FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-17 17:51  [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

MT-LB został skonstruowany jako ciągnik artyleryjski przeznaczony do holowania armat przeciwpancernych T-12 kalibru 100 mm. Z czasem zaczęto wykorzystywać w roli transportera opancerzonego. Przyjęto go na uzbrojenie w 1964 roku i od tego czasu na jego podwoziu  zbudowano także szereg innych pojazdów, zarówno pomocniczych jak i bojowych. MT-LB używane były przez wojska radzieckie w wojnie afgańskiej, a po upadku ZSRR były wykorzystywane niemal we wszystkich głównych konfliktach zbrojnych w obszarze post-sowieckim. Znaczne ilości MT-LB zostały dostarczone przez ZSRR do państw członkowskich Układu Warszawskiego i krajów neutralnych, np. do Finlandii i Iraku. Nadal wykorzystuje się je w wielu regionalnych konfliktach. Od połowy lat  80-tych bez uzbrojenia jest używany w gospodarce na dalekiej północy Rosji.  

MT-LB jest produkowany w Polsce przez HSW. Na uzbrojeniu Wojska Polskiego znajduje się kilkaset pojazdów o różnym przeznaczeniu wykorzystujących podwozie MTLB. 

Model przedstawia pojazd w wersji bazowej. 

Dwa krótkie filmiki z MTLB: 
https://www.youtube.com/watch?v=AHEquAudJ6A&list=PL38A7-B7ZNFRA8QWKGvMi77qpxyxLCATS&index=8
https://www.youtube.com/watch?v=PBTU66RZJSo&list=PL38A7-B7ZNFRA8QWKGvMi77qpxyxLCATS&index=15
 
W końcu zmobilizowałem się i postanowiłem odkurzyć jeden z "pułkowników", czyli skończony (chyba) projekt z przed lat (2012) - ciągnik artyleryjski MTLB. Wydaje mi się, że mam go całkowicie rozwiniętego, ale wszystko wyjdzie w praniu.  

Model z założenia ma być kompletny, czyli z pełnym wnętrzem, silnikiem i z otwieranymi wszystkimi włazami i pokrywami. Mam komplet dokumentacji serwisowej + katalog części ze sklepu. U nas to pojazd wojskowy z wielkimi tajemnicami (!) natomiast u naszego brata ze wschodu to również pojazd cywilny do poruszania się po Syberii więc dokumentacja jest ogólnie dostępna. Ponieważ pojazd ma dużo włazów i pokryw to jest sens robienia go z wnętrzem bo będzie można wszystko zobaczyć. Co do malowania to jeszcze nie do końca mam pomysł. Są właściwie dwie opcje: 1- standard zielony, 2 – cztero-kolorowe kamo ala NATO jak dzisiejsze pojazdy w naszym wojsku. Problem jednak w tym, że w wersji podstawowej było u nas tylko kilka pojazdów.  

Tak projekt wygląda na renderach. 
 
 
 

Sklejanie nie będzie w określonej kolejności ponieważ muszę w boju sprawdzić co musi być sklejone jako pierwsze co może być później. Nie kleiłem do tej pory pojazdów z wnętrzem. Na pierwszy ogień idzie silnik. Co prawda będzie on widoczny tylko z góry, ale fajnie będzie go mieć zrobionego w całości. 

Silnik z projektu wygląda tak: 
 

No i pierwsze cięcia i części: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-01-17 00:27  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Udało mi się dziś jeszcze wymordować kolektory wydechowe: 
 
 
Chyba udało mi się wstrzelić z tematem :) Co do malowania to jak pisałem decyzja jeszcze nie zapadła. Wybiorę może coś z tego: 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd23d8c0b.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd2587fde.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd26e3020.jpg 
http://www.trumpeter-china.com/Uploads/201512/5684cd3625f3b.jpg

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-01-17 16:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prawdę mówiąc mam wstępnie przygotowane "polskie" malowanie i najprawdopodobniej takie finalnie będzie jeśli szczęśliwie pojawi się ten model w wersji papierowej. Właściwie to chyba dałoby się zrobić w dwóch malowaniach, ale wymagałoby to dodatkowych najprawdopodobniej dwóch dodatkowych arkuszy z elementami poszycia i innych elementów bo je trzeba by powielić (wszystko co powyżej gąsienic). Finalna liczba arkuszy musi być wielokrotnością 4. Ale to też ewentualny temat do rozmowy w przyszłości. Zobaczymy. Pewnie jak będę ten model malował dla siebie to otrzyma inne malowanie :) Malowanie z czysto zielonym kolorem to trochę nudne.

