FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-01-17 00:50  [R/G] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pod wpływem impulsu wziąłem się za sklejanie Smyka z Kartonowej Kolekcji:



Prawdę mówiąc nie wiem czemu. Szybowce mnie nie interesują jakoś szczególnie, a model kupiłem raczej na zasadzie "może kiedyś się za niego wezmę jak już posklejam ciekawsze rzeczy". W wycinance są dwa modele, ja wziąłem się za PW-5. Całość mieści się na dwóch arkuszach



Części jak widać mało, niemniej jednak model oceniam jako dosyć trudny. Bardzo drobny i delikatny, a długie i cienkie skrzydła oraz ogon zapowiadają się jako spore wyzwanie. Póki co po dwóch dniach klejenia efekt wygląda tak:



Przód póki co nieprzyklejony - muszę kupić śrubki na balast, bo mi się skończyły.

--

Post zmieniony (23-05-17 22:43)

 
15-01-17 20:31  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo fajny model.
Wszystko wycinasz czy laserem ciete wregi?
Kabinka jest w zestawie?

--
Pozdrawiam
Radek

 
15-01-17 20:34  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9
 
16-01-17 22:18  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wyposażenie kabinki - super !
Tak jak wspomniałeś - dużym wyzwaniem będzie ten kadłub-belka i skrzydełka.
Powodzenia !
Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (16-01-17 22:19)

 
16-01-17 22:21  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 54


 - 11

Jakbyś myślał o klejeniu drugiego egzemplarza, na stronie wydawnictwa masz do ściągnięcia alternatywny nos z listków.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
17-01-17 21:22  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Szkoda, że nie ten z mojej górki. Ogon nie jest taki ciężki jak się wydaje, ale przy skrzydłach można polec, co wiem z własnego doświadczenia.
Tomek, możesz wrzucić alternatywny nos do "szufladek".

 
20-01-17 00:54  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model jest już prawie ukończony. Tutaj w ferworze walki:



To o co martwiłem się najbardziej - krawędzie natarcia oraz belka ogonowa - poszło bez najmniejszych problemów. Krawędzie natarcia wyszły w mojej ocenie w porządku:



A zamknięcie segmentu belki ogonowej jest najlepiej wykonanym przeze mnie kiedykolwiek zamknięciem segmentu:



Obecnie całość wygląda tak:



Przyklejanie nosa nadal czeka aż kupię śrubki do zrobienia balastu. Muszę też niestety ponownie wykonać oszklenie kabiny. Wyciąłem ramki, nakleiłem na kabinkę i po wycięciu niestety okazało się że nakleiłem ramki minimalnie nierówno, w efekcie czego nie da się dokleić oszklenia tak żeby nie powstały szpary. Paweł Mistewicz uprzejmie przesłał mi ramki oszklenia, więc jutro je wydrukuję i spróbuję jeszcze raz. Mam nadzieję że się uda. Jeśli nie, nie będę miał wyboru i po prostu wykonam otwartą kabinę. Uważam, że szybowiec bardzo tracie wtedy na sylwetce, ale lepsze to niż szpary w modelu. A propos szpar, to skopałem łącznie skrzydło-kadłub. Powstały niestety szpary, po prawej stronie dosyć duże. Musiałem je załatać wikolem:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-01-17 19:10  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wkleiłem balast w postaci niewielkiej śrubki.



Niewiele, ale wystarczająco żeby model był poprawnie wyważony i nie leżał na ogonie. No i jeszcze raz zawalczyłem z oszkleniem kabiny. Tym razem zamiast oklejać na oko, postanowiłem być sprytniejszy. Nakleiłem wytłoczoną kabinkę na model i tak oklejałem obramowanie kabiny:



Niestety, nie wyszło to wiele lepiej. Nie wiem czy to moja wina, czy też po prostu wytłoczka z GPMu ma zły kształt. Po prostu nie byłem w stanie zrobić tak, żeby pasowało idealnie. Skończyło się tym, że dziury łatałem wikolem. Chałtura, ale nie rzuca się w oczy.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-01-17 19:11  Odp: [R] PW-5 Smyk - Kartonowa Kolekcja 1/2014, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pora i na galerię końcową. Pomimo niewielkiej ilości części model jest dosyć wymagający, ale nie aż tak trudny jak początkowo sądziłem. Strzeliłem kilka baboli, głównie przy oszkleniu kabiny i łączeniu kadłub-skrzydło. Jeśli kiedyś siądę do drugiego modelu z wycinanki, to mam nadzieję tych błędów uniknąć. Oto zdjęcia.



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024