FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-10-16 23:52  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Się akurat składa że każda wersja P-47 od Hala ma wyrysowane miejsce podwozia przedniego ;-)

 
31-10-16 07:45  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie gustuję w modelach z tej firmy z powodu zwykle krajanki. Tu jestem skłonny lecieć w te pędy do empiku bo tak jakby wygląda to ogólnie segmentowo i sensownie. No rzecz jasna jest krajanka z silnika. Jestem pod wrażeniem tych ładnie wycieniowanych detali wnętrza . Natomiast ta szachownica na masce to psuje mi wygląd. Nie było malowania bez takich patriotycznych dodatków. No i skąd pozyskać szkiełko ?

 
31-10-16 08:38  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Uwielbiam takie teksty o cenie zaporowej i że nie kupi z ust człowieka, który nie klei modeli ze Stegny, jaka to jest cena zaporowa podług cen samolotów z innych wydawnictw ; )))))))) A co ma tam ABC być namalowane, żeby ciebie zadowoliło- swastyka, gwiazda Dawida, tryzub, rondel ... co trzeba mieć w dyni, aby przeszkadzała szachownica na samolocie polskiego lotnika, bo patriotyczne dodatki - no po prostu nie do uwierzenia ?!

 
31-10-16 09:28  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To że jest szachownica, to nie jest wymysł wydawnictwa, żeby było patriotycznie. Tak było nic nie zrobisz. Znając politykę tego wydawnictwa modele większości mają malowanie asów lotnictwa i tak jest w tym przypadku.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-10-16 09:31  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No może żle to ująłem . Ale tak na samolotach Polaków w Anglii czy ZSRR to też malowali szachownice . Ale z tego względu że jakby drobniejszych rozmiarów, to taki mi standartowy wzornik siedzi w głowie. A taki Thunderbolt z czerwonym przodem i końcem steru to mi się z automatu kojarzy z tym MM-owskim. Gdzie żadnych innych znaków niż amerykańskich nie było.

Post zmieniony (31-10-16 09:32)

 
31-10-16 09:33  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z automatu to wypadałoby ci posłać serię nad głową ; )))))))

 
31-10-16 09:54  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC - Poszperać, poczytać i wszystko będzie jasne.

 
31-10-16 10:05  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC - Ignorantia nocet.
Zanim cokolwiek napiszesz, sprawdź o czym piszesz. Jeśli nie słyszałeś o Witoldzie Łanowskim i jego godle osobistym - Twój problem, ale nie dziw się, że będziesz za takie wpisy krytykowany.



P. S. A ja się bardzo ciesze z tej nowości. TA maszyna w TYM malowaniu była na liście moich marzeń modelarskich, zatem nie tylko model kupię, ale z całą pewnością skleję (wcześniej, czy później).

 
31-10-16 10:21  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrze niestety upływ czasu robi swoje, koledzy z grupy historycznej lotnictwa Polskiego robili kiedyś sondę na na temat naszych pilotów gdzie między innymi był Łanowski. Wynik był bardzo mało zadowalający. Może te odgrzewane kotlety jak twierdzą niektórzy przyczynią się do poszerzenia tej wiedzy. Panie Andrzeju więcej takich tematów, wszak Pańskie modele idą w świat.

 
31-10-16 10:26  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Cena bez zaskoczenia. Wcześniejsze Thunderbolty z Hala kosztowały ~63PLN to można było oczekiwać że po kilku latach cena będzie o kilka złotych wyższa. No i porównując stosunek cena/jakość do np. myśliwców odrzutowych z Answeru, to myślę że Hal wypada korzystnie.

Nie bardzo rozumiem problem z szachownicą - przecież ona była na oryginalnym samolocie. ABC, jeśli ci to przeszkadza to zawsze masz wcześniejsze wydanie na którym takiej szachownicy nie ma. Ja zresztą mam je na swojej półce, więc kupna tego wydania nie planuję.

--

Post zmieniony (02-11-16 21:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024