FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-11-16 14:31  [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nadszedł czas, że udało mi się w końcu zrobić sesję zdjęciową ukończonego dość dawno modelu. Niektórzy mieli okazję zobaczyć go na żywo, a nawet zdobył uznanie sędziów na dwóch konkursach. :-)
Modelem tym jest opracowany przez Jurija Łazebniuka w skali 1:200 i wydany przez Bumażnoje Modelirowanie radziecki atomowy lodołamacz Lenin. Teoretycznie wycinanka przedstawia stan na rok 1970, a w praktyce jest to miks stanu z 1970 i współczesności.
Budowa modelu była prawie do końca relacjonowana na forum Papermodels, tutaj w skrócie napiszę, że projekt jest niechlujny i niedopracowany. Największym wyzwaniem jest poszycie kadłuba, moim zdaniem niewykonalne w standardzie bez podposzycia, a przynajmniej nie jest to na moje umiejętności. Braki części i gdzieniegdzie przesunięcia kolorów. Niektóre elementy niesklejane t.j. poszycie dna biało-czerwonych łodzi. Model jest wydrukowany bez obrysów. Po sklejeniu jest to niewątpliwy plus, ale w trakcie wycinania jasnych elementów dla mojego wzroku to była istna męka. Bardzo przydały się detale cięte laserem prod. GPM (zawierające m.in. relingi) z zestawu których większą część wykorzystałem.
Zdjęć pewnie oczywiście zbyt dużo, ale w razie czego nie będę jednak nikomu wytykał przez najbliższe dziesięciolecia faktu krytyki ich ilości. Z drugiej strony Lenin to taki fajny obiekt do fotografowania, że nie wiadomo kiedy przestać. ;-) Zdjęcia raczej nadają się do oglądania, jednak nowego aparatu dopiero się uczę.
Zwichrowane relingi i luźne olinowanie to nie efekt mojego partactwa, a wilgoci panującej dzisiaj na dworze.





































--

Post zmieniony (27-05-18 16:53)

 
21-11-16 14:42  Odp: [G]Атомный ледокол
MaRiusz    

Wow.... Gratuluję. Oglądałem kilka modeli w Pana wykonaniu i szczerze podziwiam, za umiejętność łączenia elementów. Patrząc ma się wrażenie, że stanowią monolit...

--
Na zachodzie bez zmian...

 
21-11-16 14:58  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
ribik   

Wykonanie prima sort, też się zastanawiałem czy nabyć, i teraz to dylemat, zdjęcia przeczą o niechlujnym wydaniu a wykonaniu. Wygląda na to, że brać się może tylko fachowiec ze sporym doświadczeniem. Tak czy inaczej gratulacje za wyciśnięcie chyba wszystkiego co się da z wydania. Czasami ma się wrażenie, że to niekoniecznie jest karton.

 
21-11-16 15:03  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model rzadkiej piękności, ale nie bierzesz pod uwagę, że od wielu już lat nie ma rosyjskiego w każdej szkole i dlatego powinieneś dać tytuł po polsku bo tylko tacy seniorzy jak ja go odczytają :-).

 
21-11-16 15:15  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nooo piękna maszyna!!! Gratuluję :)

@Akra: jak młodzież chce, to sobie potrafi wygóglać nawet krzaczki ;) Gorzej, jak nie chce.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-11-16 15:56  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękne wykonanie. Najbardziej podoba mi się poszycie dna.
Do kitu jednak "opowiadanie" :)

Model zabawka. Znów pewnie nie chciało Ci się wyglądnąć poza rysunki wycinankowe.
A już tymi szalupami ledwo łapiącymi równowagę na kilu i przede wszystkim luźno położoną kotwicą, to już przegiąłeś.
To tak pobieżnie smagnąwszy do fotkach :)
Cały Ceva kurdelebele ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-11-16 16:23  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękny model ! Mnóstwo szczegółów ! Gratuluję bo widać, ze b.dużo było przy nim pracy !
Art napisał - "Znów pewnie nie chciało Ci się wyglądnąć poza rysunki wycinankowe."
W pełni się z nim zgadzam. Przy bliższym oglądaniu widać pewne niezgodności i braki np. nie ma stalówek w bomach ładunkowych, haków, trap powinien mięć "szelki' itp. itd.

