FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-17 12:56  Odp: Katalog modeli kartonowych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

vwsmok no tak nie ma to jak wypowiedź osoby, która nie przeczytała co jest napisane wcześniej - serio nie widzisz różnicy w drukowaniu katalogu z pdf przez modelarza w domu i kosztów tego, a drukowania cyfrowo cyklicznie kart katalogu przez np. wydawnictwo A, B, C, itd, które można by kupować przy okazji np. zakupu modelu ?!
Nie widzisz różnicy między wydaniem modelu przez znaną firmę od razu za kilka tysięcy złotych, a kupowaniem tego modelu cyklicznie, wiadomo jaki system i jaką firmę mam na myśli ?

Brystol gdzie wyczytałeś, że ma to być książka, katalog wydany od razu jako tzw. cegła ?

Roman przecież formę wydania katalogu jako całości od razu odrzuciłem w pierwszym wpisie, no czytajcie co jest wcześniej napisane, a poza tym powtarzam to nie ma być katalog służący do kupowaniu modeli z cenami itd. tylko katalog wszystkich wydanych modeli kartonowych w Polsce, który może powstać przy współpracy wydawców modeli i modelarzy. I temat byłby cały czas aktualizowany - to nie ma być katalog Italeri na 2017 rok.
Jeżeli istniejące wydawnictwa zgodzą się przygotować takie karty ze swoimi modelami to mnóstwo pracy jest zrobione - pozostaje zebrać modele nieistniejących firm i tu potrzeba współpracy modelarzy, którzy takie modele posiadają.
To ma być współpraca, bo tylko tak można realnie takie kompedium stworzyć... ale trzeba chcieć, a nie pitolić tak jak w momencie, gdy wymyśliłem temat Nowości / Zapowiedzi - od razu podniósł się klangor, a po co, mamy WSMK, do czego to komu potrzebne, zaśmiecanie forum ... a temat okazał się strzałem w dychę i jak widać po przejęciu pomysłu przez Norvika trwa w najlepsze.

Przypominam tylko, że temat jest sondażowy - nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Post zmieniony (28-01-17 12:58)

 
28-01-17 13:08  Odp: Katalog modeli kartonowych
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To jak sondażowy i z zasady dyskusyjny to czego rzucasz się jak wsza na grzebieniu kiedy ktoś podważa sens pewnych posunięć takim czy innym argumentem? Przyjmij do wiadomości, przemyśl i weź wszystkie pod uwagę. Twoich niekoniecznie uprzejmych uwag nikt nie ma ochoty czytać. Wolimy konkrety. Każdy z osobna ci przyklasnął i poparł zrobienie takiego katalogu, tylko nie w wersji papierowej. A Ty już doszukujesz sie ataków i bojkotowania. Chłopie zluzuj pośladki.
Over. Bez odbioru.

Post zmieniony (28-01-17 13:10)

 
28-01-17 13:18  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogenku! Jutrzenko elokwencji i polotu! WSMK zmarło śmiercią naturalną, jako projekt pospolitego ruszenia, najprostszy w tym przypadku do zrealizowania, a ty chcesz tym sposobem robić katalog drukowany? Raczysz chyba żartować. O ekonomicznym aspekcie nie wspominam. Sam nakład pracy jest tytaniczny. Chętnie cie zobaczę, jak za frajer siedzisz i katalogujesz te kilkanaście tysięcy modeli, opracowujesz graficznie i robisz składy. Na koniec, synchronizujesz współpracę w tej materii wszystkich wydawnictw.

Z drugiej strony warto czasem mieć bujną fantazję i marzenia :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (28-01-17 15:56)

 
28-01-17 13:22  Odp: Katalog modeli kartonowych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No właśnie byłem zdziwiony, że tylko vwsmok, Kalafior się pojawił w tym temacie, no przeca kto jak kto ale Chopin nie odpuści takiej frajdy.
Ot i cała Polska w pigułce.

 
28-01-17 13:33  Odp: Katalog modeli kartonowych
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A ten dalej swoje. Po prostu wróć do tematu i przestań (jak już wcześniej napisałem) doszukiwać się we wszystkim ataku na siebie ad persona.
Interesuje cię temat czy kolejna kłótnia? Mam nadzieję, że jedni to pierwsze.

