FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-10-16 13:58  [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzień dobry,
przedstawiam długo oczekiwanego dzbanka ze Stegny. „Dzban” jaki jest każdy widzi ;).
Od siebie dodam, że jak zacząłem rozmawiać z Halem o odcieniach czerni to (parafrazując Bruce’a Lee) na początku rozmowy czarny był czarny, później czarny nie był czarny, a po godzinie znowu czarny był czarny.
Odnośnie samego malowania, to było ono konsultowane m.in. z panem Kolachą (i pośrednio z jego amerykańskimi przyjaciółmi), który w tym temacie ma niesamowitą wiedzę. Stąd góra i boki kadłuba, góra skrzydeł i usterzenia poziomego w kolorze czarnym, obwódki kadłubowych gwiazd w kolorze Azur Blue 609, skrzydłowych w granatowym Insignia Blue, a limuzyna w żółtym, o czym wcześniej bym w ogóle nie pomyślał, bo na ogólnie dostępnych zdjęciach zbyt dobrze tego nie widać. Poza malowaniem nowe jest wnętrze kabiny pilota (całkowicie), pylony podskrzydłowe i kilka zewnętrznych detali. Trafi do RUCHu i EMPiKu w najbliższy czwartek-piątek.
Cena 70,35 zł.
To było by na tyle.

, , , ,
, , , ,
, , , ,
, ,

--

Post zmieniony (07-11-16 09:17)

 
30-10-16 14:15  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Paweł63   

A cena?

 
30-10-16 14:31  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Adekwatna do jakości.

--
PABLOS

 
30-10-16 14:39  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Czy dobrze widzę na ostatnim zdjęciu z tyłu chyba aircobra?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-10-16 15:12  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
FloggerB   

Kupuję pięć.
A cena jaka by nie była jest niewielka- za taaakie cudo !?!

Post zmieniony (30-10-16 15:12)

 
30-10-16 15:18  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Odpowiadam:
1. Cena 70,35 zł (uzupełniłem pierwszy wpis).
2. faktycznie z tyłu widać część Aircobry

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
30-10-16 17:17  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No i fajnie, podoba mi się. Jaki piękny silnik, 18 cylinderków, miód :-) Jeszcze bardziej cieszy mnie ta surówka Airacobry w tle. Czekam bardzo na ten model.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
30-10-16 18:39  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czy laserki, koła i kabinka będą od razu dostępne?

 
30-10-16 21:31  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Refal   

Model naprawdę ciekawy, ale cena jakoś zraża do zakupu, tego jednosilnikowca.

 
30-10-16 23:02  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie cena zaporowa. Koniec tematu ceny z mojej strony.

Co mi się bardzo podoba w tym modelu? Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i... w poszyciu płata oraz kadłuba, jest wyrysowana pokrywa podwozia. Fantastyczna sprawa dla wykonujących model "w locie". To powinno być przyjęte jako standard w wydawaniu modeli lotniczych. I za to brawa dla wydawcy i projektanta.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-10-16 23:52  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Się akurat składa że każda wersja P-47 od Hala ma wyrysowane miejsce podwozia przedniego ;-)

 
31-10-16 07:45  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie gustuję w modelach z tej firmy z powodu zwykle krajanki. Tu jestem skłonny lecieć w te pędy do empiku bo tak jakby wygląda to ogólnie segmentowo i sensownie. No rzecz jasna jest krajanka z silnika. Jestem pod wrażeniem tych ładnie wycieniowanych detali wnętrza . Natomiast ta szachownica na masce to psuje mi wygląd. Nie było malowania bez takich patriotycznych dodatków. No i skąd pozyskać szkiełko ?

 
31-10-16 08:38  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Uwielbiam takie teksty o cenie zaporowej i że nie kupi z ust człowieka, który nie klei modeli ze Stegny, jaka to jest cena zaporowa podług cen samolotów z innych wydawnictw ; )))))))) A co ma tam ABC być namalowane, żeby ciebie zadowoliło- swastyka, gwiazda Dawida, tryzub, rondel ... co trzeba mieć w dyni, aby przeszkadzała szachownica na samolocie polskiego lotnika, bo patriotyczne dodatki - no po prostu nie do uwierzenia ?!

