FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
25-09-16 22:13  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ośmielę się wtrącić... Wydawnictwo ŚzK również informuje potencjalnych nabywców o technice druku...

--
54323031

 
11-10-16 19:40  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziekuje Answer za brakujacą stronę do Ise. Kiedyś tam już wysłaną. Jakby co to jeszcze do mnie idzie.

Na szczęście doszedł do mnie egzemplarz ofsetowy.
Zastanawiające jest to, że na okladkach obu wersji naklad wynosi 350 szt. a okładek dziwnym trafem starcza nawet na te cyfrowe.

Przypadekniesądze.

Jeśli mogę zajac stanowisko o jakości cyfry w zderzeniu z tradycyjnym drukiem na przykladzie zaznaczam tylko Ise to na pierwszy rzut mozna przyjąć, że wygrywa cyfra jesli mowa o żywych kolorach. Jednak grube krechy konturów i poprowadzonych zarysów detali na elementach plasują ją jak na moje niżej niż druk tradycyjny nawet z lekkim przesunięciem kolorów.
Nie komentuję zmian w nasyceniu koloru na elementach (plamy) bo moznaby to w przypadki Ise uznać za walorke eksploatacji, choć nie wiem jak by to wyszło w praktyce.
No i brak możliwości impregnacji.

Podsumowujac,

...
Ciesze się, że Ise to ostatni model jaki mam ze stajni Answer ale to i tak efekt tylko i wyłącznie mojej determimacji choć pozycji byloby jeszcze to sklejenia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-10-16 23:01  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Panie Łukaszu, tak jak rozmawialiśmy brakujący arkusz był wysłany pocztą niezwłocznie po przesłaniu przez Pana informacji 22 września - dostał Pan wtedy od nas informację i do dzisiaj nie zgłosił, że coś nie dotarło - taka forma wpisu na forum jest dla nas co najmniej niezrozumiała, tym bardziej, że na Pana zgłoszenie reakcja była z naszej strony pozytywna.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
11-10-16 23:21  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Answer napisał:

> Nie wyróżniamy rodzaju druku, są to technologie zastępcze.<

Za taki tekst, w firmie gdzie pracuję, praktykant (czyli człowiek o znikomej wiedzy poligraficznej) dostał by przysłowiowego kopa, i wyleciał za drzwi z niezaliczoną praktyką. To jak porównywać dawniej manuskrypty z glinianymi tabliczkami. Niby spełniają te samą funkcję, a jednak...

Między techniką offsetową a drukiem tonerowym jest przepaść, która nigdy niezostanie pokonana. To technologie do zupełnie rożnych zastosowań. To tak jakby powiedzieć, że zamiennikiem benzyny jest czarny proch.

Niestety ale co poniektórzy wydawcy błaźnią się tu publicznie i jawnie wciskają kit, mydląc oczy pseudo branżowym bełkotem. Niestety ale nie każdy musi się znać na poligrafii i owocuje to, że co rusz ktoś się nacina na felerny towar. Suma summarum, te zabiegi na dłuższą metę, zarżną rynek modeli kartonowych jaki znamy. "No ale kasa musi się zgadzać". Za wszelką cenę...

Podsumowując: szlag mnie trafia, że na forum hobbystycznym, do którego zaglądam dla krotochwili, próbuje się ze mnie robić frajera do wydojenia. A na koniec udowadnia, że wina jest po mojej stronie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-10-16 23:23  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Panie wydawco, a co z moją propozycją? Nie chcę poganiać, tylko się przypominam w razie czego. Pozdrawiam.

 
12-10-16 00:09  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Chopin napisał:

(..) To tak jakby powiedzieć, że zamiennikiem benzyny jest czarny proch. (...)

Padlem :) To jest swietne :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-10-16 06:37  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak od dłuższego czasu wiele nowych modeli czeskich wydawnictw szło tylko w druku cyfrowym. Pan Oleś swego czasu przedstawił kalkulację w ofsecie i cyfrze, którą każdy rozsądny człowiek przyjmie , po prostu przy małych nakładach ofset był cytuję "programowo deficytowy". Powiem tak wydruki cyfrowe wizualnie podobają mi się bardziej niż ofsetowe, choć nie wyobrażam sobie w tej technologi takich tematów jak np. Bofors 40 mm, Tiger, , Kingtiger itd.. W temacie pojazdów wojskowych moim zdaniem najlepszy jest jednak GPM ale na nowości z tej firmy mnie. A co do tutaj gdzieś zamieszczonej opini że diesel jest lepszy do benzyny + gazu , to zapewniam go że jest w grubym błędzie.

 
12-10-16 09:27  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
kari   

pytanie do Answer:

jeżeli zakupię, dajmy na to Wasz model wydrukowany cyfrowo i impregnując go
zniszczę arkusze to czy mogę domagać się zwrotu gotówki lub wymiany modelu
na nowy?

... jeżeli tak, to ok.

... jeżeli nie, to Waszym obowiązkiem jest poinformować nabywcę o rodzaju druku
lub zamieścić info o braku możliwości impregnacji, która to spowoduje zniszczenie druku.
---------------------------------------------------------------------------------------

 
12-10-16 11:02  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

@kari, napisane jest gdzieś, że trzeba impregnować? Jeszcze nie spotkałem się (w Sklej-Model i KW Model było ostrzeżenie, aby najpiew dokonać testu agresywności środków impregnujących). Impregnować można caponem, można ponalem, można lakierem akrylowym - co kto lubi. Tak samo z lakierowaniem gotowego modelu. Nie jestem zwolennikiem druku cyfrowego, raczej "jestem na nie" przy dotychczasowych doświadczeniach z tym rodzajem druku, ale nie przesadzajmy. Co do dokładnej informacji o rodzaju zastosowanego druku - powinna być.

PS: Chyba napisałem to samo, ale jakby inaczej?

--

Post zmieniony (12-10-16 11:02)

 
12-10-16 15:53  Odp: [P] Modele wydawnictwa Answer
FloggerB   

Jakie są dla ANSWER koszty umieszczenia takiej infomacji?!?
Proponuję Wydawnictwu nową serię "Kartonowa relikwia" gdzie model będzie wydrukowany super i arkusze pokryte lakierem błyszczącym UV i oprawiony w twarde okładki - dla zbieraczy !

Post zmieniony (12-10-16 16:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024