Z tego co się na szybko doszukałem to MTLB jest produkowany w Charkowie (teraz Ukraina), w Stalowej Woli i gdzieś w Bułgarii. Był skonstruowany w ZSRR, czyli faktycznie powinien być nazywany "radziecki” (jakoś nie leży mi używanie "sowiecki”) a nie "rosyjski”. Tutaj zgoda.

Ta podstawowa wersja MTLB jest najlepiej udokumentowana - są rysunki, dokumentacja fabryczna i eksploatacyjna, katalogi sklepowe itd. I dlatego ją narysowałem. Ponieważ jest to prosta konstrukcja i podatna na modyfikacje to są dziesiątki jego modyfikacji i wersji. Nasz Kroton czy radziecki 9A34 są bardzo ciekawe.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-01-17 01:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem filtr powietrza i zacząłem sklejanie osprzętu: 
 

Żeby chwilę odsapnąć od silnika skleiłem jego osłonę: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-01-17 23:39  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

@Endrju: do wycinania nitów używam przerobionych igieł do strzykawek. Igła jest odcięta krótko i zaostrzona od zewnątrz. Mam dobrane druciki do wypychania nitów z igły. Robię po 5-10 nitów i wypycham drucikiem.


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-01-17 10:27  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem resztę osprzętu i wszystko połączyłem razem. Brakuje jeszcze rur od kolektorów wydechowych do tłumika, ale sam silnik jest gotowy. Pewnie jeszcze dołożę później klika "przewodów", żeby wyglądało lepiej. Mój pierwszy sklejony silnik i jestem z niego zadowolony:


Teraz chyba zacznę sklejać "deskę rozdzielczą".

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-01-17 00:15  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem ścianę osłony silnika łącznie z wentylatorem: 
 

Powstaje też "deska rozdzielcza": 
- projekt:  
 
- model: 
 

@Mrówka: problemem jest jak zawsze czas :(

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-01-17 23:55  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziś powstała tylko radiostacja: 


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-01-17 00:16  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dorobiłem główną tablicę na "desce rozdzielczej", pedały i dźwignie: 
 

Mam też gotowe siedzenia przednie: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
12-01-17 23:31  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pora było zabrać się za spód kadłuba. Na razie będą tylko oklejki wewnętrzne kadłuba. Poszycie zewnętrzne dokleję jak już środek będzie gotowy. Na początek podłoga i ściany boczne. Na podłodze są tunele i obudowy wałków skrętnych. Obudowa silnika pasuje do tuneli i otworów w dnie i boku kadłuba. Zrobiłem też tunel wału napędowego. 
 
 

Obudowa silnika i sam silnik jest na razie niedoklejony. Będą malowane osobno. 
 

Teraz kolej na kolejną drobnice z wnętrza.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-01-17 00:09  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

We wnętrzu znajdą się siedzenia desantu, zbiorniki paliwa, filtry powietrza, akumulatory i kilka innych drobiazgów: 
 
 

Zbiorniki paliwa, siedzenia i filtr(?): 
 

Drugi filtr: 
 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-01-17 23:20  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dzięki :)

Kolejne elementy z wnętrza to dwa akumulatory: 
 

Robienie wnętrza w przypadku czołgów to moim zdaniem trochę sztuka dla sztuki bo będzie bardzo mało widać. No chyba, że będzie zdejmowany górny pancerz, choć to wygląda trochę sztucznie. Ale w przypadku transporterów, gdzie jest dużo dużych klap, włazów i pokryw to już ma większy sens. Tak dla przykładu te dwa zdjęcia od tyłu (brak jeszcze tylnych włazów): 
 

I to są chyba wszystkie elementy z wnętrza, z jego dolnej części. W górnej jeszcze pojawią się otwory strzelnicze, klika skrzynek elektrycznych i kabli. Ale to później. Teraz muszę popracować nad częściami do komory skrzyni biegów. Są tam oprócz samej skrzyni butle (chyba z powietrzem do rozruchu i z olejem), piasty kół napędowych z hamulcami, układ sterowania i jakieś inne drobiazgi. Na renderach tak to wygląda: 
 

@miro2s: będą te wlewy. Na razie nie planuje dołączenie tego lemiesza. W wersji, którą robię tego lemiesza nie było.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-01-17 21:33  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Andrzeju, to jest tylko moja opinia. Oczywiście każdy może mieć inne podejście do tego tematu. Zgadzam się, że wnętrze bardzo dużo dodaje dioramie, ale sam przyznasz, że w przypadku czołgu to przez włazy załogi niewiele jest widać co jest w środku. Silnik to co innego, jak się otworzy pokrywy to wszystko widać. I bardzo dobrze, że są i tacy modelarze co nie robią wnętrza i tacy co je robią, tacy co wszystko robią z papieru w standardzie i tacy, którzy ułatwiają sobie pracę stosując różnego rodzaju niekoniecznie papierowe dodatki, tacy co kaleczą modele okrutnie i tacy co robią cudeńka. Ale wszystkim, którym się chce należy się uznanie.