 
31-10-16 09:28  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To że jest szachownica, to nie jest wymysł wydawnictwa, żeby było patriotycznie. Tak było nic nie zrobisz. Znając politykę tego wydawnictwa modele większości mają malowanie asów lotnictwa i tak jest w tym przypadku.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-10-16 09:31  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No może żle to ująłem . Ale tak na samolotach Polaków w Anglii czy ZSRR to też malowali szachownice . Ale z tego względu że jakby drobniejszych rozmiarów, to taki mi standartowy wzornik siedzi w głowie. A taki Thunderbolt z czerwonym przodem i końcem steru to mi się z automatu kojarzy z tym MM-owskim. Gdzie żadnych innych znaków niż amerykańskich nie było.

Post zmieniony (31-10-16 09:32)

 
31-10-16 09:33  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z automatu to wypadałoby ci posłać serię nad głową ; )))))))

 
31-10-16 09:54  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC - Poszperać, poczytać i wszystko będzie jasne.

 
31-10-16 10:05  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC - Ignorantia nocet.
Zanim cokolwiek napiszesz, sprawdź o czym piszesz. Jeśli nie słyszałeś o Witoldzie Łanowskim i jego godle osobistym - Twój problem, ale nie dziw się, że będziesz za takie wpisy krytykowany.



P. S. A ja się bardzo ciesze z tej nowości. TA maszyna w TYM malowaniu była na liście moich marzeń modelarskich, zatem nie tylko model kupię, ale z całą pewnością skleję (wcześniej, czy później).

 
31-10-16 10:21  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrze niestety upływ czasu robi swoje, koledzy z grupy historycznej lotnictwa Polskiego robili kiedyś sondę na na temat naszych pilotów gdzie między innymi był Łanowski. Wynik był bardzo mało zadowalający. Może te odgrzewane kotlety jak twierdzą niektórzy przyczynią się do poszerzenia tej wiedzy. Panie Andrzeju więcej takich tematów, wszak Pańskie modele idą w świat.

 
31-10-16 10:26  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Cena bez zaskoczenia. Wcześniejsze Thunderbolty z Hala kosztowały ~63PLN to można było oczekiwać że po kilku latach cena będzie o kilka złotych wyższa. No i porównując stosunek cena/jakość do np. myśliwców odrzutowych z Answeru, to myślę że Hal wypada korzystnie.

Nie bardzo rozumiem problem z szachownicą - przecież ona była na oryginalnym samolocie. ABC, jeśli ci to przeszkadza to zawsze masz wcześniejsze wydanie na którym takiej szachownicy nie ma. Ja zresztą mam je na swojej półce, więc kupna tego wydania nie planuję.

--

Post zmieniony (02-11-16 21:11)

 
31-10-16 10:32  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

ABC, nie myl dawnego patriotyzmu z obecnym "patriotyzmem" celebrowanym przez ludzi pokroju łysych Sebixów ubranych w szmaty z przeklętymi bandytami nazywanymi "bohaterami", a w krótkich żołnierskich słowach odpowiem skąd wziąć owiewkę.

Odpowiedź:
Z kątowni.


Niestety informacje o dostępności modelu w sieci Ruch podane przez wydawcę są nieco nieścisłe, u mnie w kiosku brak, więc zapewne termin podany przez Dyzia jest bardziej realny.

Spód modelu oczywiście srebrny? Dobrze widzę? Żółta rama owiewki? Dziwne, ale może tak było.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-10-16 10:56  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A taki ładny był, granatowy... ;-P

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
31-10-16 16:16  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wojtek, jak ktos ubijal czerwonych w tamtym czasie to byl, jest i bedzie bohaterem. A dla czerwonych bandyta. Teraz historia jest bez cenzury i poparta dokumentami, rowniez tymi z czerwonej strony, wiec zanim zaczniesz pisac o bandytach to poczytaj wczesniej. Prawdziwego bandyte miales swego czasu w awatarze. I jakos Ci to nie przeszkadzalo :)

Model bedzie 3 listopada w empiku, dzisiaj bylem i taki termin Pani miala wpisany w systemie. A zolta owiewka faktycznie dziwna.