 
21-11-16 17:21  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tjaaa...
Wiedziałem że będzie super wyglądać.
Gratuluję szczerze - może kiedyś będzie okazja do gratulacji osobistych.

Planujesz jeszcze jednego ледоколa ? ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-11-16 18:07  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

To chyba Twój model Lenina miałem okazję podziwać na tegorocznym Paprykarzu?
Robi wrażenie, bardzo ładnie i czysto sklejony.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
21-11-16 18:55  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękny. Mam straszny sentyment to tego statku, gdyż dawno dawno temu dostałem takowy tylko plastikowy na gwiazdkę, po czy później tato mi go sklejał, a ja siedziałem zapatrzony ... i tak własnie rodziła się moja pasja ... a było to ponad ćwierć wieku temu ... były to chyba święta 1988 roku :) Do dzisiaj mam zachowany wrak tego modelu, bo szkoda mi go wyrzucić :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-11-16 18:55  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Przepięknie sklejony kadłub i detale. Chylę czoła przed warsztatem modelarskim.

 
21-11-16 19:14  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Master of Pupp... tfu, Paper...
Piękne wykonanie, fantastyczny warsztat. Gratulacje

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-11-16 20:37  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dla mistrzów pewnie czegoś tam będzie brakować i szanuję to, że to widzą. Ale mnie się ten model podoba bardzo.
Bryła kadłuba jest kapitalna, a zdjęcia od dziobu i rufy pokazują całą urodę tego modelu. Nawet laserowe relingi w tym modelu są w porządku.

Miałem przyjemność oglądać relację na innym forum i sam model w Przeciszowie, ale i tak zdjęć w galerii wcale nie jest za dużo.
Wspomnienia plastikowego modelu, zdobytego w "harcerskim" same odżywają:). Udało mi się nawet wykonać dwa egzemplarze (jeden dla kumpla). Ot, wtedy sklejało się "wszystko co się rusza", ale ten model coś w sobie miał - poza plastikiem oczywiście:)

Gratulacje - dla mnie wygląda świetnie.

 
21-11-16 21:38  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonany wspaniale. Wspaniale pod każdym względem. Gratuluję

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-11-16 22:46  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie wykonany okręt...tfu, statek. A kadłub, to czysta poezja. Gładki jak pupa jakiejś nastki.
Podziwiam, jak każdy wykonany przez Ciebie model.

PS. Pamiętam, że kiedyś chciałeś skleić George'a. Jest jeszcze szansa?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-11-16 23:06  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
kari   

Поздравляю.
... красивый корабль и ... вертолет Ми-2 тоже.
-------------------------------------------------------------

 
21-11-16 23:18  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niemal nie widać miejsc łączenia poszczególnych elementów... Coś pięknego.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-11-16 07:34  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam. cóż można powiedzieć: pięknie wykonany, czysto sklejony. Gratuluję bardzo.

--

 
22-11-16 08:33  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Och i ach na maxa. Tak na serio Wojtek- mistrzostwo świata. Ja tak będę lepić za pierdyliard lat.

 
22-11-16 09:06  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ładnie wykonany model, dla takich galerii warto tu zaglądać.

 
22-11-16 09:17  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

coś pięknego.

--
Si vis pacem, para bellum

 
22-11-16 09:26  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model perfekcyjny, technicznie doskonały a o takim wykonaniu kadłuba można tylko marzyć. Muszę jednak (niestety :)) zgodzić się nieco z Arturem, że w tej technicznej doskonałości brakuje kilku smaczków, które przy Twoich umiejętnościach uczyniłyby ten model Dziełem Sztuki. Rozumiem i akceptuję oczywiście fakt, że przyjąłeś przy budowie określone założenia (sam zresztą tak uczyniłem rozpoczynając budowę Victory), niemniej jednak szkoda, że nie wzbogaciłeś modelu różnymi pokładowymi duperelkami - biegnącymi tu i ówdzie przewodami, rurami, klamkami w drzwiach, wykonaniem odciągów mocujących śmigłowiec do pokładu. Niezależnie od braku tych detali, które moim zdaniem wzbogaciłyby model, pozostaje on dla mnie wzorem do naśladowania, na razie (a może nigdy) niedoścignionym.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
22-11-16 10:04  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ąż by się chciało takiego Lenina sobie skleić. Pięknie się prezentuje zarówno na żywo jak i na zdjęciach.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-11-16 14:27  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model miałem okazję podziwiać w Przeciszowie.
To nie moja "szufladka", nie znam się na statkach, ale bardzo mi się podobał.
Gratuluję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-11-16 22:55  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Pierwszy raz zobaczyłem go w Rypinie. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zastanawiałem się gdzie są łączenia elementów. Był jak plastikowy. Jeszcze raz GRATULACJE.