Najważniejsze jest by sklejanie modeli przynosiło wiele przyjemności sklejającemu a oglądającemu dużo wrażeń i ładnych widoków.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
26-01-17 11:23  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No to jedziemy dalej. Nowe części już są na kartonie. Komora skrzyni biegów jest gotowa na przyjęcie kolejnych 150-180 części:


@Yans: nie wiem, ale tak to wygląda. Jest tu kilka osób, które doświadczyły tego pojazdu na swojej skórze to niech oni się wypowiedzą.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
31-01-17 11:45  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No w końcu chwila wolnego. Skleiłem mechanizm hamulcowy dla kół. Coś podobnego jest jeszcze przy skrzyni biegów.


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
01-02-17 12:37  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Drążki sterownicze dla hamulców:


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-02-17 12:44  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Kolejne drobiazgi. Jakiś popychacz/serwo/pompa:


Elementy prawej i lewej strony samej skrzyni biegów. Główne części i gotowe elementy:


Teraz kolej na korpus skrzyni, drobne skrzyneczki i zbiorniki powietrza.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-02-17 11:00  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dłubałem, dłubałem i w końcu wydłubałem. Skrzynia biegów gotowa. Blok skrzyni:


I kompletna skrzynia biegów:



Dla porównania moja i oryginalna:


Pozostały jeszcze do zrobienia butle i będzie można zabrać się w końcu za domknięcie kadłuba od góry.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
22-02-17 00:42  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dostałem z nowego źródełka laserowo wycięte wręgi do mojego MTLB: 
 

Teraz dokleiłem główne wręgi górnej części do wewnętrznego poszycia kadłuba, okleiłem boki wycięć pod włazy i pokrywy oraz dokleiłem żaluzje wlotu powietrza. Poszycie otrzymało właściwy kształt.  

 
Na razie wszystko pasuje :) 
  

Teraz kolej na uzupełnienie wnętrza o drobiazgi górnej części i przednie "okna". 

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-04-17 10:50  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuższej przerwie. Organizm musi od czasu do czasu odpoczywać. Ale prace znowu ruszają. Wewnętrzna strona górnej części kadłuba gotowa. Doszły tam wszystkie elementy, pokrywy otworów strzelniczych, obudowy wizjerów i inne drobiazgi:


W przodzie górnej części kadłuba wkleiłem „okna” z rurkami nadmuchu i wycieraczkami. Chyba to najtrudniejsza jak do tej pory część tego modelu – kwestia właściwego ukształtowania części, aczkolwiek wszystko pasowało.


Przednie boczne części kadłuba też otrzymały wszystkie wewnętrzne drobiazgi:


I wygląda na to, że wnętrze jest gotowe. Czas zabrać się za zewnętrzne elementy. Na pierwszy ogień poszła pokrywa silnika:


I pokrywa włazu (środek przód):


Teraz będą kolejne pokrywy włazów i trzeba skończyć wieżyczkę.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-04-17 11:58  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Kolejne włazy gotowe. Tym razem dla "przedziału desantu" górne i tylne:


Gotowa jest też wieżyczka. Dostała "sterowanie", przyrząd celowniczy i magazynek:


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
13-04-17 12:19  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Długo odkładałem, ale w końcu trzeba okleić kadłub z zewnątrz. Tu jest zawsze niewiadoma, czy oklejki będą pasować do szkieletu. Jestem w tej dobrej sytuacji, że jeśli będą błędy to poprawie części i ponownie je wydrukuje. Jak na razie to koniecznym okazało się zwiększenie szerokości poszycia dna o 0.2mm. Pewnie gdzieś poszło więcej kleju bądź tektura miała większą grubość. Ale to trzeba poprawić. OK, oklejone dno, boczne dolne partie i tył. Do dna doklejone wszelkie przetłoczenia i osłony otworów serwisowych.