 
31-10-16 16:42  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
megami   

Ja poczekam na zapowiedziane nocne Me 262.

 
31-10-16 17:00  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
RAVEN6   

@Rowin - znasz takie nazwy miejscowości jak: Zaleszany, Wólka Wygonowska, Puchały Stare, Zanie, i Szpaki, Piskorowice, czy Wierzchowiny? Jeśli tak, to współczuję bohaterów....

 
31-10-16 19:13  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Żółta owiewka, tak pewnie było...

Pewnie tak, nie trza analizy zdjęć, plansz barwnych i innej maści materiałów na 5 stron tego tematu, bo tak było i koniec kropka :D :D :D

 
31-10-16 19:42  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Cytuję pana Z. Kolachę via Haliński (bo po co wywarzać otwarte drzwi): “Profil barwny P-47M Łanowskiego w kolorze czarnym i z żółtą ramą kabiny będzie opublikowany w Polish Fighter Colours 1939-1947 vol 2 , która ukaże się w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Stratus/MMP Books.
Mój materiał dowodowy został zaakceptowany przez prowadzącego i koordynatora prac nad tą książką - Wojtka Matusiaka”.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia temat.

Natomiast zmartwię Was terminem wydania, ponieważ z winy drukarni przesunie się on o tydzień (mniej więcej- ja wolę, żeby mniej).

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-10-16 19:45  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
kari   

... nooo, trochę zaskakujący jest ten żółty kolor ramy owiewki ;-)
trochę pokopałem i zasadniczo nie znalazłem potwierdzenia (pewnie słabo kopałem:),
kolorowej fotki nie było, a na cz-b jest bez wątpienia jasna ;-)
inne maszyny miały np. koloru: "czarnego", czerwonego
lub w kolorze duralu.
... na wszystkich planszach barwnych "dzbanek" Łanowskiego
ma najprawdopodobniej tę ramę w kolorze duralu.
... w związku z tym autor opracowania mógł "dorzucić" właśnie
taką jako drugi wariant ;-) oczywiście jeżeli faktycznie występowała ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-10-16 19:56  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak się kto uprze na to duraluminium to pójdzie do ksero i sobie odbije na czarno- biało i będzie miał. Potem tylko odrobina pigmentu srebrnego, lakier i gotowe.

 
31-10-16 19:57  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przemek W. ty to jesteś chyba najbardziej zainteresowany modelami z wyd.AH, bo zawsze pojawiasz się z jakimiś dziwnymi uwagami w tematach o nowych modelach z tego wydawnictwa. Czy to takie dziwne, że wypłynęły jakieś nowe materiały dotyczące koloru tej ramy, a w sumie to jaki problem zrobić sobie we własnym zakresie kolor tej ramki, a ty Przemku W. w jakim kolorze w końcu ją zrobisz, że się tak niedyskretnie zapytam ?

 
31-10-16 19:58  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Są zdjęcia które ukazują, że rama owiewki nie była w kolorze duralu- tylko jej dolna część- możecie zaufać WW (wiodącemu wydawcy)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-10-16 22:35  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Darku D. są też zdjęcia, na których czarny samolot Łanowskiego jest granatowy, śliwkowy itd. skąd więc pewność, że żółta owiewka na fotografii była w rzeczywistości żółta?

