FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
02-11-16 23:33  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Chyba nasz szanowny wydawca został rok do tyłu. :-)

 
03-11-16 06:27  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Numeracja na modelu by się zgadzała :D

 
03-11-16 12:31  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Chopin- puszczam trochę farby - tej samej co wcześniej, tylko trochę więcej ;)
Powtórzę więc maila od pana Zbigniewa Kolachy:
“Profil barwny P-47M Łanowskiego w kolorze czarnym i z żółtą ramą kabiny będzie opublikowany w Polish Fighter Colours 1939-1947 vol 2 , która ukaże się w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Stratus/MMP Books.Mój materiał dowodowy został zaakceptowany przez prowadzącego i koordynatora prac nad tą książką - Wojtka Matusiaka”.
...i tu możemy przyjąć TO lub nie. Wybór należy do Ciebie.
Hal po to zwrócił się do specjalisty w tej dziedzinie, aby sam nie musiał tracić czasu na szukanie....i proszę nie zrozum mnie źle, ale nikomu snu z powiek nie spędza fakt, że ktoś z jakiegoś forum dla "kartoniarzy" ;) jest sceptyczny co do wersji malowania zaproponowanego i zatwierdzonego przez specjalistów w tej dziedzinie.
Myślę, że powinieneś się sam skontaktować z panem Kolachą, jeżeli w tym temacie jesteś człowiekiem małej wiary ;)
Jeżeli natomiast oczekujesz tego ,że ktoś napisze specjalnie dla Ciebie, że w dniu takim to a takim, dzięki uprzejmości np. mr Mikea D. który miał wgląd do archiwów takiej czy innej jednostki, czy też grupy myśliwskiej i specjalnie dla Pana Chopina z Konradusa przesyła foto, albo oświadczenie, że nie miał zgody na foto, ale na własne oczy widział ...to proszę Cię....wyląduj ;)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
03-11-16 13:32  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciekawy jestem kiedy ta dyskusja przeniesie się na poziom dot. odcieni żółtego. Wszak żółty cytrynowy to coś innego niż żółty piaskowy nie wspominając nawet o żółtym bursztynowym...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-11-16 13:37  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

:)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-11-16 13:49  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
kari   

Darek D. (Dyzio),
jak sądze nikt raczej nie neguje i nie podważa żółtej barwy kryjącej częściowo ramkę wiatrochronu
i całkowicie ramkę oszklenia kokpitu.
Całe hallo wzięło się raczej ze zdziwienia, że dotychczas dostępne wszelkie schematy,
barwne plansze i fotki (np. modelu na oficjalnej str. W. Łanowskiego) czy dostępne
tzw. "wiodących" firm kalkomanie pozwalające wykonać "thundera" Łanowskiego przedstawiają
bez wyjątku inny od żółtego kolor tych detali.
------------
..., a może ktoś zmęczony spojrzał wiosną '45 na stojący na lotnisku we wschodzącym
słońcu "dzban" Lanny'ego i zakodował żółto-złotą barwę ;-)
... a może Lanny sam pomalował (zmywalną farbą) na 100 jubileuszowy lot bojowy
co by zaskoczyć wszystkich albo się po prostu wyróżnić ;-)
... nie wiem/y.

... najważniejsze jest tu słowo klucz; czyli ... źródło ...
------------
... za to jak zajrzycie do książki Tomasza J. Kowalskiego "Godło i barwa w lotnictwie polskim 1939-1945"
to zobaczycie następny "kwiatek": nr seryjny tego "Thunderbolta" 421108 jest w kolorze "nomen omen" ... żółtym ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
03-11-16 15:27  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> killy9999 to jest właśnie to o czym wspominałem wcześniej. Z twojego zdjęcia można by też wysnuć, że samolot jest prawie czarny lub bardzo ciemno brązowy/bordowy ;-)

No właśnie cały sens mojej wypowiedzi jest taki, że takiego wniosku NIE WOLNO wysnuć z tego zdjęcia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
03-11-16 17:38  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Fotogrimes   

A mnie cieszy, że kabinka jest żółta. Doda trochę uroku. Lepsze to niż szary czy czarny. Ładnie się będzie odcinać razem z szachownicą i znakami.
Czy tak było w rzeczywistości to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia i nie zamierzam badać Pisma Świętego. Model ma być ładny, choćby miał mieć kamuflaż w kwiatki i logo żaby siedzącej na liściu.

 
03-11-16 18:09  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nieźle. :D fajna dyskusja. Ciekawe jest, że podobne dyskusje nie pojawiają się przy modelach innego wydawnictwa. :D ja kupię ten model bo warto! Świetny temat i zapewne doskonale wydany. Czekam z niecierpliwością.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-11-16 20:26  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kilka razy gryzłem się w język, że nic więcej nie napiszę w tym wątku (a może powinienem w palce:) ale jednak nie wytrzymałem. Sprawa żółtej owiewki, niby mało istotna, pokazuje w sumie ważny "problem" naszego kraju, w którym siła autorytetu więcej znaczy od siły argumentu. Z całym szacunkiem dla p. Kolachy czy Matusiaka, ale dopóki nie znamy ich argumentów to ich zapewnienia nic nie znaczą, bez względu kim by nie byli. Autorytet bierze się z siły argumentacji a nie z zapewnień. Dziwię się wydawcy, który dba o wierność swoich modeli z dostępną dokumentacją, że w kwestii takiej małej rewolucji nie zaproponował dwóch wersji owiewek. Właśnie przez to, że modelarze nie są w stanie zweryfikować dlaczego żółta owiewka, bo dokumentacja dostępna będzie dopiero w przyszłym roku. A co jeśli publikacji nie będzie? I choć pewien jestem, że wydawca chciał dobrze to w tym przypadku przedobrzył i niechcący potraktował swoich klientów jak "głupi ludek", który uwierzyć musi na słowo. I nie ma znaczenia, czy argumentacja w tej przyszłej publikacji będzie wskazywać na żółtą czy inną owiewkę. Ważne, że ani dziś ani za tydzień, gdy ukaże się model, tych argumentów nie znamy i Ci, którym zależy na jakiejś tam wiarygodności nie są w stanie ocenić, czy warto kupić czy nie, czy może kupić i przerabiać czy zrobić tak jak jest. Właśnie ze względu na markę wydawnictwa, jego dbałość i jakość takie dyskusje dotyczą modeli AH.

Post zmieniony (03-11-16 20:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024