burty podobnie jak części poszycia kadłuba są również trochę za długie. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Zapas odcinamy dopiero po spasowaniu danego elementu burty do modelu.HANGARY:

USS „Hornet” jest chyba pierwszym modelem kartonowym lotniskowca, w którym pokazano nie tylko to, co dzieje się na pokładzie okrętu, ale również to co znajduje się pod nim.
Projektant modelu był tak namolny i upierdliwy w kwestii hangarów lotniczych, że nie było innej możliwości jak tylko zgodzić się z jego zdaniem. Późniejsze wypowiedzi forumowiczów w relacji z budowy modelu „Horneta” potwierdziły, że jest to właściwe rozwiązanie. Na szczęście dostęp do dokumentacji jednostki oraz sylwetka samego okrętu pozwoliły na pokazanie w modelu znacznie więcej, niż tylko opuszczane windy do wnętrza hangarów.
Modelarze oczywiście sami zadecydują, czy zechcą wykonać wnętrze lotniskowca w swoim modelu, czy też nie. Obie wersje sklejania hangarów (dla modelarzy „normalnych” i „normalnych inaczej”) zostały uwzględnione w projekcie Adama.

SAMOLOTY:

Samoloty jak wiadomo to podstawowe uzbrojenie lotniskowców. W przeciwieństwie do modeli lotniskowców wydawanych przez jedno z większych wydawnictw na rynku - model kartonowy Szkutnika zawiera nie jeden, nie dwa, ale pełen zestaw 88 samolotów jakie znajdowały się w rzeczywistości na okręcie. Są to samoloty typu: Wildcat – 36 sztuk, Dauntless – 21 sztuk, Devastator - 15 sztuk i Mitchell – 16 sztuk.

Malowanie samolotów na poszczególne bitwy:
1) W rajdzie na Tokio brały udział samoloty typu Mitchell oraz inne z biało-czerwonymi pasami na usterzeniu.
2) Pod Midway i Santa Cruz samoloty na usterzeniu nie posiadały już biało- czerwonych pasów. Posiadały natomiast powiększoną gwiazdę, bez czerwonego koła.Swego czasu w relacji Grupa uderzeniowa USN: …. Kolega Sven podjął dyskusję na temat indywidualnych oznaczeń, jakie posiadały niektóre samoloty stacjonujące na „Hornecie”. Do gustu Svena przypadło szczególnie malowanie jednego z samolotów typu Mitchel. Konkretnie chodzi o samolot B-25 z numerem 11czyli tzw. „Hari Carrier”.

Ktoś bardzo mądry kiedyś powiedział: Proście, a będzie Wam dane. I dlatego Sven, specjalnie dla Ciebie i innych kartonowych erotomanów prezent od Szkutnika – goła panienka z bombą namalowana na jednym z samolotów 89. Eskadry Rozpoznawczej kapitana C. Ross Greening’a. W skali 1:200 Ci, którzy mają słabszy wzrok, może wszystkiego dokładnie nie dostrzegą, ale w powiększeniu symbol wygląda następująco:Kilka innych samolotów w wycinance również otrzymało indywidualne malowanie (zgodne z oryginałami), na przykład „The Raptured Duck” z 95. Eskadry Bombowej podporucznika Ted W. Lawson’a wygląda tak:NADBUDÓWKA, UZBROJENIE, WYPOSAŻENIE POKŁADOWE:
Elementy te zaprojektowano zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, raczej bez większych udziwnień.Drobne elementy uzbrojenia (np. działka przeciwlotnicze) zostaną wydrukowane na papierze barwionym

SZABLONY:
Części modelu według rysunków do wykonania we własnym zakresie.
Wydawnictwo „Szkutnik” przygotowuje wiele dodatków (detale cięte laserem, fototrawki, elementy żywiczne), które będzie można wykorzystać podczas budowy modelu kartonowego.
Ciekawostką jest zapewne wykonanie w naszym modelu węży paliwowych, za pomocą których USS „Hornet” brał paliwo z jednostek pomocniczych.Zdajemy sobie sprawę, że opisane powyżej innowacje nie wyczerpują całkowicie tematu. Bez wątpienia istnieje wiele innych pomysłów, które mogą ułatwić, uatrakcyjnić i uprzyjemnić sklejanie modeli kartonowych.
Czekamy na Wasze komentarze, dalsze propozycje ulepszeń modeli. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, opinie i słowa krytyki.
Chcemy, by kolejne modele kartonowe Szkutnika, mimo że dość mocno zdetalizowane, były sklejane przez coraz większą grupę modelarzy okrętowych.

W przyszłości planowane jest również (o ile będzie odpowiednie zainteresowanie) wydanie modelu USS „Hornet” (CV-8) w skali 1:300.

SZKUTNIK – NOWY WYMIAR MODELARSTWA

Załoga SZKUTNIKA, zaprasza do współpracy projektantów modeli kartonowych oraz kreślarzy planów modelarskich. Osoby zainteresowane tematyką morską, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Oferujemy miłą atmosferę oraz godziwe wynagrodzenie.