 
01-11-16 08:10  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Uuuuu, delikatna obsuwa. No nic parę dni w tą czy w drugą stronę dużej różnicy nie zrobi, poza tym, że Pani w kiosku będzie niepocieszona bo normy sprzedaży mogą nie być w pełni satysfakcjonujący sposób wypełnione (te październikowe, bo listopadowe postaram się poprawić) :-)

I tak to śliwkowy (taki kolor pamiętam z książki P. Wagnera) dzbanek stał się czarny... ;-)
Ciekawe jak na żywo będą wyglądać linie podziału na czarnej górze modelu, na podstawie zdjęć wycinanki nie do końca mogę to sobie wyobrazić. Kolejna mutacja tego projektu mogła by być w kolorze amelinium, taka tłusta "parówa" ciekawie wygląda w tym kolorze. ;-)

Rowin, jak ktoś morduje, gwałci i rabuje swoich pobratymców w imię jakichś chorych idei, bo np: są czerwoni, zieloni lub utykają na jedną nogę, a w tym przypadku chcieli zapomnieć o koszmarze wojny i żyć normalnie w nowej rzeczywistości jest i będzie bandytą niezależnie od tego jakiego "bohatera" zrobi z niego pisana na potrzeby chwili historia. Poczytać o tych "bohaterach" owszem można, ale można też posłuchać tych co doświadczyli bezpośrednio ich "heroicznych czynów", niektórzy jeszcze żyją i zapomnieć nie potrafią, nie mówiąc o zrozumieniu tego jaką rolę obecnie pełnią ich niegdysiejszy oprawcy.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-11-16 08:51  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy!
Właściwa ocena historii najnowszej,czyli według mnie tej do 100 lat wstecz jest jak pokazuje właśnie historia niemożliwa. Zatem myślę,że po prezentacji stanowisk nie będziemy kontynuować sporu,która racja jest bardziej "mojsza"... Cieszmy się ze zbliżającego się milowymi krokami dnia,kiedy będziemy trzymać w rękach nową wycinankę,wciągając z modelarską rozkoszą woń świeżej farby drukarskiej ;-)

Refleksja do oceny kolorów na archiwalnych fotkach.
Pamiętajmy,że kolorowa fotografia w latach 2 wojny światowej stawiała swoje pierwsze,choć duże kroki. Obróbka chemiczna oraz upływ czasu to bardzo istotne czynniki potrafiące zmienić rzeczywisty kolor w kolor zupełnie nierzeczywisty.
Spór nad tym przypomina mi spór nad tym, gdzie w wykopanej prehistorycznej dłubance był dziób,a gdzie rufa ... To potrafią wskazać tylko naoczni świadkowie, którzy zamienili się już dawno w proch...
I pamiętajmy o tym w tym dzisiejszym,świątecznym dniu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-11-16 09:29  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz jako moderator, a co ważniejsze człowiek wykształcony pisząc to co napisałeś możesz wprowadzić w stan ogromnego zdumienia nawet człowieka słabo obeznanego w historii Polski powojennej, a co dopiero człowieka posiadającego dogłębną udokumentowaną wiedzę o tych żołnierzach. Czytając zakłamane wypowiedzi Cevy i RAVENA6, osoba nie znająca tematu może odnieść wrażenie, że w całym swoim przekroju Żołnierze Wyklęci to mordercy i rabusie, a przecież tak nie było o czym można przeczytać w wielu ogólnie dostępnych publikacjach, czy po prostu na stronach w internecie.
Oczywiście ocena historii najnowszej jest możliwa i takie pisanie, że jest niemożliwa jest kompletnie nie na miejscu - wystarczy zobaczyć ile materiału źródłowego udostępniono ostatnimi laty właśnie na temat Żołnierzy Wyklętych i nie ma tu żadnej racji mojszej, czy twojszej, tylko albo ktoś niedouczony przeinacza fakty i wrzuca wszystkie oddziały powojennej walki do jednego wora, bo mu tak pasuje ze względu na takie, a nie inne poglądy polityczne, a jakie ma poglądy Ceva to już wszyscy chyba dobrze wiedzą.
Wystarczy wpisać nazwy tych miejscowości, które podał RAVEN6, a można się dowiedzieć jakie oddziały dokonały morderstw i rabunków i jaką za to poniosły najsurowszą z możliwych karę.

