FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
28-01-17 16:46  Odp: Katalog modeli kartonowych
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Chopin - może być problem ze złapaniem autora, Orinoko to gdzieś w południowej Ameryce albo innej Pretorii? :-) ;-)

 
28-01-17 17:24  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aj tam... aj tam... ;-) Kijem Skisłą zawrócim to i u nas popłynie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-01-17 17:54  Odp: Katalog modeli kartonowych
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

A może jednak jest w Polszcze?
Kod jest napisany w PHP, zapewne średnio czytelnym, bo się przy okazji owego PHP nauczyłem był. Popatrzę na dniach, co tam jest.
Wygląd najprościej byłoby dostosować przez CSS, tu pewnie nie byłoby dużo roboty.
I tak moim zdaniem najistotniejsze byłoby uzupełnienie samych danych.
Co do funkcjonalności, to nie ma co szaleć. Jeśli czegoś brakuje, to można dyskutować i ewentualnie poprawiać, ale bez rewolucji.
Tomek

 
29-01-17 11:50  Odp: Katalog modeli kartonowych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam taką dużą prośbę do Rajkuba - słuchaj Czesław swego czasu zadekretowałeś, cytuję :
" Lekarstwo - traktować się nawzajem jak zadżumionych - gdzie on coś pisze (czyli JA - mój dopisek ) tam nas nie ma, tam gdzie my piszemy tam jemu wara ".
Pomijam już prawdę mówiąc, że było to w mało sympatycznej formie napisane, ale niech tam.
Wydaje mi się, baaa jestem pewny, że ta zasada została ewidentnie złamana nie przeze mnie, ale przez vwsmoka, Kalafiora, Chopina - bardzo przepraszam, ale kompletnie nie interesują mnie poglądy tych trzech ANONIMOWYCH dla mnie forumowiczów, którzy swoją anonimowość wykorzystują do tego, aby jak to w tamtej swojej wypowiedzi Czesiu napisałeś "ujadać jak ratlerki" przy okazji moich wpisów.
Może przyjdzie kiedyś moment, że przedstawią się z imienia i nazwiska i wtedy być może potraktuję ich jako partnerów do dyskusji.
Nie po to założyłem ten temat, aby pod swoim adresem wysłuchiwać takich tekstów jakie wpisują wspomniani forumowicze.
W związku z tym proszę o usunięcie ich wpisów, które naruszają wspomnianą na początku tego tekstu Twoją zasadę, po to, aby nie było kwasów.

Post zmieniony (29-01-17 11:52)

 
29-01-17 16:45  Odp: Katalog modeli kartonowych
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Halogen, zacznijmy od tego, że chciałem odpowiedzieć na tzw. priva, ale Twoja OTWARTOŚĆ (w przeciwieństwie do mojej ANONIMOWOŚCI) sprawia, że nie ujawniasz pod nikiem swojego majla.
Pewnie powodem jest opisany przez Ciebie wymóg poznania czyichś personaliów jako warunku dopuszczenia kogoś takiego do dyskusji, ale to właściwie trudno skomentować na poważnie.
Nie ma oczywiście obowiązku, ale nie przypominam sobie, żeby inni, którzy też adresów nie ujawniają narzekali na anonimowość pozostałych.

Co do Twojego komentarza, że jestem "osobą, która nie przeczytała wcześniej". Otóż przeczytałem (choć pewnie uznasz, że bez zrozumienia).
Wszystkie Twoje wcześniejsze wpisy o kosztach były sensowne i sprowadzały się do pytania "ile to by mogło kosztować?". Sugerowały wręcz pewien stopień Twojej niewiedzy w tym temacie.
Ale jak tylko Kalafior stwierdził, że pomysł jest zły i będzie drogo (podpierając się jakimi takimi argumentami) natychmiast wypaliłeś z autorytatywnym o jakich kosztach ty mówisz.
No właśnie, o jakich? Dowiedziałeś się w międzyczasie czegoś nowego, czy była to Twoja standardowa reakcja na krytykę Twojego pomysłu?
Sądząc po no wybacz ale piszesz głupoty – raczej to drugie...

Prosić o usunięcie wpisów w swoim wątku oczywiście możesz, ale nie podpieraj się jakimś rzekomym "zadekretowaniem" czegokolwiek przez Rajkuba.
Akurat on jest ostatnim, który by pewnie coś w tym stylu dekretował. Swoją drogą skąd bierze tyle cierpliwości ;-)
Napisał swoje zdanie i podał możliwy sposób na uniknięcie konfliktów z Tobą. Pewnie miał rację, ale nie rób sobie z tego wytrycha do wywalania niewygodnych dla Ciebie wpisów.

Natomiast co do problemu z "wysłuchiwaniem takich tekstów jakie wpisują wspomniani forumowicze" to mogę doradzić tylko jedno – nie czytaj na głos.

PS. Żeby nie było, że zupełnie niemerytorycznie – sam pomysł podoba mi się niezmiernie, i nawet jeśli skończy się tylko na zreanimowaniu WSMK, to i tak będzie to Twoja niezaprzeczalna i wielka zasługa dla polskiego modelarstwa kartonowego.
I akurat teraz naprawdę piszę zupełnie serio ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
29-01-17 18:34  Odp: Katalog modeli kartonowych
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To nie mogę się wypowiadać w twoich wątkach nawet merytorycznie? A od takiej wypowiedzi zacząłem. No ale tobie się nie spodobała. Cóż w twoim mniemaniu jestem widać przygłupi.
Następnym razem napisz wyraźnie, drukowanymi, kto nie ma prawa wstępu i wypowiedzi. Zrób tablice jak w "Nie lubię Poniedziałków" z naszymi avatarami.

Chciałem najnormalniej w świecie wyrazić swoje zdanie i zgłosić sugestię, wybacz, ze nie wiedziałem, że jestem nieproszonym gościem nie godnym twojego wątku.

P.S. Na kartonówkach jest taki katalog o jakim myślisz. Choć niepełny i troszkę szwankuje. Ale forma jest bardzo ciekawa.

 
29-01-17 19:06  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

orinoko tak po za layoutem i trochę szwankującą wyszukiwarką, to chyba było by niewiele poprawek. Wygląd jest po prostu archaiczny, a wyszukiwarka nie łapie wszystkich fraz, np.: f16. Dopiero wpisanie pełnej frazy f-16 daje efekt.

vwsmok, Kalafior nie szkoda wam czasu i atłasu na takie deliberacje? Należało by zacząć od tego ile wpisów zrobił do WSMK, a dopiero zastanowić się nad przypisywaniem mu zasług. Bo na razie to wygląda to tak, że chce się wyślizgać cudzym kosztem. A przynajmniej ja to tak odbieram.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-01-17 09:38  Odp: Katalog modeli kartonowych
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chopin, wiele lat temu próbowałem coś od siebie zrobić dla WSMK. Pisałem majle z pytaniami, zgłaszałem jakieś tam babole.
Nie było ani efektu ani odpowiedzi i w końcu odpuścilem.

Wygląda na to, że teraz zaczęła się jakaś w miarę składna dyskusja o uruchomieniu bazy od nowa (bo chyba tak to trzeba nazwać).
No a że zaczęła się w wątku otwartym przez Halogena to (cytując klasyka) – oczywista oczywistość ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-01-17 11:59  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vwsmok no już nie bądźmy tacy formaliści ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-02-17 11:19  Odp: Katalog modeli kartonowych
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I jak? Entuzjazm opadł? Trza Braveranu!

Jestem za remontem WSKM. Było by pięknie zobaczyć na ile go stać obecnie, po aktualizacji i kosmetyce.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024