 
28-01-17 13:49  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogenku zejdź po prostu na ziemię i zacznij od rzeczy najprostszych: zacznij np uzupełniać spis WSMK o brakujące modele i dane w już istniejących pozycjach. A nie wyskakuj z fantasmagoriami ekonomicznie i technicznie bardzo trudnymi do zrealizowania. Da się, tylko jakim (zupełnie bezsensownym) kosztem, dla twojego widzimisię. Taka kartka musiała by kosztować z 5PLN. Wydruk domowy to około 1PLN w b&w. W kolorze około 4,5PLN. W punkcie ksero od 1,5 do 4PLN... To tylko tak po łebkach i na szybko. Dodaj koszty opracowania... Czasem warto temat przemyśleć dokładnie wcześniej, i rozważyć czy ma to sens. No ale ty wiesz wszystko najlepiej, a twoje pomysły to rewolucjonizują świat... Dziwię się, że jeszcze nie zostałeś moderatorem na tym forum (i innych)?!

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (28-01-17 15:54)

 
28-01-17 13:56  Odp: Katalog modeli kartonowych
dmk   

killy9999 napisał:

> Pomysł zrobienia jakiegoś porządnego internetowego spisu modeli jest jak najbardziej na miejscu. Coś
> w stylu BoardGameGeek tylko z modelami, a
> nie grami planszowymi. Podejrzewam że WSMK miał być w założeniu czymś takim, ale raczej się nie
> sprawdza bo strona WSMK jest po prostu przedpotopowa pod względem funkcjonalności.
>
> Z całym pomysłem są dwa poważne problemy
>
> 1. Ktoś musi taką stronę napisać, a to nie jest hop siup. Powiedziałbym, że to gigantyczne zadanie.
>
> 2. Gdyby już strona powstała, to dochodzi kwestia hostingu, czyli wynajęcia przestrzeni serwerowej i
> płacenia za nią. A miejsca byłoby trochę potrzeba, biorąc pod uwagę Jednym z problemów projektu 50
> lat MM jest to, że zdjęcia wrzucane są na różne serwisy które z czasem mają tendencję do zwijania
> działalności i na chwilę obecną w wielu galeriach znajdziemy puste posty pozbawione zdjęć. Jedynym
> sposobem uniknięcia problemu jest umożliwienie użytkownikom wgrywania własnych zdjęć na serwer.
>
> Być może dałoby się dostosować do potrzeb spisu któryś z istniejących CMSów, co rozwiązałoby problem
> 1.

Dedykowaną aplikację internetową mógłbym napisać, ale tylko w wolnym czasie, którego mam dosyć mało. W związku z tym powstawałaby pewnie bardzo długo.

Przygotowanie istniejącego CMSa (np. Wordpress, Contao) jest znacznie szybsze i to mogę zrobić bez problemu.

Pozostaje kwestia domeny i hostingu (regularne opłaty). Przy założeniu, że przechowujemy zdjęcia, wymagania co do miejsca na serwerze i transferu miesięcznego mogą być spore (czyli wyższa cena).

Gdyby znalazł się jeszcze jakiś grafik, który opracowałby tzw. frontend czyli to co będzie widziała osoba przeglądająca katalog to byłoby jeszcze lepiej. W podstawowej wersji użyłbym któregoś z gotowych systemów (tzw. framework).

Migrację danych z WSMK też mogę wykonać (pod warunkiem, że dostanę dostęp do bazy lub dane z niej).

--

 
28-01-17 14:48  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dmk a dało by radę po prostu przeprojektować sam system i lay istniejącego WSMK tak, żeby nabrał świeżego sznytu? Zbędną była by migracja i kwestia domeny, bo wszystko zostało by na miejscu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (28-01-17 15:54)

 
28-01-17 15:12  Odp: Katalog modeli kartonowych
dmk   

Jest to możliwe, ale nie wiem jak wygląda kod WSMK, a czasami przerabianie starych rozwiązań jest trudniejsze niż zrobienie od nowa.
W przypadku zachowania funkcjonalności, a jedynie zmiany interfejsu będzie łatwiej, natomiast sam silnik może być trudno modyfikować (zależy od rozwiązań przyjętych przez autora, czytelności kodu, komentarzy itp.)
Niemniej pomysł godny rozważenia.

--

 
28-01-17 15:53  Odp: Katalog modeli kartonowych
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dmk kwestia złapania i zgadania się z autorem, czyli Orinoko ;-) Ja myślę, że funkcjonalność, jako taką można by zachować, ale poprawić layout i może dostosować pod współczesne mobilki. No i wyszukiwarka modeli jest na pewno do poprawy (a przynajmniej baza słów kluczowych). Tak naprawdę to trzeba by się temu przyjrzeć z bliska, ale ja w sprawach webowych to noga jestem ;-) Optował bym jednak o pozostawienie samego spisu tam gdzie jest aktualnie, żeby nie komplikować sprawy domeny i serwera.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024