 
01-11-16 09:46  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Halogen, skup się na swoich poglądach, a do moich się odpi..dol...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-11-16 09:50  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drogi Halogenie.
Jestem daleki od wyrokowania,która historia jest prawdziwa. Jak pokazałeś swoim wpisem trzeba w niej siedzieć po uszy, analizować wszelkie dostępne materiały ( czy już wszystkie...?).
Ale to jest wątek o zapowiadanym modelu kartonowym i jako moderator staram się najdelikatniej jak potrafię o tym przypomnieć.
Chcę zapobiec kolejnej wymianie epitetów i zwarciu wiecznych interlokutorów.
Dbam o porządek. O rzeczową, kulturalną wymianę merytorycznych wypowiedzi w temacie wątku.
Zatem jeśli znów wątek zasłuży na zamknięcie z wiadomych względów, proszę zapamiętać, że nie zrobiłem tego z powodu innego stanowiska w sprawie Żołnierzy Wyklętych...

Ceva- byłeś szybszy... Ale przesadzasz z formą...

--

Post zmieniony (01-11-16 09:54)

 
01-11-16 10:15  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz, ale ja nie siedzę w historii po uszy i nie wyrokuję historii - oparłem swoją wypowiedź o rzeczy już dokładnie udokumentowane - po prostu sprostowałem wypowiedzi nie mające pokrycia w rzeczywistości i nie mam zamiaru komuś zmieniać poglądów, szczególnie ludziom w wieku 40 + i szczególnie w temacie o nowym modelu P-47.

 
01-11-16 10:41  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Przeglądałem się wczoraj zdjęciom i faktycznie ramka owiewki jest malowana, czy ma żółty kolor ciężko określić. Z drugiej strony fajnie będzie wyglądał taki czarny z żółta ramką.
Mam lekkie obawy jak będzie wyglądał po sklejeniu czy dobrze będę widoczne linie podziałowe, czy będzie jedna wielka plama?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-11-16 10:58  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Panowie, litości. Wątek zapowiedzi nowego modelu nie jest miejscem na wygłaszanie poglądów politycznych. Wydaje mi się też że jesteśmy wszyscy dużymi chłopcami i zdajemy sobie sprawę że wrzucanie opinii na tematy które są kością niezgody w polityce czy światopoglądach sprowokuje odzew a co za tym idzie niewybredne wymiany zdań. Proszę więc Was o poszanowanie nas, waszych kolegów modelarzy i przeniesienie dyskusji nie związanych z modelem na marsz KODu albo Wykop.

Nigdy bym nie podejrzewał że za tym zatęsknię ale zapraszam do narzekania na cenę modelu, odgrzewanie kotletów, spóźnienie drukarni itp. :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
01-11-16 11:00  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

El Comandante, w punkt. :D

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
01-11-16 12:24  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Panowie, żadne czarno-białe zdjęcie nigdy nie da nam 100% pewności. Trzeba dotrzeć do ludzi, którzy mogą dotrzeć do ludzi, którzy mogą z kolei dotrzeć do materiałów z epoki mówiących np. ile, kiedy i w jakim kolorze zamawiano farbę dla danej bazy lotniczej, czy żyje jeszcze ktoś z pilotów, obsługi naziemnej, kto może pamiętać takie a nie inne zdarzenie czy wygląd jakiegoś samolotu itd- a i tak po latach wspomnienia się zacierają. To naprawdę jest coś w rodzaju dziennikarstwa śledczego ;). Kosztuje to trochę czasu i pieniędzy.
Czy odniesienie się do takich specjalistów z tej dziedziny jak Z. Kolacha, czy W. Matusiak nic dla Was nie znaczy i nic Wam nie mówi? Przecież to są ludzie, który znają się na historii naszego lotnictwa jak mało kto i siedzą w tym od wielu lat. Poza tym pragnę zwrócić Wam uwagę iż Hal nie jest badaczem historii lotnictwa tylko wydawcą. W tym konkretnym przypadku zwrócił się o pomoc do zawodowców i kilku amatorów ;). Mnie osobiście żółty kolor też zaskoczył, ale to oni mają zdjęcia w rewelacyjnej rozdzielczości (to co jest w necie to po prostu rozpacz) i to oni znają się na odcieniach czerni w przełożeniu na kolory - tu grzecznościowo wstawiam jedno zdjęcie udostępnione przez Hala za zgodą Z. Kolachy - na dowód, że ramka jest ciemniejsza niż dural. Nie dajcie się jednak zwieść ciemnej ramce owiewki- zwłaszcza lewym (jak patrzymy na samolot z góry) słupkom, które są prawie tak ciemne jak kadłub samolotu- to jest cień, jaki rzuca pilot. Rama limuzyny jest jaśniejsza z uwagi na padające na nią światło. Podkowa pod owiewką potwierdza, iż jest to samolot Witolda Łanowskiego

