FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
25-09-16 18:09  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Answer napisał:

Raziel, nikt nie zmienia specyfikacji, to normalna technika druku.


Jak dla mnie ma znaczenie czy to druk cyfrowy czy offset ponieważ zmienia się technika klejenia takiego modelu.


Czyli kupując modele Answer'a w EMPIK'u nie wiem którą techniką jest drukowany model i nie mając doświadczenia z cyfrą mogę spierdzielić model pokrywając go jakimś lakierem lub klejąc klejem którego ta technika nie toleruje.

Jednak podejście Modelika mi się podoba bo informuje na okładce o technice druku.

Post zmieniony (25-09-16 18:15)

 
25-09-16 18:22  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piotr, przecież to widać w Empiku...

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
25-09-16 19:15  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja dorzucę swoje trzy grosze.
Pierwsze tak jak wszyscy piszą. Informacja o technice druku powinna się zarazem pojawić na aukcji typu allegro, w sklepie internetowym jak też okładce. Jest to gest w kierunku klienta, który wie, z czym ma do rzeczy.

I teraz pytanie, czy modele wydane w formie czasopisma można nazwać czasopismem lub gazeta? To nie jest produkt tylko do czytania.
A jak wygląda sprawa z książkami? Czy uszkodzone fabrycznie książki nie podlegają zwrotowi jak gazety/czasopisma?

I zatem, jeśli nie było informacji o wadach i technice druku produkt powinien zostać wymieniony lub powinny zostać zwrócone pieniądze. I nie ma tu znaczenia kwota za jaką kupujemy model. Chyba że na allegro będzie informacja ze produkt nie podlega zwrotowi.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-09-16 19:33  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer - przypominam, że Wasze modele trafiają do Empiku w folii. Zatem nie widać z czym mamy do czynienia.A nawet gdyby nie były zafoliowane, to nie każdy potrafi na pierwszy rzut oka rozróżnić technikę druku. MA ONA PODSTAWOWE ZNACZENIE PRZY WYBORZE TECHNIKI KLEJENIA MODELU.
Ja nadal nie rozumiem dlaczego tak bronisz się przed informowaniem klientów co kupują.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-09-16 19:58  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak jest folia to wyjmujesz z kieszeni klucze i prujesz róg. Dalej to już z górki.

 
25-09-16 20:05  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ABC - ja należę do tych, którzy jak widzą zafoliowany towar to nie usuną folii by go obejrzeć. Tak robię ze wszystko i modele nie stanowią tu wyjątku. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-09-16 20:08  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A już tyle razy pisaliśmy, że folię można ściągać ;-) Ona ma zabezpieczyć głównie przed warunkami transportu.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
25-09-16 20:20  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Szkoda, że ani razu nie napisaliście, że jednak mamy rację, my klienci, że informacja o rodzaju druku jest potrzebna. Tylko uparcie " moja racja jest racja najmojsza" Podejście z gatunku - otworem do klienta. Żal to czytać chwilami.

 
25-09-16 20:31  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Łukasza, niestety. Druk cyfrowy nie jest "normalną" metodą druku. Rozmawialiśmy o tym kilka razy. Jest to metoda umożliwiającą wydruk czy też dodruk modeli w małych nakładach, co związane jest z rachunkiem ekonomicznym wydawnictwa - wiadomo, że jego celem jest zarabiania A nie opłacanie do interesu. Jednak dla klienta końcowego technika ich wydruku często jest nieakceptowalna (np. dla mnie)...wiesz na zasadzie chce diesla i argument że benzyna z gazem też jest tania nie szczególnie mnie satysfakcjonuje. ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-09-16 20:46  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Według mnie, informacja o metodzie druku powinna być umieszczona. Osobiście omijam szerokim łukiem modele wydane cyfrowo, ponieważ druk ten ma tendencję do pękania na zagięciach, świeci się, co przy gorszej jakości użytego papieru odbija na jakości wydruku.
I, niestety nikt mnie nie przekona, że jest lepszy od offsetu.
Oczywiście wydawnictwo zrobi jak uważa, ale swoim zachowaniem straci potencjalnych klientów. A szkoda, bo tematy wydają naprawdę ciekawe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024