 
23-11-16 09:58  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Nie chce Wojtek na pampersach galerii wrzucić to się tu pofatyguję:P
Model przepięknie wykonany, chciałbym kiedyś tak umieć poszycie dolne skleić. Gratulacje!
Zmiana aparatu też wyszła tylko i wyłącznie na plus, zdjęcia o niebo lepsze niż we wcześniejszych Twoich galeriach.

 
23-11-16 10:14  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Большое спасибо друзя.
Dziękuję i cieszę, że Lenin się podoba.

MaRiusz, Panowie to byli przed wojną ;-) Na forum jesteśmy na "Ty".
Akra, z ciekawości może ktoś wejdzie, zaintrygowany dziwnymi literkami w tytule ;-)
Art, nie krytykuj mnie, bo zamknę się w sobie i nic już więcej nie pokażę. ;-)
Znaczne wnikanie w szczegóły spowodowało, że Zara do tej pory stoi nieukończona. Z szalupami na podstawach to nie jest tak źle jak piszesz. Podstawy nie dolegają idealnie do dna, ale na kilu to raczej żadna nie balansuje.
Ryszard, nie bardzo wiem co Ty do mnie mówisz ;-) Szelki na trapie? chyba się domyślam o czym piszesz, no ale jak szelki to i żurawik do tego zestawu. Wiele dodatkowych rzeczy świadomie pominąłem, autor mógł to czemu ja nie?
piotter, na razie żadnego lodołamacza nie planuję, ze względów wspomnianych przez TRH i Mariaszka padło tylko na Lenina. Z podobnych względów mam zamiar skleić Космонавт Юрий Гагарин i jak się ukaże, śmigłowcowiec Москва, ale czy się uda?
Spychacz, King Georga pozbyłem się ze względów finansowych na wyjściu z życiowego zakrętu, nie wiem czy znowu znajdzie się w moich zbiorach, jest tyle innych być może ciekawszych pływadeł, a co za tym idzie na warsztacie. Niestety czasu na sklejanie mam odwrotnie mniej niż planów i chęci...
Paragraf, jak wspomniałem wyżej, byłem świadomy braków opracowania i również świadomie większości z nich nie uzupełniłem. Model pomimo że "niekompletny" w dużym stopniu cieszy moje (i nie tylko ) oczy. Jak bym wnikał w szczegóły, to przez kilka lat bym się z niego nie wygrzebał, i nie wiem czy mimo to byłbym z niego zadowolony.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zrzucenie okiem na kartonowego Lenina i miłe słowa.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-11-16 13:08  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Coz, Lenin wiecznie zywy :) Teraz go w jakis przeszklony sarkofag ciepnij ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-11-16 13:18  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No dyć mój Lenin szklany sarkofag już posiada, w owym sarkofagu był widoczny na tournee konkursowym.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-11-16 22:57  Odp: [G]Атомный ледокол "Ленин" BM 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Oglądałem na żywo i gratulowałem w Szczecinie, ale na fotki popatrzyłem z przyjemnością, bo dopiero na zbliżeniach wszystko ładnie widać.

Łajba ma duże powierzchnie jednolitego zielonego pokładu i przez to trochę wygląda na opustoszałą. Zastanawiałeś się nad dodaniem fototrawionych załogantów z GPM?

Jeszcze raz dzięki za piękną sesję Lenina i dużo zdjęć. I jeszcze raz wyrazy uznania.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024