FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 28Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
25-06-17 18:43  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Hangarowy też będzie tradycyjny

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-06-17 10:57  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Obawiam się że Hornet z GPM, który ukaże się za ok miesiąc może Wam zrobić sporą konkurencję: na przykładowych arkuszach widać, że ma podział blach na burtach i oklejkach dna, pełny hangar. Autorem tamtego Horneta jest projektant rosyjski.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-06-17 11:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Sven, konkurencja to bardzo dobre zjawisko...szczególnie dla nas kupujących;)
Zapewne kilka osób wstrzymało się z zakupem Horneta od SZKUTNIKA aby porównać z wydaniem GPM. Skonfrontuje się arkusze, opracowanie, dodatki oraz cenę i każdy kupi co mu bardziej odpowiada.
Jeżeli zapowiedź SZKUTNIKA odnośnie Yamato i Musashi były serio serio, to również będzie konkurencja;)

 
26-06-17 15:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kelkan   

Fajny model, super !

--
Soczewki kontaktowe

 
26-06-17 17:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Sven: Każdy ma prawo wydawać modele jakie chce i kiedy chce. Takie jest prawo rynku.

GPM jest wielkim doświadczonym Wydawnictwem z długoletnim stażem. Nie wiem, czy w ogóle w tym przypadku można mówić o jakiejkolwiek KONKURENCJI. My podobnie jak FANTOM MODEL jesteśmy wydawcami przez małe „w”.
Jak już wielokrotnie powtarzaliśmy, wydawanie naszych modeli traktujemy hobbystycznie. My jesteśmy przede wszystkim MODELARZAMI. Budujemy jednostki pływające głównie dla siebie. Takie, których projektowanie i sklejanie sprawia nam najwięcej przyjemności.
Pomysł wydawania modeli przez załogę Szkutnika wyszedł spontanicznie od modelarzy, którym podobały się nasze modele wystawiane na różnych imprezach modelarskich.
Jest nam bardzo miło, że innym osobom podoba się nasze podejście (innowacyjny sposób klejenia, dobór dokumentacji, poziom detalizacji, itp.) do sklejania kartonowych modeli jednostek pływających. To dla tej specyficznej grupy modelarzy został wydrukowany USS „Hornet”. To dla nich w przyszłości planujemy wydanie kolejnych modeli Szkutnika: „Dar Pomorza”, „New Mexico”, „Ise” czy „Musashi”.
Jeżeli okaże się, że nie ma zbyt dużego zainteresowania na rynku naszymi modelami, to po prostu zawiesimy działalność wydawniczą i wrócimy do sklejania swoich modeli w zaciszu domowym.
I to by było na tyle.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-06-17 19:22  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam nadzieję jednak, że jestecie zadowoleni z zainteresowania waszym Hornetem i miłośnicy mniejszej skali 1:300 mogą wciąż oczekwać modelu w tym roku.

Może właśnie skala 1:300 jest tą niszą w której warto wydawać modele, a której inne firmy nie ruszają ?

Jak prace nad Yamato/Musashi ?

 
26-06-17 19:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1/300 by mnie kusiła. 1/200 nie.

 
26-06-17 20:59  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś dostałem "Horneta" z laserami. CUD MIÓD, MAŁPI SMALEC!

 
26-06-17 22:31  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szkutnik, praktycznie temat wyczerpał, ja ze swojej strony mogę dodać, że właśnie pracuję nad przygotowaniem modelu w skali 1/300. Jak wyżej napisano modele robimy, bo są osoby, które będą zadowolone z faktu że też będą mogli sobie je skleić.

Na temat fotek na stronie GPM i co ja o nich myślę pod względem wykonania modelu mógłbym kilka słów napisać, ale nie o to tu chodzi. Ważne że jest ruch w interesie:)
Cieszy mnie fakt że widać progres w nowych rozwiązaniach i nie stoimy w miejscu.
Przykładem są podłużne pasy podziału blach na kadłubach, wiadomo nie odkryliśmy Hameryki, są one od dawna stosowane w żaglowcach, ale widać, że teraz nie tylko są one walorką modelarzy, projektanci zaczynają je wprowadzać w projektach.
Z resztą zawszę mogę też do Horneta opracować blachy do oklejenia kadłuba:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-06-17 14:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Opracowuj Waść :)

--
Sklejacz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 28Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024