Co może zrobić jeszcze w tej sytuacji wydawca? Chyba tylko przenieść się w czasie ;)
Na koniec powołam się na casus Pawła Mistewicza i jego Jastrzębia i dla tych naszych kolegów, którzy w tym przypadku okażą się małej wiary (wszak mają do tego prawo) proponuję, aby uznali, iż jest to po prostu "Dzban" według Hala. :)

--

Post zmieniony (01-11-16 12:30)

 
01-11-16 12:25  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeśli ma być czarny to niech będzie czarny, bo jeśli czarny będzie taki czarny jak w Mustangu to nie będzie czarny.

 
01-11-16 15:04  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przemek W. przyznaje się, nie miałem styczności z wcześniejszymi P47 z tego wydawnictwa.

Pomysł z wrysowanymi pokrywami zamiast białych pól uważam za strzał w dziesiątkę. Pamiętam jeszcze za czasów mM-a, że zaklejanie tych, wtedy czarnych, pól jakoś szczególnie nie poprawiało estetyki, a tu praktycznie żadnym kosztem sprawa rozwiązuje się sama :-) Jestem za, a nawet... ;-P Dobry wzór do naśladowania :-) Kiedyś chciałem zrobić Spitfire w locie i kiszka :-/ Aż tak dobry nie jestem, żeby to dobrze wpasować w obrys płata :-( A tu rachu ciachu i po strachu :-P

Zauważyłem też, że pokrywy sprężarek są rozwiązane podobnie i... małą niekonsekwencję ;-) Na lewym płacie, w przeciwieństwie do prawego, jest białe pole pod reflektor do lądowania ;-P A można było dać teksturkę jak na prawym, przy reflektorach sygnalizacyjnych ;-) Dobra, dobra... Wiem czepiam się :-D

Model może i zacny, ale nieosiągalny dla mnie :-( Tym bardziej, że prawdopodobieństwo szybkiego rozpoczęcia budowy raczej mizerne :-( A na pułkownika to jednak trochę za dużo :-\

Co do kolorystyki na czarno białych zdjęciach to był bym bardzo ostrożny. Będący w temacie będą wiedzieli, a dla zainteresowanych zwrócę uwagę na pewien ciekawy fakt: w niektórych procesach wywoływania zdjęć, zdarza się że niektóre kolory zachowują się dość dziwnie. Wiadomo, że czerwony bardzo lubi zrobić się czarny, niebieski rozjaśnić niemal do bieli. Ale często kolor żółty, a w szczególności na filmach pochodzących właśnie z lat 20-50' nie wiedzieć czemu wychodzi czarny. Może to jest jakiś klucz?

Nie wnikam na jakich materiałach i źródłach opierali się autorzy, ale jest to dość rewolucyjne co się tu prezentuje. Jeżeli te samoloty latały w Europie to pewnie bardziej postawił bym na brytyjską dark green. A na pewno na regulaminowe olive drab Ale żeby aż czarny?! Jakie to miało uzasadnienie maskujące? Nie mnie to oceniać. Wypłyną źródła, będzie można wtedy dyskutować. Ale temat ciekawy i zaintrygował mnie.