Jednak coś przez włazy widać :)


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-09-17 19:56  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po długiej przerwie. Urlop, chwile zniechęcenia, lenistwo itd. Ale ostatnie tygodnie miałem intensywne i ciężko, i długo pracowałem by ten model doprowadzić do stanu, żeby można by było go pokazać publicznie. A, że Przeciszów zbliżał się to była w końcu motywacja.  
 
Teraz to co się działo do dziś. Włazy dostały zawiasy i zostały zawieszone na kadłubie. Doszło kilka drobiazgów. 



 
Model był gotowy do pomalowania szarym podkładem. Pomalowałem wszystko za wyjątkiem zewnętrznego poszycia i zawieszenia. Na to przyjdzie czas później. 
 





 

Niektóre miejsca (zagłębienia, wokół innych części, itd.) pomalowałem czarną a następnie całość wnętrza białą: 

 
Moja malarnia :) 
 
 
c.d.n.

Post zmieniony (15-05-18 18:19)

 
19-09-17 21:40  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po obejrzeniu wielu zdjęć doszedłem do wniosku, że podłoga powinna być zielona a boki białe. Zielone powinny być też wewnętrzne powierzchnie włazów i inne drobne elementy natomiast silnik i skrzynia biegów metaliczno-stalowe. Pewne drobne elementy będą w innych kolorach. 










Post zmieniony (15-05-18 18:18)

 
19-09-17 21:41  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Silnik za bardzo się świecił więc go przemalowałem na stalowo.  
 
 
Dodałem trochę otarć (kolor NATO Black) i brązowy pigment na podłogę 
  
 
Zmontowałem wszystko razem, tzn. Przykleiłem osłonę silnika, pedały, wolant, siedzenia, założyłem skrzynię biegów i dokleiłem zbiorniki w przednim przedziale 
  

 

Post zmieniony (15-05-18 18:17)

 
20-09-17 23:25  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Gdy wnętrze było gotowe to skleiłem dół z górą i dokleiłem brakujące elementy 




 

Wahacze, amortyzatory, koło napędowe i napinające 
     

Post zmieniony (15-05-18 18:17)

 
21-09-17 09:07  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witajcie,
No jest jakiś problem z tymi miniaturkami, które raz pojawiają się raz nie. Po kolejnym odświeżeniu strony pojawią się i później już jest wszystko ok. Można kliknąć w puste miejsce to otworzy się zdjęcie (trochę to dziwne). Ale i tak wszystkie zdjęcia przeniosę dziś na inny serwis i mam nadzieję, że wtedy już za każdym razem wszystko będzie widać. Przepraszam za te problemy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
21-09-17 20:04  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Otwory pod włazy i pokrywy zasłoniłem kawałkami ręcznika papierowego. Całość pomalowałem znowu podkładem, po czym zielonym. Gdy przeschło okleiłem granicę kolorów taśmą modelarską i naniosłem czarną i brązową. Wyjąłem zaślepki otworów, założyłem włazy i pokrywy i te okleiłem znowu taśmą. Po tym czarny i brązowy. Usunąłem taśmę zmontowałem wszystko w całość i dostałem coś takiego: 
 
 
 

--

Post zmieniony (15-05-18 18:16)

 
21-09-17 20:09  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po drobnych poprawkach (i doklejeniu brakujących 8 ogniwek, kto był w Przeciszowie to wie o co chodzi) mam model gotowy do brudzenia. Ale to później. Na razie mała galeria: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To na razie tyle. Planuję małą dioramkę do niego, ale to później. Teraz czeka mnie praca z CorelDraw. 

--

Post zmieniony (15-05-18 18:16)

 
21-09-17 21:58  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tommy, malowanie zajęło mi prawie dwa ostatnie tygodnie. Ostatnie chyba dwa miesiące pracy nad tym modelem skróciłem do 4 dni tu w relacji. Teraz jest już na bieżąco :)
Dzięki :)

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
25-09-17 11:53  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

@Ceva: W oryginale to przejścia kolorów są "płynne", ale po 25-krotym pomniejszeniu te przejścia robią się tak ostre, że można w pewnym przybliżeniu przyjąć, że są ostre. I tak namalowałem. Jak go trochę przybrudzę to te przejścia staną się mniej ostre. Tak, jakieś oznaczenia i numerki jeszcze naniosę.

@Tommy: ja też :) powoli ją planuję.

@97: koła: http://shop.1-25saf.com/product_info.php?cPath=41_43&products_id=1064&language=pl gąsienice: http://shop.1-25saf.com/product_info.php?cPath=41_43&products_id=1149&language=pl

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024