--

Post zmieniony (10-08-17 15:57)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 71737 01-02-17 19:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 438 01-02-17 19:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 793 01-02-17 19:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Varran 298 01-02-17 21:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Kuba 269 01-02-17 21:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS ;HORNET; (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
kari 357 01-02-17 21:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS  nowe
Art 528 01-02-17 22:01
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 325 01-02-17 22:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS HORNET (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
kari 380 01-02-17 22:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 499 01-02-17 23:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
TLB 210 02-02-17 01:30
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Ryszard 207 02-02-17 06:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 181 02-02-17 07:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Greg77 185 02-02-17 08:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 218 02-02-17 08:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 192 02-02-17 09:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
karlos 200 02-02-17 09:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 160 02-02-17 10:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
killy9999 176 02-02-17 10:16
 -8)  nowe
Kalafior 228 02-02-17 11:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 211 02-02-17 11:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Cordel 200 02-02-17 12:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrubyCzarnyKOT 219 02-02-17 13:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
radomir 194 02-02-17 16:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 185 02-02-17 16:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 201 02-02-17 19:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrzechuO 199 02-02-17 23:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 196 03-02-17 07:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 199 03-02-17 08:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 209 03-02-17 20:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 343 03-02-17 20:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Technick 203 03-02-17 20:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kamas 201 03-02-17 20:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 202 03-02-17 21:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 210 03-02-17 21:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 201 04-02-17 22:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Migdalina 223 04-02-17 23:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 176 05-02-17 10:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Migdalina 177 05-02-17 10:25
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotr Murawski 157 05-02-17 10:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 217 05-02-17 11:18
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Brystol 238 05-02-17 13:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 190 05-02-17 19:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
janekg 189 05-02-17 20:41
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 180 05-02-17 21:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 199 05-02-17 21:16
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Raziel_3 217 05-02-17 21:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 189 05-02-17 22:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotreq 224 05-02-17 23:43
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Piotr D. 220 06-02-17 09:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 216 06-02-17 11:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 220 06-02-17 14:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lesio73 271 06-02-17 14:57
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 177 06-02-17 16:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 168 06-02-17 17:40
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 179 06-02-17 18:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 193 06-02-17 18:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 166 06-02-17 18:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Włodek 198 06-02-17 18:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 180 06-02-17 21:59
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 173 06-02-17 22:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 166 07-02-17 18:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Łosiu 155 06-02-17 23:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Wojtu 160 06-02-17 23:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Najger 167 06-02-17 23:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
GrzechuO 158 06-02-17 23:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 164 07-02-17 00:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Witek 176 07-02-17 00:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Roli 174 07-02-17 16:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Hator 154 07-02-17 20:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
szebi 245 07-02-17 22:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Raziel_3 163 09-02-17 22:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
arek1981 189 09-02-17 22:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 197 23-02-17 18:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 185 24-02-17 22:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 189 25-02-17 08:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 163 25-02-17 09:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 186 25-02-17 09:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 158 25-02-17 20:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Jarod 186 25-02-17 21:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 203 26-02-17 00:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 215 26-02-17 10:35
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 177 26-02-17 11:26
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
henrykk 170 26-02-17 14:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 181 26-02-17 16:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 221 26-02-17 16:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 178 26-02-17 17:33
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 182 26-02-17 20:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 184 26-02-17 20:09
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 167 26-02-17 20:36
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 299 26-02-17 20:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 193 26-02-17 21:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 200 26-02-17 22:01
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 201 26-02-17 22:41
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 192 26-02-17 22:46
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
krystian 209 28-02-17 20:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
arek1981 252 28-02-17 23:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 208 03-03-17 14:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 218 03-03-17 20:48
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 456 04-03-17 15:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paweł63 214 05-05-17 20:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 259 05-05-17 21:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 189 30-05-17 13:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 170 30-05-17 16:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 189 31-05-17 07:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 204 01-06-17 12:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 206 09-06-17 15:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 154 12-06-17 18:52
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 176 12-06-17 21:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Andreas 167 12-06-17 22:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 273 13-06-17 06:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 140 21-06-17 18:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Spychacz 137 21-06-17 18:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
origami 139 21-06-17 19:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 140 21-06-17 20:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Janisz 141 24-06-17 17:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 144 25-06-17 13:02
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 118 25-06-17 13:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 160 25-06-17 13:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 165 25-06-17 17:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 182 25-06-17 18:43
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 115 26-06-17 10:57
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 142 26-06-17 11:44
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kelkan 149 26-06-17 15:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 162 26-06-17 17:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 138 26-06-17 19:22
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Włodek 168 26-06-17 19:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 130 26-06-17 20:59
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 173 26-06-17 22:31
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 148 27-06-17 14:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 182 27-06-17 14:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 169 27-06-17 22:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 137 29-06-17 17:04
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 123 29-06-17 17:50
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paweł63 138 29-06-17 18:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 159 29-06-17 18:58
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 186 30-06-17 14:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ChrissBis 183 01-07-17 11:03