_______________________________________________________________________

Halogen napisał:

>
Uwielbiam takie teksty o cenie zaporowej i że nie kupi z ust człowieka, który nie klei modeli ze Stegny, jaka to jest cena zaporowa podług cen samolotów z innych wydawnictw
>

Ty jesteś taki pajacem z natury rzeczy, z nominacji czy ktoś ci za to płaci? Jak masz się głupio odzywać, to się nie odzywaj wcale. Traktuje cie na tym forum jak przykry przytyk. Coś jak szum rur kanalizacyjnych lub fetorek z za okna podczas prac asenizacyjnych. Ale tą razą przegiąłeś. I oficjalnie i publicznie ci oznajmiam: jak masz się do mnie odzywać, lub pod moim adresem, to nierób tego. Nie życzę sobie. Zrozumieliśmy się? Nie oczekuję odpowiedzi.

Przepraszam wszystkich za prywatę w tym wątku , ale zbierało mu się od dawna na reakcję z mojej strony.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-11-16 15:17  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
FloggerB   

Ceva, Chopin - dziękuję za wypowiedzi.
Świetnie że jeszcze ktoś ma chęć powiedzieć uczciwie co myśli, może nie zaleje nas potok gó....

Post zmieniony (01-11-16 15:20)

 
01-11-16 15:28  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
FloggerB   

Co do opracowania P-47 sprawa jest prosta - wreszcie będzie powód do zweryfikowania archiwów jak już wielokrotnie pisałem :)

 
01-11-16 15:36  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Ale często kolor żółty, a w szczególności na filmach pochodzących właśnie z lat 20-50' nie wiedzieć czemu wychodzi czarny. Może to jest jakiś klucz?

Nie jestem ekspertem od fotografii, ale z tego co wiem przy czarno-białej fotografii istniały różne rodzaje filtrów (a może kliszy): jedne wzmacniały ciepłe barwy, drugie wzmacniały barwy chłodne. I tak przy wzmocnieniu barw ciepłych żółty wychodzi ciemniejszy od niebieskiego. Najłatwiej to obserwować na kokardach RAFu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-11-16 15:52  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

killy9999 co do filtrów to jedno, ale właśnie gdzieś czytałem odnośnie mundurów i insygniach na nich, że często błędnie interpretowano kolor jakiegoś wężyka, szewronu itp, bo ówczesne procesy fotograficzne przekłamywały żółty w kierunku do czerni. Ale w tym przypadku jest to bardziej myślenie życzeniowe. Poczekam aż się ujawnią źródła i wtedy będzie się można z nimi zgadzać lub nie. Bo na razie Darek D. (Dyzio) wyjaśni to na zasadzie, że jedna baba, drugiej babie.... A tak to można wszystko wytłumaczyć ;-) Świat się w miedzy czasie, jak i po, nie zawali, więc poczekać można ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-11-16 16:00  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Coś kilka godzin wstecz Mariusz wspominał o KULTURZE - to jest właśnie wasza Chopin kultura wypowiedzi, wszystko wam się z gównem kojarzy - taka wasza kultura śmierdzącej onucy w zaiste doborowym towarzychu - miłośnik Sierp I Młota, Che Guevary i FloggerB :))))))

 
01-11-16 16:01  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
RAVEN6   

Abstrahując już od tych całych "przeklętych", to tak w temacie modelu. cena wysoka, ale ogólnie niestety to hobby robi się dosyć drogie. Dla porównania - niedawno wydany P-40 (a zatem tez "jednoslinikowiec", nawet nieco mniej rozbudowany ze względu na brak silnika gwiazdowego) z GPM kosztuje aż 50 PLN. Może faktycznie to dobra droga wydawać dwa modele w zeszycie (Mustang był droższy tylko o 14 PLN, a były tam jednak dwa modele)? Co do kolorów - chyba nikt nigdy nie ustali na 100% jak było naprawdę.. A wizja, że był czarny jest dosyć ciekawa. No i dobrze, że wkrótce zostanie wydany, bo przybliża to mnie do P-39 :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024