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 154 11-07-17 16:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 151 11-07-17 16:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 157 11-07-17 17:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 132 11-07-17 20:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 139 11-07-17 20:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 147 11-07-17 22:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 150 12-07-17 06:07
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 169 12-07-17 11:53
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 156 12-07-17 14:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 127 14-07-17 13:20
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 168 14-07-17 13:52
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 160 14-07-17 16:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 158 14-07-17 17:28
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 155 14-07-17 19:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 145 14-07-17 20:50
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 158 14-07-17 21:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 136 14-07-17 22:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 156 14-07-17 23:19
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 347 14-07-17 23:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 134 14-07-17 23:54
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 143 15-07-17 08:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 147 15-07-17 12:05
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 196 15-07-17 12:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Vercyn 162 15-07-17 13:35
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 173 15-07-17 14:14
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 143 15-07-17 14:37
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 193 15-07-17 16:42
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 193 15-07-17 18:58
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 169 15-07-17 21:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 175 15-07-17 21:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 149 15-07-17 22:11
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 214 15-07-17 22:39
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 214 21-07-17 14:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Paragraf 157 21-07-17 14:38
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 171 21-07-17 14:51
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Ryszard 175 21-07-17 14:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 170 21-07-17 15:00
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 157 21-07-17 15:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 172 21-07-17 15:16
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dweler 168 21-07-17 15:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Greg77 163 21-07-17 15:38
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
yogi 207 21-07-17 23:13
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 211 24-07-17 14:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 146 25-07-17 19:56
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 147 25-07-17 20:55
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 139 26-07-17 08:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 144 26-07-17 09:17
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 139 26-07-17 09:29
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 154 26-07-17 11:12
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ewa778 139 07-08-17 15:15
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arturo 162 26-07-17 11:21
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 156 26-07-17 11:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 181 26-07-17 12:27
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 172 26-07-17 12:34
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 169 26-07-17 12:45
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 243 26-07-17 12:49
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 148 07-08-17 11:10
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 149 07-08-17 12:18
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 166 07-08-17 15:06
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kubeksus 158 07-08-17 15:23
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
L_Sz_Misiek 172 07-08-17 15:47
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 146 07-08-17 16:32
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
F4kL0gic 186 07-08-17 17:24
 Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 137 07-08-17 17:52
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 162 08-08-17 05:49
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Halogen 260 07-08-17 18:26
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 133 07-08-17 19:52
 Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 143 07-08-17 22:21
 ;HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Kalafior 744 08-08-17 21:23
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Arizonek 198 19-09-17 15:01
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 171 19-09-17 15:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Robert 223 19-09-17 18:19
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 232 21-09-17 07:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 322 06-10-17 10:22
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 119 05-12-17 17:41
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 141 05-12-17 17:49
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 135 05-12-17 17:51
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
siedem 147 05-12-17 17:53
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 131 05-12-17 18:05
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 144 06-12-17 09:20
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 139 06-12-17 11:04
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 206 06-12-17 17:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 158 06-12-17 21:37
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 333 06-12-17 22:12
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 122 09-12-17 15:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bart 175 09-12-17 17:28
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 99 11-05-18 14:51
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 224 11-12-17 10:09
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tomo11 103 11-05-18 21:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SAW 136 12-05-18 09:53
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 114 13-05-18 06:58
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Cyryl 124 13-05-18 22:25
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
MPaweł 104 14-05-18 14:24
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 113 14-05-18 22:26
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Bizon 81 15-05-18 06:38
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Maverick 86 15-05-18 07:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 110 15-05-18 08:36
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 122 15-05-18 09:52
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 115 15-05-18 10:38
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 110 15-05-18 13:06
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 104 15-05-18 13:32
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 160 15-05-18 13:39
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dweler 135 15-05-18 14:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 143 15-05-18 16:57
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 188 15-05-18 17:43
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SAW 124 21-05-18 22:36
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Lelum Polelum 175 22-05-18 10:29
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 129 22-05-18 20:37
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 114 23-05-18 18:45
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
darmuszka 137 23-05-18 19:01
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Gdaś 110 23-05-18 19:10
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
dokker 153 23-05-18 20:00
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Seweryn 155 23-05-18 20:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 155 23-05-18 23:12
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 152 24-05-18 04:50
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 181 09-08-18 15:17
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
IJN Łukasz 138 24-05-18 07:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
kubeksus 151 24-05-18 11:41
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ABC 166 24-05-18 11:56
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Windus 129 24-05-18 19:40
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
syjek 224 24-05-18 21:28
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 153 10-08-18 07:40
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 219 10-08-18 09:29
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 148 18-08-18 21:06
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 239 18-08-18 22:14
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
elvis 192 20-08-18 14:10
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 132 04-09-18 13:11
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
tineo 121 04-09-18 13:30
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 108 04-09-18 14:31
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 104 04-09-18 14:52
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 129 04-09-18 18:07
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Adam 246 04-09-18 21:07
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 166 30-11-18 12:02
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
killy9999 49 13-02-19 18:43
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 37 13-02-19 20:54
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 40 13-02-19 21:34
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
stary 60 13-02-19 23:25
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
ADAM 12 40 14-02-19 14:45
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Akra 32 14-02-19 14:50
 Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK  nowe
Sven 99 14-02-19 15:02

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018